Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιά 28-07-08, 00:23
Το avatar του χρήστη ABRAAM
ABRAAM Ο χρήστης ABRAAM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ποσειδώνιος
Επειδή κανείς δεν είναι πιο ίσος από τους άλλους καλά θα κάνεις φίλε Αβραάμ να δεις τους προτεινόμενους όρους χρήσης του φόρουμ και αν σου αρέσουν αυτά που λένε και μείνεις, μην γράψεις ξανά ποστ που θα διαγραφεί.

Καλώς όρισες
καλως σε βρηκα

μπορεις να μου πεις (αλλιως να θεωρησω οτι πιο "ισος" ειναι αλλοι παρα εγω) σε ποιον απο τους ορους που μου παραθετεις προσεκρουσαν οι φρασεις μου "ωραιο θεμα" ή ανατριχιαστικο θεμα"???
για να καταλαβω το τι θα διαγραφεται δηλαδη...

απο την αλλη το πιο πανω ποστακι το απευθυνα στους διαχειριστες, ομως αντ'αυτων μου απαντησε ενα απλο μελος...

δεν ειναι περιεργο?

περιμενω απαντηση απο τους υπευθυνους για θεματα ευθυνης του φορουμ εκτος και αν εισαι εσυ αυτος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ABRAAM : 28-07-08 στις 00:23
Απάντηση με παράθεση
  #192  
Παλιά 28-07-08, 13:38
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ABRAAM
απο την αλλη το πιο πανω ποστακι το απευθυνα στους διαχειριστες, ομως αντ'αυτων μου απαντησε ενα απλο μελος...

δεν ειναι περιεργο?

περιμενω απαντηση απο τους υπευθυνους για θεματα ευθυνης του φορουμ εκτος και αν εισαι εσυ αυτος
Επικοινώνησα μαζί σου από χθες μέσω p.m και τώρα σου απάντησε ένα απλό μέλος όπως λες παραθέτοντας τους κανόνες λειτουργίες του forum (γιατί να είναι περίεργο κάτι τέτοιο?)


Το θέμα αυτό ονομάζεται "χαιρετισμός νέων μελών" όπου καινούρια μέλη εκφράζουν τον χαιρετισμό τους προς τα υπόλοιπα. Το παραπάνω post σου θα μπορούσες να το είχες δημοσιεύσει στην "κριτική" ή σε παρόμοιο thread. Αλλά και πάλι δεν υπήρχε λόγος διότι ήδη έχουμε αναπτύξει επικοινωνία μέσω p.m.

Για να ξεκαθαρίσει για ακόμα μία φορά, μηνύματα τύπου "Ωραία θέμα", "Μπράβο, πολύ καλό!" ή οτιδήποτε παρόμοια απάντηση λίγων λέξεων ή μιας πρότασης δεν έχουν θέση στα θέματα συζητήσεων του forum (αν εξαιρέσεις μερικά μόνο όπως αυτά στην κατηγορία "ανεξήγητο στο χώρο των τεχνών", κ.τ.λ).
Οι απαντήσεις πρέπει να είναι όσο το δυνατόν πιο προσεγμένες και "πλούσιες" ή επεξηγηματικές και ουσιαστικές ώστε να γίνονται το πάτημα κάθε φορά για την επόμενη απάντηση, για την επόμενη, κ.τ.λ. ώστε να πραγματοποιούνται όμορφες και επικοδομιτικές συζητήσεις.

Οποιαδήποτε απορία έχει κάποιο μέλος επί αυτού ή άλλων θεμάτων καλό είναι να επικοινωνήσει μέσω p.m με κάποιον από τους συντονιστές ώστε να του λυθούν.

Το θέμα, όπως θα έπρεπε, συνεχίζει να αφορά το καλωσόρισμα νέων μελών στην Κοινότητα του Μεταφυσικού.


Φιλικά,
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xontro_mpizeli : 28-07-08 στις 13:39
Απάντηση με παράθεση
  #193  
Παλιά 28-07-08, 20:08
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Η τοποθέτηση του Μπίζελου ως συντονιστή είναι εξαιρετικά κατατοπιστική, όπως επίσης και η παράθεση του χρήστη Ποσειδώνιου σχετικά με τους κανόνες χρήσης του φόρουμ αυτού.
Η οποιαδήποτε τώρα ιστορία που μπορεί να έχει ένα νέο ή παλιό μέλος του φόρουμ αυτού από τη συμμετοχή του σε άλλα φόρα δεν επηρεάζει καθόλου (αυτός τουλάχιστον είναι ο στόχος της συντονιστικής ομάδας) την αντιμετώπιση του. Οπότε, θα σε παρακαλέσω να μην ζητάς παραπάνω "δικαιώματα" από τα υπόλοιπα μέλη. Posts ανάλογα με αυτά που έκανες δεν έχουν θέση στο παρόν φόρουμ και αυτό δεν πρόκειται να επηρεαστεί από δηλώσεις ανάλογου ύφους.

