Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-05-18, 10:57
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Λευκός Λύκος, πως πάει, όλα καλά; Το θεματάκι δόκανο που έστησε ο christos8 για να πέσουμε μέσα, να παρεκτραπούμε δηλαδή και να φάμε ban, μάλλον μπάζει νερά. Δεν τσιμπήσαμε. Οπότε ανταλλάξτε μερικά μηνυματάκια ακόμα, ξέρετε εσείς, πως θα το στήσετε καλύτερα. Σουψου μουψου, τι να γράψεις, τι να πεις, άμα σου πούμε αυτό, εσύ θα πεις το άλλο κτλ. Κι έχει θεός, ε; Κάποτε θα την πατήσουμε, θα μας διώξουν και θα αφήσουμε τα φιλαράκια σου τα απολογίδια να αλωνίζουν ελεύθερα στη σελίδα. Άλλη μια νίκη, μπροστά στις καθημερινές ήττες
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-05-18, 11:28
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Λευκός Λύκος, πως πάει, όλα καλά; Το θεματάκι δόκανο που έστησε ο christos8 για να πέσουμε μέσα, να παρεκτραπούμε δηλαδή και να φάμε ban, μάλλον μπάζει νερά. Δεν τσιμπήσαμε. Οπότε ανταλλάξτε μερικά μηνυματάκια ακόμα, ξέρετε εσείς, πως θα το στήσετε καλύτερα. Σουψου μουψου, τι να γράψεις, τι να πεις, άμα σου πούμε αυτό, εσύ θα πεις το άλλο κτλ. Κι έχει θεός, ε; Κάποτε θα την πατήσουμε, θα μας διώξουν και θα αφήσουμε τα φιλαράκια σου τα απολογίδια να αλωνίζουν ελεύθερα στη σελίδα. Άλλη μια νίκη, μπροστά στις καθημερινές ήττες
Καλά κάνεις και κοκκινίζεις μ' αυτά που γράφεις. Πόση παράνοια πια... Να κάνω τόσο κόπο και να χάσω τόσο χρόνο για πάρτη σου; Ποιος νομίζεις ότι είσαι; Δεν υπάρχει κάποιο κρυφό σχέδιο δράσης καλέ μου, αλλά μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι. Μπορεί και να κέρδισες τις εντυπώσεις ποιος ξέρει;
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-05-18, 11:49
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Να "προσβάλλω τη νοημοσύνη των άλλων"; Κάθε άλλο. Προσπαθώ να την αναδείξω. Δυστυχώς μερικοί "άλλοι" είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως. Αν δεν ήταν, θα θυμόταν πως έχουμε θίξει το θέμα του διαλογισμού, το έχουμε συζητήσει, το έχουμε αναλύσει και το έχουμε εξαντλήσει. Και όμως, αυτό που συμβαίνει είναι ακριβώς το αντίθετο. Αυτοί οι "άλλοι" προσβάλλουν την δική μου νοημοσύνη. συνεχώς.

