Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 19-07-15, 14:58
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Αθήνα 36 °C
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-15, 15:03
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπλα μπλα χωρίς αποδείξεις και με μπόλικη προσωπική εμπάθεια.
Αχ βαχ, τι να πεις κι εσύ απ'την ζωή σου;

ας δούμε τις αποδείξεις λοιπόν από το θέμα μου και τον τρόπο που εκφράστηκες. Εμπάθεια δεν έχω, ίσα ίσα με διασκεδάζεις.
Μου δίνεις "πατήματα" χωρίς να κουράζομαι.

Παράθεση:
ΥΓ
Τελευταίο μήνυμα προς αχαρακτήριστο, γιατί με πιέζεις να σου στείλω προσωπικό μήνυμα με βρωμόλογα?

Σα δεν ντρέπεσαι να λες βλακείες. Φταίω εγώ να ξεχωρίζω, που είμαι το μοναδικό άτομο με θέληση για γνώση*, που καταθέτω εκατοντάδες μηνύματα με τις ανησυχίες μου και τις ειλικρινείς απόψεις πάνω σε υπαρξιακά θέματα, ενώ όλοι εσείς γράφετε ασήμαντες βλακειούλες και κουτσομπολιά?

*Τονίζω τον εαυτό μου και το τί είμαι πολύ περήφανος και εγωιστής, για να ωθήσω και άλλους να πάρουν πρωτοβουλίες από το να είναι άβουλα όντα που όλο συμβουλεύονται τους ειδικούς και νομίζουν ότι δεν τους πέφτει λόγος.

Σας ζητάω την γνώμη σας, να καταθέσετε την άποψή σας και εσείς λέτε μαλακίες ότι δεν έχετε χρόνο, ότι βαριέστε, ότι δεν συζητάτε? Τί κάνετε τότε στο φόρουμ και ειδικά σε ένα φόρουμ που ασχολείται με υπαρξιακά θέματα? Εσείς κάνετε για το jokes.gr

Δεν συζητάς? Δεν έχεις να πεις τίποτα? Σκασίλα μου. Ασχολήσου τότε με το κυνηγητό του Διαόλου και τα draculinia. Με αυτά ασχολούνται για να ξεσκάσουν, αφού πρώτα έχουν ασχοληθεί με σοβαρά θέματα.

Άντε την ξεφτυλήσατε την Ελλάδα των φιλοσόφων. Τί είστε εσείς? Σκλάβοι ή φιλόσοφοι?

Κλάσε μωρέ, βαρέθηκα να μου λες τα ίδια. Δεν συζητάμε ok, τί μου το λες ξανά και ξανά?

Όποιος θέλει ας συμμετάσχει, χέστηκα, δεν έχω πρόβλημα και με τον μονόλογο. Έτσι κι αλλιώς αυτά που γράφω διαβάζονται πολύ από ειλικρινείς αναγνώστες, ανεξάρτητα αν δεν υπάρχει συμμετοχή.

Με ειλικρίνεια,
Ένας φίλος της σοφίας και της αλήθειας
(δες τα χάλια σου)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 19-07-15 στις 15:06
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-15, 15:07
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αθήνα 36 °C
Ενδείκνυται το ανανόζουμο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 19-07-15 στις 15:13
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-15, 17:01
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned

Προεπιλογή

Που είναι η απόδειξη στο παραπάνω μήνυμα ότι δεν πιστεύω στον διάλογο και στην συζήτηση με άτομα ειλικρινή γεμάτα ανησυχίες και ότι δεν σέβομαι τους συνομιλητές?

ΥΓ Με κάνεις και ασχολούμαι συνέχεια μαζί σας, δεν έχω το κουράγιο του Vassilis_1. Όπως σου γράφω στο μήνυμα που παρέθεσες, κάνετε ότι νομίζετε.
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-15, 21:14
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Που είναι η απόδειξη στο παραπάνω μήνυμα ότι δεν πιστεύω στον διάλογο και στην συζήτηση με άτομα ειλικρινή γεμάτα ανησυχίες και ότι δεν σέβομαι τους συνομιλητές?

