Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 08-10-07, 11:47
Το avatar του χρήστη Akalyptos
Akalyptos Ο χρήστης Akalyptos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 119
Προεπιλογή

Φίλε μου την πληροφορία μου την μεταφέρω από ανθρώπους που ήταν στην περιοχή (πρόσφατα) και όχι κάνοντας τον detective (αν και το σκέφτηκα και αυτό).
Το αν μιλάμε για το ίδιο (τοπογραφικά) ξενοδοχείο ή κάποιο άλλο με το ίδιο όνομα στην περιοχή , δεν το ξέρω (προσωπικά για παράδειγμα έχω μείνει σε ξενοδοχεία cleopatra σε αρκετές πόλεις της Ελλάδας , αλλά και στην Κύπρο).
Θα ρωτήσω τους φίλους αν θυμούνται ή αν πήραν κάποια κάρτα του ξενοδοχείου που είδαν για να το ξεκαθαρίσουμε.
Πολλή πιθανόν το εν λόγο ξενοδοχείο να έχει κατεδαφιστεί και στη θέση του να έχει γίνει κάτι άλλο (από το 1997 που ήταν ήδη εγκαταλελειμμένο μέχρι το 2007 είναι πολύς καιρός).
Σε κάθε περίπτωση περιμένω απάντηση από την φίλη μας , ώστε αν πρόκειται για πραγματικό περιστατικό να συνεχίσουμε την συζήτηση σε αυτή τη βάση.
Σε άλλη περίπτωση , υπάρχει πάλι χώρος για συζήτηση , στη βάση του ερωτήματος που έθεσα.
__________________
"Η αναζήτηση είναι η πηγή της Γνώσης"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Akalyptos : 08-10-07 στις 11:50
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 08-10-07, 12:18
Το avatar του χρήστη chaoticblue
chaoticblue Ο χρήστης chaoticblue δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-01-2007
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Φίλοι αμφισβητίες.
Με καθε σεβασμό στο πρόσωπο σας, την προσβάλατε ουσιαστικά την alexandra. Τι λόγο θα ειχε κανεις κατα την γνώμη σας να έρθει και να αραδιάσει ψέμματα με το καλημέρα σας εδω? Δεν εχει να κερδίσει τίποτα. Δεν ξερει κανεναν απο εδω για να πουλήσει μούρη ή για να κάνει εντύπωση. Εξάλλου ειναι γεγονός οπως λέει κι ο Chris οτι η Ελληνικές σελίδες ειναι απαρχαιωμένες σε μεγαλο βαθμό. η ιδια η σελίδα του Υπ. Παιδείας ανανεώνεται μονο αν κατα τύχη το θυμηθούν οι αρμόδιοι.
Οπως έλεγα, δεν τηρηθηκε σωστή σταση κατ'εμε παιδιά. Αν ημουν η ΑΛεξάνδρα δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναπαντήσω σε ενα πλήθος ατόμων που θεωρούν τα οσα είπα ψέμματα (ενω το site αυτο δεν ειναι ενα μάτσο απο δυσπιστους θεωρητικά) και αυτο που μου ζητάνε είναι να αποδείξω οτι εχω δίκιο και δεν λέω ψέμματα αντι να πουν την γνώμη τους.
ΟΛΑ τα παραπάνω με ΚΑΘΕ σεβασμό προς τον καθένα σας. Απλα πιστεύω οτι δεν εγινε καθόλου σωστή προσέγγιση στο θέμα.
__________________
"When you make your peace with authority, you become authority." J. Morrison
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 08-10-07, 12:56
Το avatar του χρήστη Akalyptos
Akalyptos Ο χρήστης Akalyptos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 119
Προεπιλογή

chaoticblue, έχεις δίκιο , όπως το τοποθετείς.
Από την πλευρά μου , δεν έχω τον παραμικρό ενδοιασμό να ζητήσω συγνώμη από τη φίλη μας alexandra_r , για ότι με αφορά και τυχόν πιστεύει ότι την προσβάλει.
