Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-02-09, 19:17
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη ELASTELLITSA πιστεύω πως το "πλάσμα" αυτό δεν ήταν επιθετικό απο
αυτά που μας αναφέρεις καθώς απο ότι καταλαβαίνω ο συντροφός σου δεν
έπαθε κάτι ούτε ένοιωσες εσυ εχθρική την παρουσία του....

Υπάρχει η περίπτωση να ήθελε να κάνει γνωστη την παρουσία του σε σένα
η και να τον προστατεύσει....

Μάθε για την ιστορία του σπιτιού...
Ίσως να έβγαζες κάτι από εκεί....

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-02-09, 07:31
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Χωρις να θελω να γινω γραφικη, κατι σε μόρα μου κανει αυτο.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-02-09, 14:13
Άρτεμις Ο χρήστης Άρτεμις δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELASTELLITSA
Ως προς το αν θα φοβομουν ,οχι,γιατι εχω συνηθισει να βλεπω πολυ παραξενα πραγματα στον υπνο μου και εφιαλτες και ειναι συνηθεια για μενα να ξυπναω,να διαπιστωνω οτι βλεπω ονειρο και να ξανακοιμαμαι.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELASTELLITSA
Φιλε Radzoor,να δοκιμασς να το πιασω δε νομιζω γιατι φοβηθηκα πολυ.Απλως πηγα πιο πισω.
Τελικά φοβήθηκες ή όχι;;;;;;;;;;;;;;
(Επειδή άρχισα να μπερδεύομαι...)
__________________
"ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ το φώς και η πρώτη
χαραγμένη στην πέτρα ευχή του ανθρώπου"

"ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ μου έδωσαν ελληνική
το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές του Ομήρου.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου."
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-02-09, 21:10
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Άρτεμις
Τελικά φοβήθηκες ή όχι;;;;;;;;;;;;;;
(Επειδή άρχισα να μπερδεύομαι...)
Με συγχωρείς πολύ αλλα εδώ θα πρέπει να τονίσω για ακόμα μια φορα το ότι κάποιοι δεν διαβάζουν ολόκληρες τις προτάσεις και απλά πιάνονται από λέξεις.
Η ELASTELLITSA είπε (Ως προς το αν θα φοβομουν ,οχι,γιατι εχω συνηθισει να βλεπω πολυ παραξενα πραγματα στον υπνο μου και εφιαλτες και ειναι συνηθεια για μενα να ξυπναω,να διαπιστωνω οτι βλεπω ονειρο και να ξανακοιμαμαι.)
και (Φιλε Radzoor,να δοκιμασς να το πιασω δε νομιζω γιατι φοβηθηκα πολυ.Απλως πηγα πιο πισω.) ... δεν καταλαβαίνω τι σε μπέρδεψε σε αυτό ... είπε πως δεν τρομάζει με τους εφιάλτες αλλα τρομάζει με κάτι που θα δει μπροστά της ζωντανό με υλική υπόσταση...είναι το ίδιο να βλέπεις κάτι στον ύπνο σου και ίδιο να το βλέπεις μπροστά σου? δεν νομίζω ... και μέσα από τα λόγια της αυτό που ξεκάθαρα λέει είναι πως έχει συχνά περίεργα όνειρα αλλα ποτε δεν τρομάζει απο αυτά γιατί τα έχει συνηθίσει αλλα με αυτό που είδε μπροστά της τρόμαξε. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 17-02-09 στις 21:10
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-02-09, 06:53
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Χωρις να θελω να αμφισβητησω στο παραμικρο την εμπειρια της φιλης μας θα ηθελα να προσθεσω το εξης.
Ολοι μας λιγο-πολυ γνωριζουμε απο εφιαλτες.
Ποσοι απο εμας δεν ξυπνησαμε νυχτα στο κρεβατι μας, λουσμενοι στον ιδρωτα, κοκκαλωμενοι κυριολεκτικα με τα ματια ορθανοιχτα "καβαλα" κυριολεκτικα στην κοψη, αναμεσα στο συνειδητο και το υποσεινηδητο????
Και εκεινη την ασχημη αισθηση του: "Tι ειδα Παναγια μου, αληθεια ηταν?"
Και ωσπου να συνειδητοποιησουμε οτι μισοκοιμομαστε να ξαναβυθιζομαστε στην αγκαλια του Μορφεα, συνεχιζοντας να βλεπουμε τον ιδιο εφιαλτη.
Μοιαζει η ολη κατασταση εκεινη την στιγμη σαν να παιζουμε κουτσό, πατωντας ποτε στις πλακες του συνειδητου και ποτε στις πλακες του υποσυνειδητου.
Και ερωτω, ειναι πιθανον η φιλη μας να "εζησε" κατι τετοιο????
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-02-09, 19:05
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φιλοι μου καλησπερα σας.

