Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-10-18, 01:08
TheSpirit Ο χρήστης TheSpirit δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Βοήθεια

Θέλω να με βοηθήσετε, σας παρακαλώ. Εδώ & 1 μήνα βρίσκω μικρά λευκά φτερά στο σπίτι που μένω μόνη μου, π.χ. μέσα στην μαξιλαροθήκη, στο πάτωμα, στο μπαλκόνι. Είμαι πολύ προσεκτική , αποκλείεται πχ να ήταν κάτω από το μαξιλάρι μου 1 φτερό & να μη το είχα δει. Επίσης το σπίτι έχει σίτες. Πριν λίγο ψιθύρισε στο αριστερό μου αφτί 1 φωνή το όνομά μου. Σκέφτομαι να πάω σε ψυχίατρο.Γενικά μου συνέβαιναν διάφορα πάντα π.χ. έβλεπα στον ύπνο μου άτομα ότι πεθαίνουν ή μετακομίζουν και μετά αυτό γινόταν πραγματικότητα ή μάθαινα ότι είχε όντως συμβεί. Αυτό η οικογένειά μου το ξέρει και η μητέρα μου λέει ότι έχω καλή διαίσθηση . Δεν ξέρω τί να κάνω. Γενικά το ένστικτό μου είναι πάντα σωστό με τους ανθρώπους ως τώρα και πιστεύω στον εαυτό μου και κατά καιρούς π.χ. τύχαινε να με πλησιάζουν διάφορα άτομα π.χ. που λέγανε να πάνε να με εκπαιδεύσουν ή μου είπε π.χ. ένας παπάς να ξαναπάω σε αυτόν, χωρίς να πω τίποτα από παρόμοιες εμπειρίες ή μεταφυσικά πράγματα και τους απέφευγα όλους αυτούς και αυτά. Δεν ήθελα και δε θέλω να μπλέξω πουθενά. Δεν ξέρω τί είναι φυσιολογικό πια σήμερα μετά από αυτό που συνέβη απόψε . Συχνά πιστεύω ότι είμαι τρελή. Έχω μια φαινομενικά normal ζωή αλλά.....όλα αυτά
...σήμερα ήταν το κερασάκι. Τί να κάνω; Φοβάμαι να μην συνεχιστεί αυτό με την φωνή...και αυτό με τα φτερά τί είναι; Είναι πραγματικά φτερά. Απίθανο να εμφανίζονται έτσι από το πουθενά! Και πάντα τα πετάω. Μόνο το τελευταίο το κράτησα χωρίς να ξέρω τον λόγο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TheSpirit : 21-10-18 στις 01:14
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-10-18, 04:47
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Αν είναι να τρολάρετε κάντε το με στυλ, θα ήταν πιο πιστευτό το να μείνετε μόνο σε ένα συμβάν και να το αναπτύξετε λεπτομερώς από το να κάνετε μια περίληψη 10 διαφορετικών παραφυσικών ιστοριών σε 5 σειρές, η λεπτομέρεια μετράει για να γίνει ένα ψέμα καλό, λεπτομέρεια και πρόγραμμα, όλα εμείς θα σας τα μαθαίνουμε?

