Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 10-08-12, 16:12
Lilianna Ο χρήστης Lilianna δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2012
Μηνύματα: 7
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Samael Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από προσεκτική μελέτη του βιβλίου, μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως δεν τίθεται θέμα σύγκρισης του ToV με Alienology. Αν ισχύουν αυτά που μου είπες στο pm, τότε λογικά θα το καταλάβεις κι εσύ. Για περισσότερα, μπορείς να επικοινωνήσεις σε προσωπικό μήνυμα, δεν χρειάζεται να γίνει δημόσια..
Πλέον κατάλαβα ότι η διαφορά τους είναι ότι στο ναό των βαμπίρ διδάσκονται μέδοδοι απορρόφησης ενέργειας μέσω επίθεσης στο αστρικό σώμα του θύματος, ενώ στην Alienology δεν υπάρχουν οι παραπάνω τεχνικές, αλλά αποκτάς τη ζωτική ενέργεια από τη "πίστη" των ανθρώπων, μέσω του Conquerism! Το υπόβαθρο παραμένει ίδιο νομίζω.
  #102  
Παλιά 16-08-12, 10:08
Lilianna Ο χρήστης Lilianna δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2012
Μηνύματα: 7
Question

Αριστερά από τη διεύθυνση HTTP των παρακάτω ιστοσελίδων, εμφανίζεται ένα κόκκινο σύμβολο με έναν ήλιο.

1) http://www.valeria.gr/

2) http://www.sakketosaggelos.gr/Product/23/Page/114/el/

3) http://www.ifpi.gr/

Κατά σύμπτωση το ίδιο σύμβολο υπάρχει και στη σελίδα της Temple of the Vampire (TOV):
http://www.vampiretemple.com/

Πώς είναι δυνατόν να έχουν ακριβώς το ίδιο λογότυπο, το οποία μάλιστα έχει και μεταφυσική σημασία για τα μέλη του Ναού...

Παρατήρησα επίσης ότι όσες φορές ανέβαιναν βιβλία της Vampire Temple σε torrent sites, τότε κατά σύμπτωση γινόταν μήνυση από την ifpi και έκλειναν... πχ Gamato και Demonoid. Τυχαίο;

Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι Ενεργειακοί Βρικόλακες έπιασαν αρκετά πόστα!
  #103  
Παλιά 16-08-12, 11:49
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lilianna Εμφάνιση μηνυμάτων
Αριστερά από τη διεύθυνση HTTP των παρακάτω ιστοσελίδων, εμφανίζεται ένα κόκκινο σύμβολο με έναν ήλιο.

1) http://www.valeria.gr/

2) http://www.sakketosaggelos.gr/Product/23/Page/114/el/

3) http://www.ifpi.gr/

Κατά σύμπτωση το ίδιο σύμβολο υπάρχει και στη σελίδα της Temple of the Vampire (TOV):
http://www.vampiretemple.com/

Πώς είναι δυνατόν να έχουν ακριβώς το ίδιο λογότυπο, το οποία μάλιστα έχει και μεταφυσική σημασία για τα μέλη του Ναού...

Δεν ξέρω για κάποια μεταφυσική σημασία, αλλά αλλά αν μιλάς για το εικονίδιο με τους 7 κόκκινους κύκλους τότε αναφέρεσαι στο logo του προγράμματος plesk (ψάξε plesk logo στο google).
Υποθέτω οτι οι παραπάνω δικτυακοί τόποι (όπως και χιλιάδες άλλοι στο internet) χρησιμοποιούν αυτό το πρόγραμμα για Web Hosting Control Panel.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
  #104  
Παλιά 18-08-12, 09:59
Samael Ο χρήστης Samael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-07-2008
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή

Παράθεση:
Το υπόβαθρο παραμένει ίδιο νομίζω.
Κάνεις μεγάλο λάθος... Στο ToV δεν υπάρχει υπόβαθρο και αυτός ήταν ο λόγος που σταμάτησα να ασχολούμαι μαζί τους.

