Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: H άποψή σας για το ζήτημα της Ομάδας "Ε" ;
Η ύπαρξη της είναι γεγονός και η σωτηρία δεν θα αργησει! 13 6,19%
Πιθανότατα υπάρχει αλλά μάλλον η δράση της είναι διαφορετική 36 17,14%
Ίσως να υπάρχει όμως είναι ουτοπικό να προσμένουμε στην αναγέννηση της Ελλάδας από αυτούς και μόνο 67 31,90%
Ίσως κάποτε να υπήρξε όμως σήμερα υπάρχει μόνο σαν ιδεώδες που πρέπει να μας αφυπνίσει 26 12,38%
Ούτε υπήρξε ούτε θα υπάρξει και οι υποσχέσεις όσων την υποστηρίζουν είναι φρούδες 68 32,38%
Ψήφισαν: 210. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 09-11-05, 18:51
Το avatar του χρήστη Enialios
Enialios Ο χρήστης Enialios δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-07-2005
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Oi Epsilon Einai Kirioi Ton Tesaron Dinameon Tis Fiseos Baritita Hlektrismos Asthenes Pirinikes Dinamis Kai Isxires Pirinikes Dinamis.

Einai Oi Ontotites Aytes Poy Pasxizoun Na Xtisoun To Themelio Tou Kosmoy

Hne ankeli pou epemvenoun se kathe kodika ilys kai antiylis kai diamorfonoun ta emvia onta

Hne to sinolo olon ton ilopioitikon dinameon tis sfairas

me dio frasis isagoun to peras sto apeiro diladi tin taksi

adinaton i epignosi kai i katanoisi oloklirotika olon ayton sti sigekrimeni sixnotita siniditotitas pou vriskete o mesos anthropos

En To Pan

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Enialios : 12-11-05 στις 18:58
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 09-11-05, 21:00
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Enialios
Oi Epsilon Einai Kiripoi Ton Tesaron Dinameon Tis Fiseos Baritita Hlektrismos Asthenes Pirinikes Dinamis Kai Isxires Pirinikes Dinamis.
Einai Oi Ontoties Aytes Poy Pasxizoun Na Xtisoun To Themelio Tou Kosmoy
En To Pan
To κάνεις λίγο πιο κατανοητό αυτό που έγραψες;
Που το στηρίζεις; Το διάβασες πουθενά ή το είπε κανένας;

Και αν θέλεις να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και μικρά γράμματα τα πρώτα των λέξεων...
Υ.Γ: Τι έχετε πάθει και γράφετε έτσι; Δεν είσαι ο μοναδικός, γι αυτο μου φαίνεται παράξενο και αναρωτιέμαι! Είναι "κουλ" γραφή;
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 10-11-05, 01:43
Olympos Ο χρήστης Olympos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-10-2005
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Δεν βγάζουμε άκρη από ό,τι βλέπω...
beetlejuice διάβασα το άρθρο σου για την ομάδα Ε ( http://www.metafysiko.gr/textview.php?id=27 ) .Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον! Τι ακριβώς άλλαξες στις απόψεις σου για το συγκεκριμένο θέμα;
Μπορείς να μας πεις λίγα λόγια μια ΄που έχεις κάνεις και προσωπική έρευνα; Ποιοί ακριβώς ήταν/είναι στην Ομάδα; Και τι ακριβώς είναι η ομάδα αυτή;
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 10-11-05, 07:48
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Oi Epsilon Einai Kiripoi Ton Tesaron Dinameon Tis Fiseos Baritita Hlektrismos Asthenes Pirinikes Dinamis Kai Isxires Pirinikes Dinamis.
Einai Oi Ontoties Aytes Poy Pasxizoun Na Xtisoun To Themelio Tou Kosmoy
En To Pan
Έχεις δίκιο. Τα ίδια συζητούσαμε και στη NASA, όσον καιρό είχα μείνει εκεί (δεν κάθησα πολύ καθώς, ενώ μου είχαν υποσχεθεί ότι θα μου κολλούσαν ένσημα, και μάλιστα βαρέα ανθυγιεινά ως αστροναύτης, οι κουφάλες δεν κόλλησαν ούτε ένα. Και δεν είναι καιρός να χάνω ένσημα γιατί με τις κυβερνήσεις της Ελλάδας δεν θα πάρω σύνταξη ποτέ).

