Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-08-12, 23:14
petros90 Ο χρήστης petros90 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2010
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή περίεργος νυχτερινός επισκέπτης

Καλησπέρα. Πριν κανένα μήνα ένα βράδυ που ξάπλωσα ήμουν πολύ κουρασμένος και με πήρε αμέσως ο ύπνος. Μετά από πέντε δέκα λεπτά άνοιξα τα μάτια μου και είδα απέναντι στο χωλ δίπλα στον καλόγερο με τα ρούχα έναν ψηλόλιγνο,μαυροντυμένο και μελαχρινό μάλλον(γιατί δεν είχε φως, μόνο από ένα μικρό φωτιστικό) άντρα με λυγισμένο στο πλάι το κεφάλι που με κοιτούσε και χαμογελούσε. Ήμουν σίγουρα ξύπνιος και το είπα αμέσως στους γονείς μου, δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία και ξανακοιμήθηκα. Δεν ένιωσα καμία ενόχληση από το συγκεκριμένο περιστατικό. Είχα να κοιμηθώ ένα χρόνο σ'αυτό το κρεβάτι. Φέτος, κοιμήθηκα ακόμη μια φορά σ'αυτό το κρεβάτι και δεν είχα κάτι παρόμοιο. Τι μπορεί να είναι;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη petros90 : 26-08-12 στις 23:16
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-08-12, 10:06
nikos1 Ο χρήστης nikos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-08-2012
Μηνύματα: 1
Lightbulb

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petros90 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα. Πριν κανένα μήνα ένα βράδυ που ξάπλωσα ήμουν πολύ κουρασμένος και με πήρε αμέσως ο ύπνος. Μετά από πέντε δέκα λεπτά άνοιξα τα μάτια μου και είδα απέναντι στο χωλ δίπλα στον καλόγερο με τα ρούχα έναν ψηλόλιγνο,μαυροντυμένο και μελαχρινό μάλλον(γιατί δεν είχε φως, μόνο από ένα μικρό φωτιστικό) άντρα με λυγισμένο στο πλάι το κεφάλι που με κοιτούσε και χαμογελούσε. Ήμουν σίγουρα ξύπνιος και το είπα αμέσως στους γονείς μου, δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία και ξανακοιμήθηκα. Δεν ένιωσα καμία ενόχληση από το συγκεκριμένο περιστατικό. Είχα να κοιμηθώ ένα χρόνο σ'αυτό το κρεβάτι. Φέτος, κοιμήθηκα ακόμη μια φορά σ'αυτό το κρεβάτι και δεν είχα κάτι παρόμοιο. Τι μπορεί να είναι;
Για σας παρακολουθώ το forum εδω και καιρω ! Σήμερα αποφάσισα να γράψω και να μοιραστώ τις εμπειρίες μου μαζι σας ! Για σου Πέτρο . αυτο που λες το ειχε παθει και η γιαγια μου οταν καθοταν στο κρεβατι της . Ηταν λιγο μισοκοιμισμένη και ξαφνικα ειδε ενα πρόσωπο να περνούσε απο την πορτα μπροστα της . (Η μαμα της που εχει πεθανει ) .. Της φάνηκε τοσο αληθινό αλλα μου κανει εντύπωση οτι εσει και η γιαγια μου δεν δώσατε καθολου σημασία .. Την ρωτησα γιατι και μου απάντησε <δεν μπορώ να το περιγράψω την ειδα και μετά αμέσως έκλεισα τα ματια μου και κοιμήθηκα>
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-09-12, 16:59
Το avatar του χρήστη Κυνηγός
Κυνηγός Ο χρήστης Κυνηγός δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2012
Περιοχή: Κύπρος , Λεμεσός
Μηνύματα: 3
Post

Εγώ πιστεύω πως δεν είναι τίποτα. Θέλω να ρωτήσω αν λίγο πριν κοιμηθείς κοίταζες έστω και για λίγο κανένα πίνακα με αυτήν την φιγούρα κάτι παρόμοιο .. Αυτό το ρωτώ γιατί όταν κοιμηθείς το μυαλό μας κάνει ένα μικρό playback από τα πράγματα που βλέπαμε και έχει την τάση να τα διαμορφώνει με τρόπο. Στο λέω αυτό γιατί έπαθα ένα περιστατικό σχεδόν σαν το δικό σου.