Έχει στηθεί που λες εδώ μέσα βλέπεις ένας άτυπος διαγωνισμός. Ποιος θα αποδείξει στους άλλους ότι είναι ο πιο "καμένος". Ένας φυσικά έχει ακόμα το χρυσό, το κέρδισε στο esoterica (το βραβείο του πιο αγράμματου και του πιο παρανοϊκού τρόλ). Και όμως έρχονται παρόλα αυτά που λες μνηστήρες, και διεκδικούν το θρόνο του. Δεν μπορώ παρά να τους βοηθάω. Κάπως έτσι την έχω δει. Εσύ κάπως συμπονάς τους περίεργους, εγώ κάνω τον κόουτς στους ηλίθιους. Κάποτε θα βγει και κάποιο Νόμπελ από δω μέσα, ένας για τα κανάλια ας πούμε, για την Ανίτα. Θα λέω, που λες, από μέσα μου: "κι εγώ βοήθησα".
Κάπως έτσι.
Το έχουμε θίξει ναι, το έχουμε συζητήσει και εξαντλήσει όχι.
Όλοι περνάμε φάσεις "ηλιθιότητας" και φάσεις "εξυπνάδας". Καλό είναι να ξέρουμε που βρισκόμαστε κάθε φορά. Το ιδανικό είναι η πνευματική διάυγεια. Το να κάνεις τέτοιους διαγωνισμούς είναι μάταιο για όλους, αλλά περί ορέξεως...
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-05-18, 16:33
cHrIsToS8 Ο χρήστης cHrIsToS8 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-08-2013
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λευκός Λύκος Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρήστο, δεν ξεκίνησες σωστά το θέμα. Μπορώ να καταλάβω τους λόγους, αλλά δεν τους εγκρίνω. Απ' τη στιγμή που προκαλείς να περιμένεις αντιδράσεις και το θέμα μπάχαλο. Πες απλά την άποψή σου, τα υπόλοιπα δεν χρειάζονται κι ούτε θα πρέπει να σε αφορούν. Δεν μπορείς να αποκλείσεις την αντίθετη άποψη, μόνο απόψεις που δεν σέβονται.
Εφόσον οι άλλοι δεν το κάνουν μπορείς εσύ να μου παραθέσεις που είναι η άποψη των άλλων;
Για να μπορέσω να την σχολιάσω, να την κρίνω, να την μελετήσω μπας και ξεστραβψθψ βρε αδερφε!
Το να κρίνεις την άποψη των άλλων επουδενί δεν αποτελεί άποψη.
Ελπίζω να συμφωνείς.Εαν δεν συμφωνεις θα ήθελα να το ξέρω.
Και συγκεκριμένα ατομα αυτό κάνουν, κρίνουν τις απόψεις των άλλων και μια συγκεκριμλενη η οποία τυγχάνει ιερής αξίας για κάποιους (και για μενα).
Προκαλώ για να πάρω αυτήν την άλλη, την αντίθετη άποψη, γιατί στείρες, φοβικές αντιδράσεις πάνω στην δική μου άποψη, χωρίς να υπάρχει η απαραίτητη (έστω από ευγένεια) παρουσίαση της δικιάς τους άποψης, πολύ απλά μου φέρνει στο νου κουκουλοφόρους.
που είτε τα σπάνε και καταστρέφουν, όπως γίνεται στην σημερινή εποχή, είτε καταδίδουν κόσμο προς εκτέλεση σε άλλες αποχές.
Εχω συγκεκριμένη άποψη, και αυτην την άποψη όυτε την ντρέπομαι, ούτε φοβάμαι να εκτεθώ σε αυτήν αλλά το αντίθετο νιώθω ευγνώμων που μου απεκαλύφθει.
Δεν είμαι ενας νεαρός αναζητητής που ψάχνεται, αλλά κάποιος που έχει περάσει παραπάνω από ''10 χρόνια σε μια σπηλιά'' (και στην θέση της σπηλιας βάλε ότι θέλεις) να αναζητά και να ψάχνεται.
Και σε αυτά τα χρόνια, αυτό που βρήκα ήταν οι προσωπικές μου αποτυχίες, ακραίας μορφής σε κάποιες περιπτώσεις.
Αυτό κατάφερα να βρω, και αυτό, αφού δεν με σκότωσε(και κυριολεκτικα), ναι με εκανε πιο δυνατό.
Σεβόμενος τον κόσμο και τις απόψεις που γνώρισα, νιώθω απέραντο σεβασμό για την άποψη του άλλου, για την οποιαδήποτε άποψε, για την οποιαδήποτε κατάσταση.
Αρκεί να τηρεί μια τουλαχιστον ιδιότητα.
Να είναι υπαρκτη.
Δεν μπορω να σεβαστω κάτι που δεν υπάρχει, κατι που δεν εμφανίζεται, κάτι που παραμένει και παραμονευει στις σκιες.
Περασε ο καιρός που με ανησυχούσε και το φοβόμουν.
Οχι.
