Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-01-11, 19:23
Το avatar του χρήστη gayteacher
gayteacher Ο χρήστης gayteacher δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Γιγαντιαίων διαστάσεων αγνώστου ταυτότητας αντικείμενα στον ήλιο…

Θα ήθελα γνώμη σας για τις εικόνες του άρθρου στο οποίο σας παραπέμπω.

http://educate-yourself.org/cn/ufoci...n12jan11.shtml
__________________
Κάθε αλήθεια περνάει από τρία στάδια. Πρώτα γελοιοποιείται. Μετά βρίσκει σφοδρή αντίθεση. Και στο τέλος θεωρείται αυτονόητη.
Άρθουρ Σοπενχάουερ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-01-11, 20:03
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Οι 2 πρωτες εικονες μοιαζουν με αεροψεκασμους!!Οι υπολοιπες ειναι πολυ θολες για να μπορω να πω κατι...αλλα τπτ δεν αποκλειεται
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-01-11, 23:06
aspirin Ο χρήστης aspirin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Feanor12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι 2 πρωτες εικονες μοιαζουν με αεροψεκασμους!!Οι υπολοιπες ειναι πολυ θολες για να μπορω να πω κατι...αλλα τπτ δεν αποκλειεται
Δες καλύτερα μέσα στον ήλιο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-01-11, 00:05
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Ειναι 10 μπιλιες μεσα στον ηλιο...μπορει να ειναι οτιδηποτε!!!Μπορει να ειναι εκρηξεις!!!Τι υλικο μπορει να φτασει τοσο κοντα στον ηλιο και να κινειται μεσα του??
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-01-11, 03:24
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Συγγνώμη, να ήταν τηλεσκόπιο τις ΝΑΣΑ να πω!! Όχι και με απλό φακό να φαίνονται τα ούφο μέσα στον ήλιο.. !!! Εδώ στο φεγγάρι και με απλό τηλεσκόπιο δεν φαίνονται αυτά που κατά καιρούς βγαίνουν για ερημωμένα ουφο κτλ..

Δεύτερων, ο ήλιος μετακινείται και στις 2 Φώτο είναι ακριβώς στο κέντρο, περίεργο δεν είναι αυτό από μόνο του?
Η το ούφο ήξερε σε ποια χώρα και σημείο βρίσκεσαι εσύ για να κρυφτεί..

Αυτό παίζει να είναι φλαιρ από σενσορα διότι είχε κόντρα τον ήλιο.. μου έχει συμβεί και μπορώ να βγάλω παράδειγμα.. Εκεί οφείλονται και τα χρωματακια, βγαίνει ένα οβάλ πράγμα σαν ουράνιο τόξο.. Και εννοώ σενσορα, όχι φακό!!.. Και εγώ το είχα πάρει για πολύ περίεργο που έβλεπα τον σενσορα στην φωτογραφία μου.. (δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό).

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 19-01-11 στις 03:56
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-01-11, 14:05
sonik Ο χρήστης sonik δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2009
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Έκανα το ποιο απλό πράγμα.... πήρα το κινητό μου (3.2mp) και βγήκα όξω να τραβήξω μια Φώτο τον Ήλιο. Έτσι για να δω.
Δεν πρόσεξα τίποτα περίεργο στην μέση του Ήλιου ομως..... το άλλο που φαίνεται λίγο ποιο κάτω, τί είναι??
http://img28.imageshack.us/i/0104s.jpg/
Δορυφόρος που αντανακλά ο Ήλιος επάνω του? εγώ αυτό σκέφτηκα.
Μετά λέω, δεν τραβάω αλλη μια Φώτο να δω??
http://img163.imageshack.us/i/0105d.jpg/
Και στην Δεύτερη λοιπόν φαίνεται το ίδιο πράγμα ελαφρώς μετατοπισμένο.
Ε μιας και έβγαλα δυο Φώτο είπα να βγάλω και μια τρίτη οπου και πάλι φαίνεται το ίδιο αλλά αρκετά ποιο κάτω. http://img593.imageshack.us/i/0106r.jpg/
Κατά την γνώμη μου πρόκειται για δορυφόρο που απλά αντανακλά το φως του Ηλίου .