Τώρα μια στο εκατομμύριο να ισχύει αυτό που λες, τσέκαρε μήπως τα πούπουλα είναι από το ίδιο το μαξιλάρι ή το πάπλωμα ή μήπως απλά μπήκαν σε κάποια φάση που άνοιξες και την σίτα. Μπορεί κάνα πουλί που πετούσε να μάδησε και με τον αέρα να μπήκε, για τα υπόλοιπα δεν έχω λύση,αν και ο ψυχολόγος θα ήταν αρκετά ωφέλιμος σε πρώτο στάδιο, πριν αρχίσουν τουλάχιστον οι θυσίες κοτόπουλων για να κάνετε επίκληση στο πνεύμα του σπιτιού
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-10-18, 05:54
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Πόσο μου αρέσουν οι άκρως περιγραφικοί τίτλοι...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-10-18, 09:54
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TheSpirit Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να με βοηθήσετε, σας παρακαλώ. Εδώ & 1 μήνα βρίσκω μικρά λευκά φτερά στο σπίτι που μένω μόνη μου, π.χ. μέσα στην μαξιλαροθήκη, στο πάτωμα, στο μπαλκόνι. Είμαι πολύ προσεκτική , αποκλείεται πχ να ήταν κάτω από το μαξιλάρι μου 1 φτερό & να μη το είχα δει. Επίσης το σπίτι έχει σίτες. Πριν λίγο ψιθύρισε στο αριστερό μου αφτί 1 φωνή το όνομά μου. Σκέφτομαι να πάω σε ψυχίατρο.Γενικά μου συνέβαιναν διάφορα πάντα π.χ. έβλεπα στον ύπνο μου άτομα ότι πεθαίνουν ή μετακομίζουν και μετά αυτό γινόταν πραγματικότητα ή μάθαινα ότι είχε όντως συμβεί. Αυτό η οικογένειά μου το ξέρει και η μητέρα μου λέει ότι έχω καλή διαίσθηση . Δεν ξέρω τί να κάνω. Γενικά το ένστικτό μου είναι πάντα σωστό με τους ανθρώπους ως τώρα και πιστεύω στον εαυτό μου και κατά καιρούς π.χ. τύχαινε να με πλησιάζουν διάφορα άτομα π.χ. που λέγανε να πάνε να με εκπαιδεύσουν ή μου είπε π.χ. ένας παπάς να ξαναπάω σε αυτόν, χωρίς να πω τίποτα από παρόμοιες εμπειρίες ή μεταφυσικά πράγματα και τους απέφευγα όλους αυτούς και αυτά. Δεν ήθελα και δε θέλω να μπλέξω πουθενά. Δεν ξέρω τί είναι φυσιολογικό πια σήμερα μετά από αυτό που συνέβη απόψε . Συχνά πιστεύω ότι είμαι τρελή. Έχω μια φαινομενικά normal ζωή αλλά.....όλα αυτά
...σήμερα ήταν το κερασάκι. Τί να κάνω; Φοβάμαι να μην συνεχιστεί αυτό με την φωνή...και αυτό με τα φτερά τί είναι; Είναι πραγματικά φτερά. Απίθανο να εμφανίζονται έτσι από το πουθενά! Και πάντα τα πετάω. Μόνο το τελευταίο το κράτησα χωρίς να ξέρω τον λόγο.
Τα φτερά είναι ενδιαφέροντα, δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο. Για τα άλλα που αναφέρεις σε πιστεύω. Τα έχω υπόψιν μου. Δεν τρελαίνεσαι αλλα μην περιμένεις να σταματήσουν οι φωνές. Έχεις ανεπτυγμένα κάποια ενεργειακά κέντρα τα οποία έβλεπαν όσοι ζητούσαν να σου μάθουν πράγματα. Φοβάμαι ότι λόγω των χαρακτηριστικών σου είσαι ήδη στο χορό και αρνείσαι να χορέψεις. Επικοινώνησε με τον παπά αν νιώθεις περισσότερη ασφάλεια με την παραδοσιακή θρησκεία.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-10-18, 10:34
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Αν τα φτερά είναι λευκά, τότε ήταν σαφέστατα το άγιο πνεύμα, που εμφανίζεται σαν περιστέρι. Το γεγονός ότι πέταξες τα φτερά πρέπει να σε προβληματίσει. Μήπως απομακρύνεσαι απ'το δρόμο του Θεού; Μήπως καταλήγεις κάτι σαν τον κύριο του βίντεο ;

https://youtu.be/hc6HtBhYefQ
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-10-18, 10:45
TheSpirit Ο χρήστης TheSpirit δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είναι να τρολάρετε κάντε το με στυλ, θα ήταν πιο πιστευτό το να μείνετε μόνο σε ένα συμβάν και να το αναπτύξετε λεπτομερώς από το να κάνετε μια περίληψη 10 διαφορετικών παραφυσικών ιστοριών σε 5 σειρές, η λεπτομέρεια μετράει για να γίνει ένα ψέμα καλό, λεπτομέρεια και πρόγραμμα, όλα εμείς θα σας τα μαθαίνουμε?

