Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 10-07-18, 14:48
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Το πόσο επιστημονικές απαντήσεις είναι όλα αυτά που έχεις βγει και αραδιάζεις στα φόρουμ αποδείχτηκαν όταν πήγες να συζητήσεις με πολιτικούς μηχανικούς.

Οπλισμένο Σκυρόδεμα και αντισεισμικές πατέντες

Εκμεταλλεύεσαι το γεγονός ότι ξέρεις πέντε πράγματα στο χώρο των δομικών που δεν ξέρει ο κοινός άνθρωπος, και αραδιάζεις μαζί και άλλα 95. Όποιος έχει όρεξη, ας σερφάρει λίγο στον σύνδεσμο, να δει περί τίνος πρόκειται...
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
  #52  
Παλιά 10-07-18, 15:03
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Talking Οι ρόμπες

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πόσο επιστημονικές απαντήσεις είναι όλα αυτά που έχεις βγει και αραδιάζεις στα φόρουμ αποδείχτηκαν όταν πήγες να συζητήσεις με πολιτικούς μηχανικούς.

Οπλισμένο Σκυρόδεμα και αντισεισμικές πατέντες

Εκμεταλλεύεσαι το γεγονός ότι ξέρεις πέντε πράγματα στο χώρο των δομικών που δεν ξέρει ο κοινός άνθρωπος, και αραδιάζεις μαζί και άλλα 95. Όποιος έχει όρεξη, ας σερφάρει λίγο στον σύνδεσμο, να δει περί τίνος πρόκειται...
Εκμεταλλεύεστε το γεγονός ότι έχετε πτυχίο αλλά σας έχω για τα @@@κια μου.
Όποιος είναι επιστήμονας ας βγει να κοντραριστεί επιστημονικά μαζί μου.
Αλλά δεν είσαστε επιστήμονες της τάξεως μου.
Αυτοί που είναι της τάξεως μου λένε άλλα και σας κάνουν ρόμπες.
Αυτός είμαι κύριοι ...

Dear Giannis,

These are very nice tests and very useful. I am not suer at what stage you are in the patent process. However, these tests can be published if you would liek to write a paper or report about the tests as I think many can benefit from your effort. I will be glad to help you in the writing, if you want, and have this effort published in a journal.

Best regards,

Khalid

https://www.ce.berkeley.edu/people/faculty/mosalam

Ρόμπες ε ρόμπες
Ο Παναγιώτης Καρύδης, ομότιμος καθηγητής αντισεισμικής τεχνολογίας στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, συναντήθηκε με τον Γιάννη Λυμπέρη και είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει το πείραμά του. «Πράγματι έχει απόδοση και μπορεί να βρει εφαρμογή σε πολλές κατασκευές για την προστασία από τους σεισμούς! Θα μπορούσε να ενσωματωθεί στις μελέτες. Αρκεί να γίνει αποδεκτό αυτό το σύστημα από την ευρύτερη επιστημονική κοινότητα», επισημαίνει , σχολιάζοντας τη συγκεκριμένη πατέντα. «Το καλωσορίζω και εύχομαι να το δούμε και στην πράξη», καταλήγει..
Ακούστε εδώ την τηλεφωνική συνέντευξη του καθηγητή http://www.zougla.gr/greece/article/...i-evresitexnia
και σκάστε.
Υ.Γ
Αν έχουν @@@κια στο michanikos.gr ας μου επιτρέψουν να γράψω τώρα που έμαθα μετά από 10 χρόνια που ασχολούμαι με το θέμα. Αλλά δεν μου επιτρέπουν με απέκλεισαν για να μην τους κάνω ρόμπες. Αυτή η δημοσίευση που έδειξες σαν παράδειγμα είναι 10 χρόνια πριν τότε που δεν ήξερα πως να απαντώ επιστημονικά. Τυχαίο δεν νομίζω..
Αυτές είναι επίσημες επιστημονικές απαντήσεις δημοσιευμένες paper http://file.scirp.org/Html/6-1880388_59888.htm
Αν έχετε κάτι αρνητικό ή θετικό να πείτε κάντε αναφορά στην δημοσίευσή μου για να κριθείτε και εσείς επιστήμονες μου όπως κρίθηκα και εγώ από κριτές.
Το δεύτερο σε κατάταξη επιστημονικό περιοδικό στον κόσμο με κριτές, ανοιχτής πρόσβασης, πολιτικών μηχανικών είναι το Open Journal of Civil Engineering Scientific Research Publishing. http://www.oalib.com/rank/showJourna...%20Engineering Σε αυτό το περιοδικό έχω γράψει μια επιστημονηκή δημοσίευση (paper) για την αντισεισμική τεχνολογία των κατασκευών με τίτλο The Ultimate Anti-Seismic System.
Αυτό το περιοδικό έχει κριτές. Οι κριτές έγραψαν για την δημοσίευσή μου. It studies the ultimate anti seismic system in the paper. The focus is clear, the innovation is strong and the academic level is high. This study has great social significance. Η δημοσίευσή μου με τίτλο The Ultimate Anti-Seismic System είναι η πρώτη σε Downloads μέσα σε εκατοντάδες άλλες δημοσιεύσεις.
Most popular papers in Open Journal of Civil Engineering
http://www.scirp.org/journal/Hottest...?JournalID=788

