Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-08-10, 01:19
drthan Ο χρήστης drthan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2010
Περιοχή: Berlin
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Περίεργος τύπος....

Καλησπέρα, είμαι καινούριο μέλος της κοινότητας και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μία εμπειρία μου! Είμαι φοιτητής στην Πάτρα..,καθώς ταξίδευα για Αθήνα, με το τελευταίο λεωφορείο από Πάτρα στις 2:30 το βράδυ συνέβει ένα περίεργο γεγονός! Το λεωφορείο όταν ξεκίνησε από Πάτρα ήταν σχεδόν άδειο είχε 4 άτομα στις μπροστά μπροστά θέσεις και ένα δυο άτομα στο κέντρο. Εγώ επειδή ήθελα να κοιμηθώ με την ησυχία μου πήγα στην προτελευταία θέση για να ρίξω το κάθισμα!! Οπως χαζοκοιμόμουν σε κάποια από τις στάσεις μπαίνει ένας "γέρος" (μόνο αυτός μπήκε απ όλες τις στάσεις) με μακριά μαλλιά και γένια τελείως απεριποίητος, θα 'λεγε κανείς πως ηταν ζητιάνος, με κάτι βρώμικα ρούχα (δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά προσπαθώ το περιγράψω όσο καλυτερα μπορώ)..! Τέλος πάντων αυτός αρχικά κάθισε λίγο πίσω από το κέντρο αλλά μακριά μου! Εγώ δεν έδωσα σημασία και ξανακοιμήθηκα..,σε κάποια φάση,επειδή έβρεχε καταρρακτωδώς, ξύπνησα και τον βλέπω να κάθεται ακριβώς δίπλα μου..εκεί τρόμαξα πολύ γιατί η φυσιογνωμία του ήταν πολύ άγρια (εγώ καθόμουν στο παράθυρο και αυτός ακριβώς δίπλα μου). Με τα πολλά και επειδή τα χρειάστηκα σκέφτομαι να αλλάξω θέση..του λέω 2 φορές αν μπορεί να κάνει λίγο στην άκρη να περάσω και εκείνος δεν αντιδρούσε καθόλου παρά κοίταζε μπροστά μόνο χωρίς καν να γυρίσει να με δει,καθόταν δηλαδή σαν άγαλμα! Με τα πολλά πηδάω από πάνω του για να περάσω και πάω και κάθομαι πίσω στην γαλαρία..με το μάτι γαρίδα εγώ κοίταζα να δω τι παίζει..ο τύπος αλλάζει πάλι θέση και πάει πιο μπροστά..έπειτα από λίγη ώρα κατεβαίνει σε μία στάση..! Δεν ξέρω τι ερμηνεία να δώσω σε αυτό το σκηνικό,μπορεί να ήταν κάτι μπορεί και τίποτα..αν κάποιος μπορεί να μου δώσει μια ερμηνεία θα ήταν καλοδεχούμενη..εγώ απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας γιατί οποιοσδήποτε άλλος θα το έπαιρνε στην πλάκα!!Αυτό έχει γίνει γύρω στον 1,5 χρόνο τώρα..Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας και τις όποιες τυχόν απαντήσεις και συγγνώμη αν κούρασα!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-08-10, 09:28
Basilis_666_DEMON Ο χρήστης Basilis_666_DEMON δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-08-2010
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

χαχαχαχααχαχαχααχα..δηλαδη ελεος ρε φιλε τι να πω εγω τωρα ???..εσυ που βρισκεις το παραξενο σε αυτην την ιστορια ??...δωσε μου να καταλαβω..θα σου εξιγησω εγω τι ηταν αυτο...1.οταν κοιμοσουν θα επιασε καμια βροχη..
που ειναι φισικο κιολας...μια βροχη μπορει να αρχισει στα καλα καθουμενα χωρις να το καταλαβεις..2.ο γερος που ηρθε διπλα σου προφανως θα του ειχε πιασει η μεση σε αυτο το καθισμα που θα καθοταν και ετσι θα ηρθε διπλα σου..3.
αφου του μιλαγες και δεν σου μιλαγε 2 εξιγισεις υπαρχουν γιαυτο....1.η δεν ηξερε τα ελληνικα και μπορει να ηταν απο αλλη χωρα και σε αγνοουσε...2.η μπορει να ηταν κανενας τρελος..εγω βλεπω τετοιους αλλοκοτους ανθρωπους καθε μερα..
