Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-08-12, 22:23
nt1969 Ο χρήστης nt1969 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2012
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Φαντασια η πραγματικοτητα?

Διαβαζω πολυ καιρο το φορουμ αλλα ποτε μεχρι σημερα δεν ειχα καποια παραξενη εμπειρια να αναφερω...σημερα το απογευμα και ενω γυριζω σπιτι, βλεπω τη γυναικα μου να με περιμενει εντρομη. Στην ερωτηση μου τι επαθε μου ειπε οτι ενω καθοταν στον καναπε και διαβαζε κατι στον υπολογιστη ενιωσε ενα χερι να την αγγιζει στον ωμο. Γυρισε τρομαγμενη νομιζωντας οτι Καποιος ειχε μπει στο σπιτι. εβγαλε μια κραυγη δεν ειδε τιποτα ενω το χερι συνεχισε να ειναι στον ωμο της!!! βγηκε στην βεραντα εντρομη και με περιμενε...θα ηθελα να διευκρινισω οτι η γυναικα μου δεν ασχολειται και δεν πιστευει τιποτα περι ανεξηγητων φαινομενων και γενικα μυστηριων...τι μπορει να ηταν αυτο? φαντασια της η πραγματικοτητα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-08-12, 13:25
Constantine2012 Ο χρήστης Constantine2012 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-08-2012
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Πολλες φορες ο εγκεφαλος μας, οταν μας συμβαινει κατι πρωτογνωρο και αφυσικο 'κατα' τον υλικο κοσμο, "στοιχειωνει-εγκλωβιζει" μια σκεψη με σκοπο να μην μπορει να σκεφτει λογικα και τις περισσοτερες φορες παει ο νους μας στο κακο. Εαν η γυναικα σου παιρνει τπτ χαπια κτλπ η παλαιοτερα ειχε ψυχολογικα προβληματα, πολυ πιθανον να ειναι της ιδεας της. Εαν παλι ηταν-ειναι μια χαρα, πολυ πιθανον να ηταν παλι της ιδεας της!
Εαν παρ'ολα αυτα νιωθει περιεργα, καντε ενα τρισαγιο στο σπιτι και ειναι ολα καλα!
Φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-08-12, 15:42
nt1969 Ο χρήστης nt1969 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2012
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Δεν εχει παρει ποτε χαπια και δεν ειχε ποτε ψυχολογικα προβληματα. Δεν πιστευε και συνεχιζει να μην πιστευει σε μεταφυσικα φαινομενα. Απλα μετα το χθεσινο ειναι διστακτικη στο τι να πιστευει και τι οχι γιατι το αγγιγμα ηταν πραγματικο κατ αυτην. Μαλιστα ανατριχιασε τοσο πολυ και ταυτοχρονα ιδρωσε απο το φοβο της
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-08-12, 10:19
Constantine2012 Ο χρήστης Constantine2012 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-08-2012
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Απλα οσο μπορειτε μην το συζητατε γιατι αμα της γινει εμμονη θα εινα χειροτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-08-12, 17:25
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nt1969 Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβαζω πολυ καιρο το φορουμ αλλα ποτε μεχρι σημερα δεν ειχα καποια παραξενη εμπειρια να αναφερω...σημερα το απογευμα και ενω γυριζω σπιτι, βλεπω τη γυναικα μου να με περιμενει εντρομη. Στην ερωτηση μου τι επαθε μου ειπε οτι ενω καθοταν στον καναπε και διαβαζε κατι στον υπολογιστη ενιωσε ενα χερι να την αγγιζει στον ωμο. Γυρισε τρομαγμενη νομιζωντας οτι Καποιος ειχε μπει στο σπιτι. εβγαλε μια κραυγη δεν ειδε τιποτα ενω το χερι συνεχισε να ειναι στον ωμο της!!! βγηκε στην βεραντα εντρομη και με περιμενε...θα ηθελα να διευκρινισω οτι η γυναικα μου δεν ασχολειται και δεν πιστευει τιποτα περι ανεξηγητων φαινομενων και γενικα μυστηριων...τι μπορει να ηταν αυτο? φαντασια της η πραγματικοτητα?
Δυνατους μυικους πονους τους λεμε πιασιμο και δεν μας φοβιζει.
Αν μια ελαφρια πιεση στην ωμοπλατη (συνηθισμενη σε αυχενικο) την πουμε αγγιγμα, γιατι να μας φοβιζει?

