Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 19-07-06, 19:07
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Το συγκεκριμένο νήμα δημιουργήθηκε από διαχωρισμό των παραπάνω δημοσιεύσεων από το νήμα "Το μάτι" το οποίο θα βρείτε στις "Προσωπικές Εμπειρίες"

Σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης της Κοινότητας (Link θα βρείτε στην υπογραφή μου):

ι) Όταν απαντάτε σε ένα υπάρχον θέμα, παραμείνετε κοντά στο περιεχόμενο που ήδη συζητείται. Απαντήσεις άσχετες προς το αρχικό θέμα, θα διασπώνται και θα μετακινούνται σε νέο Θέμα, με νέο σχετικό τίτλο και ένδειξη "Μεταφέρθηκε", από τους Συντονιστές. Σε περίπτωση διάσπασης, θα υπάρχει ανάλογο μήνυμα από τον Συντονιστή.


Στο νήμα "Το μάτι" καταχωρήθηκαν αλλεπάλληλα μηνύματα εκτός θέματος κυρίως από τους χρήστες arela και Lazaros.Τα μηνύματα αυτά σύμφωνα με τη κρίση μου μεταφέρθηκαν σε νέο νήμα υπό το τίτλο "Το μάτι - offtopic" το οποίο κλειδώθηκε. Το επίμαχο νήμα μπορείτε να το βρείτε εδώ.

Η πολιτική της δημιουργίας offtopic νημάτων υπάρχει και σε άλλα μεγάλα ελληνικά fora (όπως το awmn ή το myphone κτλ. ) και σκοπό έχει να προστατεύσει τη ροή των συζητήσεων από άσχετες αναφορές.Αν ανατρέξετε στο offtopic νήμα θα δείτε ότι τα διαχωρισμένα μηνύματα δεν μπορούν να ενταχθούν ως αυτοτελές νήμα σε καμιά θεματική ενότητα της κοινότητας μας.
Είναι απλά προσωπική επικοινωνία μελών.Ως τέτοια έπρεπε να γίνει μέσω ΠΜ.
η) Το φόρουμ παρέχει τη δυνατότητα να επικοινωνείτε μέσω προσωπικού μηνύματος με κάποιο άλλο μέλος. Συνεπώς, θα πρέπει να αποφεύγονται οι συζητήσεις μεταξύ δύο χρηστών με τη μορφή των δημοσιεύσεων.

Οπότε θεωρώ ότι οι συντονιστικές μου επιλογές είναι σύμφωνες με τους Όρους Χρήσης της Κοινότητας αλλά και με το πνεύμα της προστασίας του διαλόγου.

Ανάλογες ενέργειές μου κατά το παρελθόν μπορείτε να βρείτε link & link .

Αν έγινε κάποιο λάθος είναι αυτό της μη επαρκούς ενημέρωσης όλων των εμπλεκομένων στο συγκεκριμένο νήμα των οποίων οι δημοσιεύσεις διαχωρίσθηκαν.Αν και υπήρξε ενημέρωση στο νήμα "offtopic" αυτό διέφυγε της προσοχής της χρήστριας arela με αποτέλεσμα τη δήλωση αποχώρησής της.
Έπρεπε να είχα στείλει και προσωπικό μήνυμα ώστε να γίνει ακόμα πιο σαφές το τι έγινε από μέρους μου.Γενικά η πολιτική της κοινότητας είναι οι συντονιστές να κάνουν σαφή την όποια παρέμβασή τους.

Ως εκ τούτου θεωρώ ότι οι εισηγήσεις της χρήστριας arela περί καταστρατήγησης της ελευθερίας του λόγου και της επικοινωνίας των μελών ότι είναι άκυρες.Ελπίζω να ανακαλέσει τις δηλώσεις της περί αποχώρησης.Ειλικρινα θα λυπηθώ πολύ αν εμμείνει στην απόφασή της καθώς μου έχει δημιουργήσει άριστες εντυπώσεις.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apan@samos : 19-07-06 στις 20:30
  #12  
Παλιά 20-07-06, 22:00
Το avatar του χρήστη Mordiel
Mordiel Ο χρήστης Mordiel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2004
Περιοχή: Paleville
Μηνύματα: 226
Arrow

