Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #441  
Παλιά 14-03-09, 10:21
Το avatar του χρήστη sunborn
sunborn Ο χρήστης sunborn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Πήλιο
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Φυσικα και αστειευομαι ! (εν μερει ομως...)

Νομιζω οτι ενα τελματωμενο θεμα σαν και αυτο χρειαζεται ΑΜΕΣΑ και λιγο χιουμορ γιατι κινδυνευει να γινει αφορητα βαρετο !

Ετσι νιωθω εγω δηλαδη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #442  
Παλιά 14-03-09, 11:04
Το avatar του χρήστη akis
akis Ο χρήστης akis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
'Αλλο ένδειξη, άλλο αναφορά, άλλο απόδειξη...
Π.χ.
Έχω μία αναφορά για μία πόλη, για ένα ιερό, και πηγαίνω εκεί και κάνω ανασκαφές για να το βρω.
Εάν το βρω θα είναι πραγματικότητα.
Εάν όχι μπορεί να έχω κάνει ένα λάθος και μπορεί να το βρουν οι επόμενες γενιές αρχαιολόγων.

Τώρα τι σόι είναι αυτές οι ενδείξεις ή οι αναφορές για να μην μπορούμε να βρούμε την Ατλαντίδα εδώ και 100 χρόνια όσο και να ψάχνουμε, είναι προφανές:
ΦΡΟΥΔΕΣ!!!
Και απλώς οι όσες "ενδείξεις και αναφορές" έχουμε αναμασόνται κάθε φορά για να βγάζουν παρά οι συγγραφείς - παραμυθάδες ή λαλημένοι κατά την πλειοψηφία τους...
Συμφωνω με ολα τα τελευταια που γραφεις,διαφωνω με τα προηγουμενα.

Στο αρχικο ποστ μου για το που ειναι η Ατλαντιδα ,κατεδειξα την Μαλτα και ιδιαιτερα την περιοχη κατω απο εκεινη και μεχρι τα παραλια της Αφρικης....

Αν εξαιρεσουμε την αναφορα του Πλατωνα για εξω απο τις Ηρακλειες στηλες καθως και ολο το σκηνικο που εχει δημιουργηθει με τον υπερπολιτισμο και την υψηλη τεχνολογια ,ολα τα υπολοιπα ταιριαζουν.

Οι απο βορρα και νοτο επεκτασεις σε εδαφη που γινονται λογος στα κειμενα ,οτι δεν εχει κατακτησεις που να ανφερονται προς τα ανατολικα και αρα φτανουμε στο συμπερασμα οτι εκεινα τα μερη ηταν των τοτε Αθηναιων,οι οποιοι και τους νικησαν.

Τα απομειναρια ενος μεγαλου πολιτισμου για τα μετρα της εποχης οπου χρονολογουνται ,5000πχ και ισως και παλιοτερα αν υποθεσουμε οτι αυτα μπορει να χτιστηκαν απο απογονους και επιζησαντες του πολιτισμου που υπηρχε εκει...(διπλα στην Μαλτα).

Οτι σιγουρα ειναι στην Μεσογειο ,ειναι και οτι η αιτια της καταστροφης τους ηταν η ιδια που κατεστρεψε και τον πολιτισμο των τοτε Αθηναιων,για αυτο και δεν εχουμε κατι ,πλην κατι περιεργων μεγαλιθικών κτισματων που δεν ξερουμε την προελευση τους .

Φυσικα μπορουμε ολα αυτα να τα παραλειψουμε ,αφου εμεις ψαχνουμε για ουτοπικα πραγματα και ανωτερους χαμενους πολιτισμους.
Η γνωση και ο πολιτισμος δεν σημαινει οτι πρεπει να ειναι ιδιος με τον σημερινο,καθως και οι δυνατοτητες τους σε αλλους τομεις που εμεις σημερα θεωρουμε μαγεια ,μεταφυσικο και αλλα.

