Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #241  
Παλιά 16-11-10, 02:20
Emmanuela Ο χρήστης Emmanuela δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-09-2010
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Κάθε άνθρωπος είναι ένας εν δυνάμει μάγος. Οι προφήτες της Βίβλου είχαν αναπτύξει τις μαγικές τους δυνάμεις και απέδιδαν τα θαύματα που έκαναν στο Θεό. Μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει τις μαγικές τους δυνάμεις για καλό ή για κακό. Οι προφήτες της Βίβλου τις χρησιμοποιούσαν συχνά για να τιμωρήσουν το λαό του Ισραήλ για τις αμαρτίες του.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 16-11-10 στις 07:08
Απάντηση με παράθεση
  #242  
Παλιά 19-11-10, 02:09
vasilisv Ο χρήστης vasilisv δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Παιδιά νομίζω ότι θα ήτο καλύτερα να μιλάμε για εξελιγμένες ικανότητες του ανθρώπου ή απλά για ικανότητες παρα για μαγεία. Εξάλου περίπου μόνο το 10% των ικανοτήτων μας είναι σε λειτουργεία συν το γεγονός ότι πνευματικά είμαστε σε μικρό επίπεδο ίσως στο κατώτερο.
Απάντηση με παράθεση
  #243  
Παλιά 01-02-11, 21:29
ΣΚΙΕΡΟΣ Ο χρήστης ΣΚΙΕΡΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2011
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή Καλώς ήρθα!

Κατ' αρχάς καλώς ήρθα στο ωραίο φόρουμ σας!Το παρακολουθώ αρκετό καιρό ως επισκέπτης και αποφάσισα να γίνω πια ενεργό μέλος!Ο λόγος που έγινα μέλος είναι:
α)Τα περισσότερα μέλη από εδώ κατέχουν ένα σοβαρό εφόδιο,τη γνώση,πράγμα που θέλω να αποκτήσω κι εγώ(με υπομονή και επιμονή πάντα)
β)Σ'αυτό το φόρουμ υπάρχουν αρκετές πληροφορίες για το μεταφυσικό με αποτέλεσμα να με βοηθήσει να μάθω καινούργια πράγματα!

Λοιπόν,στο θέμα μας τώρα!Επειδή ενδιαφέρομαι για τη μαγεία σε θεωρητικό επίπεδο θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες για εκεινη ειτε λέγοντάς μου εσείς λίγα λόγια είτε δινοντάς μου καποια site σχετικά με εκείνη!Ολοκληρώνοντας,θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι η σολομωνική μαγεία?
Απάντηση με παράθεση
  #244  
Παλιά 17-02-11, 23:22
blue_light Ο χρήστης blue_light δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2011
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Θα μπορούσε κανείς να προσεγγίσει την μαγεία ως μια κρυφή,πανίσχυρη ικανότητα του μυαλού που έχει τη δυνατότητα να επιφέρει αλλαγές στην φυσική πραγματικότητα και όχι μόνο με βάση το θέλημα του μάγου...
Σε θεωρητικό επιπεδο θα βρείς πολλα αλλά εξαρτάται από το τι είδος προτιμάς...

Μερικά καλά sites που ζήτησες είναι τα εξής:
www.artofwise.gr - Πληροφορίες για την λευκή μορφή της Τέχνης και άλλα φαινόμενα

www.necronomiconmagic.weebly.com και chaosmatrix.org - Οδηγοί πάνω στην Λαβκραφτική και την Χαοτική μαγεία

Η Σολομονική μαγεία βασίζεται πάνω στο ομώνυμο γριμόροιο αλλά δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά γι αυτήν...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_light : 17-02-11 στις 23:24
Απάντηση με παράθεση
  #245  
Παλιά 19-12-11, 04:50
elem Ο χρήστης elem δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-12-2011
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή boitheia