Πλεον το χλευάζ, το πριφρονώ και φροντίζω μεσα και εξαιτίας της κοινωνικότητας και του χωρου που συνυπαρχουμε να το δείχνω.
Αφου έχω κάνει καποιες προσπάθεις, αφου έχω περιμένει να αποκαλυψθεί μόνο του.
Οταν δεν το κάνει, η περιφρόνηση και ο περιγελος είναι το μόνο που μου επιτρέπεται να εκφράσω.
Και πολλές φορές η οργή...
Η οργη γιατί καλούνε κόσμο, να έρθει σε αυτην τους την κατάσταση, καλούνε κόσμο που υπάρχει να μπει και να εισέλθει στην δική τους κατάσταση.
Στην κατάσταση της ανυπαρξίας.
Σεβόμενος λοιπόν τον χώρο που μας φιλοξενεί, μαις και το έχω αναφέρει πως τον αγαπώ και τον αισθάνομαι σπίτι μου, και θέλοντας ο χωρος αυτός να είναι καθαρός και όχι βρώμικος
και γνωρίζοντας ότι για να είναι καθαρό κάτι πρέπει πρώτα να εξεταστεί στο φως, γιατί μόνο στο φως φαινεται η βρωμιά, ζητάω και ζήτησα και εδώ τη ύπαρξη τους.
Την ύπαρξη τους ως άποψη και όχι φυσικα ως προσωπα.
Αναφέρει ο ανυπαρκτος heretic ΄΄οτι εχουν συζητηθει.... οκ, μου ξεφευγουν πράγματα και δεν τα θυμάμαι και όλα, γι αυτό ζήτησα να μου κάνει παραθεση το που έχουν συζητηθει, όχι γενικά αλλά συγκεκριμενα, σεβόμενος εναν χρόνο που έχει ισχυριστει ότι του είναι πολύτιμος.
Μια αντιγραφη επικολληση και θα το μελετουσα.
Βλέπεις κάποια παράθεση;
Βλέπεις να είναι κάτι υπαρκτό;
Βλέπεις να είναι στο φως οι απόψεις του, για συγκεκριμένα θέματα που έθεσα;
Αοριστίες, με τις οποίες προσπαθει να καλύψει αυτό που δεν υπάρχει...
Αυτό που δεν έχει.
και αυτό είναι απαντήσεις.
Δεν έχει απαντήσεις, για αυτό, και αυτός λέει..
Ελα να δεις....
Διαλογίσου για να μάθεις....
Αυτό που ζητάς πρωτα θα πρέπει να το εμπιστευτεις και να το ακολουθήσεις και μετα θα σου αποκαλυφθει...
Οχι.
πρώτα θα αποκαλυφθεις εσυ και αυτό που προωθεις και υποστηρίζεις και εαν πιστω θα το ακολουθήσω, θα το εξετάσω δηλαδή πιο προσωπικα πιο ενδελεχη.
Δεν συμφωνείς;
Αυτό με έχουν μάθει οι αποτυχίες μου να κάνω.
και γι αυτό φροντίζω να δινω όσο το δυνατόν καλύτερες και πληρέστερες απαντησεις σε ερωτηματα που μου θέτουν.
Πολλες φορες πριν αυτά τεθούν.
αν θέλεις κάτι να ρωτήσεις είτε σε αυτό που υποστηρίζω είτε σε αυτό που κατηγορώ, όχι μόνο μπορείς (εσυ και όποιος άλλος) αλλά το βρίσκω ως τον σωστο τρόπο.
Το ίδιο κάνω και εγω και απαντήσεις δεν έχω πάρει.
Ε, (και αργησα κιολας) αναλόγως των απαντήσεων ή τις έλλειψης αυτων βγάζω τα συμπεράσματα μου.
Και τα βγαζω σε ενα θέμα που έθεσα εξαρχης το προορισμό του.
μονόλογο θα κάνω και ότι προκύψει.
Δεν περιμένω πια απαντήσεις απο αυτους (συγκεκριμένοι οι αυτοί)
Γιατί δεν έχουν.
Αν έχουν οι μονόλογοι μου κατι που σου φαινεται σκοτεινο, ρωτα για να ερθει στο φως.
Δεν είμαι όυτε τέλειος όυτε τα γνωρίζω όλα, αλλά είμαι σε συγκεκριμένη κατευθυνση η οποία υπάρχει σε συνεχη παρουσία και αναλλοίωτη για πάνω από τουλάχιστον 4.000 χρόνια έχοντας κληρονομήσει και την πριν από την έναρξη της γνώση.
και ναι αναφέρομαι στην Ορθοδοξία, αναφέρομαι στον Χριστιανισμό που τόσο απεχθάνονται.
Γιατι σε αντιθεση με την δικιά τους ανυπαρξίας αυτός ειναι υπαρκτος, γιατι σε αντίθεση με την δικιά τους σιωπη αυτός έχει απαντήσεις.
__________________
... ἕως τοῦ θανάτου ἀγώνισαι περὶ τῆς ἀληθείας...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-05-18, 16:46
cHrIsToS8 Ο χρήστης cHrIsToS8 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-08-2013
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή

