Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 02-10-18, 08:14
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω μια ιδέα για μια πατέντα που σίγουρα θα έχει εμπορική αξία αλλά δεν μπορώ να σχεδιάσω ούτε να αναλύσω ούτε ξέρω που είναι οι πατέντες , μπορώ μόνο να την περιγράψω αλλά μπορεί να την κλέψουν. Έχει σχέση με υγιεινή σε δημόσιες τουαλέτες και ιδιαιτέρως σε ανδρικές που λερώνετε παρά πολύ λόγω «αστοχίας». Φυσικά μπορεί να εφαρμοσθεί και σε ιδιωτικές κατοικίες. Όλοι και όλες όσες έχουν μανία με την καθαριότητα θα σπεύσουν. Τι πρέπει να κανω? Από που να ξεκινήσω;
Ρώτα τον seismic. Τώρα πρέπει να είναι ειδικός. Ειδικά για Αμερική η μέση πατέντα στοιχίζει 68.000$. Πάρε και εσύ μια επιδότηση απο την ΕΕ βρες και έναν καθηγητή αρκετά διεφθαρμένο για να στηρίξει την προσπάθειά σου και το πρόβλημα λύθηκε!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 02-10-18, 08:43
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Μετά απο αυτή την μικρή διακοπή συνεχίζουμε,
νέα θεματική ενότητα, η ψυχρή σύντηξη!

