Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 15-09-18, 15:09
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Mary_Rose εγώ θα σου προτείνω νa ξεχάσεις τον παραπάνω τύπο, να βρεις κάποιον στα κιλά σου, στο σκαρί σου, κάποιον στα κυβικά σου (όπως λέμε οι παλιοί) και θα περάσετε φίνα. Έχει ή δεν έχει περίεργη μάνα. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ερωτευόμαστε μόνο κάποια θεογκόμενα ή θεογκόμενο... δεν μας κάνουν τα καλά παιδιά της διπλανής πόρτας; Εγώ προτείνω λοιπόν πως το πρόβλημα, όπως και η λύση του βρίσκεται σε σένα. Με τον τρόπο που σου είπα.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 15-09-18, 17:37
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Mary_Rose εγώ θα σου προτείνω νa ξεχάσεις τον παραπάνω τύπο, να βρεις κάποιον στα κιλά σου, στο σκαρί σου, κάποιον στα κυβικά σου (όπως λέμε οι παλιοί) και θα περάσετε φίνα. Έχει ή δεν έχει περίεργη μάνα. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ερωτευόμαστε μόνο κάποια θεογκόμενα ή θεογκόμενο... δεν μας κάνουν τα καλά παιδιά της διπλανής πόρτας; Εγώ προτείνω λοιπόν πως το πρόβλημα, όπως και η λύση του βρίσκεται σε σένα. Με τον τρόπο που σου είπα.
Heretic τα social media (και ειδικά τα Instagram/Tinder) έχουν εκθρέψει μια άρρωστη, ναρκισσιστική* γενιά... βλέπεις γκόμενες του 5 και ρίχνουν χυλόπιτες σε 7άρια. Μόνο 9 και άνω!

* https://www.highsnobiety.com/2017/03...ia-narcissism/

Λογικό βέβαια όταν τις βομβαρδίζουν λιγούρηδες μέρα-νύχτα (1000άδες likes, 100άδες PM)... το ματαιόδοξο κεφαλάκι τους πετάει στα ουράνια! Δεν φταίνε αυτές, αφού βρίσκουν και τα κάνουν. Γιατί να συμβιβαστούν;

ΥΓ: Τις συνέπειες αυτού του φαινομένου θα τις λουστούμε σε μερικές δεκαετίες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valhalla : 15-09-18 στις 17:38
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 15-09-18, 19:12
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Heretic τα social media (και ειδικά τα Instagram/Tinder) έχουν εκθρέψει μια άρρωστη, ναρκισσιστική* γενιά... βλέπεις γκόμενες του 5 και ρίχνουν χυλόπιτες σε 7άρια. Μόνο 9 και άνω!

* https://www.highsnobiety.com/2017/03...ia-narcissism/

Λογικό βέβαια όταν τις βομβαρδίζουν λιγούρηδες μέρα-νύχτα (1000άδες likes, 100άδες PM)... το ματαιόδοξο κεφαλάκι τους πετάει στα ουράνια! Δεν φταίνε αυτές, αφού βρίσκουν και τα κάνουν. Γιατί να συμβιβαστούν;

ΥΓ: Τις συνέπειες αυτού του φαινομένου θα τις λουστούμε σε μερικές δεκαετίες.
Ρε φίλε μπορείς να βγάλεις το τσιπάκι από το μυαλό μου?Σταμάτα να παρουσιάζεις τις σκέψεις μου

Πραγματικά πόσο ισχύει αυτό για τις γκόμενες. Προσωπικά μου έτυχε το καλοκαίρι να πάω με έναν φίλο μου για μπάνιο που είχε κανονίσει με τρεις γνωστές του, 5 και κάτω και οι τρεις(πείτε με σεξιστή αλλά αν το ήξερα δεν θα πήγαινα χαχαχα). Ε με το που μπηκαμε στο αμάξι μέχρι να φτάσουμε ένιωσα για πρώτη φορά ότι θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί.Ότι βλακεία μπορείς να φανταστείς για μισή ώρα,αφού μετά με λέει και ο φίλος μου <<μλκ τι ήταν αυτό το πράγμα?>>.Και το αστείο είναι ότι και τις τρεις τους τις περιτριγύριζαν 2-3 λιγούρια την κάθεμια και κάθε βράδυ μεθούσαν από κερασμένα ποτά στα κλαμπ...