Ψαχνουμε λαθος και ψαχνουμε πραγματα που σιγουρα δεν υπηρχαν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akis : 14-03-09 στις 11:06
Απάντηση με παράθεση
  #443  
Παλιά 14-03-09, 11:37
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ψαχνουμε λαθος και ψαχνουμε πραγματα που σιγουρα δεν υπηρχαν.
Άρα θα πρέπει να βρεις το σωστό...
Βρες ΣΤΟΙΧΕΙΑ και απέδειξε τις απόψεις σου...
Το να γράφεις κάτι δεν είναι παρά ένας άνεμος ανάμεσα στους τόσους...
Στο χέρι σου είναι - κάντο.
Βρες αποδείξεις...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #444  
Παλιά 14-03-09, 15:17
Το avatar του χρήστη akis
akis Ο χρήστης akis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

Μα εβαλα πραγματα που ειναι γραμμενα και που εχουν βρεθει,συν το τι λεει μεχρι ενος σημειου ο κοινος νους....τι παραπανω να αποδειξω περιμενεις δηλαδη.

Βαση των δυνατοτητων που υπαρχουν εκει θεωρω οτι ειναι και οποιος θελει το ψαχνει καλυτερα.
Εγω αυτα που ηταν να γραψω και να πω ,αυτο που πιστευω συμφωνα με τη δικη μου ματια το ειπα,αν καποιος θελει και εχει την δυνατοτητα να το ακολουθησει και να το ψαξει περισσοτερο εχει απο εμας οτι βοηθεια θελει.

Απο εκει και περα πρεπει να κανεις τον Κουστω και τον Ιντιανα Τζοουνς μαζι για να αποδειξεις κατι περισσοτερο.....
Ασχολουμαι με αλλα λιγοτερο δυσκολα ,αλλα δεν πειραζει να πω την γνωμη μου και αστην να υπαρχει....στο κατω κατω ...δεν νομιζω οτι ειναι και τι σημαντικοτερο στον κοσμο το να βρεθει ....αφου δεν ειναι αυτο που πιστευουν....
Απλα θα εκλειναν πολλα στοματα που λενε διαφορα ειτε προς την μια ειτε προς την αλλη μερια ,περι Ατλαντιδος.

Προτιμω και εχω σκοπο και λιγο,λιγο το σπρωχνω να βγαλω ακρη για τον ταφο του Μεγα Αλεξανδρου ,βαση αυτων που ειπα.
Απάντηση με παράθεση
  #445  
Παλιά 15-03-09, 02:11
The_Priest Ο χρήστης The_Priest δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-12-2008
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή

Φίλε Άκη,

Γράφεις ότι η ατλαντίδα κατά τη γνώμη σου είναι στην περιοχή της Μάλτας.

Το δικαιολογείς λέγοντας πως όλα τα στοιχεία ταιρίαζουν εκτός από την "..αναφόρα του Πλάτωνα για εξω απο τις Ηρακλειες στηλες καθως και ολο το σκηνικο που εχει δημιουργηθει με τον υπερπολιτισμο και την υψηλη τεχνολογια".

Για ποιό λόγο όμως εξαιρεις αυτά; Η μόνη πήγη για όλους τους ερευνητές είναι ο Πλάτωνας. Από τη στιγμη λοιπόν που τα συμπεριλαμβανεί στην περιγραφή του γιατί τα εξαιρείς;

Το ότι τα υπολοιπά στοιχεία ταιριάζουν και αυτά που εξαιρείς όχι τότε αυτό θα έπρεπε να σε κάνει να απορρίψεις την θεωρία σου και όχι να απορρίψεις αυτά που έλεγε ο Πλάτωνας. Τουλάχιστον όχι χωρίς κάποια καλή εξήγηση.

