Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Αρχαία Ελλάδα – Ιστορία –Πολιτισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 15-05-06, 09:19
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Παράθεση:
Που είδατε την σιγήν ιχθύος? Δεν γιορτάζεται επίσημα από το ελληνικό κράτος?
Ναι αλλά για δείτε λίγο το παρακάτω...
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_...05/2006_183908

...όπως βλέπουμε οι άλλοι μας ραπίζουν "με το γάντι" κι εμείς υιοθετούμε χαμηλούς τόνους...
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-05-06, 09:26
Το avatar του χρήστη Βελλερεφόντης
Βελλερεφόντης Ο χρήστης Βελλερεφόντης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2004
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Συγνώμη γιατί θα τρελαθώ τελείως.....
Όσο δεν θέλω να ασχολούμαι με αυτό το άτομο τόσο με σπρώχνουν οι καταστάσεις...
Είναι "πηγή" ο Νακρατζάς?!?!?? ( και όσο δεν θέλω να χρησιμοποιώ τα ερωτοθαυμαστικά..)
Αν είναι έτσι να επικαλεστώ και εγώ τα ιστορικά στοιχεία της "Χρυσής Αυγής" και του "Στόχου"...

Μάλλον ο cosmic μας περνάει για τίποτα παιδάκια...Τις ξέρουμε τις πηγές σου cosmic ξέρουμε το ποιόν του ανθρώπου αυτού...Λοιπόν δεν θα ασχοληθώ άλλο σε αυτό μόνο θα παρακαλέσω τους admins αν δεν διαγραφεί αυτή η σελίδα θα παραθέσω και εγώ "ιστορικά στοιχεία" από τα παραπάνω sites.

Λοιπόν για να μάθουμε λίγο ιστορία..

http://www.pontos.gr/default.asp?CatID=270&lang=gr


Παθοκτόνε ευχαριστώ που αναγνωρίζεις την αγάπη μου για την Ελλάδα και που μάλλον έχεις και εσύ αλλά να ξέρεις ότι αυτό μάλλον είναι το μόνο μας κοινό.Γιατί Ένας άνθρωπος θεωρείται για μένα Έλληνας όχι αυτός που είναι χριστιανός,ή αυτός που είναι μουσουλμάνος όχι αυτός που υποστηρίζει ΝΔ ή ΚΚΕ Έλληνας είναι αυτός που αγαπάει την χώρα αυτή,Έχει αποκτήση την ελληνική ΠΑΙΔΕΙΑ ξέρ,ει την ΙΣΤΟΡΙΑ αυτού του τόπου, και θέλει το καλό του.

ΣΕ λίγο κάποιοι εδω μέσα θα μας πουν ότι ο Μαυρομιχάλης ο Κολοκοτρώνης και η Μπουμπουλίνα ήταν εγκληματίες πολέμου!!!!!!


Κατά δυόμιση πέμπτα...
__________________
"Οι Θερμοπύλες απέδειξαν, ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι αλλά ολίγοι άνδρες.." -.Ηρόδοτος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Βελλερεφόντης : 15-05-06 στις 09:37
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-05-06, 11:48
Παθοκτόνος Ο χρήστης Παθοκτόνος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-11-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 452
Smile με λύκου δόντι και με λιονταριού προβιά...

Πολύ ενδιαφέρον και έγκυρο link,αγαπητέ Βελλερεφόντη(που ελπίζω να μην έχετε την κατάληξι του μυθολογικού ήρωος ),αλλά και το άρθρο της "Καθημερινής"εκ της φίλτατης Δρυμονίας που πάντοτε μας εκπλήσσει ευχάριστα με το πόσο καλώς ενημερωμένη είναι(εύγε,και εις ανώτερα) !Νομίζω ταπεινά πως ένα πολύ σημαντικό μέρος του είναι το εξής:


Ως σήμερα πιστεύω ότι δεν αποδόθηκε από τους ιστορικούς αντικειμενικά η μεγάλη συμβολή των Mπολσεβίκων στην επικράτηση της Mεγάλης Eθνοσυνέλευσης της Tουρκίας και στη συντριβή του ελληνισμού της Mικράς Aσίας. Δεν τονίστηκε ιδιαίτερα ότι χάρη στην οικονομική και στρατιωτική τους βοήθεια η κεμαλική κυβέρνηση κατόρθωσε στην πιο κρίσιμη στιγμή της επιβίωσής της, όχι μόνο να σταθεί στα πόδια της αλλά και να πάρει δημόσια την τελική απόφαση εξόντωσης όλων των χριστιανών, χωρίς να φοβάται πλέον τα αντίμετρα των συμμάχων.
Πράγματι,αν και είμαι βέβαιος πως ο(μετριοπαθής και πολύ καλός συνομιλητής) cosmictsak δεν ασπάζεται τα όσα γράφονται στο link που μας παρέθεσε,ο κ.Νακρατζάς δεν είναι και τόσο αξιόπιστη πηγή(γνωρίζω πράγματα και σημεία γι'αυτόν).Αν ωρισμένοι εξ ημών των Έλλήνων έχουμε την τάσι να εξιδανικεύουμε τον ελληνισμό και να παρουσιάζουμε τα πάντα τέλεια και είτε ανακαλυμμένα είτε κλεμμένα από αυτόν κ.λπ.,όντες φανατικοί και βιάζοντες τις όποιες πηγές(και αυτοφαιδροποιούμενοι),θα έλεγα πως το αντίθετο συμβαίνει με τον εν λόγω αγαπητό κύριο(καλή του ώρα)...

Παράθεση:
Παθοκτόνε ευχαριστώ που αναγνωρίζεις την αγάπη μου για την Ελλάδα
Υποχρέωσίς μου.

Παράθεση:
και που μάλλον έχεις και εσύ
Μπορείτε να είστε σίγουρος,φίλτατε...
Παράθεση:
Γιατί Ένας άνθρωπος θεωρείται για μένα Έλληνας όχι αυτός που είναι χριστιανός,ή αυτός που είναι μουσουλμάνος
Πάντως στα παλαιότερα χρόνια έλεγαν (σοφά)για αυτούς που γίνονταν μουσουλμάνοι:"τούρκεψε"(όπως και για αυτούς που γίνονταν Παπικοί λέγαν "φράγκεψεν"),δηλαδή η Ορθοδοξία ήταν ταυτόσημη και προστάτις της εθνικής μας ταυτότητος...Και επίσης,όσοι τούρκεψαν ή φράγκεψαν στην επανάστασι μάλλον χαρακτηρίστηκαν από κραυγαλέα"εθνική μειοδοσία"...

Παράθεση:
όχι αυτός που υποστηρίζει ΝΔ ή ΚΚΕ Έλληνας είναι αυτός που αγαπάει την χώρα αυτή,
Σωστό,πρέπει να είμαστε ακομμάτιστοι ή υπερκομματικοί όσο και "υπερταξικοί".Πάντως, είναι ολίγον δύσκολο να είσαι και διεθνιστής και πατριώτης,δεν νομίζετε;...Αφού οι κομμουνιστές πρέπει να συστρατεύονται με την εργατική τάξι και μόνον,αψηφώντας την μπουρζουαζία(=αστική τάξι)!...Αν και το σημερινό Κ.Κ.Ε. έχει όντως αρκετούς πατριώτες(και αξιολόγους ανθρώπους) στις τάξεις του("τρόπον τινά")...

Παράθεση:
Έχει αποκτήση την ελληνική ΠΑΙΔΕΙΑ ξέρ,ει την ΙΣΤΟΡΙΑ αυτού του τόπου, και θέλει το καλό του.[είναι Έλληνας]
Σωστό μάλλον,όχι όποιος είναι αρχήθεν Ελλην(βιολογικώς,όπως εμείς)δηλαδή,αλλά όποιος είναι συνειδησιακά ελληνοποιημένος(πως ο Λακαριέρ)...
__________________
"Βουβές ψυχές,θλιμμένες!Και τ'απόβραδο/
Προσμένουν το Χριστό μας από πέρα.....

.....Κ'εκείνος έρχεται...../
με τ'άγιο φως αχνόφεγγο στεφάνι του/
.....με τα θεικά,χαμηλωμένα μάτια....../

του κάμπου τα στρουθιά και τα πετούμενα......
άμα τον δούνε χαμηλώνουν πρόσχαρα......

Και σκύβει στις ψυχές που τον προσμένουν/
Σιγά...
πονετικά"

Από: "Εσπερινός" του Λάμπρου Πορφύρα(1894-1932), "Πας ο επί γης και υπό γην χρυσός αρετής ουκ αντάξιος"-Πλάτων

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Παθοκτόνος : 15-05-06 στις 12:04
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-05-06, 14:34
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή

βελλερεφόντη αν όντως σε ενοχλεί τόσο πολύ θα το βγάλω. προσωπικά δεν γνώριζα ποιός είναι ο νακρατζάς, έκανα μία μικρή έρευνα αφού είδα το μήνυμά σου.
πάντως το είπα και πρίν ότι δεν υοθετώ τις απόψεις του λινκ, ήθελα μόνο να δείξω ότι υπάρχει και ο αντίλογος και ότι η ιστορική αλήθεια βρίσκεται κάπου στην μέση.