Από τη μία συμπάσχω με την φίλη του ποστ και μακάρι να βάλει μυαλό και να παρατήσει τον μαμάκια, αλλά από την άλλη έχω και μια ανακούφιση του στυλ δεν συμβαίνουν μόνο σε μένα ατυχίες
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 15-09-18, 19:48
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε φίλε μπορείς να βγάλεις το τσιπάκι από το μυαλό μου?Σταμάτα να παρουσιάζεις τις σκέψεις μου

Πραγματικά πόσο ισχύει αυτό για τις γκόμενες. Προσωπικά μου έτυχε το καλοκαίρι να πάω με έναν φίλο μου για μπάνιο που είχε κανονίσει με τρεις γνωστές του, 5 και κάτω και οι τρεις(πείτε με σεξιστή αλλά αν το ήξερα δεν θα πήγαινα χαχαχα). Ε με το που μπηκαμε στο αμάξι μέχρι να φτάσουμε ένιωσα για πρώτη φορά ότι θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί.Ότι βλακεία μπορείς να φανταστείς για μισή ώρα,αφού μετά με λέει και ο φίλος μου <<μλκ τι ήταν αυτό το πράγμα?>>.Και το αστείο είναι ότι και τις τρεις τους τις περιτριγύριζαν 2-3 λιγούρια την κάθεμια και κάθε βράδυ μεθούσαν από κερασμένα ποτά στα κλαμπ...

Από τη μία συμπάσχω με την φίλη του ποστ και μακάρι να βάλει μυαλό και να παρατήσει τον μαμάκια, αλλά από την άλλη έχω και μια ανακούφιση του στυλ δεν συμβαίνουν μόνο σε μένα ατυχίες
Έχεις ακούσει ποτέ την γνωστή ατάκα «αν δεν θες εσύ, υπάρχουν άλλοι 100 που περιμένουν στην ουρά» από εργοδότη;

Ε το ίδιο ακριβώς πράγμα ισχύει και για τις γυναίκες, ειδικά όσο πιο περιζήτητες είναι... το ειρωνικό/υποκριτικό είναι ότι παραπονιούνται για «σεξισμό» στην αγορά εργασίας, ενώ στην ουσία και αυτές τα ίδια κάνουν (στην αγορά σεξ/νυφοπάζαρο το έλεγαν οι παλιοί) όταν έχουν το πάνω χέρι!

Δώσε θάρρος και πολλές επιλογές και θα σε καβαλήσουν...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 15-09-18, 20:38
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Αυτο το "σεξιστης" φιλε valhalla το ακουσα προσφατα. Μου ηρθε υποψηφια προισταμενη ενα ανυπαρκτο λιγουρι για καρεκλα και οταν διαμαρτυρηθηκα, με ειπε σεξιστη. Θαρρεις δηλαδη και τα επιδοματα θεσης ειναι likes του FB
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 15-09-18, 22:01
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο το "σεξιστης" φιλε valhalla το ακουσα προσφατα. Μου ηρθε υποψηφια προισταμενη ενα ανυπαρκτο λιγουρι για καρεκλα και οταν διαμαρτυρηθηκα, με ειπε σεξιστη. Θαρρεις δηλαδη και τα επιδοματα θεσης ειναι likes του FB
Αφού δεν σου είπε και για wage gap, πάλι καλά να λες...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 16-09-18, 03:44
Το avatar του χρήστη Grigorios o Ellhn
Grigorios o Ellhn Ο χρήστης Grigorios o Ellhn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2006
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή ----

