Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-06-16, 21:04
BillisP Ο χρήστης BillisP δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-06-2016
Μηνύματα: 4
Post Προσωπικές Ιστορίες

Καλησπέρα σας,καταρχάς να σας συγχαρώ για το φόρουμ και για το επίπεδο που κρατάτε καθώς και για τις απαντήσεις που δίνεται βοηθόντας χωρίς να κοροϊδεύετε πράγμα ανεκτίμητο στις μέρες μας!Λοιπόν προκειμένου να μην ανοίξω πολλά θέματα θα μου επιτρέψετε να γράψω σε αυτό κάποια πράγματα που μου συνέβουν.
  1. Πρίν κάποια χρόνια ζούσα σε ένα άλλο σπίτι απο αυτό που ζώ τώρα,σε εκείνο το σπίτι κάποιες φόρες αργά το βράδυ ένιωθα κάπως ανεπιθύμητο το κλίμα,δεν έδινα βάση όμως γιατί σαν λογικό πιτσιρικάς τότε το σκοτάδι έτρεφε την φαντασία μου.Ένα βράδυ τέσσερεις μήνες μετά(αν θυμάμαι καλά) αφότου μετακομήσαμε σε αυτό το σπίτι,είχα μείνει μόνος.Αποφάσησα να κοιμηθώ στον καναπέ του σαλονιού έχωντας μόνο φώς αυτό της τηλεόρασης,στο σαλόνι υπήρχε μια πόρτα με μια μικρή εσοχή στον τοίχο το οποίο το χρησιμοποιούσαμε σαν αποθηκάκι,το οποίο αποθηκάκι απο μεριά του καναπέ που ήμουν ξαπλωμένος ήταν στην ευθεία μου.Εκείνο το βράδυ σε μια φάση η πόρτα απο το αποθηκάκι άνοιξε μόνη της ΄όχι τελείως,ελαφρώς' θεώρησα τότε πως κάποιο απο τα πράγματα που είχαμε μέσα απλά έπεσε σπρώνωντας την πόρτα,έτσι σηκώθηκα και την έκλεισα.Μετά απο λίγο όμως η πόρτα άνοιξε λίγο πιο πολύ και έκλεισε κάπως βίαια ακούγωντας δυνατός ο θόρυβος που έκανε,τότε πάγωσα δεν μπορούσα να κουνηθώ πράμα λογικό.
  1. Ένα δεύτερο και πιο δυνατό συμβάν στο ίδιο σπίτι 1χρόνο αργότερα είναι το εξής:Είχα ξαπλώσει στο κρεβάτι μου το οποίο ήταν κάτω απο το παράθυρο το οποίο έβλεπε τον δρόμο.Εκείνο το βράδυ δεν θυμάμαι τον λόγο αλλα δεν είχα κλείσει τα πατζούρια.Αφότου κοιμήθηκα ξύπνησα κατα την διάρκεια της νύχτας με ένα περίεργο συναίσθημα,σαν κάποιος να ήθελε να ξυπνήσω ένα πράμα..Όταν ξύπνησα δηκώνομαι καθηστός στο κρεβάτι μου και απλά κοιτούσα έξω απο το παράθυρο τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα στον απέναντι δρόμο(μονόδρομος πολύ κοντινή απόσταση) βλέμα μου έπεσε πάνω σε μια σκιά πίσω απο την κλούβα ενός φορτηγού που έμοιαζε σαν ανθρώπινη φιγούρα,δεν έδωσα σημασία απλά είπα πως ήταν η σκία του φορτηγού όπως το χτυπούσε το φώς,εκείνη την στιγμή τύχαινε να ανεβαίνει ένα αυτοκίνητο απο εκείνον τον δρόμο και είπα να αποδείξω στον εαυτό πως όντως πρόκειται για την σκιά του φορτηγού,όμως καθώς τα φώτα του αυτοκινήτου χτυπούσαν στον δρόμο όλες οι σκιές των υπολοίπων αυτοκινήτων άλλαζαν όπως έχει φυσικό,εκείνει παρέμεινε ίδια..τότε τρόμαξα και έφυγα απο το παράθυρο ξαπλώνωντας στο κρεβάτι..μετά απο κανα 10λεπτο αφότου χαλάρωσα λίγο ξανακοίταξα απο το παράθυρο και η σκιά είχε φύγει..τότε ήταν που χαλάρωσα τελείως και αποφάσησα να συνεχίσω τον ύπνο μου,μα όταν γύρισα πλευρό έιδα την ίδια σκιώδης φυγούρα να στέκεται στην πόρτα του δωματείου μου απλά πάγωσα το μόνο που μου ήρθε εκέινη την στιγμή ήταν να πώ απο μέσα μου το πάτερ ημούν 3ς φορές και έπειτα η φιγούρα εξαφανήστικε..Ευτυχώς μισό χρόνο μετα μετακομίσαμε και κατα την διάρκεια αυτού του διαστήματος δεν είχα άλλη εμπειρία.
  1. Τελευταία εμπειρία ήταν μια στο τώρα σπίτι, ανα τακτα διαστήματα ακούγεται ένας δυνατός κρότος σαν κάποιος να μου κλοτσά το τζάμι και είναι το μόνο που κουνιέται..παρόμοιο συμβαν είχε και ο κολλητός μου στο δωμάτειο του αργά το βράδυ στου οποίου η πόρτα έτριξε δυνατά σαν κάποιος να την κλότσησε με όλη του την δύναμη,ενώ οι υπόλοιποι στο σπίτι κοιμόντους δεν υπήρχε κάποιος ξύπνιος εκέινη την ώρα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BillisP : 12-06-16 στις 21:06
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-06-16, 16:32
Radical Ο χρήστης Radical δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2015
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή

Μαλλον σε ακολουθει καποιο αρνητικο πνευματακι απο μικρη ηλικια, καλα θα ηταν να το στειλεις απο κει που ηρθε.

Καθαρισε τον εαυτο σου με εξομολογηση και το σπιτι σου με ευχελαιο.
Μετα ριξε αγιασμο και μην το φοβασαι απλα πολεμησε το αν ξαναεμφανιστει με προσευχες
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-07-16, 20:55
Darkgkas Ο χρήστης Darkgkas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-06-2016
Περιοχή: Athens - Astral Plane
Μηνύματα: 253
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radical Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον σε ακολουθει καποιο αρνητικο πνευματακι απο μικρη ηλικια, καλα θα ηταν να το στειλεις απο κει που ηρθε.

Καθαρισε τον εαυτο σου με εξομολογηση και το σπιτι σου με ευχελαιο.
Μετα ριξε αγιασμο και μην το φοβασαι απλα πολεμησε το αν ξαναεμφανιστει με προσευχες
Φιλε Radical γιατι να το κάνει μόνος του οι παπάδες κλέφτες θα γίνουν?BillisP πήγαινε και νοίκιασε ενα παπά να σου κάνει ευχέλαιο.Οταν θα ειναι η ώρα να διαλέξεις να ξέρεις όσο πιο παχύς τόσο πιο αποτελεσματικός θα ειναι.Στη ταφή ζητάνε ενα 1000αρικο τώρα στην περίπτωση σου δεν γνωρίζω αλλά με κανα 300αρι πιστεύω έχεις καθάρισει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Darkgkas : 11-07-16 στις 20:56
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-07-16, 09:52
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Darkgkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Radical γιατι να το κάνει μόνος του οι παπάδες κλέφτες θα γίνουν?BillisP πήγαινε και νοίκιασε ενα παπά να σου κάνει ευχέλαιο.Οταν θα ειναι η ώρα να διαλέξεις να ξέρεις όσο πιο παχύς τόσο πιο αποτελεσματικός θα ειναι.Στη ταφή ζητάνε ενα 1000αρικο τώρα στην περίπτωση σου δεν γνωρίζω αλλά με κανα 300αρι πιστεύω έχεις καθάρισει.
Ποτέ παπάς δεν μου ζήτησε λεφτά για ευχέλαιο (ούτε και δέχτηκε) μάλλον δεν γνωρίζουμε τους ίδιους ή πιο πιθανό τα φουσκώνεις λιγουλάκι τα πράγματα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-07-16, 12:38
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Φωλαρχος, στους ανθρώπους που είναι πέριξ ναών και μονών δεν παίρνουν λεφτά. Λεφτά ζητάνε από τον υπόλοιπο κόσμο, εσείς έχετε προνομιακή αντιμετώπιση.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-07-16, 13:06
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Φωλαρχος, στους ανθρώπους που είναι πέριξ ναών και μονών δεν παίρνουν λεφτά. Λεφτά ζητάνε από τον υπόλοιπο κόσμο, εσείς έχετε προνομιακή αντιμετώπιση.
Τι μπούρδες λες τώρα - ποιοί είναι οι 'εσείς' και που ξέρεις ποιοι είναι 'πέριξ ναών και μονών' και πως ξέρεις τι παίρνουν ή δεν παίρνουν από αυτούς. Μόνο ανοησίες γράφεις.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-07-16, 13:46
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Darkgkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Radical γιατι να το κάνει μόνος του οι παπάδες κλέφτες θα γίνουν?BillisP πήγαινε και νοίκιασε ενα παπά να σου κάνει ευχέλαιο.Οταν θα ειναι η ώρα να διαλέξεις να ξέρεις όσο πιο παχύς τόσο πιο αποτελεσματικός θα ειναι.Στη ταφή ζητάνε ενα 1000αρικο τώρα στην περίπτωση σου δεν γνωρίζω αλλά με κανα 300αρι πιστεύω έχεις καθάρισει.
Αυτό που άτομα με <<πνευματικές>> αναζητήσεις κατηγορούν όλο το σύνολο των ιερέων,λόγω 5-6 κακών παπάδων που βγαίνουν περιστασιακά στις ειδήσεις ή που τους είπε για αυτούς μια φιλενάδα της ξαδέρφης της γειτόνισσας με ξεπερνά...Ούτε οι παππούδες 100 χρονών δεν σκέφτονται έτσι

