Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-02-09, 00:28
ELASTELLITSA Ο χρήστης ELASTELLITSA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-01-2007
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή ανεξηγητη συναντηση

Γεια σε ολους,εχω πολυ καιρο να γραψω στο αγαπημενο μου μεταφυσικο.Συνηθως ασχολιομουν με θεματα διατροφης κτλ.Σημερα θελω τη γνωμη σας για μια προσωπικη μου εμπειρια.Συνεβη εχθες το βραδυ.Πηγαμε με τον φιλο μου στο εξοχικο του σπιτι επανω στο βουνο για να διανυκτερευσουμε.Ενα μερος φανταστικο μετα στη φυση μακρυα απο τον πολιτισμο.Γυρω γυρω εχει μονο 2 σπιτι και δασος.Για να μη μακρυγορω με τον προλογο,την ωρα που προσπαθουσα να κοιμηθω γυρναω απο την αλλη μερια για να βολευτω καλυτερα και ανοιγω τα ματια και βλεπω ενα πραγμα να το πω..?ενα ζωο?τελοσπαντων ενα κατι σε μεγεθος σκυλου μικρου με τεραστιες πατουσες χρωμα δερματος καστανο σκουρο σκεπασμενο με ενα υφασμα σαν λινατσα να καθεται επανω στον φιλο μου που κοιμοταν.Μπορω να δωσω καλη περιγραφη γιατι το παρατηρουσα πανω απο 1 λεπτο για να βεβαιωθω οτι δεν κοιμαμαι.Το προσωπο του ητανε πολυ ασχημο με τερατια αυτια κολλημενα στο κεφαλι και η μυτη του και το στομα του ητανε τραβηγμενα οπως στα σκυλια.Ητανε σκυμενο πανω στην πλατη του φιλου μου και γυρισε το κεφαλι και με κοιτουσε για 1 ολοκληρο λεπτο μεσα στο ματια.Τα ματια του ητανε μεγαλα και μαυρα και μπροστα στο προσωπο του ειχε μια θολουρα,κατι που δεν μπορω να περιγραψω.Με κοιτουσε επιμονα σαν να ηθελε να μου πει οτι ναι,οντως με βλεπεις και οντως σε βλεπω,σαν να ηθελε να βεβαιωθω οτι δεν βλεπω ονειρο.Μολις αντιληφθηκα πως δεν κοιμαμαι και πως οντως κοιταζομαι με ενα τερατακι στο κρεβατι μου αρχισα να φωναζω και ξυπνησε ο φιλος μου και του λεω δες..και δεν υπηρχε τι-πο-τα.Μπορω να ορκιστω πως δεν κοιμομουν γιατι εχω συνηθισει να βλεπω παραξενα ονειρα και παντα ξυπναω για να συνιδειτοποιησω πως ειναι ονειρο και ξανακοιμαμαι.Εχθες δεν ητανε.Μετα απο αυτο μαθαμε απο την μητερα του για αναριθμητες ιστοριες με διαφορα παραξενα οντα που συνεβησαν στου 3-5 κατοικους του μικρου οικισμου.Τι ειδα αραγε?Μπορει να με βοηθησει καποιος να καταλαβω?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ELASTELLITSA : 14-02-09 στις 00:29
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-02-09, 10:54
Το avatar του χρήστη Indigocy
Indigocy Ο χρήστης Indigocy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Περιοχή: Λεμεσος / Αθηνα.
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Γεια σου. Χωρις να ειμαι ειδικος σε καμμια περιπτωση, απλα απο αυτα που εχω ακουσει και διαβασει, ισως να ειναι καποιου ειδους σκεπτομορφη. Ισως να ξεπηδησε αυτο το κουταβακι απο καποια αλλη "διασταση". Ξερω κι εγω.. Αν ειναι ετσι θα ελεγα οτι εισαι τυχερη που το "ειδες" (τα "" τα βαζω για μια μικρη επιφυλαξη). Ισως το μερος εκει περα να ενεργοποιει καποιου ειδους "αστρικες πυλες", ή πως αλλιως το λενε. Αλλα βρε παιδι μου να σε ρωτησω κατι.. ΑΝ, εβλεπες το ιδιο πραγμα αλλα στον ΥΠΝΟ σου, δεν θα φοβοσουνα και να ηθελες να ξυπνησεις? Πως και δεν το εκανες πιο νωρις στον ξυπνιο σου? Εχεις ξαναβιωσει κατι παρομοιο μηπως? Απο την αλλη, ειπες πως ηταν την ωρα που προσπαθουσες να κοιμηθεις, στην φαση δηλαδη που συμβαινουν τα περισσοτερα παρομοια περιστατικα. Ισως να ειναι κατι, ισως και οχι. Ισως να μην κοιμοσουν και να σου επαιζε διαφορα παιχνιδια ο "νους", απο κατι που ειχες δει, ή διαβασει. Δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω. Ελπιζω να βοηθησα καπως. Ξανατονιζω πως ΔΕΝ ειμαι ειδικος επι του θεματος, και απλα κανω υποθεσεις.