Αντε να βάλω και άλλο δόκανο.
Μια σταση διαλογισμού, αν κάποιος θέλει να προχωρήσει ( το θέμα είναι προς τα που προχωραει, τι κατευθυνση εχει) και όχι να χορευει συρτό (δυο βηματα εμπρος, ενα πισω)(νομίζω δηλαδη) ειναι οκλαδόν με τις πατουσες ενωμένες
στις οποιες αναμεσα για να το συγκρατει θα έχει στερεωσει ενα ξύλο περιπου ενος μέτρου (αναλόγος την σωματική του διαπλαση) του οποίου η άλλη άκρη (την οποία για αρχη θα την έχει καλυψει με πανια ) θα στερεωνει το μετωπό του στο κέντρο.
Γιατί αγαπητοι μου, σταση λωτού με ευθεια την πλάτη, είναι τοσο αργη που μόνο για να σας φάνε τα λεφτα κάνει.
__________________
... ἕως τοῦ θανάτου ἀγώνισαι περὶ τῆς ἀληθείας...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-05-18, 16:58
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Κλασικό φαινόμενο προβολής, όπως ανέφερε και ο Rob. Ρε Χρηστάρα, το έχεις βάλει στόχο να ξεπεράσεις τον συνονόματο;
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-05-18, 18:35
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Για να μην πολυλογούμε, όποιος θέλει να μάθει για τον διαλογισμό, εκτός του ακατονόμαστου, ας επικοινωνήσει με π.μ μαζί μας. Θα του δώσουμε αναλυτικές οδηγίες και λεπτομέρειες, όπως και το κλειδί για τον διαλογισμό που κάνουμε. Τα οφέλη που θα δει θα είναι τόσο προφανή που δεν θα έχει πρόβλημα για μια συμβολική δωρεά στον δάσκαλο που ακολουθούμε.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-05-18, 20:29
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Νομίζω πως κάποιος φίλος μπορεί να διαβάσει το θέμα......

ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ
http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3275

Δυστυχώς ανοίχτηκε και το παρόν θέμα....
ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ-ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΤΛ part2
Λές και δεν μπορούσε κάποιος να μπεί μέσα στο 1 θέμα και να διαβάσει τι
γράφτηκε και να συμπληρώσει τα στοιχεία που τυχόν λείπουν αλλά προτίμησε
να ανοίξει νέο θέμα και να καταθέσει τις απόψεις του και να προκαλέσει....
Ακόμα και ο θεματοθέτης έχει γράψει στο πρώτο θέμα αλλά και σχεδόν όλοι οι
φίλοι που γράφουν στο παρόν θέμα γράφουν και εδώ..

Νομίζω πως να συνεχίζεται το θέμα και να καταθέτει ο κάθε ένας με αντιπαραθέσεις
είναι αδόκιμο αντί για να συζητούνται στοιχεία προτάσεις και εμπειρίες..
Απλά είναι η γνώμη μου...

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 16-05-18, 21:14
cHrIsToS8 Ο χρήστης cHrIsToS8 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-08-2013
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Deadite Εμφάνιση μηνυμάτων
Τίποτα δε μπορείς να αποκλείσεις (εκτός αν είσαι διαχειριστής ή κολλητός του διαχειριστή).

Από τη στιγμή που ανοίγεις θέμα, όποιος θέλει μπαίνει και γράφει.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αγνοείς όσους δε θέλουν ή δε μπορούν να συζητήσουν σαν άνθρωποι.
Εκ των πραγμάτων έτσι είναι ναι, και ετσι γίνεται εξάλλου.
Το οτι εξέφρασα την θέληση μου, το τι προτιμώ, το τι θέλω και για την ακρίβεια τι δεν θέλω (αυτούς, έτσι όπως έχουν παρουσιαστει (και όχι όπως είναι μιας και αυτό δεν μπορώ να το ξέρω) δεν νομιζω να μπορεί να θεωρηθεί απαγόρευση είτε εν τύποις είτε στην ουσία της.
Οσο για την άποψη του AVATARGR-1 καλώς έκανε και την είπε και μάλιστα δεν μπορώ να πώ ότι διαφωνω (παρά μόνο στο σκέλος της κρίσης του (ότι ανοιχτηκε για να προκαλέσω) όποιος θέλει ας γράψει ότι θέλει όπου θέλει, και στο θέμα του διαλογισμού στο πρώτο θέμα.
θα το δω και θα το σχολιάσω εδω.
Δεν χρειάζεται να μπαίνει κάποιος εδω και να χαλιέται.
Απλό, ξεκάθαρο, τίμιο νομίζω.
Αν παρόλα αυτα κάποιος θέλει να γραψει στοιχεία και απόψεις εδω, μια χαρά.
Ωραίο είναι και αυτό.
Αν κάποιος έχει καποιες απορίες, γενόμενες απο αυτά που γράφω εγω, μπορεί να τις καταθέσει.
Ωραίο είναι και αυτό.
Γενικά, όταν πετάς τα μπάζα, μια χαρα είναι όλα τα οικοπεδα.
και εγω αποφάσισα να πετάξω ότι με χαλάει.

Υ.Γ κάπου είχες αναβάσει ενα αρχειο που έλεγε για τα στερεοτυπα. Δυστυχως δεν το αποθηκευσα μηπως μπορεις να παραθεσεις που το είχες κάνει;
__________________
... ἕως τοῦ θανάτου ἀγώνισαι περὶ τῆς ἀληθείας...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cHrIsToS8 : 16-05-18 στις 21:18
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 16-05-18, 21:56
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου και πάλι εδώ...

Φίλε cHrIsToS8 μάλλον δεν κατάλαβες αυτό που έγραψα....

Ήδη υπάρχει θέμα το ίδιο με αυτό που άνοιξες τι προσφέρει αυτό ;;;;;;
Ο λόγος ποιός είναι που άνοιξες το ίδιο θέμα ;;;;;;
Εάν διάβασες αυτό το θέμα από την αρχή (που μάλλον όχι ) αναφέρονται πολλά
και ο διάλογος είναι σωστός με κάποιες ίσως εντάσεις αλλά κόσμιος και παραθέτονται
πολλά στοιχεία...

Εσύ το άνοιξες το παρόν θέμα για να πείς αυτά που θέλεις και αυτό φάνηκε
απο την εξέλιξη συζήτησης..

Και γιατί να γράψει στο δικό σου και όχι στο άλλο;;;;
Έχει γίνει της μόδας εδώ να ανοίγονται όμοια η διπλά θέματα ε επιτέλους ας σταματήσει αυτό που γίνεται..
Όπως υπήρχαν θέματα που ο σκοπός τους είναι οι διαπληκτισμοί....

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.