Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Θρησκειολογία –Μυθολογίες

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Είναι θαύμα το Άγιο Φως;
Ναι 81 40,30%
Όχι 90 44,78%
Δεν γνωρίζω 30 14,93%
Ψήφισαν: 201. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #511  
Παλιά 15-10-19, 14:53
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
R-b-t3r:

Δημόσια ζητώ απο όσους απόμειναν εδώ μέσα να μην ξανααπαντήσουν
Αναγκαία προτροπή.
Έτσι δικαιολογείτε την έλλειψη επιχειρημάτων
που σας διακατέχει, μη μπορώντας να κάνετε διάλογο.
Κάτι που έχουν αντιληφθεί οι πάντες.
Απάντηση με παράθεση
  #512  
Παλιά 15-10-19, 14:56
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Χτες είδα τον "Άπαν" να κάνει log φευγαλέα. Που σημαίνει ότι όλο και κάποιος απο την συντονιστική ομάδα εμφανίζεται.
Σε κάποια φάση ή θα πρέπει να διορθωθούν τα κακώς κείμενα ή να κλείσει το μαγαζί.

Δημόσια ζητώ απο όσους απόμειναν εδώ μέσα να μην ξανααπαντήσουν στο γελοίο υποκείμενο που λέγεται vassilis_1 μέχρι το οριστικό μπαν του.
Ναι, αλλά ο μούλος τσιγκλάει.
Αναγκαία προτροπή λέει, θα του χώσω μία να καταπιεί τις μίξες του λέμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 15-10-19 στις 14:59
Απάντηση με παράθεση
  #513  
Παλιά 15-10-19, 14:58
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
AVATARGR-1:

επιλέγετε την οδο "εκτός θέματος"
Είναι AVATARGR-1 εκτός θέματος οι Αλήθειες αυτές;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων

Το Άγιο Φως υπάρχει και επιβεβαιώνεται από τον πλέον Αρμόδιο:

http://www.eneagstylianougkyzi.gr/in...ai-i-pisti-mas

Ο ΠΡΩΗΝ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΙΟ ΦΩΣ
(22/3/2019)

" Δεν ξέρω τι λένε οι άλλοι, δεν ξέρω αν τα είπαν η πως τα είπαν, εγώ εκείνο που ξέρω είναι αυτό που έζησα
όσες φορές με αξίωσε ο Θεός να τελέσω την Ακολουθία του Αγίου Φωτός. Εισερχόμουν στον Πανάγιο Τάφο,
προσευχόμουν γονατιστός κρατώντας τις δέσμες των λαμπάδων που, όπως και το καντήλι, άναβαν μόνα τους,
ποτέ δεν έψαξα το "πως" και το "γιατί", ζούσα το Γεγονός και το θαύμα της Αναστάσεως του Κυρίου με φόβο Θεού και δέος
όπως όλοι οι παλιοί και σύγχρονοι γνήσιοι Αγιοταφίτες Πατέρες και κάθε πιστός Ορθόδοξος Χριστιανός."

Και άλλη επιβεβαίωση:

https://www.1069.gr/latest-news/pos-...ta-mme-vinteo/

“το Φώς αυτό βγαίνει σαν φωτεινός ανεμοστρόβιλος έξω από το Άγιο Κουβούκλιο και ξεχύνεται στο Ναό της Αναστάσεως
που είναι γεμάτος από 5.000 περίπου κόσμο, ανάβοντας μάλιστα με φωτεινές αστραπές τα σβηστά κανδήλια ψηλά στην Εκκλησία
ή και τα σβησμένα κεριά, π ι σ τ ών προσκυνητών”
Απάντηση με παράθεση
  #514  
Παλιά 15-10-19, 16:21
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, αλλά ο μούλος τσιγκλάει.
Αναγκαία προτροπή λέει, θα του χώσω μία να καταπιεί τις μίξες του λέμε.
Εσύ τσιγκλάς. Μαλακίες λέει αλλα όσο ασχολείσαι μαζί του θα είναι στο φόρουμ και θα μας σπάει τα νεύρα. Αυτό θέλει. Φυσικά και είναι μπούρδες αυτά που λέει και αν αυτός και το συνάφι του δοκιμάσουν να τα ανακοινώσουν σε κανένα επιστημονικό συνέδριο, η τοπική λαϊκή θα ξεπουλήσει και θα μαζέψουν λαχανικά στη μάπα με το καντάρι.
Απάντηση με παράθεση
  #515  
Παλιά 15-10-19, 17:18
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Χτες είδα τον "Άπαν" να κάνει log φευγαλέα. Που σημαίνει ότι όλο και κάποιος απο την συντονιστική ομάδα εμφανίζεται.
Σε κάποια φάση ή θα πρέπει να διορθωθούν τα κακώς κείμενα ή να κλείσει το μαγαζί.