https://patents.google.com/patent/US...oq=cold+fusion
Είναι και μπόλικες πανάθεμά τες!
Η ψυχρή σύντηξη είναι γνωστή απάτη απο την δεκαετία του '90. Θα ήταν υπέροχα αν δούλευε γιατί θα είχαμε λύσει το ενεργειακό πρόβλημα της ανθρωπότητας για δεκαετίες.
Το ότι δεν λειτουργεί δεν αποτρέπει δεκάδες "εφευρέτες" να διεκδικούν πατέντες. Όπως αναφέρθηκε και στην εισαγωγή, καμία πατέντα δεν περνά απο σοβαρό επιστημονικό έλεγχο, το μόνο που χρειάζεται είναι η περιγραφή της λειτουργίας της συσκευής.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 02-10-18, 10:45
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα τα έχεις όλα σε λίγο καιρό. Πάρε μια μικρή γεύση για το κόστος από τους πολύ ιδικούς και άκουσε την τηλεφωνική επικοινωνία με τον δημοσιογράφο.
Ο Παναγιώτης Καρύδης, ομότιμος καθηγητής αντισεισμικής τεχνολογίας στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, συναντήθηκε με τον Γιάννη Λυμπέρη και είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει το πείραμά του. «Πράγματι έχει απόδοση και μπορεί να βρει εφαρμογή σε πολλές κατασκευές για την προστασία από τους σεισμούς! Θα μπορούσε να ενσωματωθεί στις μελέτες. Αρκεί να γίνει αποδεκτό αυτό το σύστημα από την ευρύτερη επιστημονική κοινότητα», επισημαίνει , σχολιάζοντας τη συγκεκριμένη πατέντα. «Το καλωσορίζω και εύχομαι να το δούμε και στην πράξη», καταλήγει… http://www.zougla.gr/greece/article/...i-evresitexnia
Κι εγώ όταν ήμουν 7-8 χρονών 100 game boy μου είχαν πάρει και 50 ps2. Ρωτούσα τον πατέρα μου το καλοκαίρι και μου έλεγε ναι θα στα πάρουμε τα Χριστούγεννα και στο τέλος κατέληγα με επιτραπέζια και βιβλία...Το ίδιο κάνει και ο καθηγητής, αν αυτός δεν μπορεί από μόνος του να σου δώσει έγκριση , γιατί να χαλάσετε τις καρδιές σας και να σου αρνηθεί? Και στην τελική κρατάει και μια καβάντζα ότι ήταν ο πρώτος που σε στήριξε σε περίπτωση που κάποιος επενδύσει στην πατέντα
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 02-10-18, 11:54
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγώ όταν ήμουν 7-8 χρονών 100 game boy μου είχαν πάρει και 50 ps2. Ρωτούσα τον πατέρα μου το καλοκαίρι και μου έλεγε ναι θα στα πάρουμε τα Χριστούγεννα και στο τέλος κατέληγα με επιτραπέζια και βιβλία...Το ίδιο κάνει και ο καθηγητής, αν αυτός δεν μπορεί από μόνος του να σου δώσει έγκριση , γιατί να χαλάσετε τις καρδιές σας και να σου αρνηθεί? Και στην τελική κρατάει και μια καβάντζα ότι ήταν ο πρώτος που σε στήριξε σε περίπτωση που κάποιος επενδύσει στην πατέντα
Και τα δύο έχουν γίνει. Και συνεργάζομαι και επενδυτής υπάρχει και δουλειά γίνεται. Αλλά υπάρχουν τόσοι πολλοί που θέλουν το κακό μου που φυλάγομαι προς το παρόν. Για να συνεχίζω να πληρώνω τόσα χρόνια με αυτή την κρίση πνευματικά δικαιώματα και να βγάζω και άλλες πατέντες κάτι γίνετε.
Όταν μεγαλώσεις θα σου πάρω ποδήλατο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 02-10-18 στις 11:56
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 02-10-18, 12:25
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τα δύο έχουν γίνει. Και συνεργάζομαι και επενδυτής υπάρχει και δουλειά γίνεται. Αλλά υπάρχουν τόσοι πολλοί που θέλουν το κακό μου που φυλάγομαι προς το παρόν. Για να συνεχίζω να πληρώνω τόσα χρόνια με αυτή την κρίση πνευματικά δικαιώματα και να βγάζω και άλλες πατέντες κάτι γίνετε.
Παράθεση:
Κολλητέ ή χρειάζεσαι ψυχιατρική παρακολούθηση ή έχεις βλάβη στη μνήμη σου.
Το πρώτο:
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 02-10-18, 13:08
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα τα έχεις όλα σε λίγο καιρό. Πάρε μια μικρή γεύση για το κόστος από τους πολύ ιδικούς και άκουσε την τηλεφωνική επικοινωνία με τον δημοσιογράφο.
Ο Παναγιώτης Καρύδης, ομότιμος καθηγητής αντισεισμικής τεχνολογίας στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, συναντήθηκε με τον Γιάννη Λυμπέρη και είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει το πείραμά του. «Πράγματι έχει απόδοση και μπορεί να βρει εφαρμογή σε πολλές κατασκευές για την προστασία από τους σεισμούς! Θα μπορούσε να ενσωματωθεί στις μελέτες. Αρκεί να γίνει αποδεκτό αυτό το σύστημα από την ευρύτερη επιστημονική κοινότητα», επισημαίνει , σχολιάζοντας τη συγκεκριμένη πατέντα. «Το καλωσορίζω και εύχομαι να το δούμε και στην πράξη», καταλήγει… http://www.zougla.gr/greece/article/...i-evresitexnia
Γιατί μιλάς για τον εαυτό σου σε τρίτο πρόσωπο;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά απο αυτή την μικρή διακοπή συνεχίζουμε,
νέα θεματική ενότητα, η ψυχρή σύντηξη!

https://patents.google.com/patent/US...oq=cold+fusion
Είναι και μπόλικες πανάθεμά τες!
Η ψυχρή σύντηξη είναι γνωστή απάτη απο την δεκαετία του '90. Θα ήταν υπέροχα αν δούλευε γιατί θα είχαμε λύσει το ενεργειακό πρόβλημα της ανθρωπότητας για δεκαετίες.
Το ότι δεν λειτουργεί δεν αποτρέπει δεκάδες "εφευρέτες" να διεκδικούν πατέντες. Όπως αναφέρθηκε και στην εισαγωγή, καμία πατέντα δεν περνά απο σοβαρό επιστημονικό έλεγχο, το μόνο που χρειάζεται είναι η περιγραφή της λειτουργίας της συσκευής.
Γιατί απάτη;