Παράθεση:
Αν ημουν η ΑΛεξάνδρα δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναπαντήσω σε ενα πλήθος ατόμων που θεωρούν τα οσα είπα ψέμματα (ενω το site αυτο δεν ειναι ενα μάτσο απο δυσπιστους θεωρητικά) και αυτο που μου ζητάνε είναι να αποδείξω οτι εχω δίκιο και δεν λέω ψέμματα αντι να πουν την γνώμη τους.
Δηλαδή βρε chaoticblue, αν δεν συμφωνούμε και δεν μας πείθει τι να κάνουμε?
Ντε και σώνει να συμφωνήσουμε για να μην παρεξηγηθούμε?
__________________
"Η αναζήτηση είναι η πηγή της Γνώσης"
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 08-10-07, 12:59
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Φίλοι αμφισβητίες και μη δε νομίζω πως υπάρχει κανένας λόγος για μικροπαρεξηγήσεις. Η φίλη μας ανέφερε μια ιστορία που έχει χαρακτηριστικά κλισέ αλλά ποτέ κανείς δεν ξέρει. Έχουμε μερικούς που ισχυρίζονται πως αυτό το ξενοδοχείο υπάρχει και λειτουργεί και κάποιους άλλους που λένε το αντίθετο, στηριγμένοι στα τηλέφωνα και τις ιστοσελίδες. Αυτό νομίζω λύνεται εύκολα, αν μας δώσει μερικές απαραίτητες διευκρινήσεις η φίλη μας. Είμαι από Αργολίδα και ποτέ δεν άκουσα να έχει γίνει φόνος σε ξενοδοχείο, όμως εάν η φίλη μας πει που ακριβώς βρίσκεται αυτό και αν μας απαντήσει στις απορίες των συμφορουμιτών, τότε το πράγμα μπορεί να ερευνηθεί.
Πέραν τούτων, σαφώς και δεν στρεφόμαστε εναντίον κανενός αλλά μην ξεχνάτε πως οποισδήποτε αναφέρει κάτι δημοσίως, πρέπει να είναι προετοιμασμένος για κριτική καλόπιστη, όπως αυτή που νομίζω πως γίνεται εδώ πέρα. Εν αναμονή των απαντήσεων, λοιπόν...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 08-10-07, 13:03
Το avatar του χρήστη chaoticblue
chaoticblue Ο χρήστης chaoticblue δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-01-2007
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Αλίμονο φιλε Akalypte. Δεν ειπα κατι τετοιο. Αλλα δεν ειναι κι υποχρεωτικό κανεις να σχολιάσει ενα θεμα. Καλιστα μπορει να μην πιστευει τα οσα λεει ενα θεμα, να μην τα ξέρει ή και να τα θεωρεί γελοία. Αλλα δεν νομιζω οτι ειναι πρέπον να προβάλει-προσεχε- οχι μια πιθανη αντίρηση αλλα την δυσπιστία του ειδικότερα στο θεμα των προσωπικών εμπειριών καθως υποτίθεται οτι εχει δημιουργηθεί αυτη η κατηγορία για να δωσουν μια συμβουλη ή μία γνώμη καποιοι που ξερουν ενα δυο πραγματα σε καποιους που τους ετυχε κατι και δεν μπορουν να το ερμηνεύσουν ή θελουν κι αλλες γνώμες κλπ. Αυτα
__________________
"When you make your peace with authority, you become authority." J. Morrison

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chaoticblue : 08-10-07 στις 13:04
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 08-10-07, 13:20
Το avatar του χρήστη Akalyptos
Akalyptos Ο χρήστης Akalyptos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 119
Προεπιλογή

Συμφωνώ με τον Μιχάλη ο οποίος με κάλυψε πλήρως.
chaoticblue, ποίος σου είπε πώς δεν πιστεύω στις εμπειρίες (μεταφυσικές και άλλες) των ανθρώπων. Και εγώ έχω , αλίμονο.
