Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-04-18, 16:28
Το avatar του χρήστη Atman
Atman Ο χρήστης Atman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-03-2013
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Pope audience hall (Αίθουσα θρόνου του Πάπα)

Καλησπέρα στο forum,

δεν βρήκα κάπου σχετικές πληροφορίες αλλά αν το συγκεκριμένο θέμα έχει αναλυθεί προηγούμενα θα ήθελα να με κατευθύνετε μήπως βγάλω καμιά άκρη...

Μεταφράζω λοιπόν πληροφορίες από το συγκεκριμένο link
http://www.collective-evolution.com/...ant-reptilian/
Όπως θα δείτε πρόκειται για υπαρκτό κτίριο που χτίστηκε το 1971 από τον Pier Luigi Nervi. Εκεί από ότι κατάλαβα βγαίνει και μιλάει ο Πάπας.

Το βλέπεις λοιπόν εξωτερικά και λες χμ... σαν κεφάλι από φίδι μοιάζει αυτό (φωτό 1).
Αλλά πάλι ιδέα μου θα είναι...
Μπαίνεις στο εσωτερικό του και βλέπεις τα παρακάτω:
Φωτό 2: Άποψη του χώρου από την είσοδο. Πάλι κεφάλι από φίδι μου θυμίζει...
Φωτό 3: Αυτό επίσημα λένε ότι είναι το άγαλμα του Ιησού... Το κεφάλι του εμένα πάλι σε φίδι μου κάνει πάντως.

Δείτε και το link έχει ενδιαφέρον.
Διαβάζω αρκετό καιρό είναι αλήθεια για ερπετοειδείς εξωγήινους και σχέσεις με πεφωτισμένους κλπ. κλπ. αλλά το συγκεκριμένο μου έκανε εντύπωση γιατί είναι κάτι που ο καθένας μπορεί να το δει και να το επιβεβαιώσει.

Εκτός και ο αρχιτέκτων ήθελε να πει κάτι άλλο...
Έχει κάποιος κάτι να με διαφωτίσει; Μήπως το έχω πάρει κι εγώ όπως και ο συγγραφέας του Αγγλικού άρθρου λάθος;

ΥΓ. Να με συγχωρείτε και πάλι αν το θέμα έχει αναλυθεί ήδη...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg audience-hall.jpg (20,5 KB, 29 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg eyes.jpg (20,0 KB, 29 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Screen-Shot-2017-11-15-at-11.57.43-AM.jpg (21,7 KB, 26 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-04-18, 17:20
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Αυτά είναι τα ωραία με το βατικανό. Εμείς έναν τραγόπαπα πατριάρχη συνήθως έχουμε που θα τον βρίζουμε γιατί κάνει την κότα στους τούρκους...αυτοί διατηρούν ακόμη το μυστήριο

Η ομοιότητα με φίδι είναι όντως εμφανής και το περίεργο είναι ότι στο χριστιανισμό ο όφις έχει απ'οσο ξέρω μόνο αρνητική σημασία, άρα δεν δικαιολογείται κάπως η χρήση του συμβόλου του.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-04-18, 18:43
Το avatar του χρήστη Atman
Atman Ο χρήστης Atman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-03-2013
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Γεια σου Johnkokk!

Από αυτό το ερώτημα πιάστηκα κι εγώ λοιπόν και άρχισα σιγά σιγά (κι ακόμη ψάχνω) να το συνδέω με θεωρίες τύπου David Icke περί ερπετοειδών εξω/εσωγήινων (ή και εξωδιαστατικών οντοτήτων) οι οποίοι κατά καιρούς (και σύμφωνα με διάφορες πηγές ακόμη και σήμερα) ορίζουν τις τύχες αυτού του πλανήτη και της ανθρωπότητας.

Και σε συνδυασμό και με άλλες αναφορές που δείχνουν σαφείς υπαινιγμούς προς τη λατρεία του φιδιού/ερπετού αρχίζω να κλείνω προς το συμπέρασμα ότι τα παραπάνω δεν απέχουν μάλλον από την πραγματικότητα.

