Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-06-06, 19:17
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή

Διάβαζα τόση ώρα με απορία αυτά που έγραψε ο Lux και στο τέλος ο βλάκας συνειδητοποίησα ότι πρόκειται για όνειρο.

Ακούστε και ένα δικό μου όνειρο που το είχα δει δύο φορές σχεδόν το ίδιο. Η δεύτερη φορά ήταν "κάτι" σαν συνέχει της πρώτης φοράς.
Όταν ήμουν πολύ μικρός, περίπου 5 ετών, είχα δει ότι ήμουν με τους γονείς μου σε μία γνωστή μου εκκλησία στη Ρόδο (μία από τις πολλές του αγίου Νεκταρίου, παρεπιπτόντως τον πατέρα μου έλαγαν Νεκτάριο) και ένας παπάς μας έδειξε ένα μυστικό δρόμο που οδηγούσε σε ένα άγνωστο τότε για εμένα μέρος. Σε ένα σημείο ο παπάς μας είπε να σταματήσουμε, γιατί δεν έπρεπε να προχωρήσουμε άλλο. Είδα εγώ την μεγάλη μυστική πόρτα να ανοίγει και να βλέπουμε μόνο φωτιές. Τότε όλοι τρέξαμε πάνω και φύγαμε. Την δεύτερη φορά που είδα το όνειρο, ήταν μετά από 9 περίπου χρόνια. [Διευκρινήσεις: τώρα πια ο πατέρας μου δε ζει, έχω έναν αδερφό ο οποίος είναι σα να μην υπήρχε στο όνειρο, αλλά και ο πατέρας μου ήταν σα να μην είχε πεθάνει.] Πάλι ήμαστε στην ίδια εκκλησία. Κατεβαίνουμε στον μυστικό δρόμο που ξέρω πια οτι οδηγεί στην κόλαση. Εκεί πάλι ο παπάς μας λέει να σταματήσουμε, γιατί αν συνεχίσουμε και κατα λάθος μπούμε μέσα στην κόλαση, πρέπει να πολεμήσουμε τον διάβολο για να βγούμε έξω και ήταν δύσκολο να τον νικήσεις. Εγώ δέχτηκα να μπω. Μπήκα, πολέμησα, νίκησα και βγήκα. Την "πάλη" αυτή τη θυμάμαι έντονα. Το πολέμησα με την σωματική΄μου δύναμη, αλλά λέει ότι με βοήθησε και το μυαλό μου και μία ανωτέρα δύναμη που ήταν ο Θεός.

Αυτό το αναφέρω απλώς ως έναν ΕΦΙΑΛΤΗ...
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-06-06, 21:54
Το avatar του χρήστη daidalos
daidalos Ο χρήστης daidalos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

--------------------------------------------------------------------------------

Ειμαι κληνικος ψυχολογος και ζω στο εξωτερικο για χρονια, οποτε συνχωριστε μου την ορθογραφια και την Αγγλικη συνταξη και σειρα λεξεων.



Ειναι δυσκολο να ερευνησουμε γιατι εχουμε αυτα τα ονειρα διωτι τα συμβολα του ασυνηδητου μας ειναι υποκειμενικα. Παρα 'υτα γενικως οι ανθρωποι εχουμε καποια κοινα πλαισια στα οποια λειτουργει ο εγκεφαλος μας ακομα και στην επιλογη συμβολων.


Φτιαξε μια λιστα απο τα συμβολα συστατικα του ονειρου σου. Βαλε καθε συμβολο σε μια ξεχωριστη καρτα (π.χ φωτια ή ροδος ή παππας) κοιταξε τα συμβολα με μια τυχαια σειρα και κατεγραψε τα πρωτα πραγματα που σου ερχονται στο μυαλο οσο ηλιθια και ασχετα να νομιζεις οτι ειναι.


Αφου το κανεις αυτο, τοτε επανελαβε την δαδικασια με τις καινουργιες λεξεις κληδια που θα ανακαληψεις.


Ειναι σχεδον σαν να κανεις googlia στο ασυνηδητο σου. Τελικώς ισως και να ανακαληψεις τη προσπαθει να σου πει το ασυνηδητο σου ( εαν οντος αυτο συμβαινει) ισως και να εκπλαγεις.


