Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-02-08, 18:09
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

Χμ.. αγαπητέ witch shadow, οι ερμηνείες όλων αυτών διαφέρουν ξέρετε από τις πηγές από τις οποίες αντλούμε τις πληροφορίες μας. Εσείς υποθέτω ότι ασχολείστε περισσότερο με ξόρκια και μαγιολίκια και αυτό που κάποιοι ονομάζουν φυσική μαγεία. Γιατί μόνο εκεί αναφέρονται τα succubus έτσι όπως τα περιγράφετε.

Στον κόσμο του πνεύματος δεν έχουμε συγγένειες όπως στον φυσικό, τύπου τα succubus είναι απόγονοι της lilith, αλλά εκπορεύσεις διαφόρων τύπων ενεργειών. Και για να γελάσουμε λιγάκι, αν τα succubus είναι της lilith, τα incubus τα έρημα στον κουβά τα βρήκαμε?

Επίσης, στον κόσμο του πνεύματος οι πολικότητες δεν διαταράσσονται ποτέ. Ετσι τα succubus δεν "προσεγγίζουν" γυναίκες με σκοπό να τις "κολάσουν" (το οποίο είναι μια υπεραπλούστευση του τι συμβαίνει), αλλά τους άντρες. Το αντίθετο συμβαίνει με τα incubus που προσεγγίζουν γυναίκες. Ουδέποτε μάλιστα έχουν σαρκική επαφή μαζί τους, μια που δεν είναι αναγκαίο. Βρίσκονται κυρίως στο αστρικό πεδίο και είναι το αστρικό σώμα των ανθρώπων το οποίο τους απασχολεί. Αν τώρα οι άνθρωποι καταφέρνουν να σωματοποιούν τις αστρικές τους εμπειρίες είναι ένα άλλο θέμα. Οπότε τα λαχανιάσματα και οι φαγούρες δεν είναι απαραίτητα συμπτώματα.

Οσο για τα "τσιμπήματα" των επίμαχων σημείων και τα υπόλοιπα που αναφέρετε περί επικλήσεως από μάγισσες (μόνες και αγ..τες), λυπάμαι να σας πληροφορήσω ότι προέρχονται από τη δεισιδαιμονία των ανθρώπων παλαιότερων χρόνων, που απέδιδαν σε δαίμονες οτιδήποτε διέφερε των κανόνων τους. Ειδικότερα μάλιστα οτιδήποτε είχε σχέση με το σεξ.

Η εμπειρία μου όσο κατάφερα να την αναλύσω και καταγράψω, μου απέδειξε ότι το ανθρώπινο είδος έχει αρκετό σκοτάδι μέσα του ώστε να μην χρειάζεται δαιμονική συνδρομή για να το εκφράσει.

Φυσικά, εσείς θα μπορούσατε να παραμείνετε σε αυτό το επίπεδο ερμηνείας. Ομως νομίζω πως εγώ αναφέρομαι σε κάτι εντελώς διαφορετικό, το οποίο δεν χρειάστηκε να κάνω καμμία επίκληση και κανένα τυπικό, πέραν του να βυθιστώ μέσα στην ουσία αυτών των όντων. Μία καλή εμπειρία του αστρικού πεδίου, πιστεύω ότι μου το επιτρέπει αυτό. Αν ψάξετε λίγο, θα δείτε ότι κάτι ανάλογο έκαναν και οι σαμμάνοι που έπαιρναν την μορφή κάποιου ζώου. Η μοναδική διαφορά είναι στην μορφή και στην αιτία.
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 21-02-08, 00:41
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από galadriel
Χμ.. αγαπητέ witch shadow, οι ερμηνείες όλων αυτών διαφέρουν ξέρετε από τις πηγές από τις οποίες αντλούμε τις πληροφορίες μας. Εσείς υποθέτω ότι ασχολείστε περισσότερο με ξόρκια και μαγιολίκια και αυτό που κάποιοι ονομάζουν φυσική μαγεία. Γιατί μόνο εκεί αναφέρονται τα succubus έτσι όπως τα περιγράφετε.

Στον κόσμο του πνεύματος δεν έχουμε συγγένειες όπως στον φυσικό, τύπου τα succubus είναι απόγονοι της lilith, αλλά εκπορεύσεις διαφόρων τύπων ενεργειών. Και για να γελάσουμε λιγάκι, αν τα succubus είναι της lilith, τα incubus τα έρημα στον κουβά τα βρήκαμε?