πολλά πράγματα που μας έχουν διδάξει στο σχολείο και τα οποία αναπαράγει το ελληνικό κράτος σε κάθε ευκαιρία, ίσως τελικά να μην είναι ακριβώς έτσι. ίσως στα πρώτα χρόνια της δημιουργίας του ελληνικού κράτους να υπήρχε η ανάγκη να δημιουργηθεί μία εθνική ταυτότητα, να βρεθούν κάποιες αξίες και να διδαχθεί μία ιστορία που να ενώνει τους κατοίκους της ελλάδας, να τους κάνει περίφανους για την καταγωγή τους και για την χώρα τους. ήταν ανάγκη για να καταφέρει αυτό το νέο κράτος να επιβιώσει. .ομως αποδεδειγμένα πολλές φορές η ιστορία που μαθαίνουμε είναι μονόπλευρη και όχι αντικειμένική. πολλά ψέματα και μισές αλήθειες. δεν είναι δυνατόν οι έλληνες να είναι πάντα οι καλοί και τα θύματα και όλοι οι άλλοι να θέλουν το κακό μας. για τις ελληνικές φρικαλεότητες πάντα υπάρχει άγνοια ή έστω δικαιολογία, ενώ οι φρικαλεότητες από τις άλλες μεριές είναι αποτέλεσμα και απόδειξη της βαρβαρικής φύσης των τούρκων, των βούλγαρων κλπ κλπ.
όση ανάγκη είχε το ελληνικό κράτος να επιβιώσει και να αποκτίσει μία εθνική ταυτότητα καταπιέζοντας και περιθωριοποιόντας κάθε μειονότητα και διαφορετικότητα (είτε θρησκευτική, είτε εθνική), άλλη τόση είχε και το τουρκικό κράτος. βέβαια οι γενοκτονίες και οι σφαγές δεν δικαιολογούνται όμως δεν μπορώ να δεχθώ ότι αυτό αποδικνύει το ότι οι τούρκοι αποτελούν καρκίνωμα ή ότι είναι βάρβαροι, απολίτιστοι κλπ. γιατί τότε θα έπρεπε να πούμε το ίδιο και για μας.
επί τόσα χρόνια οθωμανικής αυτοκρατορίας δεν υπήρχαν τέτοια φαινόμενα, υπήρχε περισσότερος σεβασμός στις θρησκευτικές και εθνικές μειονότητες. πως έφτασαν οι τούρκοι ξαφνικά να κάνουν γενοκτονίες? πιστεύω πως όταν απειλείται η επιβίωση ενός ολόκληρου λαού, όταν ξεφτιλίζεται η εθνική του υπεριφάνια, όταν το εθνικό του κράτος είναι στα όρια διαμελισμού, όταν αισθάνεται απειλούμενο από μειονότητες αλλά και ξένα συμφέροντα και ξένες δυνάμεις οι οποίες χρηματοδοτούν και εξοπλίζουν τις μειονότητες για να δημιουργηθούν αντάρτικα, τότε αρκεί μία σπίθα για να γίνουν εγκλήματα. και αφορμές εκείνη την εποχή δώθηκαν πολλές!

δεν θέλω σε καμία περίπτωση να δικαιολογήσω τις γενοκτονίες, δεν θέλω όμως να τις βλέπω μονόπλευρα και να ξεχνώ πως μαύρες σελίδες υπάρχουν και στην ελληνική ιστορία.

Παράθεση:
γιατί ένας άνθρωπος θεωρείται για μένα έλληνας όχι αυτός που είναι χριστιανός,ή αυτός που είναι μουσουλμάνος όχι αυτός που υποστηρίζει νδ ή κκε έλληνας είναι αυτός που αγαπάει την χώρα αυτή,έχει αποκτήση την ελληνική παιδεια ξέρ,ει την ιστορια αυτού του τόπου, και θέλει το καλό του.
τότε γιατί αναρωτιέσαι αν είναι ελληνίδα η καρα χασαν? πιστεύεις ότι δεν έχει κάτι από αυτά?