Τώρα μια στο εκατομμύριο να ισχύει αυτό που λες, τσέκαρε μήπως τα πούπουλα είναι από το ίδιο το μαξιλάρι ή το πάπλωμα ή μήπως απλά μπήκαν σε κάποια φάση που άνοιξες και την σίτα. Μπορεί κάνα πουλί που πετούσε να μάδησε και με τον αέρα να μπήκε, για τα υπόλοιπα δεν έχω λύση,αν και ο ψυχολόγος θα ήταν αρκετά ωφέλιμος σε πρώτο στάδιο, πριν αρχίσουν τουλάχιστον οι θυσίες κοτόπουλων για να κάνετε επίκληση στο πνεύμα του σπιτιού
Δεν troλλάρω. Μιλάω πολύ σοβαρά. Μπήκα εδώ για να μου προτείνετε κάτι γιατί έχω φοβηθεί. Χτες έκανα τον λογαριασμό και 1 το πρωί! Και φυσικά όχι για να σπάσω πλάκα αλλά επειδή δεν ξέρω τί να κάνω! Έψαξα στο Google και μπήκα να πω τον πόνο μου εδώ γιατί νόμισα ότι οι άνθρωποι που μπαίνουν εδώ ενδιαφέρονται πραγματικά. Έκανα λάθος με συγχωρείς. Μα τον Θεό εύχομαι να μη σου τύχει. Τέτοιες αντιδράσεις σαν την δική σου φοβάμαι και δε μιλάω γενικά και το βουλώνω.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-10-18, 13:39
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TheSpirit Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν troλλάρω. Μιλάω πολύ σοβαρά. Μπήκα εδώ για να μου προτείνετε κάτι γιατί έχω φοβηθεί. Χτες έκανα τον λογαριασμό και 1 το πρωί! Και φυσικά όχι για να σπάσω πλάκα αλλά επειδή δεν ξέρω τί να κάνω! Έψαξα στο Google και μπήκα να πω τον πόνο μου εδώ γιατί νόμισα ότι οι άνθρωποι που μπαίνουν εδώ ενδιαφέρονται πραγματικά. Έκανα λάθος με συγχωρείς. Μα τον Θεό εύχομαι να μη σου τύχει. Τέτοιες αντιδράσεις σαν την δική σου φοβάμαι και δε μιλάω γενικά και το βουλώνω.
Αν έχεις θέμα μίλα με κάποιον ψυχολόγο πρώτα για να βεβαιωθείς από φυσικά αίτια του προβλήματος και μετά πάνε σε παπά,σε μέντιουμ σε ότι θες. Απλά εδώ μέσα έχουν εμφανιστεί άπειροι χρήστες τρολλ που πάνω κατω λένε τη δική σου ιστορία εκτός από το κομμάτι με τα φτερά, μετά από 100 τρολ,δεν γίνεται παρά να είναι πιο καχύποπτος κάποιος
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-10-18, 16:24
TheSpirit Ο χρήστης TheSpirit δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Ποσώς σας ενδιαφέρει αλλά έχω 3 φτερά μικρά μέσα σε ένα βάζο. Την επόμενη μέρα αφού έγραψα εδώ βρήκα ένα λευκό φτερό στις πιτζάμες μου επάνω. Ύστερα απο λίγες μέρες βρήκα ένα μαύρο μικρό φτερό αφού ξύπνησα ξανά.

Και είναι γεγονός. Αντικειμενικά. Χωρίς καμία λογική εξήγηση.

Και να μην με πιστεύετε δε με αφορά.

Κάτι συμβαίνει γενικά σε αυτό που λέγεται γη και είμαι πεπεισμένη για αυτό πια.

Τελευταία δημοσίευσή μου σε αυτό το site, η σημερινή.

Καλή συνέχεια και πορεία ζωής σε όλους . Τα λέμε έξω απο το διαδίκτυο, εκεί που όλοι έχουμε να αναμετρηθούμε με τον εαυτό μας πάνω απο όλα.

Και καλή τύχη , γενικά και με τους προβληματισμούς και τις ανησυχίες σας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-10-18, 16:46
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TheSpirit Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποσώς σας ενδιαφέρει αλλά έχω 3 φτερά μικρά μέσα σε ένα βάζο.
Ο λόγος; Τα κάνεις συλλογή ή κάτι άλλο;
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-10-18, 21:46
Το avatar του χρήστη Grigorios o Ellhn
Grigorios o Ellhn Ο χρήστης Grigorios o Ellhn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2006
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή -----

Καλή τύχη στη μάχη με τους προσωπικούς σου δαίμονες...και να θυμάσαι ότι η αλήθεια είναι κάπου εκεί έξω και η γνώση της θα σε ελευθερώσει.
__________________
1. "....τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι."
2. " Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.