Επίσης, στον κόσμο του πνεύματος οι πολικότητες δεν διαταράσσονται ποτέ. Ετσι τα succubus δεν "προσεγγίζουν" γυναίκες με σκοπό να τις "κολάσουν" (το οποίο είναι μια υπεραπλούστευση του τι συμβαίνει), αλλά τους άντρες. Το αντίθετο συμβαίνει με τα incubus που προσεγγίζουν γυναίκες. Ουδέποτε μάλιστα έχουν σαρκική επαφή μαζί τους, μια που δεν είναι αναγκαίο. Βρίσκονται κυρίως στο αστρικό πεδίο και είναι το αστρικό σώμα των ανθρώπων το οποίο τους απασχολεί. Αν τώρα οι άνθρωποι καταφέρνουν να σωματοποιούν τις αστρικές τους εμπειρίες είναι ένα άλλο θέμα. Οπότε τα λαχανιάσματα και οι φαγούρες δεν είναι απαραίτητα συμπτώματα.

Οσο για τα "τσιμπήματα" των επίμαχων σημείων και τα υπόλοιπα που αναφέρετε περί επικλήσεως από μάγισσες (μόνες και αγ..τες), λυπάμαι να σας πληροφορήσω ότι προέρχονται από τη δεισιδαιμονία των ανθρώπων παλαιότερων χρόνων, που απέδιδαν σε δαίμονες οτιδήποτε διέφερε των κανόνων τους. Ειδικότερα μάλιστα οτιδήποτε είχε σχέση με το σεξ.

Η εμπειρία μου όσο κατάφερα να την αναλύσω και καταγράψω, μου απέδειξε ότι το ανθρώπινο είδος έχει αρκετό σκοτάδι μέσα του ώστε να μην χρειάζεται δαιμονική συνδρομή για να το εκφράσει.

Φυσικά, εσείς θα μπορούσατε να παραμείνετε σε αυτό το επίπεδο ερμηνείας. Ομως νομίζω πως εγώ αναφέρομαι σε κάτι εντελώς διαφορετικό, το οποίο δεν χρειάστηκε να κάνω καμμία επίκληση και κανένα τυπικό, πέραν του να βυθιστώ μέσα στην ουσία αυτών των όντων. Μία καλή εμπειρία του αστρικού πεδίου, πιστεύω ότι μου το επιτρέπει αυτό. Αν ψάξετε λίγο, θα δείτε ότι κάτι ανάλογο έκαναν και οι σαμμάνοι που έπαιρναν την μορφή κάποιου ζώου. Η μοναδική διαφορά είναι στην μορφή και στην αιτία.

Ε δεν ειμαι και τοσο μεγαλος δα για να μου μιλας στον πληθυντικο!
Οσον αφορα τις succubus δεν ειναι για τις προγονους τους ολα οσα ανεφερα. Μιλησα για την συγχρονη εκδοχη τους. Και τα "τσιμπηματα" δεν εννοουσα τα επιμαχα σημεια μονο. Απο παντου μπορουν να παρουν αυτο που 8ελουν. Δεν εχουν μονο εναν τροπο επιθεσης. Για τη Λιλιθ απλα το λεει ο μυθος.
Και μην μπερδευεις αυτα πο ειπα. Σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι προσεγγιζουν γυναικες! Απλα μερικες γυναικες ειναι τοσο ευαισθητος ο ψυχισμος τους που μπορουν να ενωθουν τηλεπαθητικα με τη succubus. Και δυστυχως οταν τον αντρα που θελουν τον ξεζουμισουν απο τεστοστερονη και αδρεναλινη , αυτος μενει για παντα στειρος.
Ακομα δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις με την τελευταια παραγραφο σου. Οι γυναικες που νιωθουν τι νιωθει η succubus εχουν την ταση για λεπτα να αφησουν το σωμα και να παρακολουθουν μεσω αστρικου πεδιου. Και ειναι λιγο πριν αρχισει να τρεφεται η succubus.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 21-02-08, 01:07
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Smile

Πολύ ωραίο το θέμα σου και γενικά όλες η άποψης...φαίνεται αχανές αλλα είναι σαν ποίημα γεμάτο παγίδες ...