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 10-07-18 στις 15:59
  #53  
Παλιά 10-07-18, 16:47
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Η κατάστασή σου επιδεινώνεται μέρα με τη μέρα. Έχεις σταματήσει να "έχεις πλάκα" εδώ και λίγο καιρό ξέρεις και αναρωτιέμαι τι άλλο θα δούμε...
__________________
Abyssus Abyssum Invocat

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 10-07-18 στις 16:47
  #54  
Παλιά 10-07-18, 16:58
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Η κατάστασή σου επιδεινώνεται μέρα με τη μέρα. Έχεις σταματήσει να "έχεις πλάκα" εδώ και λίγο καιρό ξέρεις και αναρωτιέμαι τι άλλο θα δούμε...
Εντάξει τα είπες όλα επιστημονικά. Με τάπωσες.
Απαντώ μόνο σε βαθμολογημένους ερευνητές σαν εμένα https://www.researchgate.net/post/Is...horedQuestions

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 10-07-18 στις 17:07
  #55  
Παλιά 10-07-18, 19:26
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Θείο,για ξεκαβάλα λίγο το καλάμι, έριξα μια μικρή ματιά στα σχόλια των μηχανικών που σχολίασαν την πατέντα σου και αυτό που κατάλαβα ήταν ότι ανακάλυψες τις μπροστά βοηθητικές ρόδες για τα ποδήλατα, οι ήδη υπάρχουσες μέθοδοι αντισεισμικής κατασκευής είναι ήδη επαρκείς και αξιόπιστες και μπορεί να μην γνωρίζω πολλά για το πως λειτουργεί η αγορά ωστόσο γιατί κάποιος να επενδύσει στα δικά σου και να πάρει ρίσκο όταν κάτι άλλο δουλεύει σίγουρα?

Και αφού είσαι τόσο λαμπρός και άξιος και όλοι οι άλλοι δεν έχουν %$^χίδια, γιατί δεν πας να πάρεις πτυχίο πολιτικού μηχανικού να τους κάνεις να σε δουν και σαν ίσο? Είπες ότι 10χρόνια παλεύεις για την εφεύρεση,ένα παραπάνω και μάλιστα βασικό χαρτί που θα σου έδινε κύρος για περισσότερες έρευνες και επενδύσεις δεν πέρασε από το μυαλό σου ότι θα βοηθούσε?

Περάσαμε προ πολλού την εποχή που έπεφτε ένα μήλο στο κεφάλι μας και μας ερχόντουσαν ιδέες, σήμερα απαιτείται εξειδίκευση, έξυπνη παρουσίαση του προϊόντος καθώς και καλές δημόσιες σχέσεις. Όσο έξυπνος και να είναι κάποιος αν δεν κάνει αυτά τα 3 δεν πάει μπροστά. Και για να μην το έχεις καταλάβει εδώ και δέκα χρόνια δεν βγάζει θετικό συμπέρασμα για τη νοημοσύνη σου.
  #56  
Παλιά 10-07-18, 19:57
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Θείο,για ξεκαβάλα λίγο το καλάμι, έριξα μια μικρή ματιά στα σχόλια των μηχανικών που σχολίασαν την πατέντα σου και αυτό που κατάλαβα ήταν ότι ανακάλυψες τις μπροστά βοηθητικές ρόδες για τα ποδήλατα, οι ήδη υπάρχουσες μέθοδοι αντισεισμικής κατασκευής είναι ήδη επαρκείς και αξιόπιστες και μπορεί να μην γνωρίζω πολλά για το πως λειτουργεί η αγορά ωστόσο γιατί κάποιος να επενδύσει στα δικά σου και να πάρει ρίσκο όταν κάτι άλλο δουλεύει σίγουρα?