Οι φώτο τραβήχτηκαν 19/01/2011 13:36 , 13:37 , 13:45

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sonik : 19-01-11 στις 14:07
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-01-11, 14:28
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Να δικό μου παράδειγμα και θυμάμαι ότι μέσα από το οφθαλμοσκόπιο έβλεπα τον σενσορα να αντανακλάτε, προσπαθούσα να το αποφύγω.. το γιατί και πως συνέβη αυτό δεν ξέρω, αλλά συνέβη μια φορά.

Αν υποθέσω ότι μπορεί να του συνέβη και αυτουνου, μιας και το φλαιρ με χρωματακια ακολουθεί την πηγή φωτός.. τότε δεν αποκλείετε αυτές οι χρωματιστές κουκίδες που εμφανίζει παρακάτω να είναι αυτό.



http://img502.imageshack.us/i/img3989r.jpg/

Παίζει να είναι και artifacts, θυμάμαι μερικά μοντέλα παρουσίαζαν τέτοια δίπλα από πηγές φωτός, δεν είναι μηχανικό πρόβλημα, διορθώνει με bios update. Black dot phenomenon, burned pixels, etc..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 19-01-11 στις 14:40
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-01-11, 15:06
sonik Ο χρήστης sonik δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2009
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Απο το λίγο που το έψαξα μάλλον η Αφροδίτη πρέπει να ειναι στις φώτο που έβαλα ...

κρίμα... και έλεγα οτι ανακάλυψα το γιγάντιο ατια που έρχεται να μας αφανίσει όλους ή τον νιμπιρου που θα σκάσει πάνω στα κεφάλια μας!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sonik : 20-01-11 στις 15:07
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-01-11, 16:21
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sonik Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο το λίγο που το έψαξα μάλλον η Αφροδίτη πρέπει να ειναι στις φώτο που έβαλα ...

κρίμα... και έλεγα οτι ανακάλυψα το γιγάντιο ατια που έρχεται να μας αφανίσει όλους ή τον νιμπιρου που θα σκάσει πάνω στα κεφάλια μας!!
φιλε μου,δεν ειναι η αφροδιτη στις φοτο σου,ουτε κανενας αλλος πλανητης.
κατ'αρχην,μπηκα στο stellarium την ημερομηνια και την ωρα που αναφερεις και σε διαβεβαιω πως η θεση της αφροδιτης δεν εχει καμια σχεση με αυτην που φαινεται στις φοτο.

ο μονος πλανητης που ειναι κοντα στον ηλιο εκεινη την ωρα ειναι ο αρης αλλα και αυτος σε διαφορετικη θεση.

ακομη,κανενας πλανητης δεν μπορει μεσα σε μολις 10 λεπτα να μετακινηθει τοσο πολυ οσο δειχνουν οι φοτο.ασε που τετοια τροχια δεν υπαρχει.ακομα και ο νουμπιρου να ηταν,με τετοια ταχυτητα τωρα θα ειχε φυγει απο το ηλιακο μας συστημα,οποτε πανε χαμενες οι οποιες πιθανοτητες παρατηρησης του ( )

επισης ενας πλανητης δεν θα εβγαινε ολοστρογγυλος -εξ'αιτιας της αντανακλασης- αλλα καπως σαν τον ηλιο.

τελος,να εισαι σιγουρος οτι αυτο που φωτογραφησες δεν ειναι ουτε τεχνητος δορυφορος.
η αντανακλαση των δορυφορων δεν μπορει να διαρκει 10 λεπτα παρα μονο μερικα δευτερολεπτα.ασε που παλι δεν θα ειχαμε μια τελεια αντανακλαση,οποτε δεν θα βλεπαμε ολοστρογγυλο σχημα.