Στην αρχή όταν άρχισα να το διαβάζω λέω : Η Caladriel παίζει world of warcraft ΧΆΧΑ.

Αλήθεια τι είναι αυτό που σε κάνει να νιώθεις να θες να αλλάξεις από άνθρωπος σε κάτι εντελώς διαφορετικό... hmmm δεν έχω καμια ιδέα από succubus ως real demon αλλα από αυτά που βλέπω ονομασίες κτλ... δεν αμφιβάλλω ότι είναι κάτι το "βιτσιόζικο"? (Εντός εισαγωγικών η λέξη βιτσιόζικο για να μην παρεξηγηθεί)...

Να σημειώσω ότι ποτε δεν είχα ενδιαφέρον στο να ασχοληθώ, αυτό που είπες ξόρκια etc...αλλα ούτε demonology... ότι πιάσει το αφτι η το μάτι κατά καιρούς ... και να πω επίσης ότι ούτε με ενδιαφέρει να ασχοληθώ...απλά βρήκα ενδιαφέρον το τρόπο που το γραφεις...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 21-02-08 στις 01:15
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-02-08, 06:06
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Talking

μια μικρή υποσημείωση.. γραφής ότι έχεις γίνει succubus έτσι? Λες ότι γίνεσαι απλά ιοθετώντας τα χαρακτηριστικά...μύηση στο τι μπορεί να κάνει μια succubus... θα ήθελα λεπτομέρειες σε αυτό. Ακούγεται ενδιαφέρον.

Δηλαδή ο καθένας που έχει κάποια ιδιαιτερα χαρακτηριστικά..πχ εξυπνάδα, πονηριά, ομορφιά, ασχήμια...είναι χαρακτηριστικά τα οποια μπορεί να χρησιμοποιήσει εναντίον άλλον, ιοθετώντας δύναμης από δαίμονες η αγγέλους?

Αλλα αυτό δεν μου λέει κάτι, πχ..ότι όντως γίνεσαι η κατανοείς το δαίμονα...μπορεί απλά εγώ να μπερδεύτηκα έτσι..?

Έγραψα ότι έχεις γίνει διότι ο τίτλος αυτό λέει...ότι "πως έγινα μια succubus"

Καλημερααα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 21-02-08 στις 06:16
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 21-02-08, 07:59
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

look at this!... http://www.youtube.com/watch?v=UHdDL...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JIzWXuY9nlw&NR=1

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 21-02-08 στις 08:02
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-02-08, 18:18
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

@ Witch Shadow

Λυπάμαι αλλά μάλλον προσπαθούμε να συνεννοηθούμε σε διαφορετικό είδος ελληνικών ο καθένας. Και πραγματικά τώρα δεν γνωρίζω πως θα μπορούσα να σου μεταφράσω αυτά που ήδη είπα... Εσύ δηλαδή αναφέρεις ότι τα succubus είναι απόγονοι της lilith, εγώ σου απαντάω ότι δεν τίθεται θέμα απογόνων σε αυτά τα όντα και εσύ μου λες ότι δεν μιλάμε για τις προγόνους τους.

Μετά εγώ λέω ότι είναι όντα του αστρικού πεδίου και ότι μόνο σε αυτό ενεργοποιούνται και εσύ επιμένεις ότι ασχολούνται με τεστοστερόνες και αδρεναλίνες. Πραγματικά, πρότεινε μου τρόπο να συνεννοηθούμε γιατί δεν βρίσκω..

Οσο για τον πληθυντικό, εγώ είμαι αρκετά μεγάλη μάλλον για να γνωρίζω τη χρήση του ως ευγενική προσφώνηση, όπως βλέπεις το άλλαξα.

@ Ερμής

Εχμ.. τα βασικά χαρακτηριστικά για να γίνει αυτό που περιγράφω είναι : πολυέτής μελέτη, πειθαρχία, διαλογισμός, αυτο-νόηση, και άλλα που καμμία σχέση δεν έχουν με "συνταγές" του πως κάνω το ένα ή το άλλο, ή αν είμαι όμορφος, έξυπνος κ.ο.κ.