Φιλη Mirella_S σωστα ολα αυτα που αναφερεις και ισως να ειναι και σωστα....
Απλα σε μενα μου εκανε εντυπωση οι λεπτομερειες αλλα ταυτοχρονα και
οι περιεργες αναφορες που υπαρχουν στην περιοχη αυτην....

Σιγουρα παιζει και η πιθανοτητα να εζησε κατι τετοιο οπως αναφερεις...

Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-02-09, 00:52
ELASTELLITSA Ο χρήστης ELASTELLITSA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-01-2007
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή

Παραξενα πραγματα συμβαινουν.Απο εκεινο το βραδυ στο βουνο και μετα ο φιλος μου μου λεει οτι συνεχεια πεταγομαι στον υπνο μου καθε βραδυ ,τσεκαρω αν ειναι διπλα μου και ξανακοιμαμαι.Παραμιλαω απο τα πρωτα λεπτα που πεφτω για υπνο και τρομαζω συνεχεια.Απο εκεινο το βραδυ λεει οτι τρομαζω πιο συχνα απο ποτε.Μαλλον με επηρεασε πολυ η κατασταση γι αυτο εχω τετοιες διαταρχες στον υπνο μου.Προσωπικα δεν θυμαμαι τιποτα.Και σκεφτομαι,εαν ητανε απλα ενα ονειρο(που το αποκλειω) δεν θα ειχα επηρεαστει τοσο και δε θα ειχα διαταραχη υπνου.Οπως προειπα εχω συνηθισει στους εφιαλτες.Αλλα αυτη η εικονα ειναι πολυ ζωντανη ακομα.Δεν ξερω ρε παιδια τι να πω.Ισως δε χρειαζεται να το ψαχνω αλλο.Μαλλον ητανε λαθος στιγμη και για μενα και γι αυτο το πλασμα και συναντηθηκαν τα βλεμματα μας.Μακαρι να ηξερα τι δουλεια ειχε πανω στον συντροφο μου και τι σκοπους ειχε και πως βρεθηκε μεσα στο σπιτι απο τις κλειδωμενες πορτες.Απο την καμιναδα ή ειναι αυλο?Αυτα απο εμενα,δεν νομιζω πως μπορουμε να βρουμε μια σιγουρη απαντηση για μια προσωπικη εμπειρια,αφου εαν το μοιραζομασταν ολοι μαζι το θεαμα ισως να εβγαινε ακρη.Σας ευχαριστω για τα Post και που ασχοληθηκατε με το θεμα μου,με βοηθησατε να προετοιμαστω ψυχολογικα για την επομενη φορα που θα αποφασισει να με πλησιασει..(αν δεν ητανε θεμα τυχης οπως ειπα)
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-02-09, 08:59
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELASTELLITSA
Παραξενα πραγματα συμβαινουν.Απο εκεινο το βραδυ στο βουνο και μετα ο φιλος μου μου λεει οτι συνεχεια πεταγομαι στον υπνο μου καθε βραδυ ,τσεκαρω αν ειναι διπλα μου και ξανακοιμαμαι.Παραμιλαω απο τα πρωτα λεπτα που πεφτω για υπνο και τρομαζω συνεχεια.Απο εκεινο το βραδυ λεει οτι τρομαζω πιο συχνα απο ποτε.Μαλλον με επηρεασε πολυ η κατασταση γι αυτο εχω τετοιες διαταρχες στον υπνο μου.Προσωπικα δεν θυμαμαι τιποτα.Και σκεφτομαι,εαν ητανε απλα ενα ονειρο(που το αποκλειω) δεν θα ειχα επηρεαστει τοσο και δε θα ειχα διαταραχη υπνου.Οπως προειπα εχω συνηθισει στους εφιαλτες.Αλλα αυτη η εικονα ειναι πολυ ζωντανη ακομα.Δεν ξερω ρε παιδια τι να πω.Ισως δε χρειαζεται να το ψαχνω αλλο.Μαλλον ητανε λαθος στιγμη και για μενα και γι αυτο το πλασμα και συναντηθηκαν τα βλεμματα μας.Μακαρι να ηξερα τι δουλεια ειχε πανω στον συντροφο μου και τι σκοπους ειχε και πως βρεθηκε μεσα στο σπιτι απο τις κλειδωμενες πορτες.Απο την καμιναδα ή ειναι αυλο?Αυτα απο εμενα,δεν νομιζω πως μπορουμε να βρουμε μια σιγουρη απαντηση για μια προσωπικη εμπειρια,αφου εαν το μοιραζομασταν ολοι μαζι το θεαμα ισως να εβγαινε ακρη.Σας ευχαριστω για τα Post και που ασχοληθηκατε με το θεμα μου,με βοηθησατε να προετοιμαστω ψυχολογικα για την επομενη φορα που θα αποφασισει να με πλησιασει..(αν δεν ητανε θεμα τυχης οπως ειπα)