ΥΓ Με κάνεις και ασχολούμαι συνέχεια μαζί σας, δεν έχω το κουράγιο του Vassilis_1. Όπως σου γράφω στο μήνυμα που παρέθεσες, κάνετε ότι νομίζετε.
Η απόδειξη βρίσκεται στον τρόπο που εκφράζεσαι όταν "φορτώνεις". Δεν λέω...όλοι νευριάζουμε που και που αλλά εσύ κάνεις σαν τρελλός.
Τους συνομιλητές σου δεν τους σέβεσαι, έχεις πει χοντράδες και "βγάζεις" μία ακατάσχετη ξερολίαση και (ψωρο)περηφάνεια.

Δεν σε κάνω εγώ να ασχολείσαι, θες να ασχολείσαι. Εγώ ας πούμε δεν ασχολούμαι με την ψευτονεράιδα στο άλλο θέμα.
Αν ασχοληθώ, θα έχω αποφασίσει εγώ κι όχι αυτή. Ότι και να κάνει αυτή, εγώ αποφασίζω και φέρω την ευθύνη μου.

Τώρα βαριέμαι να σε τσιγκλίσω και σου γράφω ήρεμα, έχω αράξει. Άλλη φορά θα σε σενιάρω πάλι, είσαι η αδυναμία μου.

Υ.Γ Είδες; ενώ είπες στον Vassilis_1 ότι θα ακολουθήσεις την τακτική του τώρα αμέσως μετά από λίγο λες ότι δεν έχεις το κουράγιο.
Δεν το έχεις γιατί δεν θες να το έχεις, θες να πεις πάρα πολλά, πολύ γρήγορα και να δικαιωθείς. Δεν γίνεται αυτό.

Καλά ρε...κι άλλο θέμα άνοιξες; τι να σου πω πια;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 19-07-15 στις 21:16
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-15, 21:23
Banned

Προεπιλογή

Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-07-15, 12:40
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αναφέρθηκα στον τρόπο που εκφράζεσαι. Κινέζικα στα λέω ρε Χριστάρα; επίσης...νομίζεις (και πιστεύεις) ότι κατέχεις την αλήθεια
και με στόμφο προσπαθείς να μας διαφωτίσεις (έστω μιλώντας μόνο για την πάρτη μου). Δεν σε γουστάρω γι'αυτά
αλλά και για το σοφιστικέ δηθενίστικο ύφος που (μάταια) προσπαθείς να διατηρήσεις και δυστυχώς για'σένα αποκαλύπτεται.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 20-07-15 στις 12:41
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-07-15, 16:24
Banned

Προεπιλογή

Heretic φτάνει.
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-07-15, 18:21
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Heretic φτάνει.
(δεν γινόμουν προφήτης; )

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apofasismenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν έχω όμως κάτι καλό είναι το εξής: βάλε με σε ένα δωμάτιο με 5-6 άτομα για μια ωρίτσα με κάποιο θέμα συζήτησης
και όταν βγούμε έξω,όλοι θα έχουν διπλή γνώμη. Αυτό είναι μαγεία χωρίς ανταλλάγματα αν με πιάνεις.
Παλιά 20-07-15, 19:32
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Αυριο Τρίτη, η θερμοκρασία στην Αθήνα θα σημειώσει άνοδο, με μεγίστη τους 36 °C στις 3μμ υπο σκιάν, άνεμοι βόρειοι 6 μποφώρ και υγρασία 25%. Αναζητείστε σκιερούς και δροσερους χώρους, ειδικά όσοι υποφέρετε απο καρδιαγγειακά νοσήματα, ή λαμβάνετε συνταγογραφούμενα φάρμακα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:46.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.