Για να ξεκαθαριστεί το πράγμα, κι ας αποχωρήσεις arela, ...Λες:
" διαπίστωσα με ψιλο-φρίκη ότι οι ανταλλαγή μηνυμάτων μου με το μέλος Λάζαρος, έχει διαγραφεί εντελώς απ’το νήμα αυτό, ίσως απλά εκ της παρότρυνσης του μέλους excellent, και πάντως ερήμην μου "
Και δηλαδή τι το αξιόλογο περιείχε η ανταλλαγή άσχετων προς την συζήτηση και ειρωνικών μυνημάτων σας πέρα από την ικανοποίηση του εγωισμού του καθενός σας και συνάμα (υπό την αδιαφορία σας) την απώθηση άλλων μελών της κοινότητας που θα επεδίωξαν να διαβάσουν για ένα ενδιαφέρον θέμα, αλλά είχαν μπροστά τους αυτό το χάλι!; Μου λες;
Ή μήπως τέτοια καμώματα εσύ τα επιτρέπεις γιατί τα θεωρείς καθώς πρέπει στο δικό σου forum, επειδή κατ' εσένα προωθούν την
ελευθερία έκφρασης και την επικοινωνία;
Οι προσωπικές αντιμαχίες και άλλες διαφορές έχει τονιστεί επανειλημμένα να γίνονται μέσω πμ και όχι προς θέαση όλων των υπολοίπων. Τραβάτε αλλού αν ψάχνετε για κοινό που θα σας θαυμάζει και θα κρέμεται από την κάθε ανούσια εκφραστική εξαπόλυσή σας! Δεν θα γίνει αρένα εδώ όπως κάποιοι επίμονοι επιδιώκουν!! Υπάρχουν και κανονισμοί που το ξεκαθαρίζουν αυτό πολύ καλά! Ο apan ήταν σαφής.

Επίσης συνεχίζεις: " Η αλήθεια είναι πως βλέποντας τη θεματολογία αυτής της σελίδας, έσπευσα να γραφτώ χωρίς να το ψάξω σε βάθος. Αν υπάρχει «κανονισμός» που να επιβάλλει τη διαγραφή ποστς που δεν σχετίζονται άμεσα με το θέμα σ’ένα νήμα, ομολογώ πως δεν τον διάβασα. Είδα όμως επί του πρακτέου (και μάλιστα σε νήμα που άνοιξα η ίδια) τη λογική που επικρατεί στο χώρο σας, και τη βρίσκω αντιδεοντολογική (δε θέλω να πω φασίζουσα) και αναχαιτιστική στην ελευθερία έκφρασης , αλλά και γενικότερα στην ευρύτερη ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ μεταξύ μελών. Με το αυθαίρετο της κίνησής σας, ηττήθηκαν κατά την ταπεινή μου γνώμη, οι δυο αυτοί στόχοι (ελευθερία έκφρασης και επικοινωνία) που δικαιώνουν άλλωστε την ύπαρξη ιστοσελίδων στις οποίες διεξάγονται δημόσιοι διάλογοι. "
Μάλιστα. Και δεν έψαξες να μάθεις περί των κανονισμών όπως ομολογείς, και συνεχίζεις τις αβάσιμες κατηγορίες σου απέναντι σε αυτήν εδώ την κοινότητα, παρόλο που υπήρξε ενημέρωση για την παρέμβαση, η οποία σου διέφυγε. ( από apan : Αν και υπήρξε ενημέρωση στο νήμα "offtopic" αυτό διέφυγε της προσοχής της χρήστριας arela με αποτέλεσμα τη δήλωση αποχώρησής της. )
Την λογική του χώρου εδώ δεν νομίζω πως την έχεις μελετήσει καθόλου αν έβγαλες συμπέρασμα από μια βιαστική ματιά που έριξες μέσα σε μια δύο μέρες (ή μήπως ήταν ώρες). Και εδώ ισχύει η απάντηση που έδωσα πιο πάνω.
Και όσο περί αντιδεοντολογισμού, φασισμού και ανατριχιάσματος που ισχυρίζεσαι ότι επικρατεί εδώ, πέφτεις τελείως έξω!
Μήπως λοιπόν παρόλ' αυτά δεν χόρτασες με τους προηγούμενους διαφωνούντες στο θέμα που είχες ανοίξει και συνεχίζεις ακόμη το ειρωνικό υφος!;! Και αυτά δεν τα λέω σωνει και καλά για να σε προσβάλω ή να σε μειώσω, κι ας τα εκλάβεις ως τέτοια. Αλλά η περίπτωση κάποιων μελών που εμφανίζονται κάθε λίγο και τα κάνουν λίμπα με την στάση τους χωρίς σεβασμό προς τους υπολοίπους έχει παρατραβήξει.