Προσωπικά δεν γνωρίζω την ιστορία σου και το παρελθόν σου στα διαδικτυακά φόρα, πρώτη φορά ακούω το όνομα σου και η έπαρση που διακρίνει το παραπάνω post σου δεν σου κρύβω ότι με απώθησε εξαρχής. Όπως και να' χει, ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις και τα λόγια του. Στο παρόν φόρουμ είσαι ένα νέο μέλος και ως τέτοιο πρέπει να αποδείξεις (όπως όλοι μας) ότι μπορείς να επιδείξεις τον απαραίτητο σεβασμό προς τους συνομιλητές σου και τους κανόνες που θεσπίστηκαν συχνά με τη συμμετοχή τους. Ακόμα όμως και να "παλιώσεις" σε αυτό το χώρο, δεν θα μπορείς σε καμία περίπτωση να κάνεις posts αυτού του είδους.
Αυτή η προσέγγιση ισχύει σε γενικά πλαίσια στο φόρουμ του μεταφυσικού. Τώρα, οι τοποθετήσεις σου ως προς ελευθερία του λόγου κ.λπ. δεν μπορούν παρά να χαρακτηριστούν άκυρες, μιας και μπορεί να είσαι "παλιό μέλος" γενικά σε άλλα φόρα όμως δεν γνωρίζεις ότι τέτοιου είδους "επιχειρήματα" έχουν αντιμετωπιστεί πάρα πολλές φορές κατά το παρελθόν από τη συντονιστική ομάδα και τα λοιπά μέλη με τον πρέποντα τρόπο. Επομένως, πριν πάρεις μέρος σε οποιαδήποτε συζήτηση σε προτρέπω να κάνεις μία αναζήτηση στο φόρουμ που σε φιλοξενεί για να ενημερωθείς, μιας και η τοποθέτηση σου στο εν λόγω σημείο (περί ελευθερίας λόγου κ.λπ.) είναι εξαιρετικά άκυρη.

Οπότε, να σου ευχηθώ καλή συμμετοχή ως νέο μέλος που είσαι και ευελπιστώ ότι θα αφιερώσεις λίγο χρόνο αυτή τη φορά να ενημερωθείς πριν συμμετάσχεις στις συζητήσεις μας.

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
Απάντηση με παράθεση
  #194  
Παλιά 28-07-08, 21:15
Το avatar του χρήστη ABRAAM
ABRAAM Ο χρήστης ABRAAM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Η τοποθέτηση του Μπίζελου ως συντονιστή είναι εξαιρετικά κατατοπιστική, όπως επίσης και η παράθεση του χρήστη Ποσειδώνιου σχετικά με τους κανόνες χρήσης του φόρουμ αυτού.
Η οποιαδήποτε τώρα ιστορία που μπορεί να έχει ένα νέο ή παλιό μέλος του φόρουμ αυτού από τη συμμετοχή του σε άλλα φόρα δεν επηρεάζει καθόλου (αυτός τουλάχιστον είναι ο στόχος της συντονιστικής ομάδας) την αντιμετώπιση του. Οπότε, θα σε παρακαλέσω να μην ζητάς παραπάνω "δικαιώματα" από τα υπόλοιπα μέλη. Posts ανάλογα με αυτά που έκανες δεν έχουν θέση στο παρόν φόρουμ και αυτό δεν πρόκειται να επηρεαστεί από δηλώσεις ανάλογου ύφους.