Υ.Γ. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος το νόημα της "επιχείρημα"; Την ψάχνω στα λεξικά και δεν τη βρίσκω, γμτ
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 10-11-05, 09:41
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK
Υ.Γ. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος το νόημα της "επιχείρημα"; Την ψάχνω στα λεξικά και δεν τη βρίσκω, γμτ
Προέρχεται από τη λέξη "επιχειρέω-επιχειρώ" και σημαίνει ,βάζω το χέρι μου σε κάποιο έγο, βοηθώ στην εξέλιξη κάποιου έργου. Το λ."επιχείρημα" είναι ομόρριζο του παραπάνω ρήματος, όπως και τα:" επιχείρησις, επιχειρητής, επιχειρητέον κλπ".

Ελπίζω να σε βοήθησα.



ΥΓ: Ποιος θα πάρει σύνταξη ;;; Είμαστε πολλοί στην ίδια μοίρα... Μόνο όσοι ανήκουν στην ομάδα Ε θα πάρουν.... χχχ
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 10-11-05, 11:27
G-pan Ο χρήστης G-pan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-07-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 129
Cool

Φίλε zepellin,

δυστυχώς το link που παραθέτεις και κατ' επέκτασην το κείμενο που μπορούμε να διαβάσουμε ακολουθώντας το, δεν μπορεί να θεωρηθεί αξιόπιστο ως προς τις πηγές του, ούτε ως προς αυτά που αναφέρει!
Ανώνυμες πληροφορίες για αόριστα γεγονότα...τίποτα έγκυρο που να μπορεί να συγκριθεί κα να αξιολογηθεί!

Και μία απορία: Γιατί (σχεδόν) όλοι όσοι αναφέρονται ως ιδρυτές και μέλοι της εν λόγω ομάδας έχουν εγκαταλείψει τούτο τον μάταιο κόσμο?
__________________
"Κι οποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σαν λουκουμάς!" Νίκος Ρίζος στην ταινία "Της κακομοίρας"
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 10-11-05, 12:11
zepellin Ο χρήστης zepellin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2005
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Συμφωνώ, είναι μόνο μιά ανώνυμη πληροφορία έψαξα πολύ στο διαδίκτυο να βρώ τις ίδιες πληροφορίες αλλά δυστυχώς δέν τις ξαναβρήκα.

Παράθεση:
Και μία απορία: Γιατί (σχεδόν) όλοι όσοι αναφέρονται ως ιδρυτές και μέλοι της εν λόγω ομάδας έχουν εγκαταλείψει τούτο τον μάταιο κόσμο?
Δέν νομούσε κανένας ζωντανός αναγνωρισμένος επιστήμονας να τολμούσε να δεχτεί εύκολα τέτοιον τίτλο για τον εαυτό του. Δέν θα τον άφηναν καθόλου σε ησυχία, θα έπαιζε την ζωή και την καριέρα του κορόνα - γράμματα.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 12-11-05, 18:15
Το avatar του χρήστη elf
elf Ο χρήστης elf δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-11-2005
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Εάν δεν πιστεύεις σε κάτι, γιατί να τοποθετείσαι εναντίων του; Εάν η ομάδα Ε είναι ένα 'παραμύθι' ή μία 'απάτη', τί περισσότερο ευεργετικό για αυτήν από το να ασχολείσαι μαζί της; Είναι, κατά την γνώμη μου, αντιφατικό και προβληματικό να αφιερώσω χρόνο και ενέργεια για να ασχοληθώ με κάτι που πιστεύω πως δεν υπάρχει.

Φιλικούς Χαιρετισμούς
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 08-12-05, 15:27
Astria Ο χρήστης Astria δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-12-2005
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Πράγματι, είμαι με κάποιες από τις απόψεις του Α. Κεραμυδά (και λέω "κάποιες" γιατί δεν έχω διαβάσει όλα τα βιβλία του) και εγώ σύμφωνη, από την άποψη πως νιώθω να με καλύπτουν και πως από αυτά που γράφει φαίνεται να είναι πραγματικά Ερευνητής.

