Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-01-10, 22:34
Το avatar του χρήστη innocent_angel
innocent_angel Ο χρήστης innocent_angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Περιοχή: Χανιά Κρήτης
Μηνύματα: 8
Angry Μα τι μας ψεκάζουν πια?

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους

Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ και εγώ πολλούς αεροψεκασμούς τόσο στο Ηράκλειο όσο και στα Χανιά.
Χαρακτηριστικά, θυμάμαι ένα Σάββατο πρωί, που είχα αναπλήρωση στη σχολή και κατέβαινα με το αστικό στο σπίτι μου στο κέντρο του Ηρακλείου, στα Καμίνια, έπεσε το μάτι μου στον ουρανό και βλέπω μια άσπρη συννεφώδη γραμμή που εκτείνονταν στον ορίζοντα μέχρι εκεί που έπιανε το μάτι μου, να σημείωσω ότι ο ουρανός ήταν πολυ καθαρός, αρχικά σκέφτηκα ότι είναι η ιδεά μου.. αλλά καθώς το αστικό πλησιάζε στο κέντρο έβλεπα τα trails να γίνονται περισσότερα.. ώσπου φτάνοντας στην Χανιωπόρτα ( η απόσταση Καμίνια - Χανιώπορτα είναι μεγαλούτσικη ) παρατήρησα οτι ήταν 5-6 γραμμές, διασταυρωνόντουσαν και συνέχιζαν μέχρι την παραλιακή, ενώ κείνη την ώρα ένα άλλο αεροπλάνο ξεκίναγε να ψεκάζει με αφετηρία την χανιώπορτα.. Μπορώ να πω οτι σοκαρίστικα, όταν κατέβηκα στην στάση μου και είδα τον κόσμο να ψωνίζει ανυποψιαστός ενώ εμένα με είχε πιάσει πανικός και ήθελα να χωθώ στο σπίτι μου... Μα αλήθεια... μόνο εγώ παρατήρησα όλες αυτές τις γραμμές στον ουρανό που εκτείνονταν χιλιόμετρα?
Όσο αναφορά τα Χανιά τώρα, γυρνόντας σπίτι μου για τις διακοπές των Χριστουγέννων, παρατήρησα ουκ ολίγες φορές, τα γνωστά αεροπλάνακια, να μας ψεκάζουν. Μένω, σε ένα προάστιο των Χανίων, το σπίτι μας είναι σε όροφο και δεν έχουμε τιπότα να μας μπλοκάρει την θεά.. Έτσι καθώς πολλές φορές ανέβαινα την εξωτερική μας σκάλα αλλά και από τα μπαλκόνια, είδα τα αεροπλάνα να κάνουν μια διαδρομή από τους Αγίους Αποστολούς μέχρι το τέλος του ορίζοντα πρός την Αγιυά. Εντύπωση δε, μου προκάλεσε το γεγονός ότι ψέκαζαν την δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων! Η μέρα ήταν ηλιόλουστη, και ο ουρανός πεντακάθαρος... Κλασσικά προς το απογεύμα είχε γεμίσει με τα συννεφάκια, χωρίς σχήμα και χωρίς άκρες..
Λογικό βέβαια είναι ότι, κάποιος σκεπτικιστής, θα αντιδράσει, και θα πεί πως όλα είναι στο μυαλό μας... Και ότι είναι απλά αεροπλάνα..
Οφειλώ λοιπόν να πω, ότι έχω ψάξει αρκετά το θέμα των chemtrails και σίγουρα μπορώ να τις ξεχωρίσω από τις contrails.
__________________
Η επιτυχία δεν μετριέται σε σύγκριση με αυτό που έκανε κάποιος άλλος. Η επιτυχία μετριέται με το τι έκανες σε σύγκριση με αυτό που θα μπορούσες να κάνεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη innocent_angel : 03-01-10 στις 22:44
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-01-10, 08:49
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Εχεις δικιο οι ψεκασμοι ειναι πλεον καθημερινη αλλα ειναι και μερες που μπορεις να χασεις το μετρημα. Και επειδη στο Ηρακλειο εχουμε καλοκαιρι διακρινονται καθαροτατα. Αλλα και οι ανθρωποι που δεν παρατειρουν τετοια θεματα ή δεν παει ο νους τους εχω ακουσει πλεον να αναρωτιουνται.
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.