Το θέμα δεν είναι είναι αν μπαίνουν ή αν δεν μπαίνουν στο φόρουμ, αλλά τι ενέργειες κάνουν. Σε λίγο θα κλείσει χρόνος που δεν μπορώ να μπω στο φόρουμ πάρα μόνο από firefox, εγγραφή για νέα μέλη δεν μπορεί να γίνει (τελευταία εγγραφή τον Ιανουάριο που μας πέρασε), και ούτε λόγος για συντονιστικές παρεμβάσεις σε θέματα.

Στο τελευταίο που λες συμφωνώ απόλυτα, ή το φτιάχνεις και συμμετέχεις ενεργά, ή, αν δεν υπάρχει η δυνατότητα (λογικό και ανθρώπινο), το κλείνεις. Εκτός αν είναι να το κάνουμε αυτοδιαχειριζόμενο
__________________
"Η τυραννία πυροδοτεί την επανάσταση των δυνατών και την προδοσία των αδυνάτων" Eliphas Levi
Απάντηση με παράθεση
  #516  
Παλιά 16-10-19, 10:24
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα δεν είναι είναι αν μπαίνουν ή αν δεν μπαίνουν στο φόρουμ, αλλά τι ενέργειες κάνουν. Σε λίγο θα κλείσει χρόνος που δεν μπορώ να μπω στο φόρουμ πάρα μόνο από firefox, εγγραφή για νέα μέλη δεν μπορεί να γίνει (τελευταία εγγραφή τον Ιανουάριο που μας πέρασε), και ούτε λόγος για συντονιστικές παρεμβάσεις σε θέματα.

Στο τελευταίο που λες συμφωνώ απόλυτα, ή το φτιάχνεις και συμμετέχεις ενεργά, ή, αν δεν υπάρχει η δυνατότητα (λογικό και ανθρώπινο), το κλείνεις. Εκτός αν είναι να το κάνουμε αυτοδιαχειριζόμενο
Δεν μπορεί να σταθεί αυτοδιαχειριζόμενο φόρουμ ρε.
Πως θα σταματήσουμε πχ ένα τρολ όπως τον Βασίλη αν φωνάξει καμιά 10αριά βλαμμένους σαν και αυτόν και σπαμάρουν εδώ μέσα;
Αν όλοι είναι ισότιμοι μπορούν απλά να μας κάνουν hijack σε κάποια φάση και θα γίνουμε κανένα λαγούμι της ΟΟΔΕ
Πόσοι μπαίνουν για να τους κοντράρουμε; 20 άτομα περιστασιακοί και μόνο 5-6 μόνιμοι.

Αν θέλουν για τον άλφα ή βήτα λόγο να το διατηρήσουν, προσωπικά δεν έχω θέμα, αλλα νομίζω ότι είναι καλύτερα να κλειδώσουν όλα τα θέματα και να παραμείνει το φόρουμ ως αρχείο/πηγές. Στην παρούσα μορφή του δεν εξυπηρετεί κανέναν σκοπό.
Απάντηση με παράθεση
  #517  
Παλιά 16-10-19, 13:54
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
R-b-t3r:

“ένα τρολ όπως τον Βασίλη”