Αν π.χ κοιτάζεις μια λάμπα και κλείσεις τα μάτια σου θα συνεχίσεις να βλέπεις την λάμπα κατά κάποιο τρόπο. Το ίδιο και όταν κοιμάστε.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-09-12, 20:22
Το avatar του χρήστη Ane3igito
Ane3igito Ο χρήστης Ane3igito δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-09-2012
Μηνύματα: 85
Exclamation Άγιος ή Δέμονας ???

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petros90 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα. Πριν κανένα μήνα ένα βράδυ που ξάπλωσα ήμουν πολύ κουρασμένος και με πήρε αμέσως ο ύπνος. Μετά από πέντε δέκα λεπτά άνοιξα τα μάτια μου και είδα απέναντι στο χωλ δίπλα στον καλόγερο με τα ρούχα έναν ψηλόλιγνο,μαυροντυμένο και μελαχρινό μάλλον(γιατί δεν είχε φως, μόνο από ένα μικρό φωτιστικό) άντρα με λυγισμένο στο πλάι το κεφάλι που με κοιτούσε και χαμογελούσε. Ήμουν σίγουρα ξύπνιος και το είπα αμέσως στους γονείς μου, δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία και ξανακοιμήθηκα. Δεν ένιωσα καμία ενόχληση από το συγκεκριμένο περιστατικό. Είχα να κοιμηθώ ένα χρόνο σ'αυτό το κρεβάτι. Φέτος, κοιμήθηκα ακόμη μια φορά σ'αυτό το κρεβάτι και δεν είχα κάτι παρόμοιο. Τι μπορεί να είναι;
φίλε αν νομίζεις ότι η φιγούρα πρόκειται για κάτι " σατανικό " πρέπει να αγιάσεις το σπίτι σου, αν έχεις κάποιον άρρωστο στην οικογένεια σου και κάνατε καμιά παρακληση πιθανότατα να μιλάμε για Άγιο. Αν δεν υπάρχει άρρωστος τότε να φέρετε πάτερ αμεσα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-10-12, 20:26
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Αυτό ήταν όλο το συμβάν?"Τίποτα" άλλο?Κατι που ίσως δεν ανέφερες?
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-12-12, 20:59
petros90 Ο χρήστης petros90 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2010
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή

Αυτό ήταν το συμβάν.Δεν κοίταξα κάποιον πίνακα πριν να ξαπλώσω.
Παλαιότερα έβλεπα συχνά όνειρα να με κυνηγάει κάποιος σε σκοτεινούς δρόμους κ σπίτια.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-12-12, 21:10
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Πέτρο δεν νομίζω να είναι κάτι περισσότερο απο κάποιο άγχος που βγαίνει απο το υποσυνείδητο.Τα όνειρα λειτουργούν αποσυμφορητικά(σαν τη βαλβίδα στη χύτρα ταχύτητος) και δεν κρύβουν κάποιο βαθύτερο νόημα.Δεν υπάρχει κανένας που να εξηγεί τα όνειρα όπως ο Ιωσήφ στον φαραώ.Αλλοι πάλι βλέπουν οτι "πέφτουν" στα όνειρα τους.Είναι φυσιολογικό.

Η σκοτεινή μορφή που είδες έχει αναφερθεί και απο άλλους,τωρα ως προς το τι είναι κανένας δε ξέρει.Ισως να πρόκειται για τρικ του μυαλού η όντως για κάτι μεταφυσικό.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.