Παράθεση:
σε λίγο κάποιοι εδω μέσα θα μας πουν ότι ο μαυρομιχάλης ο κολοκοτρώνης και η μπουμπουλίνα ήταν εγκληματίες πολέμου!!!!!!
όχι, αλλά ξέρεις ότι ο οδυσσέας ανδρούτσος ήταν αρβανίτης και μουσουλμάνος? 'Οτι ο Κολοκοτρώνης οραματιζόταν τη δημιουργία ενιαίου κράτους μεταξύ Ελλήνων κι Αρβανιτών με σημαία το σταυρό και την ημισέληνο?
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-05-06, 17:25
Το avatar του χρήστη Βελλερεφόντης
Βελλερεφόντης Ο χρήστης Βελλερεφόντης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2004
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Λοιπόν για τελευταία φορά...
Όταν ένας άνθρωπος σε δύο προτάσεις που χρησιμοποιεί κάνει διπλή αναίρεση μπορω να καταλάβω το εξής: Η ξέρει να χειρίζεται τη γραφή πολύ καλά ή δεν ξέρει τι πιστεύει.Όπως ανέφερα παραπάνω δεν είμαι κανά παιδάκι...Καταλαβαίνω πολλά για αυτό δεν θα ασχοληθώ παραπάνω μόνο παρακαλώ ας σταματήσει η προπαγάνδα.

Όσο γιατί χρησιμοποιώ τα ερωτοθαυμαστικά για την προαναφερθείσα γυναίκα ας κοιτάξεις τα χαρακτηριστικά τα οποία πρέπει να έχει ένας Έλλην για μένα κ θα δεις.
Και πάλι θα ζητήσω από τους admin αυτό που ζήτησα πριν γιατί θα παραθέσω και εγώ τα δικά μου.....

Θές να παραθέσω και εγώ μερικούς ακόμη που ήταν γάλλοι,ιταλοί,καθολικοί και δωδεκαθειστές που βοήθησαν και θυσιάστηκαν για την απελευθέρωση της Ελλάδας???και ειδικά ένας που ξέρω ξήτησε ότι αν ήταν να σκοτωθεί να αναφραφόταν ώς Έλληνας?????
__________________
"Οι Θερμοπύλες απέδειξαν, ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι αλλά ολίγοι άνδρες.." -.Ηρόδοτος
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-05-06, 23:20
Το avatar του χρήστη Pertinax
Pertinax Ο χρήστης Pertinax δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2005
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή

ρε παιδιά, γιατί "πρέπει" η καρα χασάν να είναι με το ζόρι ελληνίδα;
γιατί "πρέπει" οι μουσουλμάνοι της θράκης να είναι έλληνες;
δεν υπάρχει τίποτα πιο ρατσιστικό από αυτό.
άλλο ελληνίδα υπήκοος και άλλο ελληνίδα στην εθνικότητα.
είναι σαν να προσπαθούμε να ονομάσουμε ένα ρωμιό της πόλης με το ζόρι τούρκο.
για σκεφτείτε λίγο τον παραλληλισμό.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-05-06, 08:29
Το avatar του χρήστη Βελλερεφόντης
Βελλερεφόντης Ο χρήστης Βελλερεφόντης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2004
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pertinax
ρε παιδιά, γιατί "πρέπει" η καρα χασάν να είναι με το ζόρι ελληνίδα;
.

Γιατί διεκδικεί Ελληνικό δημόσιο αξίωμα....
Μήπως πρέπει να εξηγήσουμε και ποιά είναι τα χρέη και καθήκοντα της θέσεως του Υπερνομάρχη?!?!?!
__________________
"Οι Θερμοπύλες απέδειξαν, ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι αλλά ολίγοι άνδρες.." -.Ηρόδοτος
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 16-05-06, 10:01
Το avatar του χρήστη Pertinax
Pertinax Ο χρήστης Pertinax δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2005
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή

εσύ καλά τα λες βελλεροφόντη.
το σχόλιό μου απευθυνόταν σε αυτούς που δεν τολμάνε να πουν στα ίσα
"ναι, κατεβάζουμε υποψήφια μια τουρκάλα ελληνίδα υπήκοο"
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 16-05-06, 10:43
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή

Παράθεση:
το σχόλιό μου απευθυνόταν σε αυτούς που δεν τολμάνε να πουν στα ίσα"ναι, κατεβάζουμε υποψήφια μια τουρκάλα ελληνίδα υπήκοο"
πρώτον δεν είναι τουρκάλα, είναι πομάκα.
δεύτερον στα ίσα σου λέω ότι δεν με νοιάζει αν είναι τουρκάλα, πομάκα, τσιγγάνα, αλβανή. από την στιγμή που είναι έλληνας πολίτης και τηρεί τις προυποθέσεις, έχει το δικαίωμα να ψηφιστεί για αυτήν την θέση. επίσης δικαίωμά σου είναι, άμα δεν θες, να μην την ψηφίσεις.
ποιό είναι το πρόβλημα?
μήπως κάποιοι δεν τολμούν να πούν ότι δεν τους αρέσει επειδή δεν είναι ελληνίδα χριστιανή ορθόδοξη?