" Επ’αυτής (της αρχής) η ενέργειά σας να διαγράφετε μηνύματα κατά το δοκούν, μάλλον προσβάλλει τους γράφοντες τα μηνύματα αυτά. "
Και το να χαλάτε μερικοί την συνολική εικόνα ενός χώρου από την δίψα σας για σαχλοφλυαρία προσβάλει ένα σωρό άλλους που προσπαθούν να συζητήσουν, να προβληματιστούν, να διερευνήσουν, να εμπνευστούν, ακόμη και να μάθουν κάτι γύρω από σοβαρά θέματα που τους απασχολούν, και όχι να αισθάνονται ότι παρακολουθούν ηλίθια reality shows, κουτσομπολίστικες εκπομπές και παράθυρα τηλεοπτικών ειδήσεων με ισχυρογνώμονες διαφονούντες.

Εαν σε κάποιους τους κακοφαίνεται και παρεξηγιούνται με την στάση και τις ενέργειες των συντονιστών ας παρεξηγιούνται. Εγώ θα πρότεινα εσείς που κατηγορείτε, να αναλογιστείτε με ειλικρίνεια τι συνέβη και από ποιούς ξεκίνησε η λάθος πορεία, και στην συνέχεια στράβωσε η διεξαγωγή ενός ενδιαφέρον θέματος συζήτησης. Μιας και αραδιάζεις έντονα το παράπονό σου arela σου λέω ότι εαν βρισκόσουνα σε επίγνωση θα μπορούσες κάλλιστα να είχες συνεχίσει τον διάλογο επί του θέματος με τον polykarpo χωρίς να αναλώνεσαι και να επιτηδεύεσαι σε ειρωνικές ανταπαντήσεις προς αυτούς που ήθελαν να προκαλέσουν αντιπαραθέσεις και να χαλάσουν την ροή για να προβάλλουν το δικό τους. Ήταν τόσο αναγκαίο δηλαδή να μπεις κι εσύ μέσα στον χορό τους και να τον φουντώσεις κι άλλο;;!
Και επειδή μετά κάποιος από τους υπεύθυνους του forum επενέβη (και πολύ καλώς έπραξε) για να ξεδυαλύνει το μπάχαλο και να βάλει μια τάξη, το γυρίζουμε σε κατηγορίες, επιπλέον διαστρέβλωση και καοχαρακτηρισμό ολόκληρης της κοινότητας; Πώς τα βλέπετε τα πράγματα ορισμένοι;!


Ο apan@samos λοιπόν, σωστά έπραξε, διευκρίνισε και ξεκαθάρισε το θέμα/πρόβλημα που προέκυψε με το topic 'Το Μάτι' και τα...παράγωγά του.

...
Παράθεση:
" Μπορείτε να προβείτε στη διαγραφή μου λοιπόν, για να εξυπηρετήσετε την εύρυθμη λειτουργία σας και να μην έχετε στη λίστα μελών σας εγγεγραμμένο μέλος πρακτικά ανενεργό. Δε θα’ναι άλλωστε καμιά σημαντική απώλεια για το χώρο σας η διαγραφή μου. Μπορείτε επίσης να διαγράψετε και ολόκληρο αυτό το νήμα ή έστω το παρόν ποστ μου, για να μην καταφαίνεται δημόσια ως «αγκάθι στο πλευρό σας» ή στιλίτευση ενός σαθρού στο λειτουργικό σας, όπως το εισέπραξε τουλάχιστον ένα απ’τα μέλη σας και εξ αφορμής του οποίου αποχωρεί. Η νοοτροπία και η πρακτική σας άλλωστε, επιτρέπει και προάγει την απάλειψη και αυτού του μηνύματός μου. Με δεδομένο ότι το παρόν κατατεθέν μου είναι α/ εκτός θέματος και β/ σας ασκεί αρνητική κριτική, δεν θα εκπλαγώ αν κρίνετε και αυτή τη διαγραφή επιβεβλημένη και απολύτως αναγκαία… "