Ενα τέτοιο ον, σαν το succubus, μεταφέρεται στην εσωτερική μας όραση με όποια μορφή εμείς οι ίδιοι θεωρούμε όμορφη ή κάτι άλλο εξίσου διεγερτικό. Στην πραγματικότητα είναι απλά μία ενέργεια με ένα συγκεκριμένο είδος ταλάντωσης, κάτι που έχει απλά μια συγκεκριμένη ποιότητα ύπαρξης και επικοινωνίας με τους υπόλοιπους.

Η κατανόηση πάντως του δαίμονα ήταν σαφώς η αιτία όλης αυτής της διαδικασίας και μέρος της πραγματοποίησης της. Τώρα το ρήμα become στα ελληνικά αποδίδεται κατ' ελάχιστο με το "γίνομαι", περιέχει μία επιπλέον έννοια που δεν μπορώ να εξηγήσω ακριβώς. Είναι περισσότερο θέμα εμπειρίας στην αγγλική γλώσσα.

Οσο για το βιντεάκι, δυστυχώς, η σύνδεση μου δεν μου επιτρέπει να το δω..
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 21-02-08, 20:38
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Talking

καλησπέρα και πάλι..Ευχαριστώ για την απάντηση..

Είχα φοβηθεί λιγάκι μην παρεξηγηθούν οι ερώτησης μου μιας και ο δαίμονας sucubus είναι αν όχι κακός..όπως το είπες πονηρά διεγερτικός.(Εγώ πρόσθετο την λέξη πονηρά).

Ως τώρα η μονη γνώση που είχα από on όπως succubus ήταν ένα video game και ίσος ακούγεται χαζό αν και το video game αυτό στηρίζεται σε demonology.

Όπως "imps, Felguards, Succubus, Voids" Αλλα και trolls, undead, gnomes, druids etc..Όταν είδα το θέμα σου με έκπληξη πήγε το μυαλό μου σε succubus που το στοιχειο του είναι το "seduce" και πολύ sex (συγγνώμη για την έκφραση αυτή)

Βεβαια μπορώ να πω ότι έκανα log σε 3 διαφορετικά Urban dictionary's να βρω και μια διαφορετική έννοια τις Succubus αλλα δυστυχώς η ευτυχώς είναι η ίδια.

Κατανοώ αλλα όπως και θα θεωρούσα χαζό να περίμενα να μου πεις ότι πχ.. Θα άλλαζες μορφή σε μια sexy woman.. παρα ότι ίσος όπως είπες με διαλογισμό να έπαιρνες κάποια στοιχεια από αυτή και να τα χρησιμοποίησης υπέρ εσού.

αλλα μην ξεχνάμε ότι οι δαίμονες όντως περνούν μορφές, σίγουρα με διαφορετικές πάντα για το καθένα... σύμφωνα με αυτό που ποθεί παράδειγμα..Η σύμφωνα με αυτό που φοβάται περισσότερο.

Αλλα παρόλα αυτά μετά από τόσα χρονια διαλογισμού και άσκηση...δεν συνεχίζει να είναι επικίνδυνο? Δεν συνεχίζει να είναι ένας πονηρός αρκετά..δαίμονας?

τα videos είναι μια μορφή, μοντέλο τις sucubus.. μιας sexy woman αλλα με φτερά κερατα etc... σε κάπως hot στιγμές (δεν εννοώ sex),comic όχι real. Ήταν ότι πιο αθώο υπάρχει για succubus στο net απλά έχω και αρκετό houmor χωρίς να εννοώ πονηρό.

και ευχαριστώ για την απάντηση.

and this is how she looks like http://www.youtube.com/watch?v=BnZfa...eature=related original model from urban legends or movie model!..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 21-02-08 στις 20:54
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 21-02-08, 22:06
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

Eρμή, καταλαβαίνω πως είσαι μάλλον αρκετά νεαρός σε ηλικία και άρα είναι λογικό οι προσλαμβάνουσες σου να είναι από βιντεοπαιχνίδια. Και πάλι όμως θα επιμείνω πως καμμία σχέση δεν έχουν όλα αυτά τα όντα με όσα διαβάζουμε σε κόμικ κλπ.