Στο συγκεκριμένο θέμα , αυτό που με κάνει δύσπιστο , δεν είναι το αν το ξενοδοχείο υπάρχει ακόμα ή δεν υπάρχει (άλλωστε δεν αμφισβήτησα την ύπαρξη του) , αλλά ο τρόπος της αφήγησης και τα κενά που αυτή παρουσιάζει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexandra_r #1
Όταν επέστρεψα στην ¶θηνα εψαξα για το συγκεκρίμενο μέρος και το μόνο που βρήκα ήτανε ότι στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο είχε γίνει ένας φόνος.

Αρχική Δημοσίευση από alexandra_r #2
Είχα βρεί ένα άρθρο σε μία τοπική εφημερίδα!Αλλά πιο πολύ στηρίχτα στα όσα μου είπανε οι ντόπιοι κάτοικοι που ζουν εκεί και σίγουρα ξέρουν το τόπο τους καλύτερα από εμάς!

Αρχική Δημοσίευση από apan@samos
Στην αρχή μας αναφέρεις ότι γύρισες στην Αθήνα και μετά αναζήτησες πληροφορίες.Στη συνέχεια μας αναφέρεις μια τοπική εφημερίδα και τις μαρτυρίες των ντόπιων.
Προκειμένου να συνεχίσουμε την κουβέντα επί της μεταφυσικής της βάσης ας κάνουμε αυτό που προτείνει ο Μιχάλης.
__________________
"Η αναζήτηση είναι η πηγή της Γνώσης"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Akalyptos : 08-10-07 στις 13:21
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 08-10-07, 16:38
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Eπανέρχομαι με μερικά ακόμα στοιχεία.
  1. από την έρευνά μου στο διαδίκτυο (εφημερίδες κλπ) δεν βρήκα απολύτως καμία αναφορά για έγκλημα στην περιοχή του Πορτο Χελίου, από το χρονικό διάστημα 1985 έως και σήμερα
  2. Γνωστοί, συγγενείς και φίλοι με διαβεβαίωσαν ότι ουδέποτε συνέβη έγκλημα στο νομό. Ο νομός μας κατοικείται από περίπου 120.000 κατοίκους και δέχεται περισσότερο από 1.000.000 τουρίστες ετησίως. Ωστόσο η εγκληματικότητα είναι πολύ χαμηλή και δεν περιλαμβάνει φόνους παρά μόνο εξαιρετικά σπάνια. Όποτε συνέβησαν, το είχαμε μάθει όλοι και όχι μόνο από τα ΜΜΕ. Θυμίζω την περίπτωση του πατροκτόνου Δουρή που συγκλόνισε το πανελλήνιο και τη δολοφονία μιας γυναίκας από αλλοδαπούς στην πόλη του ¶ργους περισσότερο από μια δεκαετία πριν.
  3. Επισκέφτηκα το Πορτο Χέλι περίπου 8 χρόνια πριν και θυμάμαι να υπάρχει ένα τουλάχιστον εγκαταλλελειμένο ξενοδοχείο στην παραλία, στο δρόμο που οδηγεί προς την Ακτή Κόστα, το οποίο μου είχαν πει ότι φιλοξενούσε που και που παράνομους εραστές και βαποράκια.
  4. Το site του συγκεκριμένου ξενοδοχείου μας λέει ότι έχει 120 δωμάτια, αν θυμάμαι καλά, επομένως μιλάμε για μεγάλο ξενοδοχείο. Αυτό που είχα δει εγώ ήταν μεγάλο επίσης και αποτελούνταν από τουλάχιστον 4 ορόφους. Τα τηλέφωνα, όμως, δεν αντιστοιχούν σε ξενοδοχείο.
