Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-04-15, 11:39
μπλε Ο χρήστης μπλε δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή εβρεξε τυχη στην κυριολεξια

ειναι κατι που δεν μπορω να εξηγησω και σε πολλους μπορει να φανει αστειο και αλλοι να πειτε πως ημουν πολυ τυχερη ή ηταν απλως μια συμπτωση
Λοιπον πριν καποιους μηνες εκει που καθομουν αταραχη στο σπιτι μου τρωω φλασια και νιωθω μια μεγαλη επιθυμια να παιξω τζοκερ,παω λοιπον στο πρακτορειο πιανω το χαρτι στο χερι μου και παιζω νουμερα με απιστευτη ταχυτητα και νωθω πως ειναι τα σωστα,ναι το σχεδιο πανω κατω δεξια αριστερα νιωθω οτι ειναι το σωστο το ιδιο και οι αριθμοι που παιζω.Το βραδυ ηταν η κληρωση και ναι 5 στα 6 νουμερα σωστα!κερδιζω 2 χιλιαρικα με ενα 50λεπτο που επαιξα το ενα νουμερο στην πανω στηλη μου διεφυγε και το αστειο της υποθεσης
ηταν οτι το μοναδικο λαθος νουμερο που επαιξα ειχε 1 νουμερακι διαφορα με το σωστο το οποιο το ειχα σκεφτει αλλα για καποιο λογο δεν το επαιξα!γαμωτο!
παρα 1 νουμερο εκατομυριουχα..ξαναεπαιξα αργοτερα και αλλες φορες αλλα τιποτα,δεν ξαναφαγα φλασια και πλεον ολα τα νουμερα μου φαινονται ιδια..Εκεινη την μερα τι ειχα παθει?οξεια κολοφαρδιαση?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-04-15, 13:09
nikodhmos Ο χρήστης nikodhmos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2014
Μηνύματα: 681
Προεπιλογή

Άμα σου ξανάρθει ρίξε κανα νουμεράκι και από δω.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-04-15, 13:55
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μπλε Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι κατι που δεν μπορω να εξηγησω και σε πολλους μπορει να φανει αστειο και αλλοι να πειτε πως ημουν πολυ τυχερη ή ηταν απλως μια συμπτωση
Λοιπον πριν καποιους μηνες εκει που καθομουν αταραχη στο σπιτι μου τρωω φλασια και νιωθω μια μεγαλη επιθυμια να παιξω τζοκερ,παω λοιπον στο πρακτορειο πιανω το χαρτι στο χερι μου και παιζω νουμερα με απιστευτη ταχυτητα και νωθω πως ειναι τα σωστα,ναι το σχεδιο πανω κατω δεξια αριστερα νιωθω οτι ειναι το σωστο το ιδιο και οι αριθμοι που παιζω.Το βραδυ ηταν η κληρωση και ναι 5 στα 6 νουμερα σωστα!κερδιζω 2 χιλιαρικα με ενα 50λεπτο που επαιξα το ενα νουμερο στην πανω στηλη μου διεφυγε και το αστειο της υποθεσης
ηταν οτι το μοναδικο λαθος νουμερο που επαιξα ειχε 1 νουμερακι διαφορα με το σωστο το οποιο το ειχα σκεφτει αλλα για καποιο λογο δεν το επαιξα!γαμωτο!
παρα 1 νουμερο εκατομυριουχα..ξαναεπαιξα αργοτερα και αλλες φορες αλλα τιποτα,δεν ξαναφαγα φλασια και πλεον ολα τα νουμερα μου φαινονται ιδια..Εκεινη την μερα τι ειχα παθει?οξεια κολοφαρδιαση?
Στην ζωή μου έχω κερδίσει κάποια χρήματα από τυχερά παιχνίδια ελάχιστες φορές. Φυσικά τα έφαγα όπως ορίζει ο ηθικός κανόνας (μου).
Αυτό και το να μην κερδίζεις τίποτα είναι το φυσιολογικό, απλά "σε ήθελε" εκείνη την φορά. Μία και μόνη φορά στην ζωή μου
είχα "εξωτερική τύχη" (αδόκιμος όρος). Είδα όνειρο να παίξω το 742 στο σούπερ 3 με σειρα και το έκανα.
Κέρδισα 280 ευρώ αν θυμαμαι καλά γιατί έχει φόρο 20 ευρώ. Είναι προκαθορισμένο το κέρδος σε αυτό το παιχνίδι.
Γενικώς δεν ασχολούμαι.