Παράθεση:
διδάσκονται μέθοδοι απορρόφησης ενέργειας μέσω επίθεσης στο αστρικό σώμα του θύματος
Αν νομίζεις ότι μπορεί κάποιος από κει μέσα να το κάνει, στείλ'τον σε παρακαλώ.. Ακόμη δε μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να υπάρχουν τόσο low-minded άτομα που να πιστεύουν πραγματικά ότι επειδή διάβασαν τις "διδαχές" του ToV, μπορούν να απορροφήσουν ενέργεια.. Καμιά μπύρα ίσως, αλλά lifeforce, δε νομίζω..
Για ποιό υπόβαθρο μιλάς επομένως;;; Μόνο το Sorcery Bible μετράει λίγο, αν και ένα μεγάλο μέρος του είναι copy-paste.
__________________
GOD IS DEAD!
GOD IS DEAD!
GOD IS DEAD!
For his mercy for man...
  #105  
Παλιά 02-09-12, 20:14
Το avatar του χρήστη Kyriakos
Kyriakos Ο χρήστης Kyriakos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Δεν είδα κάτι για την οργάνωση (πρέπει να υποθέσω οτι είναι μια απο τις αναρίθμητες στο δίκτυο, τίποτε περισσότερο) όμως διάβασα κάποιους που υποστήριξαν οτι η αρχαία ελληνική θρησκεία ήταν "μόνο του φωτός".
Αυτό δεν ισχύει, δεν είμαι ειδικός όμως και απο τους μύθους μόνο καταλαβαίνει κανείς πως υπήρχαν σκοτεινές τάξεις στη θρησκεία. Και εδώ δεν αναφέρομαι σε κανένα παραμύθι, αλλά στο μύθο του Λυκάονα (απο τον οποίο βγήκε παρεμπιπτόντως η λυκανθρωπία).
Ο Λυκάων (υπάρχει και στη wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Lycaon) ήταν ένας μυθικός βασιλιάς της Αρκαδίας, που κάλεσε τον Δία σε δείπνο, αλλά είχε τον υπόγειο στόχο να μάθει αν ο Δίας ήταν παντογνώστης. Γι αυτό και ανάμεσα στα άλλα φαγητά του πρόσφερε και κομμάτια απο τον θυσιασμένο γιό του. Ο Δίας το κατάλαβε και εξοργίστηκε, και η τιμωρία του Λυκάονα ήταν να μεταμορφωθεί σε λύκο.

Λέγεται οτι ο μύθος αναφέρεται στην περίοδο που το Δωδεκάθεο (καθ αυτό μια θρησκεία και του φωτός και του σκότους) συνηπήρχε με διάφορες παλιότερες θρησκευτικές πρακτικές, όπως την ανθρωποθυσία. Υπήρχε εξάλλου, κατά τα αρχαία κείμενα, ακόμα και η θρησκεία του Λυκαίου Διός, που φαίνεται οτι ήταν ένα υβρίδιο των παλιότερων θρησκειών με τη νέα ολύμπια πίστη.

Όπως και να έχει, όπως είπα, δε χρειάζεται να πάει κανείς μακριά για να βρει σκοτάδι και στην αρχαία θρησκεία. Ένα πολύ γνωστό παράδειγμα είναι σε ένα απο τα πλέον περίφημα θεατρικά έργα του Ευρυπίδη, τις Βάκχες, όπου ο θεός Διόνυσος τρελένει τους οπαδούς του με το αποτέλεσμα να αποκεφαλίσουν το βασιλιά τους, μάλιστα το κεφάλι του το κρατάει σε ένα κοντάρι η ίδια η τρελή μητέρα του.