Πράγματι λέγεται ότι οι Ε ήρθαν από από κάποιον άλλο πλανήτη, όπως, επίσης ότι διαθέτουν πολύ ισχυρά μυστικά 'όπλα'.
Προσωπικά πιστεύω στην ύπαρξη της ομάδας, και στα παραπάνω,από τα όσα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής και τις συζητήσεις που έχω κάνει με άλλα άτομα. Βέβαια, ακόμα δε μπορώ να εκφέρω τεκμηριωμένη άποψη γιατί τα όσα γνωρίζω δεν είναι επαρκή για ένα μεγάλο-σοβαρό θέμα σαν κι αυτό.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 27-02-08, 19:20
Spn l Optimus Ο χρήστης Spn l Optimus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 102
Προεπιλογή

Αυτη η ιστορια εινα δικοπο μαχαιρι για να μην πω διπλος πελεκυς.Απο την μια δινει ελπιδες στην Ελλαδα που εχει δεχτει πολλες σφαλιαρες απο το 70 και μετα και απο την αλλη αδρανοποιει τους Ελληνες να πετυχουν τον σκοπο τους (Ελληνας=φωτισμενος και ο σκοπος ειναι φωτισουμε και τους αλλους μεσω της Γνωσης). Δεν ξερω κατα ποσο αληθευει αυτη η θεωρια αν και εχω διαβασει απειρα βιβλια,αρθρα και επισκευτει πολλους ιστιοχωρους. Την μια στιγμη πειθομαι την αλλη καποια "γεγονοτα" του κυριου Φουρακη , του κ.Γιαλουρακη και τελος του κ.Ποδοτα (τον οποιο θαυμαζω για τις ερευνες του) με κανουν να πιστευω το αντιθετο.Για παραδειγμα, μιλανε για παγκοσμια ενωση επιστημονων και ατομων με υψηλο δεικτη νοημοσυνης οι οποίοι εκτος απο τα πλουτη του Μιδα εχουν και υπεροπλα με οποια καταριπτουν δορυφορους των Αμερικανων και χτυπουν του αιωνιους εχθρους του Ελληνισμου και του κοσμου, τους Σιωνιστες. Που ηταν αυτη η παναρχαια ομαδα Ε (-3lΕ-..συμβολο που βλεπουμε σε γνωστο αναψυκτικο , η γνωστη εταιρια 3Ε) στις απειρες φασεις της ιστοριας οπου οι Ελληνες πεθαιναν σαν τα σκυλια? Που ηταν στην Κυπρο ? και που ειναι σημερα οπου η χωρα μας δεχετε επιθεση απο ολα τα μετωπα? Συγνώμη αλλα οσο και αν θελω να το πιστεψω δεν μπορω. Δεν ειναι δυνατον μια τοσο συμαντικη μυστικη οργανωση να ειναι γνωστη αυτη και τα προην μελη της καθως και οι στοχοι της. Γιατι τοτε δεν μπορει να κανει τιποτα!
Αν υπαρχει, καλος υπαρχει ,αν οχι ..τι ειχαμε τι χασαμε... σε καθε περιπτωση εμεις καθε μερα που περναει πρεπει να γινομαστε ολο και καλυτεροι ανθρωποι ετσι ωστε να γινουμε εμεις η ομαδα Ε που θα φτιαξει τουτο τον τοπο και μαλιστα χωρις την βοηθεια κανενος υπεροπλου αντιυλης.

Παρολα αυτα θα συνεχισω να ψαχνω ελπιζοντας οτι αυτη η "ομαδα" υπαρχει σε αλλη μορφη απο αυτη που εμεις πιστευουμε και οτι απλα περναει μια φαση αδρανειας.Ο πατερας μου μου λεει οτι "Δεν υπαρχει πιο κουφος απο αυτον που δεν θελει να ακουσει και πιο τυφλος απο αυτον που δεν θελει να δει" και δεν θελω να ειμαι κουφος και τυφλος εξ επιλογης.
__________________
Μεταφέρω Πληροφορίες ,Διατυπώνω άποψη και Δέχομαι την Κριτική ΟΛΩΝ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Spn l Optimus : 27-02-08 στις 19:24
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.