Α...μια διόρθωση σε ότι είπες αν και δεν το εξήγησες πολύ καλά.

Δεν μπορείς να ξέρεις αν θα ήσουν εκατομμυριούχα γιατί πολύ απλά αν έπαιζες εκείνο το νουμεράκι που λες...

α) δεν ξέρεις αν θα έβγαινε η ίδια ακολουθία, απλά υποθέτεις.

β) όπως και να έχει παίζοντάς το, θα άλλαζε ο αριθμός των νικητών + η -
γιατί το νούμερο αυτό θα άλλαζε την νικητήρια ακολουθία άρα και τα πάντα...


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 27-04-15 στις 13:57
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-04-15, 15:13
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Σε γενικές γραμμές ισχύει το εξής: υπαρχουν αναρίθμητοι άνθρωποι που είδαν στον ύπνο τους, "κατέβασαν", "άκουσαν", "είδαν", είχαν έμπνευση για κάποιο λαχείο, joker, lotto, στοίχημα, προπό, μετοχές, ευκαιρία οικοπεδάκι κτλ και τελικά δεν έγινε τίποτα έως και έχασαν όλα τα λεφτά τους. Απλά οι ελάχιστες περιπτώσεις που επιβεβαιώθηκαν, που μπορεί να είναι απλά στατιστική, σκέφτονται αν υπάρχει κάποιο απόκρρυφο νόημα πίσω απ όλα αυτά. Επίσης, λένε αν σου κάτσει να μην το διαλαλείς, γιατί τότε μπορεί να έλξεις ατυχίες. Οι οποίες μπορεί να έχουν φυσική υπόσταση και όχι μεταφυσική. Οπως κλέφτες και απατεώνες να σου πάρουν τα λεφτά.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-04-15, 15:21
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε γενικές γραμμές ισχύει το εξής: υπαρχουν αναρίθμητοι άνθρωποι που είδαν στον ύπνο τους, "κατέβασαν", "άκουσαν", "είδαν", είχαν έμπνευση για κάποιο λαχείο, joker, lotto, στοίχημα, προπό, μετοχές, ευκαιρία οικοπεδάκι κτλ και τελικά δεν έγινε τίποτα έως και έχασαν όλα τα λεφτά τους. Απλά οι ελάχιστες περιπτώσεις που επιβεβαιώθηκαν, που μπορεί να είναι απλά στατιστική, σκέφτονται αν υπάρχει κάποιο απόκρρυφο νόημα πίσω απ όλα αυτά. Επίσης, λένε αν σου κάτσει να μην το διαλαλείς, γιατί τότε μπορεί να έλξεις ατυχίες. Οι οποίες μπορεί να έχουν φυσική υπόσταση και όχι μεταφυσική. Οπως κλέφτες και απατεώνες να σου πάρουν τα λεφτά.
Συμφωνώ...επίσης αν πετάξω 10.000 ρεβύθια σε ένα μπουκάλι νερό στα 50 μέτρα, όλο και κάποιο στραγάλι θα πέσει μέσα.