sas parakalw xriazomai voitheia gt edw kai duo meres paw na trelathw
loipon prin duo meres vrethika(xwris na to exw epidioksei) na mou leei ta xartia kai to flitzani mia kiria dioratikh ( de kserw an ontos einai h den einai) oi opoia omologoumenos vrike arketa pragmata sxetika me thn zwh mou kai thn oikogeneia mou telos panton to thema einai
oti mou eipe pws exoun kanei magia sthn mama mou se sxesh me ton mpampa mou edw kai polla xronia(apo tote pou pantrevtikan) kai oti avto epireazei amesa kai emena kai genikotera evthinetai gia oti mas sumvainei.....
TO PROVLIMA EINAI OTI H KYRIA MOY ZHTHSE 1500E GIA NA TA LUSEI.... EGW GIA NA PW THN ALHTHEIA EIMAI LIGO DISPISTH ALLA DE MPORW NA PW OTI ME AFHSAN ADIAFORH AVTA POU M EIPE
MPOREI KAPOIOS EDW NA MOU DWSEI MIA LUSEI AN ONTOS MPOREI NA UPARXOUN MAGIA KAI PWS MPORW NA TA LUSW SAS PARAKALW...
Απάντηση με παράθεση
  #246  
Παλιά 19-12-11, 11:54
ΙΑΝΕΙΡΑ Ο χρήστης ΙΑΝΕΙΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 628
Προεπιλογή

ΑΝΟΗΣΙΕΣ, ΑΝΟΗΣΙΕΣ, ΑΝΟΗΣΙΕΣ...

Μην σε πιάνει πανικός... Η συγκεκριμένη κυρία έχει ανάγκη τα 1500 ευρώ και βρήκε τρόπο να τα βγάλει εύκολα και γρήγορα! Απλώς ξέχνα ό,τι σου είπε και μην επηρεάζεσαι...
__________________
ΙΑΝΕΙΡΑ
...........................
Κάποιος πρέπει να έχει το χάος μέσα του για να γίνει φλεγόμενο αστέρι.
Απάντηση με παράθεση
  #247  
Παλιά 19-12-11, 13:00
Το avatar του χρήστη Σύλφη
Σύλφη Ο χρήστης Σύλφη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Άτομα σαν και την κυρία που μας λες,έχουν το ταλέντο της υποβολής.
Σε έχει ήδη υποβάλει με τον φόβο οτι η οικογένειά σου κινδυνεύει.
Την άφησες να το κάνει μέσω της λογικής οτι βρήκε κάποια πράγματα αρα και στα μάγια έχει δίκιο.Είναι μια γνωστή τακτική μην μασας.
Προσφέρει το πρόβλημα και την λύση και γνωρίζει οτι κι εσυ θα έχεις τα 1500ευρώ.
Μην ζητάς βοήθεια,γιατί έτσι παίζεις το εμπορικό παιχνίδι της και τοποθετείς τον εαυτό σου στην θέση του θύματος.
Ορθώσου και μην φοβάσαι.
Απάντηση με παράθεση
  #248  
Παλιά 19-12-11, 18:56
elem Ο χρήστης elem δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-12-2011
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

na eistai kala, kai na hthela de diathetw 1500e gia na ths ta dwsw apo kei k pera vazw thn logikh mou kai skeftomai k gw oti h dinamh ths einai ontos h ipovolh h isos na einai polu diavasmenh panw sth psixologia kai th glwssa tou swmatos kai etsi na mporei apla na katalavainei tous anthropous ti na pw
EVXARISTW KAI PALI
Απάντηση με παράθεση
  #249  
Παλιά 28-01-12, 01:12
batana Ο χρήστης batana δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-01-2012
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή συμβολο η γραφη;

μηπως ξερει κανεις να μου πει τι σημαινει αυτο το συμβολο η ειναι καποια γραφη;

http://imageshack.us/photo/my-images/703/45891233.png/[/
Απάντηση με παράθεση
  #250  
Παλιά 28-01-12, 09:30
Το avatar του χρήστη aggelikhkvn
aggelikhkvn Ο χρήστης aggelikhkvn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

elem εχουν τον τροπο τους αυτες, να αποσπουν χρηματα, μην την πιστευεις απλα εσυ εισαι το εξιλαστηριο θυμα. αν θες την γνωμη μου, οταν σε πλησιαζουν, να μην πηγαινεις κοντα τους γιατι σε επιρρεαζουν, οπως πολλους αλλους.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.