καταληγοντας,πιστευω πως αυτο που φωτογραφησες ειναι προβλημα στο φακο σου (ο ερμης μπορει να πει περισσοτερα για αυτα),εφοσον ενα τοσο μεγαλο αντικειμενο δεν το ειδες και με γυμνο ματι.

συνιστω να ξαναφωτογραφησεις,αφου πρωτα βεβαιωθεις με τα ματια σου οτι δεν υπαρχει κατι
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη no slave : 20-01-11 στις 16:23
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-01-11, 01:34
sonik Ο χρήστης sonik δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2009
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από no slave Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου,δεν ειναι η αφροδιτη στις φοτο σου,ουτε κανενας αλλος πλανητης.
κατ'αρχην,μπηκα στο stellarium την ημερομηνια και την ωρα που αναφερεις και σε διαβεβαιω πως η θεση της αφροδιτης δεν εχει καμια σχεση με αυτην που φαινεται στις φοτο.

ο μονος πλανητης που ειναι κοντα στον ηλιο εκεινη την ωρα ειναι ο αρης αλλα και αυτος σε διαφορετικη θεση.

ακομη,κανενας πλανητης δεν μπορει μεσα σε μολις 10 λεπτα να μετακινηθει τοσο πολυ οσο δειχνουν οι φοτο.ασε που τετοια τροχια δεν υπαρχει.ακομα και ο νουμπιρου να ηταν,με τετοια ταχυτητα τωρα θα ειχε φυγει απο το ηλιακο μας συστημα,οποτε πανε χαμενες οι οποιες πιθανοτητες παρατηρησης του ( )

επισης ενας πλανητης δεν θα εβγαινε ολοστρογγυλος -εξ'αιτιας της αντανακλασης- αλλα καπως σαν τον ηλιο.

τελος,να εισαι σιγουρος οτι αυτο που φωτογραφησες δεν ειναι ουτε τεχνητος δορυφορος.
η αντανακλαση των δορυφορων δεν μπορει να διαρκει 10 λεπτα παρα μονο μερικα δευτερολεπτα.ασε που παλι δεν θα ειχαμε μια τελεια αντανακλαση,οποτε δεν θα βλεπαμε ολοστρογγυλο σχημα.

καταληγοντας,πιστευω πως αυτο που φωτογραφησες ειναι προβλημα στο φακο σου (ο ερμης μπορει να πει περισσοτερα για αυτα),εφοσον ενα τοσο μεγαλο αντικειμενο δεν το ειδες και με γυμνο ματι.

συνιστω να ξαναφωτογραφησεις,αφου πρωτα βεβαιωθεις με τα ματια σου οτι δεν υπαρχει κατι
Καταρχην σε ευχαριστώ που το έψαξες αστρονομικά γιατι εμένα η σχεση μου με τα άστερια φτάνει μέχρι τον αστέρα της Βουλιαγμένης…. Θα ξεκινήσω με την τελευταία παρατήρηση σου ότι δεν φαινόταν με γυμνό ματι. Πράγματι μου εκανε και εμένα εντύπωση που δεν μπορούσα να διακρίνω κάτι αν και μου ήταν αδύνατο να κοιτάξω προς τον Ηλίο ακόμα και με γυαλιά Ηλίου. Δυστυχώς η φωτο είναι από κινητό με καμερα 3.2 mp που δεν την κάνει και ιδιαίτερα αξιόπιστη… πιθανόν να είναι αυτό που αναφέρεις. Ηθελα σήμερα να ξανατραβήξω φωτογραφίες την ίδια ωρα μάλιστα αλλα ο ουρανός σήμερα ήταν συννεφιασμένος ελέω ψεκασμών… Θα προσπαθήσω ξανα τις επόμενες μέρες την ίδια παντα ώρα και θα εχω μαζί και την ψηφιακή μου μηχανή για συγκριση.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.