Προσωπικά δεν γνωρίζω την ιστορία σου και το παρελθόν σου στα διαδικτυακά φόρα, πρώτη φορά ακούω το όνομα σου και η έπαρση που διακρίνει το παραπάνω post σου δεν σου κρύβω ότι με απώθησε εξαρχής. Όπως και να' χει, ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις και τα λόγια του. Στο παρόν φόρουμ είσαι ένα νέο μέλος και ως τέτοιο πρέπει να αποδείξεις (όπως όλοι μας) ότι μπορείς να επιδείξεις τον απαραίτητο σεβασμό προς τους συνομιλητές σου και τους κανόνες που θεσπίστηκαν συχνά με τη συμμετοχή τους. Ακόμα όμως και να "παλιώσεις" σε αυτό το χώρο, δεν θα μπορείς σε καμία περίπτωση να κάνεις posts αυτού του είδους.
Αυτή η προσέγγιση ισχύει σε γενικά πλαίσια στο φόρουμ του μεταφυσικού. Τώρα, οι τοποθετήσεις σου ως προς ελευθερία του λόγου κ.λπ. δεν μπορούν παρά να χαρακτηριστούν άκυρες, μιας και μπορεί να είσαι "παλιό μέλος" γενικά σε άλλα φόρα όμως δεν γνωρίζεις ότι τέτοιου είδους "επιχειρήματα" έχουν αντιμετωπιστεί πάρα πολλές φορές κατά το παρελθόν από τη συντονιστική ομάδα και τα λοιπά μέλη με τον πρέποντα τρόπο. Επομένως, πριν πάρεις μέρος σε οποιαδήποτε συζήτηση σε προτρέπω να κάνεις μία αναζήτηση στο φόρουμ που σε φιλοξενεί για να ενημερωθείς, μιας και η τοποθέτηση σου στο εν λόγω σημείο (περί ελευθερίας λόγου κ.λπ.) είναι εξαιρετικά άκυρη.

Οπότε, να σου ευχηθώ καλή συμμετοχή ως νέο μέλος που είσαι και ευελπιστώ ότι θα αφιερώσεις λίγο χρόνο αυτή τη φορά να ενημερωθείς πριν συμμετάσχεις στις συζητήσεις μας.

Φιλικά,
Νίκος.

το κβοταρω για να υπαρχει μεχρι να διαγραφει ισως...


ειδες οτι δεν απαντησα σε προηγουμενο ποστ, σεβομενος την προτροπη του μπιζελιου με τον οποιο ανταλλασουμε πιμι...
κατι που δεν εκανες εσυ γραφοντας τον κανονικα.
ετσι για να με τσιγκλισεις μαλλον...

ζητω εγω παραπανω δικαιωματα?
ξερεις αντιπαθω τα ψεμματα οταν ειδικα λεγονται χαριν εντυπωσιασμου σπηλωνοντας αλλους...


ειναι παραπανω δικαιωμα η ελευθερια αποψης και εκφρασης οταν αυτη δεν αντιβαινει τους ορους χρησης ή τα χρηστα ηθη ?

(προσβλητικες εκφρασεις κλπ)

σκεπτεσαι καλα?

δηλαδη τα μελη του φορουμ δεν εχουν δικαιωμα στην ελευθερια εκφρασης?

μιλας για επαρση δικη μου οταν καθοριζεις οτι ποστακια του στυλ "μπραβο ωραιο θρεντ" ειναι αναρμοστα προς το φορουμ?
με ποιο κριτηριο θεωρεις οτι μια επευφημια ειναι αναρμοστη?
με το "ετσι θελω" μαλλον...

πες μου αληθεια σε ποιο σημειο το αναφερεις στους ορους χρησης του φορουμ?
και πες μου ακομα που παρεβηκα αυτους τους ορους και σου δινω το δικαιωμα να λες ετσι θα γινεται και αμα σ'αρεσει?

φυσικα... ιδιοκτητης εισαι.(αν εισαι).
ετσι να το καταλαβω
αλλα δεν σημαινει τουτο οτι ειναι και δημοκρατικο.

αν αυτο δεν ειναι επαρση δικη σου, τοτε τι ειναι?


και δεν δεχομαι διαγραφη στα γραπτα μου αν αυτα δεν αντιβαινουν τους δηλωμενους ορους χρησης του φορουμ ή τα ηθη, απο κανεναν!

μιλας για πρεπουσα επιδειξη σεβασμου απο την πλευρα μου οταν καθοριζεις το τι και πως θα γραψει ο καθενας? (την στιγμη μαλιστα που ουτε στους ορους του φορουμ αντιβαινω ουτε στα χρηστα ηθη!)

μηπως αυτο ειναι η επαρση φιλε μου?