Με όλα αυτά ήθελα να σημειώσω απλώς οτι είναι ριψοκίνδυνο να υποστηρίζει κανείς οτι μια θρησκεία είναι εντελώς του φωτός.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kyriakos : 02-09-12 στις 20:19
  #106  
Παλιά 19-10-12, 18:03
ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΣ Ο χρήστης ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-10-2012
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή ΑΙΝΤΕ ΧΑΣΟΥ ΑΠΟ ΔΩ!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stavropoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μία προσωπική μου εμπειρία που είχα πολλά χρόνια πριν.Στην σοφίτα του σπιτιού του παππού μου είχα βρει κάποιες μπροσούρες και χειρόγραφα με επικεφαλίδα την λέξη ΝΑΟΣ και πάμπολες φορές
τις λέξεις ΝΑΟΣ ΝΕΚΡΩΝ. Ήταν γραμμένα στα Ελληνικά και σε μια άγωστη προς εμένα γλώσσα την οποία ούτε καν μπορύσα να προφέρω. Ο νους μου πήγε κατευθείαν σε εξωγήινες οντότητες όταν αυτό που διαπίστωσα ήταν οτι οι μαρτυρίες του παππού μου αναφέρονταν συνέχεια στην φράση "Αυτοί που ήρθαν απο ψηλά". Αυτό που μου κίνησε ακόμα περισσότερο την περιέργεια ήταν κάποιου είδους τελετουργίες με σκοπό, όπως λέει, την έλευση Αυτών! Αυτή η οργάνωση ΝΑΟΣ όπως γράφουν τα κέιμενα ξεκίνησε το 1983 ως κάποιου είδους πειράματος. Στην κυριολεξία έχει μέσα κατάλογο με ονόματα που γράφτηκαν σε αυτήν την οργάνωση με τον τίτλο
"Το Μεγάλο Πείραμα". Στα τελετουργικά τους αναφέρεται πολύ συχνα ο ποταμός Αχέρωντας και ο κώδικας ΙΧΩΡ. Αυτό που με εξέπληξε δε, ήταν η συνεχώς ανεστραμμένη πεντάλφα διάσπαρτη στα πολλά αυτά φύλλα. Ως χρόνια μελετητής του Απόκρυφου δεν έχω ανακαλύψει τίποτα για την ύπαρξη τέτοιας οργάνωσης. Επίσης δε κάποια πράγματα είναι μόνο για τον εαυτό μου διαφυλλάσοντας έτσι την κληρονομία της οικογένειας μου. Ζητώ από ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ πληροφορία για την οργάνωση ΝΑΟΣ.
Φιλικά,
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ- ΑΓΕΝΗΣ !!! ΑΠΟ ΤΟ 2008 ΘΕΤΕΙΣ ΕΝΑ ΑΝΟΗΤΟ ΘΕΜΑ, ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΑΝΟΗΤΕΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ [ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ]. ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΕΤΟΣ 2012 ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΑΣΧΟΛΕΥΝΤΑΙ- ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΦΡΑΣΤΩ ΕΤΣΙ- ΜΕ ΤΙΣ Μ Α Λ Α Κ Ι Ε Σ ΣΟΥ ΤΟΣΟΙ ΠΑΠΑΡΗΔΟΠΑΠΑΡΕΣ. ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΡΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΤΣΙ! ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ [π.χ. ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ- ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ- ΞΕΝΟΥΣ-ΟΒΡΙΟΥΣ κτλ] ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΑΣ. ΑΝ ΛΕΓΟΜΟΥΝ γκινες ΚΑΙ ΕΔΙΝΑ ΒΡΑΒΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟΣΥΖΗΤΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΑΝ ΟΣΟΙ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΝ ΜΕ "ΠΑΠΑΡΙΕΣ" ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΙΓΟΥΡΑ Ε Σ Υ !!! ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙΣ ΤΟΣΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ! ΑΥΤΑ. ΑΝ ΥΠΗΡΞΑ ΠΙΚΡΟΧΟΛΟΣ, ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ, ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΣΥΓΝΩΜΗ Ε !!! ΡΕ ΑΙΝΤΕ ΑΠΟ ΔΩ ΚΟΠΡΙΤΗ !