Δεν είναι περίεργο που έχεις διαταραχές στον ύπνο σου αφού τρόμαξες αρκετά και είναι λογικό. Τώρα στο θέμα του πως μπήκε να είσαι σίγουρη πως αυτά τα πλάσματα δεν χρειάζονται πόρτες η καμινάδες για να μπούν...μιλάμε για κάτι που δεν το γνωρίζουμε και συνεπώς δεν ξέρουμε τις δυνατότητες που έχει. Το ότι έχουν καταφέρει να ζήσουν κριμένα από τον πολιτισμό αλλα και το γεγονός ότι έχουν καταφέρει να επιζήσουν στην ζούγκλα που λέγεται Ελλάδα τα κάνει ιδιαιτερα ικανά ... τουλάχιστον στα ματια μου....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-02-09, 19:59
αγριοπαπια Ο χρήστης αγριοπαπια δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
Δεν δοκίμασες να το πιάσεις η να το χτυπήσεις ? Εγώ στην θέση σου θα το χτυπούσα με κάτι να φύγει από πάνω του γιατί για κάποιο λόγο καθόταν εκεί και δεν νομίζω απλά για να τον κοιτάξει. Ίσος να ήταν κάποιο πλάσμα που απορροφά ενέργεια από από τους ανθρώπους και να βρήκε εύκολο στόχο τον φίλο σου για να του "επιτεθεί". Πάντως τον τελευταίο καιρό επειδή ασχολούμαι και με αλλα site ψάχνω μανιωδώς να δω τι συμβαίνει διότι οι θεάσεις παράξενων πλασμάτων έχουν γίνει υπερβολικά συχνές σε βαθμό κάποιοι να μιλούν για κάτι "μεγάλο" που έρχεται και πως αυτά κάνουν αισθητή την παρουσία τους για να μας προετοιμάσουν για την επερχόμενη αλλαγή του κόσμου μας. Φυσικά δεν μιλάω για καταστροφολογίες του τύπου ότι το 2012 θα γίνει κάτι κλπ αλλα για κάτι που όπως λένε άνθρωποι με ικανότητες να βλέπουν το μέλλον και να έχουν οράματα θα συμβεί στην χρονια μας και πως η χρονια μας έχει κάτι σημαδιακό , τώρα τι και πως δεν ξέρω περισσότερα ..Ίσος βεβαια να ήταν και κάποιος κάτοικος του δασους από αυτούς που έχουν ξεμείνει στις απομακρυσμένες περιοχές που ο άνθρωπος δεν έχει καταστρέψει ακόμα την ατμόσφαιρα και όλη αυτή την καταπληκτική μαγεία που συνέβαλε στο να κατοικούν τέτοια πλάσματα...
Καλησπέρα σε όλους.
Radzoor θα΄ήθελα πολύ αν έχεις να μας πεις κάτι περισσότερο για ό'τι γράφεις
παραπάνω για τη φετινή χρονιά.Έστω κάποιο link;Έχει καμία σχέση με την ένοια της Μεγάλης Μητέρας; Επειδή συνεχώς συναντώ τον όρο τώρα τελευταία. (εντάξη άσχετο με το θέμα.Αν θες μου απαντάς προσωπικα)
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 20-02-09, 09:20
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από αγριοπαπια
Καλησπέρα σε όλους.
Radzoor θα΄ήθελα πολύ αν έχεις να μας πεις κάτι περισσότερο για ό'τι γράφεις
παραπάνω για τη φετινή χρονιά.Έστω κάποιο link;Έχει καμία σχέση με την ένοια της Μεγάλης Μητέρας; Επειδή συνεχώς συναντώ τον όρο τώρα τελευταία. (εντάξη άσχετο με το θέμα.Αν θες μου απαντάς προσωπικα)
Θα σου απαντήσω καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα γιατί θα βγούμε εκτος θέματος και πιστεύω πως είναι πολύ σημαντικό αλλα και εκπληκτικό θέμα η θέαση ενός τέτοιου πλάσματος για να το "χαλάσουμε".
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.