οπως και να εχει αν ολοι οι συντονιστες σκεπτονται οπως εσυ, τοτε μαλλον περισευω εγω εδω μεσα
πολλοι παλιοι "φιλοι" δεν θα ηθελαν να γραφω εδω αλλα αυτο σε καμια περιπτωση κυριε δασκαλε δεν λεγεται δημοκρατια ή σεβασμος ανθρωπων που προσπαθησαν να συμβαλουν εστω και λιγο στο χωρο σου.

δειξε μου το σημειο που πρεπει να ενημερωθω οπως με προτρεπεις, γιατι μπαινοντας στους ορους δεν ειδα κατι τετοιο και ελληνικα γνωριζω.

περιμενω λοιπον να μου δειξεις την ακυροτητα του ποστ διαμαρτυριας μου οπως λες. αναφερομενος σε καποιο ορο χρησης που παρενεβηκα .

αν δεν το κανεις, τοτε μην με ζαλισεις αλλο, υποτιθεται οτι μιλω με λογικους ανθρωπους.

αν απο την αλλη κανω λαθος τοτε αφου μου το δειξεις στους ορους χρησης να σου ζητησω συγνωμη

ξερεις σολον, εχω μαθει να εκφραζομαι ελευθερα (χωρις να προσβαλω αν δεν με προσβαλουν) γιατι απευθυνομαι σε ανθρωπους που θελουν να νιωθουν ελευθεροι. ισως αυτο να σε ενοχλησε.
γιατι ειναι λιγο τρελο το να τραβας αυτακι για ενα μπραβο και να με κατηγορεις και για επαρση μαλιστα, οταν διαμαρτυρηθηκα που διεγραφει η ανωδυνη αποψη μου !

δειξε μου λοιπον το λαθος μου στους ορους χρησης ή πες μου τι πραγματικα ενοχλησε ο χρηστης αβρααμ.
αλλιως ασε το στυλ "εξουσια ειμαι και ετσι πραττω" ή προχωρησε σε μπαν του λογαριασμου και της ip μου δειχνοντας την δημοκρατικη σου αντιληψη καθως θα εισαι ο δευτερος μετα τον ιανο που διαγραφει μελος για μια επευφημια!

για να καταλαβω ετσι και εγω αλλα και αλλοι το πως αντιμετωπιζετε τους χρηστες.
μες την αναζητηση του πνευματος, δεν λεω...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ABRAAM : 28-07-08 στις 21:20
Απάντηση με παράθεση
  #195  
Παλιά 28-07-08, 21:33
Το avatar του χρήστη AIRMAN 68
AIRMAN 68 Ο χρήστης AIRMAN 68 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Περιοχή: Κηφισιά
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Καλησπέρα και απο εμένα

Με τη σειρά μου θα ήθελα και εγώ να χαιρετίσω τα μέλη του φόρουμ. Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα είμαι σίγουρος ότι θα κολλήσω μαζί σας!
__________________
ΣΟΦΟΝ ΕΝ ΒΟΥΛΕΥΜΑ ΠΟΛΛΑΣ ΧΕΡΑΣ ΝΙΚΑ
Απάντηση με παράθεση
  #196  
Παλιά 28-07-08, 21:39
Το avatar του χρήστη Viktor_Belenko
Viktor_Belenko Ο χρήστης Viktor_Belenko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Περιοχή: Heart of Darkness
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AIRMAN 68
Με τη σειρά μου θα ήθελα και εγώ να χαιρετίσω τα μέλη του φόρουμ. Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα είμαι σίγουρος ότι θα κολλήσω μαζί σας!
Φίλε airman (συνάδελφε σμηνίτη ) καλώσόρισες στο φόρουμ.
Απάντηση με παράθεση
  #197  
Παλιά 28-07-08, 22:58
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AIRMAN 68
Με τη σειρά μου θα ήθελα και εγώ να χαιρετίσω τα μέλη του φόρουμ. Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα είμαι σίγουρος ότι θα κολλήσω μαζί σας!
τιμή μας να κολλήσεις μαζί μας φίλε μου!! χεχε

Καλώς όρισες στην Ελληνική Κοινότητα του Μεταφυσικού και σου εύχομαι καλές αναζητήσεις και καλή περιήγηση στα δεκάδες θέματα συζητήσεων που αφορούν την μεταφυσική!

Οτιδήποτε απορία έχουν τα μέλη (για τα καινούρια το λέω κυρίως) για την λειτουργία του forum ή για οτιδήποτε αφορά το forum καλό είναι να την εκφράζουν μέσω p.m σε κάποιον συντονιστή ή μέλος της G!