Από τα παραπάνω καθώς και από λεπτομέρεις της διήγησης που έθιξαν οι συνομιλητές, μου φαίνεται λίγο δύσκολο να συνέβη έγκλημα κάποτε, το οποίο να μη γνωρίζουμε. Ωστόσο. Δεν μπορώ να κρίνω το πραγματικόν της μεταφυσικής εμπειρίας. Αν πρόκειται για το ίδιο ξενοδοχείο τότε ίσως αυτά που είδε η φίλη μας να μην είχαν τίποτε το υπερφυσικό αλλά να επρόκειτο είτε για βαποράκια είτε για εραστές. Η επαναληψιμότητα του φαινομένου με βάζει σε υποψίες. Εάν δεν ήταν οι προαναφερόμενοι, τότε ίσως έχουμε να κάνουμε με μια μεταφυσική εμπειρία, η οποία όμως δεν έχει σχέση με φόνο σε ξενοδοχείο. Ενδέχεται, μιας και η φίλη μας μας είπε ότι κάτοικοι την ενημέρωσαν για αυτό, αν έπεσε θύμα παραπλάνησης αν και αυτό δεν εξηγεί την ενημέρωσή της από τοπική εφημερίδα, όπως μας είπε.
Συνοψίζοντας, έχω πολλές, πάρα πολλές αμφιβολίες για την ιστορία και κρίνω εντελώς απαραίτητο να μας δώσει τις απαραίτητες διευκρινήσεις η φίλη μας...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 09-10-07, 14:46
Burgos Ο χρήστης Burgos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Περιοχή: Minas Tirith, Gondor
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους.
Βρήκα την παρακάτω ανακοίνωση στο site του χρηματιστηρίου. Η Αλεξάνδρα είπε η εμπειρία της ήταν το 1997 άρα το ξενοδοχείο ήταν εγκαταλελειμμένο τότε. Επίσης τα περι φόνου μπορεί να μην είναι αληθή, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι η κοπέλα λέει ψέματα. Δε νομίζω οτι πρέπει να γίνει φόνος για να στοιχοιωθεί ένα παρατημένο κτίριο.

"9/11/2000
ΒΕΡΝΙΚΟΣ -ΚΟΤΤΕΡΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ Α.Ε.
Η VERNICOS YACHTS ΕΞΑΓΟΡΑΣΕ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΑ ΕΚΤΑΣΗ ΜΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΟ ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ
Με ιδιαίτερη ικανοποίηση ανακοινώνουμε την αγορά ακινήτου στο Πόρτο Χέλι Ερμιονίδας, που λειτουργούσε ως ξενοδοχείο με την ονομασία ΓΙΟΥΛΗ, δυναμικότητας 163 δωματίων-310 κλινών, συνολικού εμβαδού κτισμάτων 8.392 τ.μ., σε οικόπεδο άρτιο και οικοδομήσιμο, έκτασης 8.210 τ.μ., έναντι τιμήματος 604.000.000 δρχ.Το ακίνητο αγοράστηκε σε δημόσιο διαγωνισμό από την ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ Α.Ε.Με την αγορά αυτή, η VERNICOS YACHTS τοποθετείται στρατηγικά στο Πόρτο Χέλι παραθαλάσσια, σ’ έναν από τους ωραιότερους και καλύτερους όρμους για θαλάσσια αναψυχή της χώρας μας, με δυνατότητα ν’ αναπτύξει σταθμό συνδυάζοντας σκάφος με ξενοδοχείο.Στόχος της εταιρίας είναι ν’ αναπτύξει τον τομέα που αφορά τις θαλάσσιες δραστηριότητες και για το ξενοδοχειακό τομέα να συνεργαστεί με εταιρία που διαθέτει σχετική τεχνογνωσία."
