Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-05-07, 01:22
ELASTELLITSA Ο χρήστης ELASTELLITSA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-01-2007
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή

Αφου πρωτα αναφερω οτι οι πληροφοριες που σας γραφω ειναι απο το βιβλιο 'ψυχολιχουδιες'απο τις εκδοσεις ψυχαλου προχωραω στην επομενη ψυχολιχουδια τον καφε!

η ημερα,αν οχι ολων αλλα των περισσοτερων αρχιζει σιγουρα με ενα φλυτζανι καφε.Τι ειναι αυτο που μας κανει να ζηταμε απεγνωσμενα τη γευση και το αρωμα αυτου του μοναδικου ροφηματος?ΧΗΜΕΙΑ-η αγαπημενη μου επιστημη.
ΓΕΝΙΚΑ
οικογενεια rubiaceae
γενος coffea
ειδη arabica,canephora,liberica
αειθαλες δενδρο με υψος 12-14 μετρα.
ΧΗΜΙΚΑ
καφεινη...

ερχονται τα υπολοιπα!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-05-12, 21:21
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Εγώ καφέ δεν πίνω, δεν μ' αρέσει η γεύση του. Για μένα η σοκολάτα ήταν απόλαυση, με ηρεμούσε. Φαγητό δεν έτρωγα ποτέ πολύ. Είναι πραγματικά φάρμακο στη διάθεσή μου. Όταν είχα μελαγχολία έτρωγα ολόκληρη σοκολάτα, τεράστια αυτό το κάνω πια σπάνια. Το φυσιολογικό για μένα πια είναι να φάω 70 γραμμάρια και μια φορά την εβδομάδα διότι γιατρεύτηκα από το πάθος μου, γιατί η σοκολάτα ήταν πάθος.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 04-05-12 στις 21:22
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-07-13, 18:50
theodoros Ο χρήστης theodoros δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2005
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Σοκολατα

Ναι αλλα φημιζεται οτι κουραζει πολυ πολυ το συκωτι/Οποτε δωρο αδωρο.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-11-14, 02:16
makis_dr Ο χρήστης makis_dr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-08-2014
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

καφες και μηλο ειναι τα μυστικα για ενδυναμωσει και αυτο οχι δεν στεκει παρα πολυ ετσι οπως εχουν γινει οι τροφες σημερα αλλα και απο παλια ειναι ολα μεταλλαγμενα προιοντα η σοκολατα η μαυρη βοηθαει κυριως για εμενα και αυτη σε μικρες ποσοτητες μια φορα το εξαμηνο και αμμα με τραβαει με βοηθανε πολυ
ανωτερες δυναμεις στην τροφη που καταναλωνω γιατι αλλιως μαυρο φιδι που με εφαγε θα ετρωγα σκατα και αυτο με απολυτη ειλικρινω ακρως εμπιστευτικο καφες πολυ καφες η καφεινη βοηυαει και στην αυπνια καλο εινα ι να μην κοιμασει ο εγκεφαλος πρεπει να σκεφτεται αν εχω εγκεφαλο που δεν εχω γιατι ειμαι μηχανη αν ειχα και τις απαραιτητες γνωσεις θα ειχα μεταλλαχθει σε κατι σπουδαιο αυτα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.