" Ευχαριστώ για τη φιλοξενία σας στο το μικρό διάστημα που διήρκεσε η παραμονή μου στο χώρο σας και εύχομαι καλή συνέχεια στην ομάδα σας. "
- Και η ειρωνία συνεχίζεται.
Όσο για την ευχή που μας δίνεις, παρολίγο να την πιστέψω.
__________________
I would spread my clothes beneath your feet
But I am poor, and have no clothes.
I have spread my dreams beneath your feet;
Tread softly, for you tread on my dreams.


- William Butler Yeats
  #13  
Παλιά 21-07-06, 08:55
Το avatar του χρήστη Lazaros
Lazaros Ο χρήστης Lazaros δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-07-2006
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Θα μπορούσε κανείς να απαντήσει στον Mordiel με ποικίλους τρόπους αλλά προσωπικά δε σκοπεύω να απαντήσω σε ότι λεει για το λόγο ότι
δε με ενόχλησε καθόλου το «ξεκαθάρισμα» και η αποπομπή των ανούσιων για κάποιους μηνυμάτων .
Βέβαια δε θα είχα πρόβλημα να αναλύσουμε το ζήτημα από κοντά (κοιτάζοντας ο ένας τον άλλον ) και όχι με λέξεις παγίδες , αφού από την δική μου οπτική γωνιά βρίσκω το μήνυμα του να είναι από τη πρώτη έως τη τελευταία λέξη Λάθος !
απο την δική του οπτική γωνιά για να ομιλεί με τέτοιο στόμφο και σιγουριά μάλλον θα έχει Απόλυτο δίκιο!


People should not be afraid of their governments
Governments should be afraid of their people
(ποιος είναι η κυβέρνηση και ποίοι οι άνθρωποι στη συγκεκριμένη περίπτωση)


Δε θα επεκταθώ άλλο
Φιλικά
LuX
  #14  
Παλιά 21-07-06, 09:29
Το avatar του χρήστη Lazaros
Lazaros Ο χρήστης Lazaros δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-07-2006
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Θα μπορούσε κανείς να απαντήσει στον Mordiel με ποικίλους τρόπους αλλά προσωπικά δε σκοπεύω να απαντήσω αν και νομίζω οτι με προσβάλει αδικαιολόγητα με ότι λεει .

Δε θα απαντήσω κυρίως επειδή δε με ξέρει και δεν με έχει καταλάβει τόσο καιρό οπότε τον δικαιολογώ Απόλυτα .

Τον δικαιολογώ επίσης λόγω ηλικίας και υπέρμετρου ζήλου στην αποστολή που έχει αναλάβει αφου αναγνωρίζω τη προσπαθειά του για ένα καλύτερο site και συνάμα σέβομαι τον κόπο του (όπως και των υπολοίπων)
Δε θα απαντήσω επίσης για το λόγο ότι
δε με ενόχλησε καθόλου το «ξεκαθάρισμα» και η αποπομπή των ανούσιων για κάποιους μηνυμάτων .
Βέβαια δε θα είχα πρόβλημα να αναλύσουμε το ζήτημα από κοντά ...(κοιτάζοντας ο ένας τον άλλον για να δούμε αν το μάτιασμα είναι εφικτό)
και όχι με λέξεις παγίδες , αφού από την δική μου οπτική γωνιά βρίσκω το μήνυμα του να είναι από τη πρώτη έως τη τελευταία λέξη Λάθος !
απο την δική του οπτική γωνιά για να ομιλεί με τέτοιο στόμφο και σιγουριά μάλλον θα έχει Απόλυτο δίκιο!


People should not be afraid of their governments
Governments should be afraid of their people *

*η υπογραφή του και όχι τα προσβλητικά του λόγια με ανάγκασαν να γράψω αυτές τις ολίγες γραμμές

ΥΓ .επειδή πέρασε ένα μισάωρο και δε μπορούσα να κανω edit για να συμπληρώσω αναγκάστικα να διπλοποστάρω .
Μπορείτε να διαλέξετε ποιό/α θα ρίξετε στη πυρά .