"Αυτος" που "εξηγησε" ακαριαια στην γυναικα οτι αυτο που ενιωσε ,την πιεση εννοω, δεν ειναι η πλατη της καρεκλας, ουτε το πομολο της πορτας, αλλα ενα χερι, και μαλιστα οχι ενα χερακι καποιου παιδιου , ουτε ενα χερι συμπαθειας, αλλα κατι εχθρικο, ποιος ειναι? Ειναι αυτος που της εξηγει πολλες φορες την μερα, τι ειναι τι? Αυτος βρηκε τροπο να της "μιλησει". Η ιδια με ποιο τροπο του μιλαει ?

Μερικα ρητορικα ερωτηματα που συνηθως θελουν απαντησεις συχνα και ταχτικα , οχι μονον εκτακτα, και απο ολους μας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-08-12, 16:20
nt1969 Ο χρήστης nt1969 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2012
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Θεωρω την απαντηση εκτος πραγματικοτητας και δεν την σχολιαζω
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-08-12, 18:59
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nt1969 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεωρω την απαντηση εκτος πραγματικοτητας και δεν την σχολιαζω
αν η απαντηση ηταν λαθος οκ ηταν λαθος. Αν η απαντηση ηταν κακη οκ ηταν κακη.
Αν της θεωρησες προσβλητικη ομως ,,καθε αλλο. Η προθεση ηταν θετικη. Απλως σημαινει οτι δεν σουδωσα να καταλαβεις σωστα τι εννοω και σου ζητω συγνωμη. Αυτα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-08-12, 07:09
Το avatar του χρήστη Παλαιστής
Παλαιστής Ο χρήστης Παλαιστής δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-08-2011
Περιοχή: Αθήνα, Ελλάδα
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

Αχμμ
Προφανώς από δω και πέρα τα πράγματα αλλάζουν. Μπορεί η ίδια να μην ξεπεράσει ποτέ αυτό το "χέρι".

Δεν θέλω οτιδήποτε να μεταφραστεί λάθος, να παρερμηνευτεί ή ότι άλλο.

Θέλω μερικές ακόμη πληροφορίες:
Το άγγιγμα έγινε στο δεξί ώμο ; Ένιωσε να παγώνει η σπονδυλική στήλη, μόνο οι σπόνδυλοι ; Πόσο ανατρίχιασε ; (τυπική ερώτηση, γνωστή απάντηση) Ένιωσε κάτι να στέκεται πίσω της ; Ένιωσε ότι αυτό στάθηκε αρκετή ώρα μαζί της ; Ένιωθε κάτι να την κοιτάει καρφωτά ;

Μερικές πληροφορίες ίσως δώσουν περισσότερα δεδομένα και μπορούν να αλλάξουν τελείως μια εικόνα.
Το σημαντικό είναι να εντοπίσεις όλα τα σημεία. Ένα πράγμα δεν μπορεί να σταθεί. Πρέπει να εντοπίσεις αν υπάρχουν και άλλα σημεία.

Επίσης, είναι λίγο να εντοπίσεις ψυχολογικά προβλήματα ειδικά,
εν έτη όπου ο ψυχοπαθής θεωρείτε υγιής και ο υγιής, ψυχοπαθής.
__________________
Η Άποψη Μου Αποτελεί Μόνο Άποψη Και Δεν Εκπροσωπεί Τίποτα Πέρα Του Αποτελέσματος Των Σκέψεών Μου
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-08-12, 07:44
nt1969 Ο χρήστης nt1969 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2012
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Το αγγιγμα ηταν στον δεξι ωμο. Ενιωσε οτι καποιος η κατι στεκοταν διπλα της. Και το παραξενο οτι δεν εφευγε αυτη η παρουσια ουτε μετα τις φωνες που εβαλε. Απο εκεινη τη στιγμη δεν εχει ξανασυμβει κατι και ουτε το εχουμε ξανασυζητησει.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-08-12, 19:27
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Τα περισσότερα απο αυτά τα φαινόμενα οφείλονται σε υποσυνείδητες φοβίες που νομίζουμε στην συνειδητή μας ζωή οτι τις έχουμε ξεπεράσει αλλά κάνουμε μεγάλο λάθος οι φοβίες πάντα υπάρχουν έντονα σε όλους τους φυσιολογικούς ανθρώπους και κάποια στιγμή ξεσπούν, αλλά δέν μας διευκρίνισες με τα μάτια της είδε τίποτα;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.