Έχεις λοιπόν κάποιο καλό λόγο για να εξαιρείς αυτα;

Προσπάθησα να βρω στα προηγούμενα μηνύματά σου κάποιο στοιχείο.
Στο μήνυμά σου (#332) γράφεις:
Παράθεση:
Οταν γραφει πως με τους πολεμους επεκταθηκε απο την μια μερια μεχρι την τυρρηνικη θαλασσα και προς την αλλη μεχρι τις ακτες της λιβυης και της αιγυπτου...αμεσως βγαζουμε το συμπερασμα οτι θα πρεπει να ειναι καπου στην μεση για να γινει αυτο....και σε καμμια περιπτωση στον ατλαντικο...
Μα γιατί βγάζεις αυτό το συμπέρασμα αφού ο Πλάτωνας αναφέρει ξεκάθαρα ότι αυτή βρίσκεται έξω από τις Ηράκλειες στήλες. Για ποιο λόγο επιλέγεις να αγνοήσεις αυτό το στοιχείο.

Σεβαστή η γνώμη σου αλλά θα πρέπει να στέκει και λογικά.
Απάντηση με παράθεση
  #446  
Παλιά 15-03-09, 11:13
Το avatar του χρήστη akis
akis Ο χρήστης akis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

Φιλε μου συμφωνω ,οτι ο Πλατωνας το αναφερει αυτο ξεκαθαρα και οτι φυσιολογικα αφου το λεει εκει θα επρεπε να ψαξουμε ,ομως ο ιδιος ο Πλατωνας φασκει και αντιφασκει σε πολλα πραγματα ,οπως το προηγουμενο με την επεκταση,που δεν εγραφε τιποτα για τους Αθηναιους κτλ.

Να σου πω επισης πως δεν τα εχω διαβασμενα καλα ,ουτε εγω ουτε το ατομο που εφτασε στο συμπερασμα για την περιοχη της Μαλτας και αυτο για να μην υπαρχει με οποιονδηποτε τροπο, κατευθηνση προς καποιο σημειο.

Μεταφερω τα γραφομενα απο την 33 σελιδα...
<<<Η αρχαία Ατλαντίδα σύμφωνα πάντα όπως γράφω με τις δικές μας ενδείξεις και οχι αποδείξεις ,αν και υπάρχουν πάρα πολλά που βρήκαμε κατόπιν τα οποία στηρίζουν σε μεγάλο βαθμό τα λεγόμενά μας είναι κάτι υπαρκτό.

Ένας μεγάλος πολιτισμός ,για τα μέτρα της τότε εποχής ,αναπτύχθηκε και καταστράφηκε ,όμως δεν έχει καμμια σχέση με αυτό το όποιο έχουμε όλοι μας σχηματίσει σαν ιδέα για το τι ήταν η Ατλαντίδα.
Όχι τουλάχιστον σε αυτόν τον υπερθετικό βαθμό.

Αυτό όμως δεν μειώνει στο ελάχιστο την σπουδαιότητα του να βρεθεί ,να καταδειχθει και φυσικά να αποκατασταθεί η πραγματική ιστορία.>>

Το ψαξιμο εχει γινει με τροπο που δεν εξηγειται και ουτε προκειται να κατσουμε να το εξηγησουμε οχι γιατι δεν θελουμε και σας σνομπαρουμε ,αλλα γιατι μπορει να παει αλλου η βαλιτσα.
Βεβαια το καλο ειναι οτι συνηθως οι περισσοτεροι επειδη δεν ξερουν δεν πιστευουν οπως και το σοφο (τρελος ειναι μπορει να λεει οτι θελει).

Επι του θεματος ξανα ....

Οπως βλεπεις εκτος απο εμας ...παρα πολλοι ακομα που κανουν και επιτιπου προσπαθειες και ερευνες ,δεν πιστευουν και αυτοι οτι ειναι εκει που την τοποθετει ο Πλατωνας.
Ετσι την ψαχνουν στην περιοχη της Σαντορινης,Κρητης,Κυπρου,αλλοι στον Ινδικο και παει λεγοντας.