ελπιζω να βρικες ακρη με τις εξηγισεις που σου εδωσα...και να μην πηγενει το μιαλο σου στο παραφυσικο...πολλες εξιγισεις υπαρχουν για αυτην την κατασταση...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Basilis_666_DEMON : 13-08-10 στις 09:30
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-08-10, 16:46
drthan Ο χρήστης drthan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2010
Περιοχή: Berlin
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Εγώ δεν είπα κάτι για την βροχή..,φυσιολογικότατο δεν λέω απορώ όμως γιατί το λεωφορείο ήταν άδειο μπορούσε να κάτσει σε άλλες 50 θέσεις, γιατί ήρθε και έκατσε δίπλα μου..,έπειτα να μην καταλάβαινε και να ήταν τουρίστας πιστεύω ότι δεν παίζει απλά γιατί το Κτελ επιβιβάζει από Εθνική άρα ήξερε πως θα πάει εκεί (ήταν Κτελ ΑΧαίας) και εκτός αυτού ήταν 3 το βράδυ όταν μπήκε αυτός μπορεί κ πιο αργά (2:30 ξεκίνησε από Πάτρα)..,πάντως δεν ξέρεις τι είναι να ξυπνάς ξαφνικά και να βλέπεις έναν τέτοιο τύπο..εμένα με αιφνιδίασε..sorry από τους διαχειριστές πάντως αν δεν ανήκει σε κάτι παραφυσικό δεν μπορούσα να ξέρω..!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-08-10, 23:40
Basilis_666_DEMON Ο χρήστης Basilis_666_DEMON δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-08-2010
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Φιλε ακου...ο τυπος οπως ειπα και στο αλλο σχολιο μπορει να ηταν τρελος η μπορει να ενιωθε μοναξια και ηρθε διπλα σου να κατσει να μην ειναι μονος...εχει τυχει να δω αστεγους που να ειναι για κατα καποιο λογο τρελοι..
βεβαια ξερω..οτι ειναι φρικαρεις οταν βλεπεις εναν τετοιο ανθρωπο διπλα σου...παραφυσικο ειναι αμα ο τυπος εκανε τιποτα παραξενες κινισεις οπως ειχες πει στο σχολιο οτι του μιλαγες και δεν κουναγε το κεφαλι του και δεν εκανε τιποτα..
η μπορει να μην ακουγε να ηταν κουφος για παραδειγμα..η ακομα να μην ηξερε την γλωσσα μας οπως ειπα και στο προηγουμενο σχολιο...ωπως ειπα παραφυσικο σε αυτο το πραγμα δεν υπαρχει..παραφυσικο ειναι να ακουσεις μια φωνη,να σε αγγιξει ενα χερι που δεν υπαρχει..,
η να δεις ασπρη μορφη η καμια σκια που να κινιτε περα δωθε..αυτα ειναι τα παραφυσικα...παραφυσικα δεν υπαρχουν σε ανθρωπους..ελπιζω να σε διαφωτησα .
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-08-10, 21:50
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis_666_DEMON Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε ακου...ο τυπος οπως ειπα και στο αλλο σχολιο μπορει να ηταν τρελος η μπορει να ενιωθε μοναξια και ηρθε διπλα σου να κατσει να μην ειναι μονος...εχει τυχει να δω αστεγους που να ειναι για κατα καποιο λογο τρελοι..
βεβαια ξερω..οτι ειναι φρικαρεις οταν βλεπεις εναν τετοιο ανθρωπο διπλα σου...παραφυσικο ειναι αμα ο τυπος εκανε τιποτα παραξενες κινισεις οπως ειχες πει στο σχολιο οτι του μιλαγες και δεν κουναγε το κεφαλι του και δεν εκανε τιποτα..
η μπορει να μην ακουγε να ηταν κουφος για παραδειγμα..η ακομα να μην ηξερε την γλωσσα μας οπως ειπα και στο προηγουμενο σχολιο...ωπως ειπα παραφυσικο σε αυτο το πραγμα δεν υπαρχει..παραφυσικο ειναι να ακουσεις μια φωνη,να σε αγγιξει ενα χερι που δεν υπαρχει..,
η να δεις ασπρη μορφη η καμια σκια που να κινιτε περα δωθε..αυτα ειναι τα παραφυσικα...παραφυσικα δεν υπαρχουν σε ανθρωπους..ελπιζω να σε διαφωτησα .
