Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 30-08-05, 18:15
Το avatar του χρήστη Jonathan Bright
Jonathan Bright Ο χρήστης Jonathan Bright δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-03-2005
Μηνύματα: 236
Προεπιλογή

Πολύ καλή η ιδέα σου. Αν δεν καταφέρεις να... μαυρίσεις έτσι όλη την πόλη, θα φροντίσω κάποια στιγμή να περάσω...
__________________
Be behind what there may - I raise the veil
( jonybright@yahoo.com )
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 31-08-05, 04:34
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Έχω παρατηρήσει πως τα νεκροταφεία έχουνε μια περίεργη ενέργεια επι του θέματος , έτσι ώστε θα έλεγε κανείς πως ζούνε ακόμα εκεί.
Αλλά έχω παρατηρήσει πως ενώ κάποια μοίαζουνε "ενεργά" μετά από κάποιο διάστημα αυτή η ενέργεια εξαφανίζεται.
Θα μου πείτε τώρα , καλά βρε κοπέλα μου και εσύ με νεκροταφεία ασχολήσε ?
Ε δεν φταίω εγώ . Εμένα με έλκουν απλώς όλες οι πηγές ενέργειας και συνήθως εκεί είναι πιο έντονα .
Το αναφέρω σε αυτό το τόπικ γιατί η ενέργεια στην οποία αναφέρομαι έχει την ίδια "γεύση" με την ενέργεια που λαμβάνω από την σκιά.
Ταύτα απο εμένα .
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 31-08-05, 22:18
Το avatar του χρήστη anti
anti Ο χρήστης anti δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2004
Μηνύματα: 847
Προεπιλογή

Δηλαδη για να καταλάβω οι σκιές εμφανίζοντε σε μέρη όπου υπάρχει συσσωρευμένη ενέργεια? κατι τετοιο δεν μπορει να ισχύει και για τα φαντάσματα ή τις ψυχες που μένουν πίσω?

Οσο για τα νεκροταφεια θα συμφωνησουν εχουν κάτι περιεργο στην ατμόσφαιρα, νιωθεις πως υπάρχουν κάποιοι που σε παρακολουθούν.
Προσωπικα θα ηθελαν να κατσω στο νεκροταφειο που βρίσκεται η γιαγια μου αν με ακουγε.....
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 01-09-05, 12:14
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Archangelic
Έχω παρατηρήσει πως τα νεκροταφεία έχουνε μια περίεργη ενέργεια επι του θέματος , έτσι ώστε θα έλεγε κανείς πως ζούνε ακόμα εκεί.
Αλλά έχω παρατηρήσει πως ενώ κάποια μοίαζουνε "ενεργά" μετά από κάποιο διάστημα αυτή η ενέργεια εξαφανίζεται.
Θα μου πείτε τώρα , καλά βρε κοπέλα μου και εσύ με νεκροταφεία ασχολήσε ?
Ε δεν φταίω εγώ . Εμένα με έλκουν απλώς όλες οι πηγές ενέργειας και συνήθως εκεί είναι πιο έντονα .
Το αναφέρω σε αυτό το τόπικ γιατί η ενέργεια στην οποία αναφέρομαι έχει την ίδια "γεύση" με την ενέργεια που λαμβάνω από την σκιά.
Ταύτα απο εμένα .
Το θέμα είναι: μήπως τα πλησιάζεις με "προκατάληψη" ότι "κάτι υπάρχει" εκεί; Οπότε και "πείθεις τον ευατό σου" ότι κάτι υπάρχει; Ενέργεια κτλ.
Βρες ένα τεστ για να αποκλείσεις την πιθανότητα. Αν περιμένεις την εμπειρία να είναι spooky ίσως τελικά να είναι επειδή έτσι την περιμένεις.
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 01-09-05, 19:25
Το avatar του χρήστη Jonathan Bright
Jonathan Bright Ο χρήστης Jonathan Bright δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-03-2005
Μηνύματα: 236
Προεπιλογή

Αυτά που έλεγα νωρίτερα περί Σκιάς κι εγκυμοσύνης... Σήμερα κάποιος φίλος, από το Βορρά, που για αρκετά χρόνια έχει σκιερές εμπειρίες, μου έστειλε το παρακάτω mail...

'quote'
JONATHAN ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΗΡΕΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΙΑΝΥΕΙ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Ο ΑΣΠΟΝΔΟΣ "ΦΙΛΑΡΑΚΟΣ" ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ, ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΑΦΟΥ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ. Η ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ, ΤΟΝ ΕΚΤΩΡ(ΣΚΥΛΟΣ). ΑΡΧΙΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΓΡΙΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΝΑ ΓΑΒΓΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ. ΕΝΕΔΩΣΑ ΣΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ. ΜΕ ΠΗΓΕ ΠΡΟΣ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΡΙΛΙΖΕΙ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΛΕΦΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΝΕΙ ΕΝΑ 3ΧΡΟΝΟ ΝΤΟΠΕΡΜΑΝ, ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΠΙΘΑΝΟ. ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΑ ΑΠΟΤΟΜΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΕΚΤΩΡ. ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΒΓΗΚΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΞΩ ΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙΣ. ΟΤΑΝ
ΟΜΩΣ ΓΥΡΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ
ΤΟΙΧΟΥ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΣΚΙΑ ΠΟΥ ΑΡΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΠΕΔΟ
ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ. ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ
ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΑΒΓΙΖΕΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΝΑΜΑ
ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ ΧΑΘΗΚΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ. ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 5 ΛΕΠΤΑ ΕΙΧΕ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ. ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΑ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ. ΗΤΑΝ ΑΣΠΡΗ ΣΑΝ ΤΟ ΠΑΝΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΔΡΩΤΑ. ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΕ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ. ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΣΗ ΤΗΣ. Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ,
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, Γ.
'unquote'

