Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-01-10, 20:30
mentalist Ο χρήστης mentalist δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2009
Μηνύματα: 15
Talking το φαντασμα της πολυκατοικιας

Γεια σας,παιδια ειμαι καινουργιο μελος στο φορουμ και θα ηθελα να πω μια ιστορια που εζησα το βραδυ της πρωτοχρονιας μαλλον χαραματα για την δευτερη μερα της πρωτοχρονιας.Το βραδυ της πρωτοχρονιας 23:00 μας πηραν τηλεφωνο για να μας πουνε πως πεθανε ενα ατομο απο την πολυκατοικια μου ηταν νεος ανθρωπος ο καημενος και πολυ καλος ανθρωπος.τη νυχτα οταν γυρισα στο σπιτι τον ειχαν φερει και εγω να πω την αληθεια αγριευτηκα λιγο αλλα αυτο ηταν μονο η αρχη.Την επομενη μερα τη νυχτα δεν μπορεσε να κοιμηθει κανενας απο την πολοικατοικια γιατι οι τσιριδες που ακουγαμε ολοι την νυχτα κατατρομαχτηκαμε ολοι αλλα δεν ηταν μονο αυτο σημαδια στους τοιχους αλλα και το ασανσερ να ανεβοκατεβαινει χωρις να ειναι κανεις μεσα εχουμε ολοι τρομαξει πολυ επισης θορυβον στις σκαλες και 2 φορες σχισμενο η σελιδα με τα κοινοχρηστα.ξερει κανεις να μου πει τι ειναι αυτο ή πως να το αντιμετωπισουμε;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-01-10, 22:57
ΙΑΝΕΙΡΑ Ο χρήστης ΙΑΝΕΙΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 628
Προεπιλογή

Καλή χρονιά κατ' αρχήν. Ελέγξατε μήπως υπήρχαν συγγενείς του ατόμου αυτού στο σπίτι την επόμενη νύχτα; Ίσως να είχαν έρθει να κρατήσουν συντροφιά στους δικούς του (δεν αναφέρεις αν ζούσε μόνος) και γι' αυτό ανεβοκατέβαιναν... Εντόπισε κάποιος από εσάς εάν υπήρχαν άτομα στο διαμέρισμά του και πόσα; Οι φωνές ίσως ήταν των δικών του ανθρώπων που θρηνούσαν... Δεν αναφέρεις, επίσης, τι είδους σημάδια υπήρχαν στους τοίχους... Επίσης, πρέπει να εξετάσετε την πιθανότητα κάποιος πιτσιρικάς από την πολυκατοικία να θέλησε να κάνει πλάκα... Ίσως, λοιπόν, να δημιούργησε τα σημάδια στους τοίχους και να έσκισε τα κοινόχρηστα. Αυτά πρέπει να απαντηθούν αρχικά κατά τη γνώμη μου.
__________________
ΙΑΝΕΙΡΑ
...........................
Κάποιος πρέπει να έχει το χάος μέσα του για να γίνει φλεγόμενο αστέρι.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-01-10, 23:28
mentalist Ο χρήστης mentalist δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2009
Μηνύματα: 15
Question