Γίνεται αρκετή έρευνα και λένε ότι θα είναι έτοιμο σε 15-20 χρόνια.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 02-10-18, 13:10
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πρώτο:
Μέχρι πρώτινος είχα κάποιες αμφιβολίες. Μετά το τελευταίο του μήνυμα δύο τινά συμβαίνουν.
Είτε είναι το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΛΛ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.- (τελεία και παύλα) (αυτό το εννοώ, έχω υπάρξει μέλος σε διάφορα φόρα ελληνικά και αγγλόφωνα και έχω παρακολουθήσει άλλα τόσα χωρίς να είμαι μέλος. Στα 14 χρόνια που σερφάρω φόρα, δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο)
Είτε ΧΡΗΖΕΙ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟΥ ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΥ.

Και στις δύο περιπτώσεις το permaban επιβάλλεται!

Στην ουσία ο λεβέντης παραδέχεται ότι έχει χρηματοδότηση οπότε διερωτιέται ο κάθε φυσιολογικός άνθρωπος τι στον π*&^(Ο κάνει στο metafysiko.gr;;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη R-b-t3r : 02-10-18 στις 13:23
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 02-10-18, 13:19
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί απάτη;

Γίνεται αρκετή έρευνα και λένε ότι θα είναι έτοιμο σε 15-20 χρόνια.
Δεν δουλεύει. Για αυτό είναι απάτη. Αποδείχθηκε το `90. Δεν μπορείς το 2000 να πατεντάρεις κάτι τέτοιο χωρίς να δουλεύει. Α και απο ότι διάβασα πλέον τα γραφεία ευρεσιτεχνιών δεν δέχονται πατέντες για ψυχρή σύντηξη για τον ίδιο λόγο που δεν δέχονται πατέντες για αεικίνητα. Δεν δουλεύουν είναι ο ισχυρισμός.

Δεν εχω κανένα πρόβλημα να αποδειχθεί στο μέλλον ότι γίνεται άλλωστε είπαμε θα λύσει τα προβλήματα ενεργειας της ανθρωπότητας. Προσωπικά αμφιβάλλω.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 02-10-18, 13:38
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν δουλεύει. Για αυτό είναι απάτη. Αποδείχθηκε το `90. Δεν μπορείς το 2000 να πατεντάρεις κάτι τέτοιο χωρίς να δουλεύει. Α και απο ότι διάβασα πλέον τα γραφεία ευρεσιτεχνιών δεν δέχονται πατέντες για ψυχρή σύντηξη για τον ίδιο λόγο που δεν δέχονται πατέντες για αεικίνητα. Δεν δουλεύουν είναι ο ισχυρισμός.

Δεν εχω κανένα πρόβλημα να αποδειχθεί στο μέλλον ότι γίνεται άλλωστε είπαμε θα λύσει τα προβλήματα ενεργειας της ανθρωπότητας. Προσωπικά αμφιβάλλω.
Καλά και να υπήρχε περίπτωση να είχε βρεθεί λύση για την ενέργεια δεν θα έβγαινε προς τα έξω, έχουν κάνει άνω κάτω τη μέση ανατολή και εν συνεχεία την ευρώπη για τα πετρέλαια και το φυσικό αέριο,αν δεν περάσουν καμιά 50αριά+ χρονάκια να αβγατίσουν τα κέρδη των πολεμων τους οι μεγάλες δυνάμεις,λύση δεν θα δούμε στο ενεργειακό
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 02-10-18, 13:43
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά και να υπήρχε περίπτωση να είχε βρεθεί λύση για την ενέργεια δεν θα έβγαινε προς τα έξω, έχουν κάνει άνω κάτω τη μέση ανατολή και εν συνεχεία την ευρώπη για τα πετρέλαια και το φυσικό αέριο,αν δεν περάσουν καμιά 50αριά+ χρονάκια να αβγατίσουν τα κέρδη των πολεμων τους οι μεγάλες δυνάμεις,λύση δεν θα δούμε στο ενεργειακό
Υπάρχουν και οι κινέζοι στην εξίσωση πλέον και δεν έχουν καμία όρεξη να περιμένουν 50+ χρόνια μην έχοντας οι ίδιοι πρόσβαση σε κοιτάσματα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.