Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-10-19, 17:39
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή Δηλώσεις Μακρόν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φίλες και φίλες ( κι εσείς οι υπόλοιπες ) καλησπέρα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ελληνικής καταγωγής πρόεδρος της Γαλλίας, Εμμανουέλ Μακρόν, φέρεται να δήλωσε τα εξής συγκλονιστικά, λίγο μετά το βέτο που έθεσε για την ένταξη της Β.Μακεδονίας στην Ε.Ε ......................................

Εμμανουέλ Μακρόν: "Έβαλα βέτο στα σλαβόφωνα Σκόπια για να τιμωρήσω τους ανιστόρητους αφελληνισμένους ξερόλες που έβριζαν και προσέβαλλαν τα εκατομμύρια των Ελλήνων συμπατριωτών μου που κατέβηκαν στα συλλαλητήρια για την Μακεδονία.
Όπως ξέρετε...................................
και έχω πει πολλές φορές, είμαι κι εγώ Έλληνας Μακεδόνας με μακρινή καταγωγή από την Θεσσαλονίκη. Περαστικά τους, ας πρόσεχαν, θα τα ξαναπούμε του χρόνου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"


Δήλωση που προκάλεσε σοκ σε όλο τον κόσμο και αναμένεται να προκαλέσει αλυσιδωτές αντιδράσεις, οι οποίες θα ξεκινήσουν από την ακύρωση της συμφωνίας των Πρεσπών και αναμένεται να φτάσουν έως και την αναγνώριση της ελληνικής Γλώσσας ως επίσημης γλώσσας των Η.Π.Α και της Ευρωπαϊκής ένωσης, αφού αυτή τη φορά δεν θα χάσουμε την ψηφοφορία για μία ψήφο

Πηγή:
https://archive.fo/nYdlg#selection-609.0-615.156

Ευχαριστώ
__________________
"Η τυραννία πυροδοτεί την επανάσταση των δυνατών και την προδοσία των αδυνάτων" Eliphas Levi
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.