Και αφού είσαι τόσο λαμπρός και άξιος και όλοι οι άλλοι δεν έχουν %$^χίδια, γιατί δεν πας να πάρεις πτυχίο πολιτικού μηχανικού να τους κάνεις να σε δουν και σαν ίσο? Είπες ότι 10χρόνια παλεύεις για την εφεύρεση,ένα παραπάνω και μάλιστα βασικό χαρτί που θα σου έδινε κύρος για περισσότερες έρευνες και επενδύσεις δεν πέρασε από το μυαλό σου ότι θα βοηθούσε?

Περάσαμε προ πολλού την εποχή που έπεφτε ένα μήλο στο κεφάλι μας και μας ερχόντουσαν ιδέες, σήμερα απαιτείται εξειδίκευση, έξυπνη παρουσίαση του προϊόντος καθώς και καλές δημόσιες σχέσεις. Όσο έξυπνος και να είναι κάποιος αν δεν κάνει αυτά τα 3 δεν πάει μπροστά. Και για να μην το έχεις καταλάβει εδώ και δέκα χρόνια δεν βγάζει θετικό συμπέρασμα για τη νοημοσύνη σου.
Όχι δεν σας κάνω την χάρη Αν και έχω το δικαίωμα στατικής μελέτης και υπογραφής σαν παλιός εργοδηγός εσείς με υποβιβάσατε. Φαντάζεσαι έναν μη πολιτικό μηχανικό να γίνεται διάσημος στο εξωτερικό γιατί ανακάλυψε την απόλυτη αντισεισμική τεχνολογία και μετά να κάνει ρόμπα όλους τους επιστήμονες της αντισεισμικής τεχνολογίας στην Ελλάδα? Αυτό θα κάνω. Και το κάνω. Θα το κάνω για τους Έλληνες επιστήμονες που φεύγουν έξω γιατί τους διώχνει η κλίκα. Όταν ξανά γράψεις σε εμένα να προσκυνάς.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 10-07-18 στις 20:08
  #57  
Παλιά 10-07-18, 22:21
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι δεν σας κάνω την χάρη Αν και έχω το δικαίωμα στατικής μελέτης και υπογραφής σαν παλιός εργοδηγός εσείς με υποβιβάσατε. Φαντάζεσαι έναν μη πολιτικό μηχανικό να γίνεται διάσημος στο εξωτερικό γιατί ανακάλυψε την απόλυτη αντισεισμική τεχνολογία και μετά να κάνει ρόμπα όλους τους επιστήμονες της αντισεισμικής τεχνολογίας στην Ελλάδα? Αυτό θα κάνω. Και το κάνω. Θα το κάνω για τους Έλληνες επιστήμονες που φεύγουν έξω γιατί τους διώχνει η κλίκα. Όταν ξανά γράψεις σε εμένα να προσκυνάς.
https://www.youtube.com/watch?v=9Deg7VrpHbM
  #58  
Παλιά 11-07-18, 17:26
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Η αλαζονεία είναι κακός οδηγός...
  #59  
Παλιά 11-07-18, 19:13
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αλαζονεία είναι κακός οδηγός...
Είναι όμως το μοναδικό όπλο απέναντι στην αναξιοκρατία της Ελληνικής πραγματικότητας. Είμαι μόνος μου απέναντι σε όλους.
Δες εδώ την στάση των πολιτικών μηχανικών απέναντι σε έναν εργοδηγό. Μούγκα
421000 επισκέψεις χωρίς καμία απάντηση! Θα μπει στο ρεκόρ Γκίνες http://www.amoives.gr/forum/%cf%83%c...f%82-f62.html?
Αν ήμουν συγγραφέας θα τα οικονομούσα χοντρά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 11-07-18 στις 19:41
  #60  
Παλιά 12-07-18, 07:01
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Να σου πω, αν φτιάξεις ένα ψευδώνυμο "Πόπη" και ανοίξεις ένα θέμα με τίτλο "Τζάμπα πίπες", θα έχεις 1.000.000 επισκέψεις μέσα σε μια βδομάδα
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.