Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-06-06, 09:17
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή Μας δουλεύουν τόσον καιρό...

Μόλις διάβασα στο θέμα με τίτλο Σωτήρας και σωτηρία ( http://www.metafysiko.gr/forum/showp...48&postcount=8 ) κάτι που χρίζει μεγάλης προσοχής. Ο beetlejuice, διαπίστωσε μετά από μια μικρή έρευνα που έκανε, πως ο αγαπητός σε όλους Παθοκτόνος δεν είναι -όνος αλλά -όνοι!!

Με λίγα λόγια για όσους δεν κατάλαβαν, το nickname αυτό χρησιμοποιείται ταυτόχρονα από δύο (τουλάχιστον) άτομα! Ένα στη Θεσσαλονίκη κι ένα στην Αθήνα! Δηλαδή τόσον καιρό μάλλον είχαμε να κάνουμε με ομάδα που για κάποιους λόγους χρησιμοποιούσε αυτό το forum και διατύπωνε τις απόψεις της.

Δεν ξέρω ποιος είναι πραγματικά ο σκοπός μιας τέτοιας κίνησης, πάντως δε νομίζω ότι είναι σωστό απέναντι σε κάποιους ανθρώπους που έστω και αμαθείς εκφράζουν τις απόψεις τους. Αυτοί τουλάχιστον έχουν το θάρρος να παραδεχθούν ανοιχτά πως δεν γνωρίζουν κάτι, ενώ οι κοι Παθοκτόνοι φοβούμενοι τις γνώσεις των άλλων προσπαθούν να καλύψουν τα δικά τους "κενά". Δεν είναι κακό να συμβουλεύεσαι κάποιον που ξέρει, αλλά όχι και να τον βάζεις να γράφει για σένα. Αυτό πάει πολύ!

Αν θέλετε αγαπητοί κύριοι να μας "εκπαιδεύσετε" τότε μπείτε σαν σύνολο, σαν ομάδα, που όμως να φαίνεται και να μην κρύβεστε πίσω από ένα ψευδώνυμο παίζοντας θέατρο. Είναι προκλητικό από μέρους σας να κάνετε κάτι τέτοιο και μάλιστα εδώ και καιρό να αποφεύγετε να απαντήσετε σε ερωτήσεις που είναι αυτονόητο ότι κάποιος καθαρός σαν τον ουρανό δε θα δίσταζε να απαντήσει...

Περιμένω και τους υπόλοιπους φίλους-μέλη εδώ μέσα να πάρουν θέση απέναντι σε αυτό που αποκαλύφθηκε!
__________________
Εις το επανιδείν...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 14-06-06 στις 12:47
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-06-06, 10:01
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Φίλτατη Αντωνία

Αν και δε θέλω να λάβω θέση στο συγκεκριμένο θέμα θέλω να σου πω οτι...

Αν είχες παρατηρήσει μερικά από τα τελευταία μου ποστ θα είχες καταλάβει ότι αυτό το γεγονός το έχω επισημάνει εδώ και ημέρες (και ας μην είμαι διαχειριστής) το θέμα check της ip το είχα προτείνει εδώ και ημέρες σε έναν από τους διαχειριστές .

Το ότι υπάρχουν <<Χριστιανικοί και ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ κατάσκοποι>> είναι δεδομένο (τουλάχιστον για μένα ) και μάλιστα μισθοφόροι , αφού κάποιοι πρέπει να δικαιολογήσουν τους παχυλούς μισθούς τους η τα bonus τους .

Τούτο δε είναι μια διαπίστωση από τη μακρόχρονη πορεία μου στα ελληνικά φόρουμς και ουχί τωρινή .
Αν νομίζεται ότι μπορείτε να γράφετε οτιδήποτε και να διατυπώνεται τις απόψεις σας σε χώρους σαν και αυτούς εδώ χωρίς να παρακολουθήστε είστε εντελώς γελασμένοι .

Και μη ξεχνάτε το διαδύκτιο καλυμμένο υπό το πέπλο της πληροφόρησης και της επικοινωνίας αποτελεί το σημαντικότερο μέσο παρακολούθησης και χειραγώγησης της ανθρωπότητας από καταβολής κόσμου έως τώρα .
Αυτά τα ολίγα προς το παρόν !