Εμεις πρωτα υποδειξαμε και μετα ψαξαμε και κατα την γνωμη μου εχουμε τα καλυτερα μεχρι τωρα ευρηματα ,συμφωνα με ολα αυτα που ειπαμε.

Φιλικα...
Απάντηση με παράθεση
  #447  
Παλιά 15-03-09, 13:11
The_Priest Ο χρήστης The_Priest δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-12-2008
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή

Φίλε Άκη,

η ερώτηση μου ήταν απλή.

Δεν σε ρώτησα τι κάνουν οι άλλοι:
Παράθεση:
παρα πολλοι ακομα που κανουν και επιτιπου προσπαθειες και ερευνες ,δεν πιστευουν και αυτοι οτι ειναι εκει που την τοποθετει ο Πλατωνας.
Ετσι την ψαχνουν στην περιοχη της Σαντορινης,Κρητης,Κυπρου,αλλοι στον Ινδικο και παει λεγοντας.
Ούτε σε ρώτησα τον τρόπο που ψάξατε:
Παράθεση:
Το ψαξιμο εχει γινει με τροπο που δεν εξηγειται και ουτε προκειται να κατσουμε να το εξηγησουμε οχι γιατι δεν θελουμε και σας σνομπαρουμε ,αλλα γιατι μπορει να παει αλλου η βαλιτσα.
Βεβαια το καλο ειναι οτι συνηθως οι περισσοτεροι επειδη δεν ξερουν δεν πιστευουν οπως και το σοφο (τρελος ειναι μπορει να λεει οτι θελει).
Σε ρώτησα γιατί επιλέξατε να απορρίψετε αυτά τα στοιχεία. Το ότι οι άλλοι έκαναν το ίδιο δεν δικαιολογεί και εσάς.
Το ότι ο Πλάτωνας μπορεί να έχει αντιφάσεις σε κάποια από αυτά που γράφει δεν δικαιολογεί αυτομάτως ότι θα έχει σε όλα όσα γράφει.

Μπορείτε λοιπόν να απαντήσετε στο ερώτημα που θέτω (είτε έσυ είτε οι άλλοι με τους οποίους συνεργάζεσαι);


Για να συνεχίσω το συλλογισμό μου.

Ας πουμε ότι εγώ θέλω να χρηματοδοτήσω μια αποστολή στη Μάλτα.

Θα πρέπει απλά να πιστέψω αυτά που λέτε και να ξοδέψω χρήματα;

Δεν θα πρέπει να υπάρχει η απαραίτητη αιτιολόγηση; 'Οσο πολυπλοκή και άν είναι; Εσύ θα έδινες λεφτά έτσι;


Και κάτι άλλο.

Γράφεις:
Παράθεση:
Να σου πω επισης πως δεν τα εχω διαβασμενα καλα ,ουτε εγω ουτε το ατομο που εφτασε στο συμπερασμα για την περιοχη της Μαλτας και αυτο για να μην υπαρχει με οποιονδηποτε τροπο, κατευθηνση προς καποιο σημειο.
Τι ακριβώς εννοείς; Όταν έχεις χρόνο αν θες απαντάς.

Εγώ καταλαβαίνω ότι απλά άρχισατε να ψάχνετε για την ατλαντίδα χωρίς να διαβάσετε και πολύ τον Πλάτωνα. Απλά δεχθήκατε ότι υπήρξε Ατλαντίδα και αρχίσατε να την "ψάχνετε". Εστιάζατε σε οσες περιοχές "κολλούσαν" με τα κριτήρια που θέσατε και τελικά καταλήξατε στη Μάλτα.