Φιλικα,
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 19-06-06, 00:45
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

δοκίμασε και αναγραμματισμό, από το REED πχ βγαίνει το ered ένα metal συγκρότημα απ' ότι κατάλαβα (πληκτρολόγησέ το στο yahoo και δες το πρώτο που βγάζει)...
Από το REEG βγαίνει και το Gere (Richard Gere...)!
Ή πάλι με το Ered: Ered Luin ένα βουνο του Τόλκιν
Αυτά, καλό βράδυ!
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raistlin : 19-06-06 στις 00:48
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 19-06-06, 08:38
panpam Ο χρήστης panpam δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-06-2006
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Erinath
...
Παράξενο και τρομακτικο το όνειρο. Αλλά να με συγχωρείτε που σας κούρασα, αλλά θεώρησα οτι η λεπτομέρεια ίσως έκανε τη διαφορά.Εντύπωση μου έκανε η συγκεκριμένη τοποθεσία στη Θεσσαλονίκη. Πίσω απο το θέατρο αυτό δεν υπάρχει κάτι που να κινεί τη προσοχή. Οι Θεσσαλονικείς του Μεταφυσικού την ξέρουν και κατάλαβαν φαντάζομαι ακριβώς για το μέρος που μιλάω. Είναι ένας στενός δρόμος ακριβώς πίσω απο το θέατρο απέναντι απο το Λευκό Πύργο. Κρατικό νομίζω λέγετε. Γιατί το όνειρό μου εκτυλίχθηκε εκεί;
Πείτε μου τη γνώμη σας.
Γεια σε όλους.
Έχω ζήσει λίγο εκεί πριν πολλά χρόνια. Υπήρχαν τριγύρω μπαράκια (καταγωειδή), αλλά για εκεί ακριβώς δεν θυμάμαι.
Το γιατί το όνειρό σου εκτυχίχθηκε εκεί, μόνο εσύ, και το μέλλον, ίσως έχουν την απάντηση.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 19-06-06, 19:32
Το avatar του χρήστη Morbid
Morbid Ο χρήστης Morbid δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2006
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Μήπως την ώρα πριν κοιμηθείς ασχολήθηκες με κάτι ποθ περιελάμβανε πλάσματα όμοια με αυτά του ονείρου σου; Κάτι με μέδουσες, αγγέλους, δαιμόνια; Τα όνειρα συνήθως δείχνουν τα πράγματα που επεξεργάζεται το μυαλό τελευταία.