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-10-07, 19:58
toubanix Ο χρήστης toubanix δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Γεια σας!Έψαχνα καιρό στο internet να βρω κάτι για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο και να που βρήκα!Λοιπόν,ονομάζομαι Θάνος και θέλω να πω όι πιστεύω 100% την Αλεξάνδρα με της οποίας θα ήθελα και τα στοιχεία αν γίνεται για περετέρω συζήτηση.Είμαι ένα αγόρι 17 χρονών.Ξέρω το Πόρτο-Χέλι πολύ καλά σαν περιοχή αφού κάθε καλοκαιρι βρίσκομαι εκεί για διακοπές εδω και 17 χρόνια.Θα ήθελα να σας διηγηθώ μια εμπειρία που είχα και γω με τους 5 κολλητούς μου το καλοκαίρι που μας πέρασε.Ήτανε 1 ιουλίου 2007 και ώρα 3 τα μεσάνυχτα όταν γυρνούσα με τους 4 κολλητούς μου από ενα μπαράκι που βρίσκεται μεσα στο Πορτο Χέλι.Περνώντας έξω απτο συγκεκριμμένο ξενοδοχείο,βλέποντας το ερρειπομένο και εγκαταλειλεμένο ξενοδοχείο(το giouli)αποφασίσαμε να μπούμε και να το εξερευνήσουμε για πλάκα.Έχοντας τα φλάς των κινητών σαν φακούς και από ένα ξύλο ο καθένας στο χέρι για παν ενδεχόμενο.(τα ξύλα τα βρίκαμε έξω απτο ξενοδοχείο όπου υπάρχουν πολλά δέντρα)μπηκαμε μέσα.Η εικόνα λίγο τρομακτική μπορώ να πω.Όλα ήτανε εντελώς ριμαγμένα.Δεν υπήρχε τπτ.Λες και είχε περάσει στρατός και τα είχε ριμάξει όλα.Στήν άκρη του δωματίου υπήρχε μια μεγάλη τρύπα στο εδαφος.Αφού ερευνήσαμε το ισόγειο αποφασίσαμε να ανεβούμε στο 1ο όροφο(βλακεία μας αλλά το κάναμε).Η σκάλα ήτανε σε στυλ κυκλικό όπως ήτανε οι παλιες σκάλες και καθώς ανεβαίναμε και οι 5 η σκάλα έτριζε(πολύ ανατριχιαστικός ήχος).'Ηταν πολύ ανατριχιαστική στιγμή καθώς ενώ ήτανε όλα θεοσκότεινα δεν ξέραμε τι μπορούσαμε να δούμε ξαφνικά μπροστά μας και πάνω στη σκάλα.Τεσπά ανεβήκαμε και ήμασταν πλέον στο 1ο όροφο όπου βρίσκονταν από οτι θυμάμαι 3 διάδρομοι ένας ευθεία μπρόστα,ενας αριστερα και ενας δεξια.Ακολουθήσαμε πρώτα τον αριστερα,μετα τον ευθειο και τέλος τον δεξιά.Έιδαμε κάτι που δεν ξέρω αν ήταν ακριβώς σύμπτωση,Σε καθε έναν απο αυτούς τους διαδρόμους ενώ δεν υπήρχε καν καμια πόρτα σε κανενα απο τα δωμάτια,στο κεντρικο δωματιο του κάθε διαδρόμου υπήρχε μια πόρτα και μάλιστα ήτανε κλειστή.Δεν τόλμησε όμως κανενας απο τους 5 μας να ανοίξει καμια απο αυτες για να δούμε τι έιχαν μέσα.Κάποιος απο τους φίλους μου έριξε την ιδέα να ανεβούμε στον 2ο όροφο.όλοι συμφωνήσαμε(αν και φοβισμένοι συμφωνήσαμε)και καθώς πλησιάζαμε τη σκάλα για να ανεβούμε στο 2ο όροφο ακούσαμε έναν ήχο να έρχεται από τα επάνω πατώματα.Χωρίς σκέψη αντι να ανεβούμε τη σκάλα τη κατεβήκαμε για να πάμε προς την έξοδο και μόλις φτάσαμε πάλι στο ισόγειο ένας απο τους 4 κολλητούς μου κοπάνησε τη σκάλα με δύναμη και ο ήχος αυτός ήχησε όλο το ξενοδοχείο αφου η σκάλα ήτανε πολύ παλιά.