Και πάλι, καλώς ορίσατε
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #198  
Παλιά 29-07-08, 10:51
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Χρήστη Αβραάμ,

ειλικρινά δεν μπορώ να ακολουθήσω τον τρόπο σκέψης σου και τα συλλογιστικά σου άλματα, μιας και μήτε τη διάθεση έχω να λύνω παρεξηγήσεις μήτε το χρόνο να σου αποδείξω ποιος ή ποιοι δεν είναι ελέφαντες.

Ως προς τα posts λίγων λέξεων που δεν προσφέρουν κάτι στη συζήτηση, ψάξε λίγο περισσότερο τους κανόνες και διάβασε τους συνδυαστικά. Ένα καλό σημείο για να αρχίσεις είναι αυτό:
Παράθεση:
θ) Το περιεχόμενο των μηνυμάτων θα πρέπει να είναι σαφές και ουσιώδες, ώστε να μη δημιουργούνται απορίες για αυτό ή να παραπλανούνται οι αναγνώστες. Άχρηστα ή ανούσια μηνύματα πιθανώς να διαγράφονται, εάν μετά από σχετική υπόδειξη δεν υπάρξει διόρθωση από τον συγγραφέα. Προτείνεται η αποφυγή μονολεκτικών ή προφανών απαντήσεων, αν και δεν απαγορεύονται.
Επίσης, σου προτείνω να ρίξεις μία ματιά και στο υπόλοιπο φόρουμ για να δεις κάποια βασικά πράγματα που σε συνδυασμό με τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ θα σε βοηθήσουν να καταλάβεις αρκετά. Όπως σου έχω προτείνει ήδη στο προηγούμενο post, ψάξε και ενημερώσου πριν συμμετάσχεις ώστε να μην δεχθείς επιπλέον συντονιστικές ενέργειες και δημιουργηθούν περαιτέρω παρεξηγήσεις.

Για τα υπόλοιπα τώρα τι να πω, ειλικρινά έχω ξεφύγει εδώ και κάποια χρόνια από την ιντερνετική συνήθεια των λεκτικών μονομαχιών σε προσωπικό επίπεδο μέσα από αμοιβαίους χαρακτηρισμούς. Δεν σκοπεύω να γυρίσω στα παλιά τώρα... Οπότε, να αναφέρω κάποια βασικά που ειλικρινά πιστεύω ότι σε μεγάλο βαθμό θα σου δώσουν απαντήσεις.
Αρχικά, εδώ δεν διαγράφονται τοποθετήσεις συντονιστών για λόγους προστασίας τους, παρά μόνο εφόσον παραβαίνουν κανόνες και μέσω διαδικασιών διαφάνειας. Ως προς εμένα, δεν έχει διαγραφεί ποτέ τίποτα που έγραψα εδώ μέσα διότι πάντα σεβόμουν συνομιλητές και χώρο, πόσο μάλλον συντονιστικές μου τοποθετήσεις. Οπότε, μην άγχεσαι γι' αυτό το θέμα.
Ως προς την ομαδική λειτουργία του συντονισμού, επίσης μην άγχεσαι. Βρισκόμαστε σε καθημερινή σχεδόν επαφή για τον όσο το δυνατόν καλύτερο συντονισμό. Η παραπάνω τοποθέτηση μου, ως προς έπαρση κ.λπ., δεν ήταν τοποθέτηση συντονιστή αλλά απλού μέλους και ανθρώπου, αν το διαβάσεις προσεκτικότερα θα το καταλάβεις.
Εκφράσεις όπως "τσίγκλισμα" ή "εντυπωσιασμός" δεν συνάδουν με τον χαρακτήρα μου και δείγματα γραφής και συμπεριφοράς έχω δώσει αρκετά μέσα από πάρα πολλά μέσα ενημέρωσης. Επειδή όμως θεωρώ λογικό να μην έχουμε συναντηθεί κατά το παρελθόν ξανά, θα σου ζητήσω απλά το αυτονόητο: μην ξεψυρίζεις τα λεγόμενα τρίτων ψάχνωντας λεπτομέρειες που πιθανόν σε θίγουν για να θιχτείς. Η κριτική μου ήταν συγκεκριμένη: έκανες ένα post μιλώντας για τον εαυτό σου σε τρίτο πρόσωπο, λέγοντας ουκ ολίγες φορές πόσο γνωστός είσαι για τα μεγάλα και ουσιαστικά σου posts. Αυτό προσωπικά το εξέλαβα ως έπαρση και αυτό ανέφερα. Ως εκεί... είναι μία προσωπική κρίση και αν όντως θέλεις να συζητήσουμε επί τούτου εστίασε στο post σου αυτό καθ' αυτό.
Τώρα για ελευθερίες λόγου και ποιος αποφασίζει εδώ μέσα κ.λπ. είναι ξεκάθαρο ότι δεν γνωρίζεις παρά ελάχιστα για τον τόπο που σε φιλοξενεί. Οπότε, θα σου κάνω την ίδια προτροπή για τρίτη φορά: ενημερώσου πριν συμμετάσχεις, αλλά κυρίως πριν προβείς σε δηλώσεις άκυρες. Δεν έχω περίσσευμα χρόνου για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας ή ότι το φόρουμ δεν είναι ελέφαντας, αν όμως επιθυμείς κάποιες γενικές πληροφορίες ως βάση για να ψάξεις, μπορώ να σου εξηγήσω τον τρόπο λειτουργίας μας και το παρελθόν του φόρουμ μας μέσω π.μ.