Η παραπάνω δημοσίευση αποτελεί παράδειγμα προς αποφυγή. Στο πρώτο ποστ, γράφει μόνο κεφαλαία, βρίζει, ζητάει συγγνώμη, εμπλέκει τη θεωρία του χάους (πώς κατάντησε η Ελλάδα),προφανώς δεν διάβασε τί έχει προηγήθεί ( ban θεματοθέτη, κλείδωμα νήματος κτλ.) . Ευχαριστούμε αλλά μαινόμενους ταύρους δε χρειαζόμαστε στο forum του Μεταφυσικού.
Μόνιμο ban στο χρήστη "ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΣ".

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άπαν : 21-10-12 στις 05:02
  #107  
Παλιά 26-02-13, 18:34
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Καλησπέρα ξανά στο φόρουμ,

Μετά από χρόνια σιωπής, διαβάζοντας το πόσο μεγάλη (και άδικη) έκταση πήρε το θέμα, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι από την πρώτη στιγμή με κέντρισε η οργάνωση ΝΑΟΣ (λόγω Ελληνοκεντρικού περιεχομένου), αλλά και η μετέπειτα οργάνωση Temple of Alienology (TOA).

Θα χαρώ να προσφέρω τις γνώσεις μου επί του θέματος και όχι μόνο.

Υπάρχει ένα σύστημα μαγείας που δουλεύει πολύ καλά για μένα και το βρήκα στο ΤΟΑ. Αυτό το σύστημα είναι σίγουρα κάτι διαφορετικό όπως ανάφερε και ο Samael και το καλύτερο απ'όλα είναι ότι δεν έχει αποβάλει την Ελληνοκεντρική χροιά του.

Τέλος, θα ήθελα ν'αναφέρω στο χρήστη Πυθαγόρειο το εξής ρητό, μιας και του αρέσει η Αρχαία Ελλάδα

"Καλόν φέρουσι καρπόν οι σεμνοί τρόποι"
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #108  
Παλιά 26-02-13, 19:30
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Υπάρχει ένα σύστημα μαγείας που δουλεύει πολύ καλά για μένα και το βρήκα στο ΤΟΑ.
Όταν λες "δουλεύει πολύ καλά για σένα" προς ποια κατεύθυνση; Δηλ. τι προσπαθείς να πετύχεις;
  #109  
Παλιά 26-02-13, 20:15
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Αυτό ακριβώς είναι και το όφελος του Left Hand Path και όχι μόνο: Δηλαδή να υπάρχει ουσιαστικό όφελος και όχι απλά να χαίρεσαι το "ταξίδι".

Αυτό που πετυχαίνω με τις διδασκαλίες της Αλιενολογίας είναι να χρησιμοποιήσω προς όφελος μου το λεγόμενο Belief System όπως επισημάνετε στο Alpha book.

Έτσι λοιπόν μπορώ να πετύχω στόχους μου με την βοήθεια των Εξωγήινων Θεών (στηρίζοντας δυναμικά την έννοια της προγονολατρείας).

Ένα δεύτερο κέρδος είναι το σύστημα του Conquerism, το οποίο χωρίζεται σε 3 υποκατηγορίες

α) Conquer your Ego
β) Conquer your Life
γ) Conquer others

Η σειρά που τα γράφω έχουν σημασία και αυτό είναι που ουσιαστικά με έκανε να ασχοληθώ σοβαρά με τη φάση σε σχέση με άλλες "αποκρυφιστικές" οργανώσεις. Δηλαδή, να μάθω να κατακτώ τα παραπάνω 3 και ναμην κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι είμαι Ανώτερη και Σπουδαία.

Άλλωστε, όπως λέει και το ΤΟΑ

"Show me your life, to tell who you are"
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #110  
Παλιά 26-02-13, 20:26
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Ποια είναι η θέση της οργάνωσης για το σεξ;
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.