Ρε παιδιά για όνομα του Θεού, ή ό,τι πιστεύει ο καθένας τελοσπάντων, γιατί το συνεχίζουμε το θέμα? Αν η άλλη γουστάρει και ανέχεται αυτά που τραβάει, δικαίωμά της. και η πλάκα ποιά είναι? οτι αν αυριο-μεθαύριο την δούμε στις ειδήσεις, θα τρέξουν όλοι να πουν "μα καλά, τι καθόταν?" και κανείς δε θα πει, hello, της τα΄λεγαν αλλά αυτή τη ρόκα της. Εύχομαι να μη φτάσουμε σ'αυτο τη σημείο. Σταματήστε επιτέλους να σιγοντάρετε το κάθε τρόλλ που είδε φως και μπηκε να πει τον πόνο του.
__________________
1. "....τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι."
2. " Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...."
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 17-09-18, 09:42
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Καλημέρα σας.
https://www.youtube.com/watch?v=-bRnWDQpPAU

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ilias1990 : 17-09-18 στις 09:45
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 17-09-18, 14:23
Mary_Rose Ο χρήστης Mary_Rose δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-09-2018
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Γεια σας και πάλι. Επειδή είδα ότι κάποιοι ενοχληθήκατε με το θέμα μου, αποφάσισα να μην ξαναγράψω μέχρι να έχω μια οριστική κατάληξη. Καλή ή κακή. Θέλω για ακόμη μια φορά να ευχαριστήσω όσους ξόδεψαν χρόνο και φαιά ουσία. Ήταν πρωτόγνωρο συναίσθημα να έχω ανθρώπους να με ακούν. Ήταν σαν να είχα για πρώτη φορά στη ζωή μου φίλους .
Deadite, valhalla, johnkokk, dolphin,Κασσάνδρα, Mirella S, radical ,σας ευχαριστώ
Heretic σας ευχαριστώ κι εσας για τον χρόνο σας. Σεβόμενη την προχωρημένη ηλικία σας ( όπως δηλώσατε ) έχω να σας πω ότι με αδικείτε. Δεν διάλεξα το αγόρι μου επειδή ειναι πολύ ωραίος, αλλά για την ψυχή του και την γλυκιά του την καρδιά. Επίσης, είναι πολύ άσχημο να λέμε εκφράσεις τύπου 'Οι χοντροί με τους χοντρούς' . Άλλα έχω συνηθίσει από την ίδια μου την μητέρα , ολη την ώρα μου πετάει ατάκες όπως ' στα λεγα, θα βρεθεί καμιά να στον ξεμυαλίσει ' ή 'Δεν είναι για σένα κορίτσι μου τέτοιο ομορφόπαιδο ' Μαθημένη λοιπόν...
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 17-09-18, 15:33
Deadite Ο χρήστης Deadite δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2015
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή

Mary Rose, καταλαβαίνω ότι παρεμβαίνω εκτός θέματος, όμως, εάν πραγματικά δεν έχεις φίλους, έστω γνωστούς για να βγεις να κουβεντιάσεις και να πιεις ένα καφέ, τότε υπάρχει πρόβλημα πολύ πιο σοβαρό από τη σχέση του αγοριού σου με τη μαμά του...

Κάνε κάτι γιαυτό.

Άρχισε μια δραστηριότητα που θα σε εντάξει σε μια ομάδα, δε μπορεί, με κάποια από τα άτομα που θα γνωρίσεις εκεί θα ταιριάξετε. Ακόμα κι αν δε διαθέτεις οικονομική άνεση, υπάρχουν δωρεάν προγράμματα σε όλους τους δήμους. Θα σου πρότεινα να γίνεις μέλος σε χορωδία ή σε θεατρική/χορευτική ομάδα, είναι καλοί τρόποι και για να γνωρίσεις κόσμο και ν'αποκτήσεις αυτοπεποίθηση.

Να ξέρεις ότι ναι μεν υπάρχουν άνθρωποι που λειτουργούν με στερεότυπα και βγάζουν συμπεράσματα από την όποια εμφάνισή σου, αλλά δεν είναι έτσι όλοι.

Παράτα το φόρουμ κι άρχισε να ψάχνεις, θα τους βρεις.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.