Οι κατηγορίες και τα σχόλια σου για το φόρουμ και εμένα καταλαβαίνω ότι έως ένα μεγάλο βαθμό οφείλονται στο γεγονός ότι δεν γνωρίζεις αρκετά βασικά πράγματα για το περιβάλλον στον οποίο επιθυμείς να εισέλθεις. Η άγνοια όμως δικαιολογείται έως ένα σημείο, το οποίο όμως ποτέ δεν αγγίζουμε εφόσον υπάρχει διάθεση ενημέρωσης και διαλλακτικότητα.

Δεν εξέλαβα τίποτα ως προσωπικό από όσα έγραψες γιατί ως άνθρωπος δεν αφιερώνω χρόνο σε παρεξηγήσεις (εκτός ειδικών περιπτώσεων). Σε προτρέπω να κάνεις πέρα και εσύ ανάλογα αισθήματα, ώστε να εστιάσουμε στην ουσία και να δουλέψεις μαζί με τους συντονιστές ώστε να μην υπάρχουν επιπλέον συντονιστικές ενέργειες στα posts σου. Επίσης, θα συμφωνήσω ότι καλό είναι να συνεχίσουμε μέσω π.μ. και ζητώ συγγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη για αυτή την παράλειψη μας.

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
Απάντηση με παράθεση
  #199  
Παλιά 30-07-08, 00:57
Το avatar του χρήστη ABRAAM
ABRAAM Ο χρήστης ABRAAM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

δεκτη η οποια συνεχεια με πιμι, καθως οφειλω σεβασμο στην παρακληση του μπιζελιου.
για να απαντησω ομως στο θεμα του τελευταιου σου ποστ να πω οτι η παραθεση λεει σαφως οτι δεν απαγορευονται και αναφερει σαφως περι ειδοποιησης πριν την διαγραφη, κατι που δεν εγινε.

στα υπολοιπα δεν εχω προθεση να απαντησω δημοσια, δεχομαι το καλοπροαιρετο της τοποθετησης σου, αλλα επειδη πολλες φορες ανεφερες περι αγνοιας του χωρου που με φιλοξενει θα ηθελα να δεις την ημ/νια εγγραφης μου.
αυτο τουλαχιστον μαρτυρα οτι αν μη τι αλλο, μπορει να μην εγραφα, παρακολουθουσα ομως τον χωρο απο παλια. και φυσικα και πριν γραφω ως μελος.

καλα να περναμε και ελπιζω αυτο να ηταν και η τελευταια προστριβη μας...


υγ.
η αναφορα στον εαυτο μου σε τριτο προσωπο ειναι κατι που συμβαινει χρονια τωρα ως παγιος τροπος γραφης μου και εχει το λογο της.
Απάντηση με παράθεση
  #200  
Παλιά 30-07-08, 14:00
Το avatar του χρήστη Eiael Buer
Eiael Buer Ο χρήστης Eiael Buer δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2008
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Γειά σας.
Είμαι καινούριος εδώ -πρώτη φορά επισκέπτομαι τον ιστοτόπο αυτόν-, αν και είμαι πολλά χρόνια στο χώρο του εσωτερισμού.
Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχω για την Αστρολογία με την οποία ασχολούμαι ακόμη περισσότερα χρόνια.
Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλα τα μέλη.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.