Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-03-15, 01:14
letisia Ο χρήστης letisia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-03-2015
Μηνύματα: 10
Exclamation ΚΑΤΑΡΑ.

kalispera sas...
ektes to vradi pigame egw kai kapies files moy na fame se ena estiatorio, fevgontas apo eki e3o stin isodo itan mia giagia kai mas zitise parakalontas na tin voithisoume kai egw tis ipa ti mporoume na kanoume ? kai mas ipe na tis agorasoume gkazi... emis tis ipame oti den exme leftaa afti ti stigmi g na ts agorasoume... kai afti epene kai to ithele.. tote tis lew egw gt den pas spiti sou kai ise mesa sto krio... kai m lei afou ine kriada spiti mou...meta tis apantaw den exis kamia kouvertoula i kati allo na zestathis? kai m lei oxi den exw..! egw den mprsa na pw kati allo den i3era kan (tin lipithika alla piga mprosta me mia fili moU)... meta mia fili m arxise na gelai(aparadekto den epere) egw paw pros to meros tis filis m p gelouse kai tis ipa na stamatisi, stamatise kai meta i giagia me vlepi kai mou lei pos egw ime to pan... kai pos m vazi katara emena kai tous filous mou... kai pos o theos tha mas timorisi...den 3erww an thelete na pw ti sinexia apla gia na min polilogo.. alla thelw na mathw an ontos etsi pianoun i katares?... den 3erw arxizw kai anisixw opote to skeftome

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη letisia : 22-03-15 στις 01:15
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-03-15, 01:27
letisia Ο χρήστης letisia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-03-2015
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

to ekana 2 fores dimosiefsi katalathos alla den 3erw pos na figww to ena...an 3erete pite mu kai den ta vriskw ;p
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-03-15, 05:17
nikodhmos Ο χρήστης nikodhmos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2014
Μηνύματα: 681
Προεπιλογή

Η «κατάρα» έπιασε από τη στιγμή που το θέμα σε απασχολεί και σε κατατρέχει. Έπεισες τον εαυτό σου ότι θα σου συμβεί κάτι κακό.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-03-15, 18:09
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Όχι greeklish. Γράφε ελληνικά σε παρακαλώ.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-03-15, 13:13
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από letisia Εμφάνιση μηνυμάτων
kalispera sas...
ektes to vradi pigame egw kai kapies files moy na fame se ena estiatorio, fevgontas apo eki e3o stin isodo itan mia giagia kai mas zitise parakalontas na tin voithisoume kai egw tis ipa ti mporoume na kanoume ? kai mas ipe na tis agorasoume gkazi... emis tis ipame oti den exme leftaa afti ti stigmi g na ts agorasoume... kai afti epene kai to ithele.. tote tis lew egw gt den pas spiti sou kai ise mesa sto krio... kai m lei afou ine kriada spiti mou...meta tis apantaw den exis kamia kouvertoula i kati allo na zestathis? kai m lei oxi den exw..! egw den mprsa na pw kati allo den i3era kan (tin lipithika alla piga mprosta me mia fili moU)... meta mia fili m arxise na gelai(aparadekto den epere) egw paw pros to meros tis filis m p gelouse kai tis ipa na stamatisi, stamatise kai meta i giagia me vlepi kai mou lei pos egw ime to pan... kai pos m vazi katara emena kai tous filous mou... kai pos o theos tha mas timorisi...den 3erww an thelete na pw ti sinexia apla gia na min polilogo.. alla thelw na mathw an ontos etsi pianoun i katares?... den 3erw arxizw kai anisixw opote to skeftome
θα ήταν καλύτερο να γράφεις στα Ελληνικά
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-03-15, 16:20
letisia Ο χρήστης letisia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-03-2015
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Συγγνωμη να το στα ελληνικα
Καλησπερα σας
Εχθες το βραδι πηγαμε εγω και καποιες φιλες μου να φαμε σε ενα εστιατορειο
Φευγωντας απο εκει εξω στην εισοδο ηταν μια γιαγια και μας ζιτισε παραλωντας να την βοηθησουμε και εγω της ειπα τι μπορουμε να κανουμε και μας ειπε να της αγωρασουμε γκαζι ... Εμεις της ειπαμε οτι δεν εχουμε λεφτα αυτη τη στηγμη για να της αγορασουμε...και αυτη επεμενε και το ηθελε.. Τοτε της λεω για δεν εισαι σπιτι σου και εισαι εξω στο κρυο και μου λεει ειναι κρυαδα στο σπιτι μου μετα της λεω ξανα δεν εχεις καμια κουβερτουλα η κατι αλλο να ζεσταθεις; Και μου λεει οχι δεν εχω. Εγω δτν μπορουσα να πω κατι αλλο δεν ξηερα κανντι αλλο να πω( τη λυπηθηκα αλλα μετα πηγα πιο μπροστα με μια φιλη μου) .. Μετα μια αλλη φιλη μου αρχησε να γελαει(απαραδεκτο, δεν επρεπε) Εγω πηγαινω προς το μερος της φιλης μου που γελουσε και της ειπα να σταματησει , μετα οταν σταματησε, η γιαγια με βλεπει και μου λεει πως εγω ειναι το παν και πως μου βαζει καταρα εμενα και στπυς φιλους μου και πως ο θεος θα μας τημωρησει. .. Δεν ξερω αν θελετε να πω την συνεχεια απλα για να μην πολυλογω.. Απλα θελω να μαθω αν οντως ετσι πιανουν οι καταρες;; Και οποτε το σκευτομαι ανυσηχω!!'