__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LuX : 14-06-06 στις 10:07
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-06-06, 10:13
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αν είχες παρατηρήσει μερικά από τα τελευταία μου ποστ θα είχες καταλάβει ότι αυτό το γεγονός το έχω επισημάνει εδώ και ημέρες (και ας μην είμαι διαχειριστής) το θέμα check της ip το είχα προτείνει εδώ και ημέρες σε έναν από τους διαχειριστές .
Έλα ρε σύ, και εγώ μπαίνω από 2 και καμιά φορά 3-4 ip, δηλαδή πόσοι R-b-t3r υπάρχουν? Πλάκα κάνω.....
Παράθεση:
Δεν ξέρω ποιος είναι πραγματικά ο σκοπός μιας τέτοιας κίνησης, πάντως δε νομίζω ότι είναι σωστό απέναντι σε κάποιους ανθρώπους που έστω και αμαθείς εκφράζουν τις απόψεις τους. Αυτοί τουλάχιστον έχουν το θάρρος να παραδεχθούν ανοιχτά πως δεν γνωρίζουν κάτι, ενώ οι κοι Παθοκτόνοι φοβούμενοι τις γνώσεις των άλλων προσπαθούν να καλύψουν τα δικά τους "κενά". Δεν είναι κακό να συμβουλεύεσαι κάποιον που ξέρει, αλλά όχι και να τον βάζεις να γράφει για σένα. Αυτό πάει πολύ!
2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: είτε είναι αυτόκλητοι σωτήρες, είτε πληρόνονται από "κάπου". Και στις δύο περιπτώσεις είναι κατακριτέοι. Είπαμε ανωνυμία αλλά όχι και σχιζοφρένεια στους λογαριασμούς.
Πάντως τώρα εξηγείται η απροθυμία του Παθοκτόνου να εμφανιστεί στις συναντήσεις..... Θα έπρεπε να εμφανιστεί ολόκληρη ποδοσφαιρική ομάδα (η "Εθνική παπάδων" για όσους έχουν δεί την cult ταινία της δεκαετίας του '80)
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-06-06, 10:26
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή

Αντωνία, νομίζω ότι δεν έχει σημασία αν είναι ένα ή δύο οι περισσότεροι αυτοί που χρησιμοποιούν το nickname "Παθοκτόνος" όποιοι και αν είναι είναι αξιόλογοι άνθρωποι (αν ισχύει αυτό που λες... και δεν είναι ένας). Αλλά γιατί να μην το ξέρουμε τόσο καιρό...

Τώρα θα σε καλέσουμε beetlejuice να ΄πάρεις θέση συντονιστή και να μας πείς αν αυτό μπορεί να οφείλεται σε πρόγραμμα που κάνει καμουφλάζ των ip, γιατί υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα.

Το θεωρώ λίγο προσβλητικό απέναντι στον Παθοκτόνο να λές κάτι τέτοιο αν δεν είσαι απούτως σίγουρος... Είσαι;;;

Και αν είσαι τότε τι προσπαθούν να κάνουν αυτοί οι δύο; Ποιοι είναι; Να κληθεί ο κάτοχος του nickname σε απολογία...
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-06-06, 13:34
JustAnotherGoneOff Ο χρήστης JustAnotherGoneOff δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-06-2005
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Δεν μπορώ να κατανοήσω την αναγκαιότητα μερικών χρηστών να χρησιμοποιούν κοινό λογαριασμό προκειμένου να στοιχειοθετήσουν μια εικονική παρουσία που ξεφεύγει από τα όρια της αντικειμενικότητας και της ευπρέπειας. Αν κάποιος έχει να προσφέρει στο νετ, φτιάχνει λογαριασμό για τον εαυτό του. Το να τον μοιράζεται όμως με άλλους, δείχνει, αν μη τι άλλο, υφέρπουσα ατιμία και πονηρούς σκοπούς.

Και ένα τελευταίο: οι πολυσχιδείς συμπεριφορές αυτού του λογαριασμού είναι τουλάχιστον αγενείς. Κανείς δεν θέλει - και δεν πρέπει - να δεχτεί κατήχηση στο ίδιο το "σπίτι" του. Οι άνθρωποι που κρύβονται πίσω από τον συγκεκριμένο λογαριασμό, μπορούν να φτιάξουν δικό τους φόρουμ ή ιστολόγιο απ' όπου μπορούν να κάνουν όποια κι όση κατήχηση θέλουν, κανείς δεν μπορεί να τους το απαγορέψει αυτό. Όταν μπαίνουν όμως με το έτσι θέλω και με καταχθόνια πονηριά στα σπίτια άλλων μόνο για "απολογητισμό" και κατήχηση, είναι το λιγότερο ανήθικο.