Παράθεση:
ένας άνθρωπος θεωρείται για μένα έλληνας όχι αυτός που είναι χριστιανός,ή αυτός που είναι μουσουλμάνος όχι αυτός που υποστηρίζει νδ ή κκε έλληνας είναι αυτός που αγαπάει την χώρα αυτή,έχει αποκτήση την ελληνική παιδεια ξέρ,ει την ιστορια αυτού του τόπου, και θέλει το καλό του.
άρα είναι ελληνίδα.

βελλερεφόντη το λινκ το σβήνω από μόνος μου. κόλλησες και εσύ σε αυτό...


σχετικά με την ποντιακή γενοκτονία δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο, όλα τα άλλα που συζητάμε είναι εκτός θέματος.
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-05-06, 10:48
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pertinax
ναι, κατεβάζουμε υποψήφια μια τουρκάλα ελληνίδα υπήκοο
Φίλε μου Pertinax θα διαφωνήσω.
Η κυρία αυτή δε «διορίστηκε» σε κάποιο αξίωμα της πολιτείας με συνοπτικές διαδικασίες. Θα κριθεί από το λαό που ενδεχομένως ή όχι θα την ψηφίσει. Ένας συγκεκριμένος πολιτικός χώρος έκανε μία επιλογή και πρωτίστως αυτός θα κριθεί.
Προσωπικά δε βλέπω καμία διαφορά με την επιλογή που εδώ και πολλά χρόνια γίνεται και με τους μουσουλμάνους υποψηφίους Βουλευτές της περιοχής της Θράκης.
Αν εξετάσουμε αυτό το φαινόμενο πέρα από συνωμοσιολογίες δε πιστεύω πως υπάρχει κάτι το «μεμπτό» . Υπάρχει μία μειονότητα της οποίας κρίνεται σκόπιμη η περαιτέρω «προσέγγιση».
Μέχρις εδώ όλα καλά. Ο κόσμος ψηφίζει και αποφασίζει για το μέλλον του.

Από κει και πέρα αρχίζουν τα προβλήματα.
Πόσο επηρεάζονται από την Άγκυρα και το προξενείο της Θεσσαλονίκης αυτοί οι βουλευτές και αυτή η Υπερνομάρχης; Πολύ, λίγο ή καθόλου;
Τι αρμοδιότητες θα χει και οι –όποιες- αποφάσεις της τι αντίκτυπο θα χουν σχετικά κυρίως με εθνικά θέματα;
Λύθηκαν όλα τα προβλήματα μεταξύ των δύο χωρών (σε όλα τα επίπεδα) ώστε μπορούμε αδογμάτιστα να προχωράμε σε «συμφιλιώσεις» τέτοιου είδους;
Κάτι άκουγα χθες ότι το casus belli επανήλθε από την πλευρά της γείτονος!

Αν θέλετε την άποψη μου, γίνεται για μια ακόμη φορά «έλεγχος των αντιδράσεων» που θα προκληθούν. Το ίδιο είχε γίνει, αν θυμάστε, και με τις υποψηφιότητες των μουσουλμάνων υποψηφίων ως βουλευτές.

Δεν είναι κακό να έχουμε υπερνομάρχη Τούρκο ,Αιγύπτιο, Αλβανό κοκ.
Όμως, λύστε όλα τα άλλα προβλήματα που υπάρχουν και σχετίζονται με προκλητικές συμπεριφορές κλπ και μετά τα ξαναλέμε.
Η κυρία αυτή και το Πασόκ γνωρίζουν πως είναι αδύνατο να εκλεγεί. Γι’ αυτό αρχίζει και μπερδεύεται το πράγμα και θεωρώ εύλογες (και όχι εθνικιστικές ή ό, τι άλλο) τις όποιες αντιδράσεις και αμφιβολίες.
Τίποτα ,όσον αφορά τις πολιτικές, διπλωματικές και πολιτισμικές εξελίξεις που έρχονται, δε γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη, αλλά αντίθετα προετοιμάζεται το έδαφος και –το κυριότερο- οι συνειδήσεις όλων υμών.
Ο νοών νοείτω και αν δυσκολεύεστε κάντε μία σύντομη αναδρομή των εξελίξεων στα Βαλκάνια γενικότερα …
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.