Φιλικα, Γιωργος.
__________________
"Γυρω σου κουκλες χλωμες ανικανες ν'ακουσουν τη φωνη σου, κι'αληθειες σου να σερνονται στο πατωμα γυμνες..."

Παυλος Σιδηροπουλος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-02-09, 14:43
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη ELASTELLITSA σιγουρα η εμπειρία αυτή ηταν αρκετα τρομακτική αλλά
και ενδιαφέρουσα...
Θα μου επιτρέψεις να κάνω κάποιες ερωτήσεις...
Ο λόγος που θα τις κάνω δεν είναι κατ' ουδένα τρόπο να μειώσω την εμπειρία
σου αλλά να ιχνηλατήσω τι είδες ακριβώς....

1-Τα φώρα ήταν ανοιχτά (γιατί είδες πολλά σύμφωνα με την περιγραφή σου) ?????

2-Μύρισες κάτι ??????

3-Χάθηκε ξαφνικά αυτό το πλάσμα μόλις φώναξες ?????

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-02-09, 14:59
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Εγώ λέω μήπως και το αγόρι σου είχε κάποιο σκυλί στο σπίτι και δεν το ήξερες? Θυμίζει κατοικίδιο που κοιμάται πάντα με το αφεντικό του.. το θόλωμα που περιγράφεις είναι λογικό αν ξυπνήσεις απότομα και δεις κάτι μπροστά σου… θέλει ο εγκέφαλος μερικά λεπτά να επανέλθει (βαρύς ύπνος).
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-02-09, 19:33
ELASTELLITSA Ο χρήστης ELASTELLITSA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-01-2007
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή

φιλε indigocy οντως ημουν σε αυτη τη φαση που περιεγραψες μεταξυ υπνου και ξυπνιου.Ως προς το αν θα φοβομουν ,οχι,γιατι εχω συνηθισει να βλεπω πολυ παραξενα πραγματα στον υπνο μου και εφιαλτες και ειναι συνηθεια για μενα να ξυπναω,να διαπιστωνω οτι βλεπω ονειρο και να ξανακοιμαμαι.Οπως καταλαβαινεις εχω συνηθισει στους εφιαλτες και δεν μου χαλανε τη νυχτα!Παντα κανω το ιδιο.Δινω 'διαταγη' στον εαυτο μου να ξυπνησει γιατι μεσα στο ονειρο αντιλαμβανομαι το οτι βλεπω ονειρο και οντως ξυπναω.Προχθες δεν ητανε ονειρο.Ειμαι απολυτα σιγουρη γιατι κουνιομουν,κοιτουσα γυρω γυρω στο δωματιο,εναν χωρο που δεν εχω συνιθισει ωστε να βλεπω στον υπνο μου.Οσο για το φως ,ερχοτανε απο εξω απο το φεγγαρι και ενα πρασινο λαμπακι στον τοιχο μικρο.Αυτο με βοηθησε να παρατηρησω και τις λεπτομερειες του 'πραγματος' και του χωρου.Απο την αλλη σαν ατομο πιστευω πιο πολυ στα φυσικα πραγματα κατι που με κανει να ειμαι σχεδον σιγουρη οτι δεν ητανε της φαντασιας μου.φιλε AVATARGR το ΄πραγμα' δεν χαθηκε μολις φωναξα γιατι φωναζα αρκετα δευτερολεπτα αλλα μολις γυρισε ο φιλος μου να δει.Οσο για το σκυλι,οχι,δεν ειχε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-02-09, 20:53
romano78 Ο χρήστης romano78 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Ο Βεμπος απ'οτι θυμαμαι εχει γραψει πολλα πανω στις θεασεις "δαιμονικων σκυλιων". Ριξε μια ματια..
__________________
There's a War Going On Undergroung
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.