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΙΑΝΕΙΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή χρονιά κατ' αρχήν. Ελέγξατε μήπως υπήρχαν συγγενείς του ατόμου αυτού στο σπίτι την επόμενη νύχτα; Ίσως να είχαν έρθει να κρατήσουν συντροφιά στους δικούς του (δεν αναφέρεις αν ζούσε μόνος) και γι' αυτό ανεβοκατέβαιναν... Εντόπισε κάποιος από εσάς εάν υπήρχαν άτομα στο διαμέρισμά του και πόσα; Οι φωνές ίσως ήταν των δικών του ανθρώπων που θρηνούσαν... Δεν αναφέρεις, επίσης, τι είδους σημάδια υπήρχαν στους τοίχους... Επίσης, πρέπει να εξετάσετε την πιθανότητα κάποιος πιτσιρικάς από την πολυκατοικία να θέλησε να κάνει πλάκα... Ίσως, λοιπόν, να δημιούργησε τα σημάδια στους τοίχους και να έσκισε τα κοινόχρηστα. Αυτά πρέπει να απαντηθούν αρχικά κατά τη γνώμη μου.
Λοιπον πρωτα, υπηρχαν ανθρωποι δικοι του εκεινη την μερα αλλα ειχαμε ελεγξει το ασανσερ και δεν υπηρχε κανενας εκει και οχι δεν ζουσε μονος του αλλα με τη γυναικα του και δεν ανεβοκατεβαιναν αυτοι.Δεν ηταν δικων τους οι στριγγλιες ρωτησαμε και τιποτα.Τα σημαδια στους τοιχους ηταν διαφορα αν και μερικες εμοιαζαν με μορφες προσωπων.Δευτερον δεν υπαρχουν πιτσιρικαδες αλλα μονο κατι μωρα και κατι αλλοι που λειπουνε εδω και καιρο παιδια και η πορτα της πολυκατοικιας ειναι θωρακισμενη και ανοιγει μονο με κλειδι για την περιπτωση να μπει καποιος αλλος.απαντηθηκαν ολα τα ερωτηματα σου
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-01-10, 09:06
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Δεν το βρισκω και απιθανο, εικαζεται πως τις πρωτες ωρες αμεσως μετα τον θανατο, η ψυχη βρισκεται σε τρομερη συγχιση.
Kαποτε ενας καλος φιλος μου ειχε αναφερει πως οταν ηταν εφηβος, στην Καλογρεζα οπου μεγαλωσε, ζουσε μια πολυ κακια γυναικα με τον αντρα της.
Οταν αυτη η συγκεκριμενη γυναικα αρρωστησε και ηταν ετοιμοθανατη, η ψυχης της δεν "εβγαινε".
Οταν τελικα πεθανε και λιγο καιρο μετα, ο αντρας της αλλαξε σπιτι, αλλα και οι γειτονες σταματησαν να περνουν μπροστα απο αυτην την μονοκατοικια λογω θορυβων και κραυγων που ακουγονταν καθε μερα, πρωι ή βραδυ.
Ισως φυσικα, η κακη ενεργεια που εξεπεμπε αυτη η γυναικα οταν ζουσε, να ειχε απλα αποτυπωθει στον χωρο.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mirella_S : 05-01-10 στις 09:14
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-01-10, 12:18
mentalist Ο χρήστης mentalist δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2009
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Λοιπον αυτο που λες εχει μια δοση σιγουριας αλλα πιστευα πως η ψυχη του εχει ησυχασει αλλα σημερα το πρωι εγινε κατι απιστευτο.ειδα οταν κατεβηκα κατω ειδα ενα σημειωμα που εγραφε:θα πεθανετε ολοι οπως με σκωτοσατε και εμενα.επειδη ειχε ξανασυβει κατι τετοιο στην πολοικατοικια οταν ημουν 4 χρονων και με ειχε πει η μαμα μου τι ειχε γινει τοτε για αυτο πηρα το χαρτι για να μην το δουν και οι αλλοι ενοικοι της πολοικατοικιας και να το συζητησω με την οικμογενεια μου τι θα κανουμε γιατι και εμεις ημασταν πολυ φοβισμενοι
και ειπαμε την διαχειριστρια τι εγινε και περιμενουμε να παρουμε αποφαση για το τι θα κανουμε στην πολυκατοικια.Σας παρακαλω πειτε μου τι να κανω για να το διωξουμε γιατι φοβομαστε μην κανει την προειδοπειηση πραγματικοτητα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-01-10, 12:26
ΙΑΝΕΙΡΑ Ο χρήστης ΙΑΝΕΙΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 628
Προεπιλογή