Τέλος γράφεις:

Παράθεση:
Εμεις πρωτα υποδειξαμε και μετα ψαξαμε και κατα την γνωμη μου εχουμε τα καλυτερα μεχρι τωρα ευρηματα

Τι εννοείς;

Εγώ πάλι καταλαβαίνω ότι πρώτα υποδείξατε τη Μάλτα ως την περιοχή της Ατλατίδας και μετά ψάξατε να βρείτε στοιχεία που στηρίζουν αυτή την άποψη σας.
Απάντηση με παράθεση
  #448  
Παλιά 17-03-09, 00:14
Το avatar του χρήστη akis
akis Ο χρήστης akis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από The_Priest
Φίλε Άκη,
Σε ρώτησα γιατί επιλέξατε να απορρίψετε αυτά τα στοιχεία. Το ότι οι άλλοι έκαναν το ίδιο δεν δικαιολογεί και εσάς.
Το ότι ο Πλάτωνας μπορεί να έχει αντιφάσεις σε κάποια από αυτά που γράφει δεν δικαιολογεί αυτομάτως ότι θα έχει σε όλα όσα γράφει.

Μπορείτε λοιπόν να απαντήσετε στο ερώτημα που θέτω (είτε έσυ είτε οι άλλοι με τους οποίους συνεργάζεσαι);


Για να συνεχίσω το συλλογισμό μου.

Ας πουμε ότι εγώ θέλω να χρηματοδοτήσω μια αποστολή στη Μάλτα.

Θα πρέπει απλά να πιστέψω αυτά που λέτε και να ξοδέψω χρήματα;

Δεν θα πρέπει να υπάρχει η απαραίτητη αιτιολόγηση; 'Οσο πολυπλοκή και άν είναι; Εσύ θα έδινες λεφτά έτσι;


Και κάτι άλλο.
Τι ακριβώς εννοείς; Όταν έχεις χρόνο αν θες απαντάς.

Εγώ καταλαβαίνω ότι απλά άρχισατε να ψάχνετε για την ατλαντίδα χωρίς να διαβάσετε και πολύ τον Πλάτωνα. Απλά δεχθήκατε ότι υπήρξε Ατλαντίδα και αρχίσατε να την "ψάχνετε". Εστιάζατε σε οσες περιοχές "κολλούσαν" με τα κριτήρια που θέσατε και τελικά καταλήξατε στη Μάλτα.

Τέλος γράφεις:
Τι εννοείς;
Εγώ πάλι καταλαβαίνω ότι πρώτα υποδείξατε τη Μάλτα ως την περιοχή της Ατλατίδας και μετά ψάξατε να βρείτε στοιχεία που στηρίζουν αυτή την άποψη σας.
Φιλε μου τα δυο τελευταια περιπου ετσι οπως λες οτι τα καταλαβαινεις ετσι καπως ειναι.

Για το ερωτημα σου για το αν πρεπει να με πιστεψεις και να χρηματοδοτησεις μια αποστολη δεν απαντιεται εδω μεσα σιγουρα.
Καταρχην θα επρεπε να ψαξεις για οσα περισσοτερα στοιχεια μπορεις να βρεις που να στηριζουν κατι τετοιο.

Οπως επισης θα χρειαζοσουν καποια δοκιμη για να πιστεψεις οτι τα λεγομενα μας εχουν καποια βαση και δεν ειναι αερολογιες.
Φυσικα το ιδιο θα ζητουσαμε απο μερους σου με καποιο τροπο ,να αποδειξεις οτι η επιθυμια σου να το ψαξεις παραπερα ,ειτε αυτο ειτε ενα αλλο θεμα εξισου σημαντικο ειναι αληθινη και οχι στα λογια.
Απάντηση με παράθεση
  #449  
Παλιά 05-04-09, 22:32
metalskull Ο χρήστης metalskull δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Περιοχή: Περαια
Μηνύματα: 53
Προεπιλογή λενε