ΥΓ Ενδιαφέρουσα η (ηθελημένη ή άθελη; ) σημειολογία της Αντωνίας: ο αγαπητός σε όλους Παθοκτόνος δεν είναι -όνος αλλά -όνοι!! Όνος όπως λέμε γαϊδούρι;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JustAnotherGoneOff : 14-06-06 στις 13:41
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-06-06, 13:56
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Cool

Αυτό που με νοιάζει περισσότερο είναι οι απόψεις και όχι από ποιόν ακούγονται, οπότε για μένα στην ουσία του πράγματος είναι το ίδιο. Άλλωστε στις τόσες συναντήσεις δεν ήρθε κανείς, οποτε δεν ξέρω κάποιον για να νιώθω ότι με ξεγέλασε. Άλλωστε δεν νομίζω ότι ξεγελάστηκε κανείς έτσι κι αλλιώς, όσοι παρακολουθούσαν από κοντά τις εξελίξεις κάτι θα είχαν πάρει χαμπάρι.
Όπως είπα αυτό που με νοιάζει περισσότερο είναι οι απόψεις και όχι από ποιόν ακούγονται. Οπότε τι από έναν Παθοκτόνο, τι από δύο…
Τα συμπεράσματα θα ήταν τα ίδια…
Ίσα, ίσα χαίρομαι πολύ που έγινε αυτό.
Πάρα πολύ χάρηκα, γιατί αποδεικνύει το ψέμα και την κρυψίνοια που υπάρχει στους κύκλους της εκκλησίας αλλά και στους «φανατικούς» οπαδούς της, αναιρώντας όλα αυτά που ο αγαπητός παθοκτόνος έλεγε…και λέω αγαπητός και όχι αγαπητοί γιατί πολύ απλά ο παθοκτόνος είναι ένας ανεξάρτητα τα άτομα που κρύβονται από πίσω του.
Ξέρω ότι μπορεί να επικαλεστεί κάποιο θαύμα ή μια θεολογική θεώρηση των πραγμάτων, στο στυλ αγίας τριάδας, ομοουσίου και αδιαίρετης όπου οι τρεις είναι ένα και τα λοιπά αλλά δεν πειράζει.
Περιμένω μια απάντηση εάν ισχύει αυτό, γιατί σε περίπτωση που δεν ισχύει… μαύρο φίδι που σας έφαγε…
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-06-06, 14:10
Το avatar του χρήστη Βελλερεφόντης
Βελλερεφόντης Ο χρήστης Βελλερεφόντης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2004
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Καλά τώρα κατάλαβαν μερικοί ότι εδώ μπαίνουν άνθρωποι από διάφορες ομάδες και προσπαθούν να περάσουν τα δικά τους μηνύματα???Προσωπικά εδώ έχω κοντραριστεί από μασώνους μέχρι μάρτυρες του Ιεχωβά τελευταία...και τι περιμένετε να σας κουνήσουν την σημαία???Πιστεύεται ότι οι 2000 χρήστες-μέλη είναι απλοί αναζητητές ανήσυχοι περιπατητές?!?!?!
Το ότι μπορεί 2 χρήστες να γράφουν με ένα λογαριασμό είναι το ίδιο όταν μια ομάδα κρύβεται πίσω από ένα λογαριασμό....

Το θέμα δεν είναι πιστεύω πόσοι γράφουν αλλά τί γράφουν.....

Και αν και μάλλον για το συγκεκριμένο άτομο πιστεύω ότι δεν το κάνει είναι εύκολο με σχετικές γνώσεις και εργαλεία να μπαίνεις και από διαφορετική ip κάθε φορά!!
__________________
"Οι Θερμοπύλες απέδειξαν, ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι αλλά ολίγοι άνδρες.." -.Ηρόδοτος
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-06-06, 14:26
Το avatar του χρήστη Giorgos
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2004
Περιοχή: Stockholm
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Ουτε για μενα εχει σημασια κατι τετιο, το αν καπιος χρειαζετε βοηθεια για να αποθεσει τις αποψεις του σε μια κουβεντα, τοτε αυτο ειναι δικο του προβλημα.. Εγω δεν εχω ιδεα απο ορθογραφια, αλλα το παλεβω, δεν στελνω τα κειμενα μου σε κανενα πανεπιστιμιο για αξιωλογιση..

Αυτο που θελω να κανετε ομως ειναι η αντιθετη περιπτωση, να μας πειτε οτι ειστε 100% σιγουροι, οτι οντος ειναι δυο ατομα και οχι ενας. Γιατι εγω μπορω να σας βγαλω ενα προτοκολο απο ινδονησια, η απο καναδα κτλ.. σ'αυτη την περιπτωση θα μου πειτε τι κερδιζω.. τοτε η απαντιση ειναι εξαρτατε πιος ειμαι..
Η αλλιως και να ζω στη Στοχολμη και να δουλεβο ειτε μονημα ειτε για μικρο χρονικο διαστημα σε αλη πολη πχ στο Γκετεμποργκ, 800χμ μακρια.. πραγμα που συμβενει καμια φορα.

