Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 20-11-12, 13:47
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Φίλε νίντζα,πρέπει να καταλάβεις το εξής.Υπάρχουν πολλοί που δεν πιστεύουν στη γραφή,αγνωστικιστές,άθεοι και δε ξέρω και γω τι άλλο.Οπότε δε μπορείς να πεις οτι στηρίζομαι εκεί(βίβλο) για να αποδείξεις μια θέση σου,κατάλαβες τι θέλω να πω?
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-11-12, 13:57
Το avatar του χρήστη badusai
badusai Ο χρήστης badusai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2012
Περιοχή: Χαλκιδα
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν σε μηδενιζω κ δεν σε αποκαλω ψευτη...το ειπα απο την αρχη οτι δεν μιλαω με κακια κ οτι αν θες μπορουμε να το συζητησουμε...απλα ειπα την γνωμη μου...εσυ εισαι αυτος που αρχισε να θυμωνει, οχι εγω...πρωτον αυτο μου λεει πολλα για τον χαρακτηρα σου...

οπως πολλα μου λεει για τον χαρακτηρα σου το οτι επρεπε να αντιμετωπισεις τον δαιμονα της εξουσιας κ των χρηματων....


παλι χωρις κακια τα λεω...αν θες απαντας, αν θες με βριζεις...ακομα παντως δεν μου απεδειξες τιποτα...

την ιερη παραδοση δεν την δεχομαι...κανε με να την δεχτω....
Γεμισαμε σοφους και κριτες εδω στην Ελλαδα.Πρωτον φαινεται οτι εχεις την 6η αισθηση και προλαβες να με γνωρισεις μεσα απο ενα forum απο κατι που ειπα χωρις καν να εχουμε κανει παρεα στον εξω κοσμο(εγω πως και δεν εβγαλα πορισματα για τον χαρακτηρα σου απο μια στιγμη? ).Δευτερον ο καθε ανθρωπος εκτος απο τους σοφους κριτες και υπερανω παθων οπως εσυ, αντιμετωπιζουμε παθη ενδομυχα που οι δαιμονες προσπαθουν να πατησουν πανω σε αυτα η να μας δημιουργησουν την πλανη οτι πραγματι διακατεχομαστε απο κατι που μπορει να κρυβει κατι αλλο απο πισω,τριτον αν δεν ειδες την αποδειξη στο γεγονος οτι δεν γνωριζεις για την διαφορετικη ανα περιπτωση δραση των δαιμονων και τον περιορισμο τους απο τον Θεο.Τεταρτον Η Ιερα Παραδοση ειναι τεραστιος θησαυρος σοφιας και αγαπης των Αγιων μας που απ οτι φαινεται δεν την εχεις καν ακουστα γιατι αν την ειχες θα βλεπες πολλα...Απλα πετας ενα δεν τη δεχομαι και τελειωσε...Κλασσικη περιπτωση <<ψαγμενου>> στον τιτλο!Ολοι αυτο θελουν...το τιτλο του ψαγμενου.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-11-12, 14:06
Το avatar του χρήστη badusai
badusai Ο χρήστης badusai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2012
Περιοχή: Χαλκιδα
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε νίντζα,πρέπει να καταλάβεις το εξής.Υπάρχουν πολλοί που δεν πιστεύουν στη γραφή,αγνωστικιστές,άθεοι και δε ξέρω και γω τι άλλο.Οπότε δε μπορείς να πεις οτι στηρίζομαι εκεί(βίβλο) για να αποδείξεις μια θέση σου,κατάλαβες τι θέλω να πω?

Φιλε εχεις δικιο σ αυτο ...Καταλαβα τι θες να πεις!Δυστυχως το εργο της απολογητικης θελει συζητηση τετ α τετ και οχι forums.Εγω πιστεψε με επειδη εχω παθει πολλα-αλλα για καλο,το μονο που θελω ειναι να λαμωει η αληθεια στ α ματια των θυματων της Βαβυλωνας(οπως ημουν και ακομα ειμαι και γω).Καποια πραγματα σχετικοποιουνται μονο αν δεν μπορεις να δεις το Απολυτο...Και ο Θεος της Ορθοδοξιας μας ειναι Η Απολυτη Αληθεια!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-11-12, 14:06
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

δεν ξερω για σενα, αλλα εγω απεδειξα τουλαχιστον στον εαυτο μου, αν οχι στους αλλους, οτι οντως δεν εχεις σχοληθει αληθινα με αυτα τα πραγματα, αλλα επισης αγνοεις κ το θελημα του θεου σου...αλλιως δεν θα μιλουσες τοσο εγωιστικα....