Για παράδειγμα, δείτε αυτή την εικόνα (άσχετο μεν με την αίθουσα θρόνου του Πάπα αλλά σχετικό επίσης με φίδι/δράκο/ερπετό)
https://www.google.gr/search?q=omnis...OgqNhDyzfEy3M:

Τα λατινικά στην κονκάρδα σημαίνουν 'Όλες οι βάσεις σας ανήκουν σ' εμάς'.
Επίσης, αν βάλεις στο google εικόνες με τα keywords αυτά τα λατινικά
'omnis vestri substructio es servus ad nobis' θα βγουν πολύ περίεργες παρόμοιες κονκάρδες.

Κομματάκι κομματάκι προσπαθώ πλέον να συνδέσω αυτό το παζλ, οπότε αν κάποιος βρίσκεται πιο μπροστά από μένα θα ήταν ευχάριστο να μας παρέθετε κάποια σχετικά link.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-04-18, 20:17
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Μπα, δεν πιστεύω στις θεωριες ερπετοειδών και σχετικά. Τα ερπετά ανέκαθεν ήταν από τα πλάσματα που χρησιμοποιούνταν ως σύμβολα από αμέτρητους λαούς και με αρνητική αλλά και με θετική <<χροιά>> (πχ η ράβδος του ασκληπειού).

Πιό πιθανά είναι τα σενάρια κάποιας μυστικής οργάνωσης με μεγάλη ισχύ, παρά η ύπαρξη φιδόμορφων πλασμάτων-δαιμόνων-εξωγήινων που ελέγχουν την ανθρωπότητα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-04-18, 20:50
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπα, δεν πιστεύω στις θεωριες ερπετοειδών και σχετικά. Τα ερπετά ανέκαθεν ήταν από τα πλάσματα που χρησιμοποιούνταν ως σύμβολα από αμέτρητους λαούς και με αρνητική αλλά και με θετική <<χροιά>> (πχ η ράβδος του ασκληπειού).

Πιό πιθανά είναι τα σενάρια κάποιας μυστικής οργάνωσης με μεγάλη ισχύ, παρά η ύπαρξη φιδόμορφων πλασμάτων-δαιμόνων-εξωγήινων που ελέγχουν την ανθρωπότητα.
Κάποιοι λένε ότι οι δεινόσαυροι (λίγο πριν εξαφανιστούν) είχαν ήδη εξελιχθεί σε πλάσματα με μεγάλο εγκέφαλο/υψηλό IQ, φύγανε για άλλους πλανήτες και γύρισαν αργότερα πίσω... παλαβά πράγματα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-04-18, 22:49
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποιοι λένε ότι οι δεινόσαυροι (λίγο πριν εξαφανιστούν) είχαν ήδη εξελιχθεί σε πλάσματα με μεγάλο εγκέφαλο/υψηλό IQ, φύγανε για άλλους πλανήτες και γύρισαν αργότερα πίσω... παλαβά πράγματα.
Δε πρέπει να μιλάμε για τέτοια πράγματα εδώ γιατί παρακολουθούν τα πάντα!!!Πριν από 20 χρόνια άρχισε η προσπάθειά τους να διεισδύσουν στην κοινωνία μας διαφθείρωντας τα μικρά παιδιά ------>


Δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να πω περισσότερα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-04-18, 13:24
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε Atman δεν υπάρχει αυτό το θέμα και νομίζω πως πολύ καλά έκανες και το
άνοιξες μια και είναι πολύ περίεργη η όλη κατασκευή....

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως το κτήριο (που μάλλον βρίσκεται στο Βατικανό)
δεν περιέχει θρησκευτικά σύμβολα μια και βρίσκεται σε ένα κράτος (ΒΑΤΙΚΑΝΌ)
που είναι αυστηρά θεοκρατικό.....
Είναι ένα κτήριο κρύο η μάλλον παγερό αδιάφορο αχανές που δεν έχει προσωπικότητα....
Κάποιες φωτό από την ιστοσελίδα η 3 και η πέμπτη πράγματι μοιάζουν με κεφάλι φιδιού...

Επίσης δεν διέκρινα ούτε έναν σταυρό περίεργο αυτό....
παρά την ύπαρξη του αγάλματος του Χριστού

Τώρα σχετικά με το άγαλμα του Χριστού δεν νομίζω πως είναι κάτι περίεργο
και τα μαλλιά απλά ανεμίζουν που δείχνει μια "κίνηση" ανόδου στο γλυπτό..

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.