Στατιστική.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 27-04-15 στις 15:22
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-04-15, 11:59
Το avatar του χρήστη Gnostic Student
Gnostic Student Ο χρήστης Gnostic Student δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-04-2014
Περιοχή: Αθήνα, μετρό Σεπόλια
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Αυτό που φαίνεται καλό, δεν είναι πάντα καλό
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-04-15, 19:48
μπλε Ο χρήστης μπλε δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε γενικές γραμμές ισχύει το εξής: υπαρχουν αναρίθμητοι άνθρωποι που είδαν στον ύπνο τους, "κατέβασαν", "άκουσαν", "είδαν", είχαν έμπνευση για κάποιο λαχείο, joker, lotto, στοίχημα, προπό, μετοχές, ευκαιρία οικοπεδάκι κτλ και τελικά δεν έγινε τίποτα έως και έχασαν όλα τα λεφτά τους. Απλά οι ελάχιστες περιπτώσεις που επιβεβαιώθηκαν, που μπορεί να είναι απλά στατιστική, σκέφτονται αν υπάρχει κάποιο απόκρρυφο νόημα πίσω απ όλα αυτά. Επίσης, λένε αν σου κάτσει να μην το διαλαλείς, γιατί τότε μπορεί να έλξεις ατυχίες. Οι οποίες μπορεί να έχουν φυσική υπόσταση και όχι μεταφυσική. Οπως κλέφτες και απατεώνες να σου πάρουν τα λεφτά.
δηλαδη η εντονη επιθυμια που ενιωθα εκεινη την ωρα ακριβως πριν παιξω για να παιξω ηταν τυχαια?και το οτι οταν επαιζα τα νουμερα ενιωθα οτι επαιξα τελειο τζοκερ πριν βγουνε τα αποτελεσματα παλι τυχαιο?μηπως συμβαινει κατι με το συμπαν?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-04-15, 19:49
μπλε Ο χρήστης μπλε δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gnostic Student Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό που φαίνεται καλό, δεν είναι πάντα καλό
αυτο ξαναπες το
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-04-15, 21:45
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μπλε Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη η εντονη επιθυμια που ενιωθα εκεινη την ωρα ακριβως πριν παιξω για να παιξω ηταν τυχαια?και το οτι οταν επαιζα τα νουμερα ενιωθα οτι επαιξα τελειο τζοκερ πριν βγουνε τα αποτελεσματα παλι τυχαιο?μηπως συμβαινει κατι με το συμπαν?
Σου είπα πως πάει. Ξέρω 10 τουλάχιστον ανθρώπους (συμπεριλαμβάνομένου κι εμένα) που είχαν κάποτε μια τέτοια παρόρμηση και τους ήρθε κάτι που νόμισαν για πληροφορία, έπαιξαν και δεν κέρδισαν τίποτε. Εκτός κι αν μου έδιναν νούμερα Lotto κι εγω τα έπαιζα στο Jocker
Αν πάλι νομίζεις οτι το σύμπαν θέλει να σε χρηματοδοτήσει, τότε συνέχισε να παίζεις, πρόσεξε μην φας τα λεφτά που έβγαλες ή όλα σου τα λεφτά εκεί, και καλή τύχη! Τι άλλο μπορεί να σου πει κανείς;
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-04-15, 10:19
μπλε Ο χρήστης μπλε δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου είπα πως πάει. Ξέρω 10 τουλάχιστον ανθρώπους (συμπεριλαμβάνομένου κι εμένα) που είχαν κάποτε μια τέτοια παρόρμηση και τους ήρθε κάτι που νόμισαν για πληροφορία, έπαιξαν και δεν κέρδισαν τίποτε. Εκτός κι αν μου έδιναν νούμερα Lotto κι εγω τα έπαιζα στο Jocker
Αν πάλι νομίζεις οτι το σύμπαν θέλει να σε χρηματοδοτήσει, τότε συνέχισε να παίζεις, πρόσεξε μην φας τα λεφτά που έβγαλες ή όλα σου τα λεφτά εκεί, και καλή τύχη! Τι άλλο μπορεί να σου πει κανείς;
μαλλον τοσα ηθελε να μου δωσει και οχι τα εκατομμυρια,οποτε λεω να σταματησω να παιζω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.