Συγγνώμη για την ερώτηση αλλα ποσο χρόνον είσαι?
Μου κάνει εντύπωση που κανεις δεν απάντησε μετά από τις απαντήσεις και τις νεκραναστάσεις τον threats (είδα ότι απάντησες σε threat που ρώταγε κάποιος κάτι πριν 1 χρόνο).


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis_666_DEMON Εμφάνιση μηνυμάτων
ωπως ειπα παραφυσικο σε αυτο το πραγμα δεν υπαρχει..παραφυσικο ειναι να ακουσεις μια φωνη,να σε αγγιξει ενα χερι που δεν υπαρχει..,
η να δεις ασπρη μορφη η καμια σκια που να κινιτε περα δωθε..αυτα ειναι τα παραφυσικα...παραφυσικα δεν υπαρχουν σε ανθρωπους..ελπιζω να σε διαφωτησα .
Υπάρχουν ΠΟΛΛΑ πράγματα που δεν γνωρίζουμε εκεί έξω και αλλα τόσα που υπάρχουν μαρτυρίες από ανθρώπους που τα έζησαν.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drthan Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα
Η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω κάτι μεταφυσικό στην ιστορία σου αλλα υπάρχει μια πινελιά <<παράξενου>> που σε βάζει σε σκέψεις αλλα αυτό μονο εσύ μπορείς να το ξέρεις. Καμια φορα ακόμα και στις πιο normal καταστάσεις μπορεί να νιώσεις κάτι που να σε τρομάξει και το χειρότερο είναι ότι ποτε δεν θα μάθεις τι ήταν αυτό που σε τρόμαξε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-08-10, 03:26
drthan Ο χρήστης drthan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2010
Περιοχή: Berlin
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Φίλε Radzoor δεν φαντάζεσαι πόσο πολύ τρόμαξα...όπως είπα και εγώ μπορεί να ήταν κάτι πολύ απλό και άκακο..αλλά μετά από συζήτηση με την κοπέλα μου αποφάσισα να γράψω στο forum για να ρωτήσω..εκείνη υποστήριζει ότι μπορεί να ήταν κάτι καλό (πχ.φύλακας άγγελος ή κάτι τετοιο) το οποίο εμφανίστηκε με κάποια ΄τετοια μορφή..πραγματικά δεν ξέρω όμως!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-08-10, 13:59
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Ούτε κι εγώ βλέπω κάτι το παραφυσικό σε αυτό... κάτι που μπορεί να εξηγήσει την συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου λαμβάνοντας υπ όψιν και το παρουσιαστικό του είναι πως μπορεί να επιχείρησε να σε ληστέψει (άδειο λεωφορείο, βραδυ, και κυρίως το ότι κοιμόσουν μονος σου στις πίσω θέσεις θα έκανε την δουλειά του ευκολότερα)μόλις όμως ξύπνησες αυτός έκανε την παπια.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-08-10, 15:59
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Συμφωνώ με τον ραινστιν.. όταν ξύπνησες και είχε κοκαλώσει όπως γράφεις, δείχνει ότι βρέθηκε σε θέση αμηχανίας.. Ίσως μια λάθος του κίνηση να σε ξύπνησε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 17-08-10 στις 16:01
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-09-10, 07:50
Το avatar του χρήστη Basilis2010
Basilis2010 Ο χρήστης Basilis2010 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

drthan...φιλε,συμφωνω με τα παιδια απο κατω..σιγουρα ηταν καποιος που ηθελε να σε λιστεψει ενω κοιμοσουν..δεν ειναι κατι παραξενο αυτο,και στον πατερα μου του κλεψανε το πορτοφολι ενω κοιμοταν μεσα στο λεωφορειο...δεν βρισκω κατι το παραφυσικο στην ιστορια σου.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-09-10, 13:26
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
.σιγουρα ηταν καποιος που ηθελε να σε λιστεψει
Πως είσαι τόσο σίγουρος? Όντως κάτι τέτοιο πρέπει να συνέβη όμως ποτε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Για να λέει αυτός που το έζησε ότι του φάνηκε κάτι περίεργο σε αυτή την κατάσταση αφήνει μια πιθανότητα έστω μια στο εκατομμύριο να υπήρχε κάτι περίεργο σε αυτό.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.