αυτα που λες δεν ταιριαζουν με αυτα που πρεσβευει ο θεος σου....
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 20-11-12, 14:11
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Για αυτό το λόγο ας συνεχίσουμε τη κουβέντα απο το πρώτο ποστ.Κατάθεσε την άποψη που ξεκίνησες να δούμε που θα βγάλει.Αυτό το άτυπο μπραντεφερ που γίνεται τώρα δε βγάζει πουθενά.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 20-11-12, 14:12
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αυτό το λόγο ας συνεχίσουμε τη κουβέντα απο το πρώτο ποστ.Κατάθεσε την άποψη που ξεκίνησες να δούμε που θα βγάλει.Αυτό το άτυπο μπραντεφερ που γίνεται τώρα δε βγάζει πουθενά.
δεκτον....περιμενω λοιπον, απο την αρχη τις αποδειξεις...κ σβηνω ολα τα υπολοιπα
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 20-11-12, 14:19
Το avatar του χρήστη badusai
badusai Ο χρήστης badusai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2012
Περιοχή: Χαλκιδα
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω για σενα, αλλα εγω απεδειξα τουλαχιστον στον εαυτο μου, αν οχι στους αλλους, οτι οντως δεν εχεις σχοληθει αληθινα με αυτα τα πραγματα, αλλα επισης αγνοεις κ το θελημα του θεου σου...αλλιως δεν θα μιλουσες τοσο εγωιστικα....


αυτα που λες δεν ταιριαζουν με αυτα που πρεσβευει ο θεος σου....
Μονη σου λες οτι δεν απεδειξες τιποτα σε μας παρα μονο σε σενα,κριμα! ... Αντιθετως αποφευγεις να μας μιλησεις για το πλαφον γιατι καταλαβες οτι εκανες λαθος.Οσον αφορα το θελημα του Θεου μου ασε με να ξερω καλυτερα γιατι αν εσυ επικοινωνεις με δαιμονια μεσω ποτηριων η εισαι καλα βολεμενη στις πλανες σου και στον αγνωστικισμο σου εγω εχω επικοινωνια και Τον Δοξαζω καθε ωρα ακομα και στα πιο απλα (οπως το να πιασω ενα μεγαλο ψαρι).Και σου ξαναλεω οτι ολοι εχουμε παθη και αδυναμιες!Ο ηθικισμος ειναι αδυναμια και ανοησια.Μην φοβασαι να θυμωσεις η να με βρισεις γιατι εμενα δεν με ενοχλουν αυτα,ισα ισα που μου αρεσουν γιατι ετσι βλεπω πολλα.Ακομα και ο Χριστος τα 'σπασε ολα στον Ναο και καλα εκανε!Να ειμαστε ανθρωπινοι,οχι ρομποτικοι και εν τελει να καταλαβουμε και να συγχωρεσουμε τους εαυτους μας.Το ευχομαι σε ολους μας.

Υ.Γ Εχουμε πολλα να μαθουμε ολοι μας
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-11-12, 14:23
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από badusai Εμφάνιση μηνυμάτων
Μονη σου λες οτι δεν απεδειξες τιποτα σε μας παρα μονο σε σενα,κριμα! ... Αντιθετως αποφευγεις να μας μιλησεις για το πλαφον γιατι καταλαβες οτι εκανες λαθος.Οσον αφορα το θελημα του Θεου μου ασε με να ξερω καλυτερα γιατι αν εσυ επικοινωνεις με δαιμονια μεσω ποτηριων η εισαι καλα βολεμενη στις πλανες σου και στον αγνωστικισμο σου εγω εχω επικοινωνια και Τον Δοξαζω καθε ωρα ακομα και στα πιο απλα (οπως το να πιασω ενα μεγαλο ψαρι).Και σου ξαναλεω οτι ολοι εχουμε παθη και αδυναμιες!Ο ηθικισμος ειναι αδυναμια και ανοησια.Μην φοβασαι να θυμωσεις η να με βρισεις γιατι εμενα δεν με ενοχλουν αυτα,ισα ισα που μου αρεσουν γιατι ετσι βλεπω πολλα.Ακομα και ο Χριστος τα 'σπασε ολα στον Ναο και καλα εκανε!Να ειμαστε ανθρωπινοι,οχι ρομποτικοι και εν τελει να καταλαβουμε και να συγχωρεσουμε τους εαυτους μας.Το ευχομαι σε ολους μας.