Η αφοσίωση στην αναζήτηση του εσωτερικού κόσμου ξέρεις, κάποια στιγμή σε φτάνει σε μία στροφή που αντιλαμβάνεσαι ότι δεν υπάρχει πονηρός δαίμονας και αγαθός άγγελος με την συνηθισμένη έννοια που τους δίνουμε. Υπάρχουν μόνο εκπορεύσεις ενεργειών που "καθρεφτίζονται" στον κόσμο μας αναλόγως το είδος του καθρέφτη που είμαστε εμείς οι ίδιοι.

Στον εσωτερικό κόσμο δεν υπάρχει ούτε καν σαν ιδέα το σεξ για παράδειγμα. Γι' αυτό και είναι πολύ επιφανειακή ερμηνεία η αντιστοιχίση των συγκεκριμένων με αυτό. Ο κίνδυνος είναι πάντα μέσα μας. Εμείς καθιστούμε τον εαυτό μας ευάλωτο σε κάποια πράγματα, με την ίδια λογική που αν πιάσουμε το καλώδιο με βρεγμένα χέρια και το βάλουμε στην μπρίζα ο ηλεκτρισμός θα μας τινάξει.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο κίνδυνος βρίσκεται στην επιθυμία να προσπαθήσει κανείς κάτι ανάλογο, για να :
ζήσει τρελλές βραδιές έρωτα και σεξ,
για να εκπληρώσει φαντασιώσεις του,
για να ανεβάσει την ματαιοδοξία του ότι έχει ή ρίχνει πολλούς/ες στο κρεβάτι του.

Οταν όμως κινούμαστε με γνώμονα την κατανόηση αυτού που μας περιβάλλει, και ακόμα περισσότερο την κατανόηση του εαυτού μας δεν βλέπω γιατί να υπάρξουν προβλήματα. Αν για παράδειγμα, κατανοήσεις τον τρόπο που λαμβάνει ερεθίσματα από το περιβάλλον του και αντιδρά σε αυτό ένα φίδι, μετά είναι πολύ εύκολο να το χαϊδέψεις. Απλά δεν θα το κάνεις όπως θα το έκανες με ένα σκύλο. Για μένα προσωπικά, και τον σκύλο ακόμα να κατανοούσα θα ήμουν ευτυχής. Και τα succubus είναι κατά αναλογία μάλλον κάτι σε αθώα σκατζοχοιράκια..

Τώρα, η αποπλάνηση είναι πράγματι ο βασικός άξονας δραστηριοποίησης των πλασμάτων αυτών. Ομως αυτή μπορεί να έχει πολλές μορφές ξέρεις. Οι άνθρωποι συνηθίζουμε να την συνδέουμε μόνο με το σεξ, μάλλον γιατί μας είναι δυσάρεστο να σκεφτούμε ότι αυτό είναι αθωότερο από άλλα.

αυτά..

ό,τι άλλο θες ευχαρίστως να το συζητήσουμε
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 28-03-08, 23:15
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Θα παραθεσω μερικους τροπους προστασιας απο τα incubi & succubi.
Ειναι οι πιο διαδεδομενοι τροποι και ειναι οι:
-Οι μυημενοι στην Τεχνη της Μαγειας, προτιμουν να «σφραγιζουν» τον χωρο οπου κοιμουνται για να προφυλαχθουν απο τα incubi & succubi, μιας και η ελλειψη ενεργειας για εναν μυημενο, εστω και για μια ημερα, ειναι πολυ ενοχλητικο που μπορει να γινει και επικινδυνο σε περιπτωση που χρειαστει ολες του τις δυναμεις για καποιο λογο εκεινη την ημερα.
-Επισης, εξασκουνται στο να μπορουν να επεμβαινουν στα ονειρα τους. Κατι ιδιαιτερα χρησιμο οχι μονο για τις επιθεσεις των incubi & succubi.
-Αλλοι τροποι προφυλαξης απο τις επιθεσεις τους, ειναι ενας κυκλος απο αλατι γυρω απο το κρεβατι, μια ονειροπαγιδα κρεμασμενη πανω απο το κρεβατι ή φορεμενη στον λαιμο.
-Ακομα και το Βαζο της Προστασιας ειναι μια επισης καλη επιλογη προστασιας.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-04-08, 18:38
open ocean Ο χρήστης open ocean δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-04-2008
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

+1000

και το καλο και το κακο ειναι μεσα μας αυτο ειναι σιγουρο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.