Όσο για τα νεκροταφεία, ασφαλώς και είναι ένας χώρος taboo, αλλά ακόμα και σε τέτοιες περιπτώσεις (που ορισμένοι χώροι είναι ούτως ή άλλως φορτισμένοι κάπως), η προδιάθεση μερικές φορές είναι αρκετή για να ανοίξει από μόνη της "πύλες". Ο φόβος, έτσι κι αλλιώς, προσκαλεί...
__________________
Be behind what there may - I raise the veil
( jonybright@yahoo.com )
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 01-09-05, 19:28
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Λοιπόν, λόγω της ειδικότητάς μου, με ενδιαφέρει πολύ η περίπτωση της εγκύου. Μπορείς να μου πεις εδώ ή σε προσωπικό μύνημα τι ακριβώς πρόβλημα είχε και πήγε νοσοκομείο;
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 03-09-05, 07:45
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Ναι με προειδοποίησε και άλλο πρόσωπο για τον έκτο μήνα αλλά λίγο με απασχολεί αφού η σχέση μου με την σκιά είναι διαφορετική με των άλλων . Ας καλωσορίσει και θα δούμε ποιος από τους 2 μας θα καλοπεράσει .
Όσο για τα νεκροταφεία και εγώ υπέθετα φίλε μου πως επειδή είναι τόπος ταμπού για αυτό συμβαίνει , αλλά φρόντισα να παρατηρήσω πολλά και πάρα πολλά μέσα στην πόλη ( στα οποία δεν βρήκα καμία μα καμία ενέργεια , λες και ήτανε νεκρά ... ) και αυτό που λες δεν ισχύει .

Όσο για το θέμα της εγκυμοσύνης μπορώ να προβλέψω εάν θα έχω ενοχλήσεις . Πολύ απλά θα ρωτήσω την μητέρα μου εάν είχε και αυτή επιθέσεις στην εγκυμοσύνη της σε εμένα . Όπως βλέπετε σόι πάει το βασίλειο ...
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archangelic : 03-09-05 στις 07:48
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 17-10-05, 07:48
Το avatar του χρήστη lucid
lucid Ο χρήστης lucid δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-11-2004
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Κοιμομουνα προχθες με τον φιλο μου κ ξαφνικα τον νιωθω(δεν εβλεπα γιατι ημουν γυρισμενη απ'την αλλη) να κανει μικρες κ αργες κινησεις απελπισιας σαν να πνιγεται κ να προσπαθει με δυσκολια να αναπνευσει.Μεσα στον υπνο μου κ εγω δεν εδωσα πολυ σημασια,εκεινη την ωρα πιστευα οτι εβλεπε ονειρο.
Οταν γυρισα ,γιατι ξυπνησε,μου ειπε οτι ειδε ενα ασχημο ονειρο.Του ειπα να μου ηρεμισει κ να μου το εξηγησει το πρωι αν κ δεν περιμενα οτι θα το θυμηθει!
Την αλλα μερα μου ειπε οτι ηταν πολυ ζωντανο αυτο που ειδε...
Ξαφνικα λεει μια σκια προσπαθουσε χωρις να το ακουμπαει να τον πνιξει κ δεν τον αφηνε να αναπνευσει.Ξυπνησε με δυσκολια κ οταν τα καταφερε επιτελους ειδε μου ειπε μια μαυρη μορφη να στεκεται μπροστα απο την ντουλαπα μου κ να τον κοιταει χωρις ο φιλος μου να μπορει να διακρινει προσωπο.Ηταν λεει σαν να φορουσε κουκουλα (η κατι τετοιο!).Επισης κατα την ωρα που προσπαθουσε να τον πνιξει ενιωθε λεει οτι εμπαινε μεσα του σαν να ηταν σε υγρη μορφη.
Να πω κ ολας οτι ο φιλος μου δεν γνωριζε για τη Μορα κ του φανηκε πολυ περιεργο ολο αυτο.
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 17-10-05, 11:44
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Νομίζω ότι είναι και αυτή μια από τις χιλιάδες αναφορές που υπάρχουν σε όλο τον κόσμο, τυπική περίπτωση του θέματος που συζητούμε εδώ.
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 17-10-05, 13:09
Το avatar του χρήστη lucid
lucid Ο χρήστης lucid δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-11-2004
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Το γνωριζω οτι ειναι τυπικη περιπτωση,δεν το εγραψα για να πρωτοτυπισω : ) Μαλλον διεκοψα τη ροη καποιας συζητησης αλλα δεν ειχα χρονο να τα διαβασω,μονο την εμπειρια ηθελα να προσθεσω.
Το εχω βιωσει κ εγω κ ειναι οντως ασχημη εμπειρια,απλα εμενα δεν προσπαθησε να με "πνιξει" το μονο που επαθα ηταν να μη μπορω να κουνησω τιποτα για μισο λεπτο περιπου εκτος απο τα ματια μου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.