Θελω λοιπον να μου πειτε πως ειστε τοσο σιγουροι.. και μηπως και εσεις κανετε λαθος βηματα, τα οποια προκαλει η αγανακτιση απο τα γραφομενα του παθοκτονου;
__________________
"Knowledge speaks, but wisdom listens." (Jimi Hendrix)
Για αυτούς που με ξέρουν... Γεώργιος Σαββίδης!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-06-06, 14:28
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Παιδια μπορω να πω οτι το γεγονος αυτο δεν μου προκαλεσε την παραμικρη εκπληξη,ηταν πασιφανες απο την αρχη οτι δεν ειχαμε να κανουμε με καποιο ατομο που συμμετεχει στο φορουμ για να βοηθησει εαυτον και αλληλους στην αναζητηση της αληθειας αλλα για να κανει προπαγανδα.Και αυτο που με ενδιαφερει εμενα δεν ειναι ο Παθοκτονος ή οποιαδηποτε μεμονομενη περιπτωση αλλα γενικα το φαινομενο της προπαγανδας και της προσπαθειας καποιων ομαδων να ελενξουν τον τροπο σκεψης των ατομων με σκοπο να τους ελεγχουν και να τους χρησιμοποιουν.Δυστυχως σημερα η νεολαια ειναι απροστατευτη απεναντι σε ατομα με παρομοιους σκοπους.Εγω προσωπικα εχω γνωρισει απο πρωτο χερι αυτα τα ατομα που ειναι ιδια ειτε φορανε τη μασκα του Κομμουνισμου,του Χριστιανισμου ή του Εθνικισμου και γι'αυτο πλεον ο σημαντικοτερος στοχος που εχω στην συμμετοχη μου σ'αυτο το φορουμ ειναι να αποκαλυπτω οσο μπορω τα λογικα κενα των θεωριων τους.Φυσικα κατι τετοιο δεν μπορω να το πετυχω μονος μου απεναντι σε ολοκληρες στρατιες γι'αυτο απαιτειτε η συνεργασια των μελων του φορουμ που θεωρω οτι ειμαστε μια παρεα που εχει καποιες κοινες αξιες και ιδανικα,γιατι ολοι εμεις στην ουσια ωριμασαμε σε μεγαλο βαθμο απο τον διαλογο και την διαλεκτικη που συντελεστηκε σ'αυτο το φορουμ.Ιδιαιτερη σημασια εχει για μενα η προσπαθεια που γινεται στην κατηγορια Φιλοσοφια για να γινει μια κριτικη συνθεση των αντιληψεων που εχουν διαφορα μελη καποιων εννοιων και να οριστουν αυτες οι εννοιες συμφωνα με τον ορθο Λογο και λυπαμε που δεν εχω συμμετασχει οσο θα ηθελα σ'αυτη την προσπαθεια.Γι'αυτο κανω εκκληση στους "παλιους" αυτου του φορουμ που το αγαπουν και το θεωρουν κομματι του εαυτου τους και νιωθουν μελος αυτης της παρεας να το περιφρουρησουν και να προφυλαξουν τα νεαρα μελη κυριως απο τους οποιους κακοπροαιρετους.Τελος να πω οτι η ιστορια με τους απολογητες μονο προσφατη δεν ειναι και εχει ξεσκεπαστει η δραση τους σε αλλα φορουμ.Δεστε εδω:

http://dialogismoi.blogspot.com/2006...g-post_14.html

Δε θα τους περασει αδερφια!
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-06-06, 14:29
Cheiron Ο χρήστης Cheiron δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-09-2005
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Αγαπητοί φίλοι, γνωρίζω εδώ και χρόνια πως δουλεύουν αυτοί οι "χριστιανοί" και το μόνο που επιβεβαιώνουν είναι ότι μέχρι και σήμερα χρησιμοποιούν το ίδιο "συνομωτικό σύστημα" που χρησιμοποιούσαν ανά τους αιώνες οι ομόθρησκοί τους για να συκοφαντήσουν και να καταστρέψουν.

Όσον αφορά τη δράση τους στον εδώ χώρο είναι η ίδια που ακολουθούν σε όλα τα φόρα που έχουν πάρει σβάρνα με μόνο στόχο την συκοφάντηση των Ελλήνων και του Ελληνικού πολιτισμού.

Αν μου επιτρέπει η διαχείρηση μπορώ να σας δημοσιοποιήσω μηνύματα που μου έχουν αποσταλεί πριν αρκετό καιρό και έχουν κάνουν με ηλεκτρονική αλληλογραφία απολογητών όπου φαίνεται το σκοτάδι της ψυχής τους και οι τρόποι που μηχανεύονται για να συκοφαντήσουν και να λασπολογήσουν.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.