Τέλος αφου βγήκαμε απτο ξεοδοχείο και καθώς προχορούσαμε και το αφήναμε πίσω μας το παιδι που χτύπησε τη σκάλα ΄γυρισε και κοίταξε το ξενοδοχείο και μας είπε ότι στο 3ο όροφο είδε κάποιον να μας κοιτάζει καθώς φεύγαμε(αλλά όχι με κόκκινα ματια όπως αναφέρει η Αλεξάνδρα).Νομιζαμε ότι μας κάνει πλάκα αλλά μας ορκίστηκε στη ζωή της μανας του ότι καποιον είδε!Στη συνέχεια και ενώ περπατούσαμε(καθώς γυρνούσαμε ποδαράτο) μέχρι να φτάσουμε σπίτι μου περναει απο την απέναντυ πλευρα του δρόμου ενα αυτοκινητο που ετρεχε με μανιώδη ταχυτητα και μόλις μας είδε σταματησε και για αρκετη ώρα μας κοίταγε(τα τζαμια ήτανε μαυρα ''φιμε" και δεν μπορούσαμε να διακρίνουμε καποιον).Εμείς απλά συνεχίσαμε να προχοράμε και το αμάξι έφυγε..Αυτά έιχα να σας πω.Τα όσα σας αφηγήθηκα μπορούνε να τα επιβεβαιώσουν και οι 4 κολλητοί μου που ήτανε μαζί μου των οποίων εαν θέλετε αναφέρω και τα ονόματα.Σχεδιάζαμε να πάμε και να μπούμε το προσεχες καλοκαίρι αλλά μετα την ιστορία της Αλεξανδρας δεν το νομιζω.

Υ.Γ.1:Ο συγκεκριμενος χωρος εχει σίγουρα αγοραστεί από κάποιον καθως το φενοδοχείο ήταν περιφραγμλεο με σύρμα αλλα η πόρτα του δεν είχε λουκέτο και έτσι μπηκαμε.

Υ.Γ.2:Αγαπητή Αλεξάνδρα θά ήθελα να ερθουμε σε επικοινωνια για περετέρω συζητηση πάνω στο θέμα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη toubanix : 14-10-07 στις 20:00
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-10-07, 06:54
Το avatar του χρήστη nERaiDoULa
nERaiDoULa Ο χρήστης nERaiDoULa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-04-2007
Μηνύματα: 203
Προεπιλογή

toubanix, καλημέρα και καλώς ήρθες
Καταρχήν, δεν έχω καμιά απολύτως πρόθεση αμφισβήτισης των γραφόμενών σου, όμως δεν βρίσκω κάτι το παράξενο ή το ανεξήγητο στην ιστορία σου .
Θα μπορούσε όπως ανέφερε κι ο Μιχάλης πιο πάνω , να ήταν όντως κάποιοι άνθρωποι στο ξενοδοχείο , είτε βαποράκια , είτε κάποια παρέα απλώς οι οποίοι συνέπεσαν με την δική σας επίσκεψη. Συχνά , αυτοί οι χώροι γίνονται ''στέκια'' για πολλούς ! Όσο για το συμβάν με το αυτοκίνητο που αναφέρεις , θα μπορούσε κατά τη γνώμη μου να ήταν τυχαίο , απλώς τράβηξε την προσοχή σας , γιατί ήδη είχατε επηρεαστεί από πιο νωρίς .
Ίσως αν είχατε καταφέρει να ανεβείτε στον δεύτερο όροφο , να μας είχαν λυθεί οι απορίες . Πάντως , γενικά όταν ο άνθρωπος τρομάζει , του φαίνονται όλα ύποπτα !
__________________
...Εσύ βουβή στην έρημο την φήμη σου θα σέρνεις επάνω σε αθώες ψυχές , σε μάτια που δεν ξέρεις , θα απανθρακώνεις τις καρδιές σαν μάγισσα του χθες , κελύφη άδεια πίσω σου με πόνο θα μαζεύεις.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.