Δε θα επεκταθώ άλλο
Φιλικά
LuX
__________________
  #15  
Παλιά 21-07-06, 16:31
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Επειδή αυτό το παιχνιδάκι έχει καταντήσει άκρως κουραστικό και δρα αποπροσανατολιστικά στο σκοπό ύπαρξης αυτού του φόρουμ, θα αναγκαστώ να υπενθυμίσω πως εδώ μέσα υπάρχουν κανόνες που πρέπει να τηρούνται και όχι ο χώρος που ο κάθε πικραμένος, με σαφή στοιχεία κακοήθειας και προβληματικής συμπεριφοράς, παίζει με όσα όλοι οι άλλοι θεωρούν σοβαρά. Αυτό πηγαίνει για εκείνον που νομίζει πως μπορεί να παίζει κρυφτό και να κάνει μια ολόκληρη κοινότητα να ασχολείται μαζί του.

Σχετικά με το θέμα που θίξατε εσείς, Αρελια, έχω να παρατηρήσω πως οι κανόνες ακολουθήθηκαν και δεν έγινε καμία εξαίρεση εις βάρος σας. Η δημιουργία των οφτόπικ γίνεται προς διευκόλυνση των μελών, που έχουν τη δυνατότητα αποστολής προσωπικών μηνυμάτων για τη μεταξύ τους συνεννόηση. Ο χώρος του φόρουμ διέπεται από κανόνες και όχι από φασίζουσες συμπεριφορές. Η ύπαρξη κανόνων δεν φαντάζομαι πως σας ενοχλεί, ενοχλεί όμως (ως φαίνεται) κάποιους άλλους, που κόπτονται περί ελευθερίας του λόγου και λοιπές έννοιες που ούτε κατά διάνοια κατέχουν.

Η Ομάδα έχει θεσπίσει κανόνες λειτουργίας, με τους οποίους οφείλουν να συμμορφώνονται όλοι όσοι εγγράφονται, διαφορετικά η πόρτα είναι ανοιχτή, εφόσον κανέναν δεν πιέζουμε αλλά και δεν συμβιβαζόμαστε με την ποσότητα των χρηστών αλλά με την ποιότητα αυτών.
ΟΙ Συντονιστές επιλέγονται από την Ομάδα με αυστηρά κριτήρια και υπόκεινται στον έλεγχο αυτής. Αν κάποιος χρήστης αισθάνεται αδικημένος από ένα Συντονιστή, μπορεί να επικοινωνήσει με ένα μέλος της Ομάδας και το θέμα θα διερευνηθεί. Στην παρούσα περίπτωση, οι κανόνες ακολουθήθηκαν όπως έπρεπε και ως εκ τούτου θεωρώ την αντίδρασή σας δικαιολογημένη εν μέρει αλλά υπερβολική.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μιχάλης : 21-07-06 στις 17:28
  #16  
Παλιά 21-07-06, 17:25
Το avatar του χρήστη Mordiel
Mordiel Ο χρήστης Mordiel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2004
Περιοχή: Paleville
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Βέβαια δε θα είχα πρόβλημα να αναλύσουμε το ζήτημα από κοντά (κοιτάζοντας ο ένας τον άλλον ) και όχι με λέξεις παγίδες
(... για να δούμε αν το μάτιασμα είναι εφικτό)
Δεν θα είχα πρόβλημα να βρεθούμε και από κοντά. Αν και δεν πιστεύω ότι πραγματικά διαθέτεις την τόλμη για κάτι τέτοιο. Ή μήπως είναι και απειλή τώρα αυτό(μάτιασμα). Αλλά εαν σου είναι δύσκολο να συνενοηθείς με λέξεις επειδή τις θεωρείς παγίδες εξαιτίας του προσχολικού επιπέδου σου τότε αρκέσου στα κοιτάγματα και μην προσπαθείς να εκφραστείς λεκτικά αφού έχεις να μάθεις ακόμη πολλά.
Αν και από τον τρόπο που εκφράζεσαι σε πολλά σου μυνήματα φαίνεται ότι δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα ούτε με τον πιο απλό τρόπο επικοινωνίας.