Υ.Γ Εχουμε πολλα να μαθουμε ολοι μας

δεν εχω λογους να θυμωσω μαζι σου...

εχεις την εντυπωση για μενα, οτι ασχολουμαι με ποτηρακια κ επικλησεις δαιμονων....κ μονο αυτο αποδεικνυει την αγνοια σου για τετοια θεματα...αν οντως ειχες ασχοληθει αληθινα, θα γνωριζες οτι αυτα δεν εχουν καμια σχεση με το θεμα μας....κ δεν εκανα κανενα λαθος σχετικα με πλαφον κ ιερη παραδοση, σου ειπα απλα οτι δεν την δεχομαι....αν θες μπορεις να με κανεις να την δεχτω...στο χερι σου ειναι αν οντως πιστευεις κ θες να μας δειξεις καποια πραγματα
__________________
be no good, be real

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demi : 20-11-12 στις 14:25
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 20-11-12, 14:26
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από badusai Εμφάνιση μηνυμάτων
να διαισθανομαι μια σκοτεινη αυρα και μια δαιμονικη παρουσια στο δωματιο μου(οπου εκει ηταν τοποθετημενα αυτα)

Ηταν συνδεδεμένη αυτή η παρουσία με τα βιβλία αυτά?Η βρήκε φως και μπήκε που λέμε με κάποια τελετή πχ?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από badusai Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Παντοκρατωρ Θεος ομως μεριμνησε και μου επετρεψε την εισοδο στην Θεολογικη Σχολη του Παν/μιου Αθηνων οπου και υπηρξε τεραστιας σημασιας για το λογικον μερος του νου και της ψυχης μου.Θελω αγαπητοι φιλοι να σας πω οτι ολα ειναι πραγματικα και ο πολεμος που δεχομαστε μεγαλος.

Καλό είναι να έχουμε ένα θεολόγο στη παρέα.Πως ακριβώς εμφανίζονται αυτοί οι δαίμονες,ντέμη κοιτάω και σένα.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 20-11-12, 14:31
Το avatar του χρήστη badusai
badusai Ο χρήστης badusai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2012
Περιοχή: Χαλκιδα
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αυτό το λόγο ας συνεχίσουμε τη κουβέντα απο το πρώτο ποστ.Κατάθεσε την άποψη που ξεκίνησες να δούμε που θα βγάλει.Αυτό το άτυπο μπραντεφερ που γίνεται τώρα δε βγάζει πουθενά.

Κοιτα φιλε εγω ειμαι το ξενο σωμα εδω μεσα και το καταλαβαινω.Η δεσποινις ειναι εκεινη που πρωτα με αποκαλεσε ψευτη και ειπε με τη μια οτι δεν εκδηλωνονται ετσι αυτα τα φαινομενα.Πολυ σωστα την ρωτησαμε και οι δυο για το πως εκδηλωνονται αρα τι ρωτας εμενα να καταθεσω την αποψη μου?την εχω ηδη καταθεσει!(ο λογος περι οριων δρασης απο τον Θεο στην εκαστοτε περισταση).Και στην τελικη εγω μοιραστηκα την εμπειρια μου μεχρι τωρα για να δουν οι αναγνωστες περιστατικα που οδηγησαν εναν ανθρωπο που βρισκοταν σε κινδυνο,να γνωρισει τον Θεο!Εκεινη ξεκινησε,εγω απαντησα και ακομα περιμενουμε απαντηση απο μερους της περι εκδηλωσεως!Για να μπαινουν τα πραγματα σε ταξη...Ξερω οτι το υφος μου ειναι περιεργο αλλα προτιμω ακομα και απο ενα pc να εκφραζομαι με τον αληθινο μου εαυτο παρα να λεω αλλα μεσα μου πισω απο την οθονη και να το παιζω ανετος,ψυχραιμος και ευγενης υπερανω-ηθικολογος στην συζητηση!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.