Δε νομίζω ότι το "φάντασμα" θα επιχειρούσε να γράψει σημειώματα για να σας προειδοποιήσει... Μου φαίνεται ως ανθρώπινη εμπέμβαση. Παρ΄όλα αυτά θεωρώ ότι πρέπει να κάνετε έναν αγιασμό.
__________________
ΙΑΝΕΙΡΑ
...........................
Κάποιος πρέπει να έχει το χάος μέσα του για να γίνει φλεγόμενο αστέρι.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-01-10, 04:56
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mentalist Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον αυτο που λες εχει μια δοση σιγουριας αλλα πιστευα πως η ψυχη του εχει ησυχασει αλλα σημερα το πρωι εγινε κατι απιστευτο.ειδα οταν κατεβηκα κατω ειδα ενα σημειωμα που εγραφε:θα πεθανετε ολοι οπως με σκωτοσατε και εμενα.επειδη ειχε ξανασυβει κατι τετοιο στην πολοικατοικια οταν ημουν 4 χρονων και με ειχε πει η μαμα μου τι ειχε γινει τοτε για αυτο πηρα το χαρτι για να μην το δουν και οι αλλοι ενοικοι της πολοικατοικιας και να το συζητησω με την οικμογενεια μου τι θα κανουμε γιατι και εμεις ημασταν πολυ φοβισμενοι
και ειπαμε την διαχειριστρια τι εγινε και περιμενουμε να παρουμε αποφαση για το τι θα κανουμε στην πολυκατοικια.Σας παρακαλω πειτε μου τι να κανω για να το διωξουμε γιατι φοβομαστε μην κανει την προειδοπειηση πραγματικοτητα
Tι ακριβως ειχε γινει τοτε; Ειχε πεθανει καποιος αλλος και υπηρξε αναλογο σημειωμα ή υποψια για φαντασμα;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-01-10, 22:29
KingOfSouth Ο χρήστης KingOfSouth δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-09-2008
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mirella_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το βρισκω και απιθανο, εικαζεται πως τις πρωτες ωρες αμεσως μετα τον θανατο, η ψυχη βρισκεται σε τρομερη συγχιση.
Kαποτε ενας καλος φιλος μου ειχε αναφερει πως οταν ηταν εφηβος, στην Καλογρεζα οπου μεγαλωσε, ζουσε μια πολυ κακια γυναικα με τον αντρα της.
Οταν αυτη η συγκεκριμενη γυναικα αρρωστησε και ηταν ετοιμοθανατη, η ψυχης της δεν "εβγαινε".
Οταν τελικα πεθανε και λιγο καιρο μετα, ο αντρας της αλλαξε σπιτι, αλλα και οι γειτονες σταματησαν να περνουν μπροστα απο αυτην την μονοκατοικια λογω θορυβων και κραυγων που ακουγονταν καθε μερα, πρωι ή βραδυ.
Ισως φυσικα, η κακη ενεργεια που εξεπεμπε αυτη η γυναικα οταν ζουσε, να ειχε απλα αποτυπωθει στον χωρο.
Κατι ασχετο:ποια μονοκατοικια ειναι αυτη στη καλογρεζα??Ρωταω γιατι μενω καλογρεζα,να εχω και το νου μου...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-01-10, 10:49
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KingOfSouth Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατι ασχετο:ποια μονοκατοικια ειναι αυτη στη καλογρεζα??Ρωταω γιατι μενω καλογρεζα,να εχω και το νου μου...

Δεν νομιζω να υφισταται πλεον αγαπητε, ο φιλος μου μιλουσε για τα παιδικα-εφηβικα του χρονια και ηταν ηδη 56 ετων οταν μου διηγηθηκε την ιστορια αυτη.
Παντως καπου κοντα σε καποια περιοχη οπου τον καιρο εκεινο υπηρχε ενα ρεμα ή κατι τετοιο.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.