Συγχωρεστε με για τα ορθογραφικα που υπαρχουν απλα ειμαι απο τηλεφονο και γραφω βιαστικα!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-03-15, 16:31
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από letisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνωμη να το στα ελληνικα
Καλησπερα σας
Εχθες το βραδι πηγαμε εγω και καποιες φιλες μου να φαμε σε ενα εστιατορειο
Φευγωντας απο εκει εξω στην εισοδο ηταν μια γιαγια και μας ζιτισε παραλωντας να την βοηθησουμε και εγω της ειπα τι μπορουμε να κανουμε και μας ειπε να της αγωρασουμε γκαζι ... Εμεις της ειπαμε οτι δεν εχουμε λεφτα αυτη τη στηγμη για να της αγορασουμε...και αυτη επεμενε και το ηθελε.. Τοτε της λεω για δεν εισαι σπιτι σου και εισαι εξω στο κρυο και μου λεει ειναι κρυαδα στο σπιτι μου μετα της λεω ξανα δεν εχεις καμια κουβερτουλα η κατι αλλο να ζεσταθεις; Και μου λεει οχι δεν εχω. Εγω δτν μπορουσα να πω κατι αλλο δεν ξηερα κανντι αλλο να πω( τη λυπηθηκα αλλα μετα πηγα πιο μπροστα με μια φιλη μου) .. Μετα μια αλλη φιλη μου αρχησε να γελαει(απαραδεκτο, δεν επρεπε) Εγω πηγαινω προς το μερος της φιλης μου που γελουσε και της ειπα να σταματησει , μετα οταν σταματησε, η γιαγια με βλεπει και μου λεει πως εγω ειναι το παν και πως μου βαζει καταρα εμενα και στπυς φιλους μου και πως ο θεος θα μας τημωρησει. .. Δεν ξερω αν θελετε να πω την συνεχεια απλα για να μην πολυλογω.. Απλα θελω να μαθω αν οντως ετσι πιανουν οι καταρες;; Και οποτε το σκευτομαι ανυσηχω!!'

Συγχωρεστε με για τα ορθογραφικα που υπαρχουν απλα ειμαι απο τηλεφονο και γραφω βιαστικα!!
Οι κατάρες κατά την παράδοση δεν πιάνουν αν είναι άδικες. "Γυρνάει σαν την άδικη κατάρα" λένε - εννοώντας πως αν είναι άδικη δεν βρίσκει "πάτημα" πάνω σου. Αν όλα έγιναν όπως τα είπες δεν βλέπω να ήσουν άδικη -
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 24-03-15, 16:40
letisia Ο χρήστης letisia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-03-2015
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Χμ ευχαριατω πολυ πιστευω πως ηταν αδικη...ναι δεν επρεπε να γελασει η φιλη μου αλλα οχο και να μας ριξει καταρα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-04-15, 20:56
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Ο χρήστης ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Άλλη φορά να είστε πιο προσεκτικές με τους ανθρώπους που είναι φτωχοί και αδύναμοι. Λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει. Καλύτερα να μην της μιλάγατε καθόλου και να φεύγατε από το να νιώσει οτι την κοροϊδεύετε. Το κακό ψάχνει άκρες για να πιαστεί . Εσύ πάντως δεν γέλασες εις βάρος της.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ : 05-04-15 στις 20:59
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-04-15, 21:59
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Οι φτωχοί και οι ανήμποροι άνθρωποι Λετίσια, έχουν φιλότιμο και αξιοπρέπεια. Δεν στέκονται έξω απο τα εστιατόρια να εκβιάζουν τον κόσμο που βγαίνει με μπούρδες, κατάρες και άλλα τέτοια. Αυτά τα κάνουν κάτι τσιγκάνες, ρομά και λοιπά, που έμαθαν να διαβιούν παρασιτικά και με λωποδυτίες. Πιθανότατα η γριά να ήταν τέτοια ή καμιά σαλταρισμένη. Οποιος λοιπόν καταριέται τον κόσμο για ψύλου πήδημα, συνήθως άδικα αλλα μπορεί και όχι, πάλι συνήθως, επιστρέφουν οι κατάρες επάνω του. Στο τέλος καταλλήγει στο δρόμο, όπως μπορεί να κατέλληξε η συγκεκριμένη.

Που θέλω να καταλλήξω: πλάκα, ακόμα και κακόγουστη μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε, ειδικά αν είναι μικρός ή τα έχει κοπανήσει λίγο. Το να καταριέσαι όμως τους άλλους είναι μεγάλο ολίσθημα. Συνήθως την πατάς εσύ ο ίδιος. Αν άκουγε ο Θεός τα κοράκια, θα είχαν ψοφήσει όλοι οι γαιδάροι Λετίσια. Ψυχραιμία λοιπόν και θεώρησε το περιστατικό γραφικό, παρά κάτι άλλο. Ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο είναι σε θέση να κάνουν πραγματικά κακό στους άλλους. Οσοι απο αυτούς είναι έξυπνοι απλά δεν το κάνουν. Οι χαζοί δεν επιβώνουν. Αυτά.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.