θα πω 2 θεωριες που εχω ακουση
1.στην αρχη υηρχαν 3 φυλες
α)ατλαντιοι
β)ΕΛ(ελληνες)
γ)νεγριτες(οπου σε ενα αλλο θεμα στο μεταφυσικο.org ηρθαν σε επαφες με εξωγηινους)
επειδη οι ελληνες ηταν υποδουλωμενοι στους ατλαντιους εκαναν επιθεση και τους εξοντωσαν με λειζερ και κατεστρεψαν τον πυρηνικο αντιδραστηρα και εγινε μεγαλη εκρηξη και καποιοι προλαβαν να φυγουν( με διαστημοπλοια) οι οποιοι ειναι οι εξωγηινοι που μας επισκεπτονται εως σημερα
2.οτι η ατλαντιδα βρισκονταν εκει που βρισκετε τωρα το περιβοητο τριγωνο των βερμουβων....η ατλαντιδδα ειχε καποιους πυρηνικους αντιδραστηρες η ενεργειακου κρυσταλους οι οποιοι(ενας απο τα 2)κατασταφηκαν και ετσι ηρθε ο αφανισμος της ατλαντιδας ομως καποιοι κρυσταλλοι/πυρηνικοι αντιδραστηρες εμοιναν και ετσι εξηγουνται τα μυστηρια φαινομενα που συμβαινουν στο τριγωνο


ομως ο πλατωνας αναφερει οτι η ατλαντιδα ηταν ενα νησι.Εκεινον τον καιρο νησι ειχε την ενοια της χερσονησου

αυτα ειχα να πω
__________________
βαριεμαι
Απάντηση με παράθεση
  #450  
Παλιά 14-05-09, 13:49
greciliana Ο χρήστης greciliana δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2009
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 1
Wink Καλε μου Ζeus

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Zeus
Το κειμενο περιγραφης της Ατλαντιδας οσο παραξενο κι αν ακουγετε ειναι παρομοιο με αυτο της περιγραφης που κανει ο Τολκιν για την Κρυφη πολη των Ξωτικων στις Ατελειωτες Ιστοριες.

Θα πειτε επειρεαστηκε απο τον Πλατωνα (μπα δεν το νομιζω), διοτι αν αληθευουν φημες που θελουν τον κοσμο της Μεσης Γης να υπηρξε τοτε ολα αλλαζουν.

Κατι αλλο την ιστορια ο Πλατωνας την ακουσε απο τον παππου του που ειχε παει στην Αιγυπτο και μυηθηκε στα μυστηρια του ναου, αυτο που λιγοι (ισως) ξερουν ειναι οτι και ο Πλατωνας πηγε σε αυτον τον ναο και μυηθηκε στα μυστηρια και ειδε προσωπικα τα αρχεια που μας αναφερει, ομως κατι δεν κολλαει στην ολη ιστορια (οχι επειδη τελειωνει αποτομα, πραγμα που σημαινει οτι αυτος που πρωτοβρηκε το κειμενο κρατησε μυστικο το ποιο σημαντικο στοιχειο για τη Ατλαντιδα.

Τελος (για την ωρα), η ιστορια εχει παρεμηνευθει, οι Αθηναιοι με τιποτα δεν θα τολμουσαν να εναντιωθουνε σε εναν τοσο ισχυρο πολιτισμο ακομα κι αν ο ιδιος ο Διας τους βοηθουσε.


Χμ.... μαλιστα,θα μπορουσα να πω πως εν μερη εχεις δικιο καλε μου Zeus οσο και αν αυτο παραξενευει πολλους....
αλλωστε οπως θα ξερεις ο τολκιν εγραψε ακομη και τον αρχοντα των δαχτυλιδιων οπωσ και το σιλμαριλιον με την βοηθεια των μυθολογιων ολου του κοσμου....
και γιαυτο κατατασσονται στα επικα μυθιστοριογραφηματα,αρα πολυ σωστος ο συσχετισμος που εκανες.
Επισης θα συμφωνησω μαζι σου οσον αφορα την παρερμηνευση της ιστοριας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.