Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-09-17, 19:23
christina66 Ο χρήστης christina66 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2012
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή ΩΡΑ 11:11

Γεια σας και απο εμενα...Θα ηθελα να σας εκφρασω μια απορια που εχω με κατι που μου συμβαινει το τελευταιο διαστημα.Καθε μερα και πρωι και βραδυ οταν κοιταω το ρολοι ειναι 11:11..Εχω διαβασει σχετικα στο internet για ανοιχτη ωρα κλπ αλλα θα ηθελα οποιος γνωριζει πληροφοριες γι αυτο να μου πει...ευχαριστω πολυ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-09-17, 19:48
cHrIsToS8 Ο χρήστης cHrIsToS8 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-08-2013
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή

Για αλλαξε την ωρα στο ρολόι που την κοιτάς 2-3 λεπτα μπρος ή πίσω (και αν το βλέπεις σε διαφορετικα ρολόγια, το ενα μπρος το άλλο πισω).
Παρατήρησε αν ξανασυμβει και μετρα αν γινεται (στο περιπου) ποσες φορες το εχεις κοιταξει την ημέρα.
__________________
... ἕως τοῦ θανάτου ἀγώνισαι περὶ τῆς ἀληθείας...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-09-17, 21:30
christina66 Ο χρήστης christina66 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2012
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Την συγκεκριμενη ωρα την βλεπω οχι σε ενα ρολοι αλλα σε οποιο και να κοιταξω ακομα και σε ενα του σπιτιου μου που παει 10 λεπτα μπροστα, και στου αυτοκινητου μου που παλι παει μπροστα αλλα και σε εξωτερικους χωρους...Σαν να με κυνηγαει..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-09-17, 00:28
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Χριστίνα είναι νευρολογικό το θέμα αυτό. Ψάξτο χωρίς αναστολές.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-09-17, 14:33
Deadite Ο χρήστης Deadite δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2015
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από christina66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας και απο εμενα...Θα ηθελα να σας εκφρασω μια απορια που εχω με κατι που μου συμβαινει το τελευταιο διαστημα.Καθε μερα και πρωι και βραδυ οταν κοιταω το ρολοι ειναι 11:11..Εχω διαβασει σχετικα στο internet για ανοιχτη ωρα κλπ αλλα θα ηθελα οποιος γνωριζει πληροφοριες γι αυτο να μου πει...ευχαριστω πολυ.
Έχουμε συζητήσει παρόμοιο θέμα εδώ:

http://www.metafysiko.gr/forum/showt...?t=8563&page=2
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-09-17, 18:18
christina66 Ο χρήστης christina66 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2012
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Κατ αρχην ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..αλλα οταν λες οτι ειναι νευρολογικο το θεμα τι ενοεις..οτι ειναι κατι σαν συνηθεια που εκεινη την ωρα ασυνηδειτα με ωθει να βλεπω την ωρα?? Ευχαριστω...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-09-17, 19:26
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Αν βλέπεις την ώρα σε διάφορα χρονικά διαστήματα και συνεχίζει να είναι 11:11, αν δεν είναι χαλασμένο το ρολόι σου, τότε προφανώς υπάρχει νευρολογικό θέμα. Αν τυγχάνει να την βλέπεις τη στιγμή που είναι 11:11, και αυτό συμβαίνει συχνά, τότε είναι κάτι άλλο. Είναι πολύ απλά τα πράγματα, δεν καταλαβαίνω γιατί σε προβληματίζει;
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-09-17, 22:09
christina66 Ο χρήστης christina66 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2012
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παρεξηγησατε νομιζω....απλα τυχαινει να κοιταω το ρολοι ακριβως την ωρα που ΕΙΝΑΙ 11:11 ...απλα .....και οχι οτι βλεπω παραισθησεις οποτε και να κοιταξω..εχω σωας τας φρενας ακομα.. Και αν κατι επαναλαμβανεται συνεχεια αρχιζεις και αναρωτιεσαι ...ειναι τυχαιο???
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-09-17, 10:21
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Χριστίνα, εγώ όταν ξυπνάω το πρωί, δεν χρησιμοποιώ πια ξυπνητήρι. Τις καθημερινές ανοίγουν τα μάτια μου στις 7, σπανίως +/- πέντε λεπτά. Αν και πιστεύω πως ξυπνάω ακριβώς στις 7 και δεν το αντιλαμβάνομαι αμέσως. Επίσης τα σαββατοκύριακα κοιμάμαι γύρω στις 7 ώρες, εκτός αν είμαι πολύ κουρασμένος που μπορεί να πάει 8, αν έχω πιει καφέ αργά το βράδυ θα κοιμηθώ γύρω στις 6 ώρες, τις οποίες συμπληρώνω με περίπου 1 ώρα το μεσημέρι. Αυτό αν θέλω δηλαδή. Γιατί γίνεται αυτό; Έχω καλό βιολογικό ρολόι. Κάτι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει και με γεγονότα σαν αυτό που γράφεις. Κάτι συμβαίνει με το βιολογικό ρολόι κάποιων και κολλάνε σε συγκεκριμένες ώρες. Τώρα γιατί αυτές είναι περίεργες, δηλαδή δεν σχετίζονται με τον ύπνο αλλά με συγκεκριμένους αριθμούς... συλλογικό ασυνείδητο. Συγχρονικότητα. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, ευτυχώς πάντως που δεν σου συμβαίνει το άλλο. Σε κάποιο φόρουμ κάποιος έγραφε ότι βλέπει ένα νούμερο συνέχεια (πχ 6842) στις πινακίδες των αυτοκινήτων. Προφανώς και δεν υπήρχε αυτό το νούμερο, το μυαλό του δημιουργούσε αυτή τη παραίσθηση. Εκεί υπάρχει πρόβλημα. Πάντως πιστεύω πως αν το αγνοήσεις, θα φύγει μόνο του.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-09-17, 10:34
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Με εμένα πάλι συμβαίνει κάτι διαφορετικό. Δεν έχω σταθερό πρόγραμμα στον ύπνο , κάτι που οφείλεται στο πρόγραμμα της δουλειάς μου( δουλεύω βάρδιες ). Το περίεργο στον δικό μου ύπνο είναι ότι πάντα ξυπνάω 1-2 λεπτά πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι. Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό; Εγώ απλά πιστεύω επειδή το έχω στο νου μου...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.