Με την ίδια λογική υπάρχουν και μηχανικοί αυτοκινήτων που πας και για ένα μικροπρόβλημα σου βγάζουν χιλια-δυο άλλα προβλήματα για να σου τα αρπάξουν.Επομένως όλοι οι μηχανικοί αυτοκινήτων είναι κακοί,τα αυτοκίνητα πρέπει να μένουν χαλασμένα ή ένα βήμα παραπέρα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ και όσοι λένε πως υπάρχουν έχουν χαμηλό νοητικό επίπεδο και πρέπει να τους γελοιοποιούμε όπου τους βλέπουμε

Δεν πάει έτσι το πράγμα,όσο ψαγμένος και να το παίζει κάποιος αν δεν μπορεί να ξεχωρίσει το μαύρο από το άσπρο,πρακτικά δεν ξέρει τίποτα.Οι παπάδες ούτε είναι όλοι καλοί ούτε όλοι κακοί.Τους κακούς να τους κατακρίνουμε και τους καλούς να τους επαινούμε,όπως πρέπει να γίνεται και με όλους τους άλλους ανθρώπους

Τέλος σε ποια ταινια έχεις δει να παίρνουν παπάδες 1000ρικα?Έχω καιρό να δω ταινία επιστημονικής φαντασίας...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnkokk : 12-07-16 στις 13:48
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-07-16, 15:28
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pholarchos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι μπούρδες λες τώρα - ποιοί είναι οι 'εσείς' και που ξέρεις ποιοι είναι 'πέριξ ναών και μονών' και πως ξέρεις τι παίρνουν ή δεν παίρνουν από αυτούς. Μόνο ανοησίες γράφεις.
Ελα ρε φώλαρχος, εκτός από εσένα και μερικούς ακόμα εδώ, έχω και εγώ το προνόμιο στην μπούρδα, δεν είναι μόνο δικό σας.

Α που 'σαι, για το άλλο: χωριό που φαίνεται κολαούζο δεν θέλει. Επίσης, μάτια έχω και βλέπω τι γίνεται γύρω μου. Αυτά για την ώρα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-07-16, 15:41
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελα ρε φώλαρχος, εκτός από εσένα και μερικούς ακόμα εδώ, έχω και εγώ το προνόμιο στην μπούρδα, δεν είναι μόνο δικό σας.

Α που 'σαι, για το άλλο: χωριό που φαίνεται κολαούζο δεν θέλει. Επίσης, μάτια έχω και βλέπω τι γίνεται γύρω μου. Αυτά για την ώρα.
Πάλι με ανοησίες απάντησες.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-07-16, 16:47
Darkgkas Ο χρήστης Darkgkas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-06-2016
Περιοχή: Athens - Astral Plane
Μηνύματα: 253
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pholarchos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποτέ παπάς δεν μου ζήτησε λεφτά για ευχέλαιο (ούτε και δέχτηκε) μάλλον δεν γνωρίζουμε τους ίδιους ή πιο πιθανό τα φουσκώνεις λιγουλάκι τα πράγματα.
Καλησπέρα.Μπορει να μην σου ζητάνε λεφτά αλλά κάνουν κατι χειρότερο υποτιμάνε τη νοημοσύνη σου.Ο παπας ειναι και συμπεριφέρεται σαν δημόσιος υπάλληλος.Οι ευχές,ψαλμοί και γενικότερα τα λόγια ειναι κενά εμείς τους δίνουμε δύναμη αμα δεν πιστευουμε αυτα που λέμε τότε δεν έχουν υπόσταση.Εγω προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν ο μόνος που θυμάμαι ειναι ο καθηγητής θρησκευτικών στη πρώτη λυκείου που μας έλεγε οτι αμα με σβηστά φώτα μπροστά σε ενα καθρέφτη πούμε τρεις φορές διαβολος θα εμφανιστεί ο διαβολος.Δεν έχει πέσει στην αντίληψη σου που γυρνάνε τις γειτονιές με ενα μαϊντανό στο χέρι και μπουκάρουν στις μικροεπιχειρήσεις χωρις να ρωτήσουν σε ραντίζουν και μετά ανοίγουν και σου ορθώνουν τη παλάμη?Ισως τα φούσκωσα λίγο το 300αρι ειναι υπερβολικό λόγο κρίσης με ενα πενηντάρικο βολεύονται.Οπως στους γάμους που γίνονται σαββατοκύριακο εξτραδακι ποσα περνούν που ανοίγουν την εκκλησία μαύρα τσέπη όλα και εμείς πληρώνουμε φόρους σα μαλακες.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.