“και σπαμάρουν”
Αγαπητέ, όσο υποπίπτεις σε ακατάσχετο τρολάρισμα σπαμάροντας το πάγιο σκεπτικό
ότι το αποκεκομμένο από την Επιστήμη «πανεπιστήμιο» και όλα τα παράγωγά του
έχουν σχέση με την Επιστήμη, θα εισπράττεις την επιστημονικά τεκμηριωμένη επιχειρηματολογία που απορρίπτει κάτι τέτοιο.
Απάντηση με παράθεση
  #518  
Παλιά 16-10-19, 14:02
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
R-b-t3r:

Δημόσια ζητώ απο όσους απόμειναν εδώ μέσα να μην ξανααπαντήσουν
Ενώ ο ίδιος ο R-b-t3r μου έχει ξανααπαντήσει, όταν όμως βλέπει τα σκούρα, όπως εδώ, εδώ, εδώ εδώ, και εδώ,
και καταλαβαίνει ότι δεν έχει επιχειρήματα για να μου απαντήσει, τότε προτρέπει τους άλλους να μη μου απαντάνε!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #519  
Παλιά 16-10-19, 15:43
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Σε συνέντευξή του ο μητροπολίτης Πέτρας Κορνήλιος, τοποτηρητής του πατριαρχείου Ιεροσολύμων στη θέση του Πατριάρχη Ειρηναίου, σε συνέντευξή του σε ελληνικό τηλεοπτικό κανάλι στις 11-4-2001, στην εκπομπή Γκρίζες Ζώνες δήλωσε, ότι το θαύμα είναι ο καθαγιασμός του φυσικού φωτός, που προέρχεται από την ακοίμητη κανδήλα, που υπάρχει ήδη εντός του Ιερού Κουβουκλίου.[33]

Απο το λήμμα στη βικιπαιδεια. Μπράβο του που είχε τα κότσια να το πεί ανοιχτά και να εναντιωθεί στη σαπίλα των θεοεμπόρων, θεοεμπαιχτών!
Απάντηση με παράθεση
  #520  
Παλιά 17-10-19, 13:50
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Ο πλέον αρμόδιος έχει το λόγο:

http://www.eneagstylianougkyzi.gr/in...ai-i-pisti-mas

Ο ΠΡΩΗΝ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΙΟ ΦΩΣ
(22/3/2019)

" Δεν ξέρω τι λένε οι άλλοι, δεν ξέρω αν τα είπαν η πως τα είπαν, εγώ εκείνο που ξέρω είναι αυτό που έζησα
όσες φορές με αξίωσε ο Θεός να τελέσω την Ακολουθία του Αγίου Φωτός. Εισερχόμουν στον Πανάγιο Τάφο,
προσευχόμουν γονατιστός κρατώντας τις δέσμες των λαμπάδων που, όπως και το καντήλι, άναβαν μόνα τους,
ποτέ δεν έψαξα το "πως" και το "γιατί", ζούσα το Γεγονός και το θαύμα της Αναστάσεως του Κυρίου με φόβο Θεού και δέος
όπως όλοι οι παλιοί και σύγχρονοι γνήσιοι Αγιοταφίτες Πατέρες και κάθε πιστός Ορθόδοξος Χριστιανός."

Το Αναμφισβήτητο Και Ζωντανό Θαύμα Του Αγίου Φωτός,
Μπορούν Να Το Διαπιστώσουν Όλοι Οι Άνθρωποι Με Τα Ίδια Τους Τα Μάτια. Ιδού:

https://www.1069.gr/latest-news/pos-...ta-mme-vinteo/

“το Φώς αυτό βγαίνει σαν φωτεινός ανεμοστρόβιλος έξω από το Άγιο Κουβούκλιο και ξεχύνεται στο Ναό της Αναστάσεως
που είναι γεμάτος από 5.000 περίπου κόσμο, ανάβοντας μάλιστα με φωτεινές αστραπές τα σβηστά κανδήλια ψηλά στην Εκκλησία
ή και τα σβησμένα κεριά, π ι σ τ ώ ν προσκυνητών που βρίσκονται γερμένοι (για να ιδούν το θέαμα)
στους εσωτερικούς εξώστες – μπαλκόνια του Ιερού Ναού, όπως άλλωστε τα τελευταία χρόνια βλέπουμε και από την Ελληνική Τηλεόραση.”
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.