Παράθεση:
.. αφού από την δική μου οπτική γωνιά βρίσκω το μήνυμα του να είναι από τη πρώτη έως τη τελευταία λέξη Λάθος !
απο την δική του οπτική γωνιά για να ομιλεί με τέτοιο στόμφο και σιγουριά μάλλον θα έχει Απόλυτο δίκιο!
! Ε, μα πώς να μην τα βλέπεις όλα από την δική σου εγωκεντρική οπτική γωνία ως λάθος. Από μόνος σου μας επιδεικνύεις το υπανάπτυκτο επίπεδό σου !

Παράθεση:
People should not be afraid of their governments
Governments should be afraid of their people
(ποιος είναι η κυβέρνηση και ποίοι οι άνθρωποι στη συγκεκριμένη περίπτωση)
Τα έχεις μπλέξει τελείως αλλά μπορείς να διαστρεβλώνεις όσο θέλεις στην απεγνωσμένη σου προσπάθεια να μας την πεις. Είναι γνωστή και παλιά τακτική.


Παράθεση:
Δε θα επεκταθώ άλλο
Κι όμως επεκτείνεσαι.
_______________________
Παράθεση:
Δε θα απαντήσω κυρίως επειδή δε με ξέρει και δεν με έχει καταλάβει τόσο καιρό οπότε τον δικαιολογώ Απόλυτα .
Κι όμως δεν κάνεις τίποτε άλλο από το να απαντάς.
Σε έχουν καταλάβει πολύ περισσότεροι τι φρούτο είσαι απ' ότι νομίζεις. Βασικά εσύ δεν γνωρίζεις καθόλου με ποιούς συνομιλείς γύρω. (όχι, δεν το εννοώ με τον τρόπο που θα σπέυσεις να κοροιδέψεις, δηλαδή από την πλευρά ενός συντονιστή. Το λέω με την καθαρή έννοια, και αναφέρομαι σε όλα τα μέλη εδώ γύρω.) Αλλά τι να καταλάβεις εσύ.
- Παίξε κι άλλο, παίξε

Παράθεση:
Τον δικαιολογώ επίσης λόγω ηλικίας και υπέρμετρου ζήλου στην αποστολή που έχει αναλάβει αφου αναγνωρίζω τη προσπαθειά του για ένα καλύτερο site και συνάμα σέβομαι τον κόπο του (όπως και των υπολοίπων)
Α! Ώστε ξέρεις και την ηλικία μου, ... Και τους ζήλους μου !! Τι λες ρε παιδί μου! Μήπως θα μπορούσες να μου πεις και το μέλλον μου αφού είσαι τόσο χαρισματικός!;;


Παράθεση:
η υπογραφή του και όχι τα προσβλητικά του λόγια με ανάγκασαν να γράψω αυτές τις ολίγες γραμμές
Κι όμως, σε ενόχλησαν όλα όσα έγραψα παραπάνω μιας και αναφέρεσαι σε ολόκληρο το μήνυμά μου και δεν ήταν μόνο η υπογραφή ( η οποία αν είχες προσέξει από παλιότερα δεν είναι μονίμως η ίδια. Όχι όμως και όπως αλλάζεις εσύ nicknames και avatars ).

Τελικά αποδεικνύεις επανειλημμένα πως δεν ξέρεις τι σου γίνεται.


Τέλος πάντων, Lux, μην ανησυχείς, σε καταλαβαίνουμε. Και δεν μας έλειψαν οι τελίτσες σου. Καλό καλοκαίρι. Και βρες καμία καλύτερη ασχολία.
__________________
I would spread my clothes beneath your feet
But I am poor, and have no clothes.
I have spread my dreams beneath your feet;
Tread softly, for you tread on my dreams.


- William Butler Yeats
  #17  
Παλιά 21-07-06, 17:29
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Το παρόν θέμα κλειδώνεται. Για οποιοδήποτε παράπονο επικοινωνείστε μαζί μου, αλλά το φόρουμ δεν θα μετατραπεί για πολλοστή φορά σε μεσημεριανάδικο. Υπάρχουν πολλά μεταφυσικά θέματα που μπορείτε να συνεισφέρετε...
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.