Διάβασες μήπως το "Κάλεσμα του Κθούλου"; Τα πλάσματα που περιγράφεις κάπως θυμίζουν Λόβκραφτ.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-10-11, 19:35
Atalis Ο χρήστης Atalis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2011
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ το οποίο όμως παρακολουθώ αρκετό καιρό και μπορώ να πώ ότι το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον.
Η δική μου προσωπική εμπειρία συνέβη πριν περίπου 10 χρόνια στο σπίτι των γονιών μου. Ήταν νωρίς το πρωί γύρω στις 7 με 7:15. Στο σπίτι κοιμόμουν μόνη (οι γονείς και η αδερφή μου είχαν φύγει ήδη για τις δουλειές και την σχολή της αντίστοιχα). Έβλέπα λοιπόν ένα όνειρο στο οποίο ήμουν σε μία τεράστια φωταγωγημένη αίθουσα που υποτίθεται πως ήταν gallery – αντίκες, προσπερνούσα λοιπόν μπροστά από διάφορα έργα τέχνης, χαλιά, πίνακες, ξυλόγλυπτα μπαούλα κλπ. Φτάνοντας σε ένα στενό διάδρομο (σε σχέση με την πελώρια αίθουσα) πλάτους περίπου 2 μέτρων και οποίος απ΄ότι μπορούσα να διακρίνω, οδηγούσε σε ακόμη μία παρόμοια με αυτή που άφηνα πίσω μου αίθουσα. Καθώς πλησίαζα τον διάδρομο το μάτι μου έπεσε σε έναν ολόσωμο πίνακα ενός αγγέλου (αγιογραφία) που ήταν κρεμασμένος στην άκρη του τοίχου πριν το διάδρομο. Δεν σταμάτησα να τον κοιτάξω απλά μου έκαναν μεγάλη εντύπωση τα πολύ έντονα και ασυνήθιστα χρώματα που είχε πχ. τα ρούχα του ήταν σε έντονα ροζ και μπλε. (υποτίθεται πως στην μορφή του αναγνώρισα τον Αρχάγγελο Μιχαήλ) αλλά αυτό που μου έκανε ακόμα πιο μεγάλη εντύπωση ήταν τα μάτια του. Το άσπρο και το μαύρο στα μάτια ήταν τόσο έντονο που έμοιαζε σαν να ήταν ξεχωριστό κομμάτι του πίνακα, και καθώς τα κοιτούσα και ήμουν έτοιμη να τον προσπεράσω, νοιώθω πως με παρακολουθεί και πως όσο εγώ απομακρύνομαι τα μάτια του συνεχίζουν να στρέφονται προς το μέρος μου, και καθώς στρέφονται ακούγεται ένας εκκωφαντικός θόρυβος ένα τρίξιμο που ακόμα και τώρα που το θυμάμαι μου σηκώνεται η τρίχα (δεν έχω ακούσει τίποτε παρόμοιο ποτέ). Και κάπου εδώ αρχίζει το πραγματικά περίεργο... είμαι σχεδόν σίγουρη ότι ξύπνησα, ξαφνικά είμαι στο δωμάτιο μου ξαπλωμένη, έχω σπασμούς (για λίγα δευτερόλεπτα), δεν μπορώ να φωνάξω μόνο παρακολουθώ τα φώτα να αναβοσβήνουν. Οι σπασμοί σταματάνε και ανακάθομαι στο κρεββάτι μου ανακουφισμένη και τρομαγμένη λέγοντας δυνατά ότι ήταν όνειρο... και ξαφνικά πέφτω ξανά στο κρεββάτι, αυτή τη φορά με πολύ πιο έντονους σπασμούς και για περισσότερη ώρα.
Περιττό να πω πως χε...κα απ΄το φόβο μου και έφυγα απ΄το σπίτι με τις πυτζάμες.
Αν και έχουν περάσει σχεδόν 10 χρόνια από τότε... ήταν και παραμένει το μοναδικό όνειρο που θυμάμαι με τόσες λεπτομέρειες και η μοναδική μέχρι τώρα φορά που φοβήθηκα τόσο πολύ.
Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς κάτι παρόμοιο?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-10-11, 09:55
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Atalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ το οποίο όμως παρακολουθώ αρκετό καιρό και μπορώ να πώ ότι το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον.
Η δική μου προσωπική εμπειρία συνέβη πριν περίπου 10 χρόνια στο σπίτι των γονιών μου. Ήταν νωρίς το πρωί γύρω στις 7 με 7:15. Στο σπίτι κοιμόμουν μόνη (οι γονείς και η αδερφή μου είχαν φύγει ήδη για τις δουλειές και την σχολή της αντίστοιχα). Έβλέπα λοιπόν ένα όνειρο στο οποίο ήμουν σε μία τεράστια φωταγωγημένη αίθουσα που υποτίθεται πως ήταν gallery – αντίκες, προσπερνούσα λοιπόν μπροστά από διάφορα έργα τέχνης, χαλιά, πίνακες, ξυλόγλυπτα μπαούλα κλπ. Φτάνοντας σε ένα στενό διάδρομο (σε σχέση με την πελώρια αίθουσα) πλάτους περίπου 2 μέτρων και οποίος απ΄ότι μπορούσα να διακρίνω, οδηγούσε σε ακόμη μία παρόμοια με αυτή που άφηνα πίσω μου αίθουσα. Καθώς πλησίαζα τον διάδρομο το μάτι μου έπεσε σε έναν ολόσωμο πίνακα ενός αγγέλου (αγιογραφία) που ήταν κρεμασμένος στην άκρη του τοίχου πριν το διάδρομο. Δεν σταμάτησα να τον κοιτάξω απλά μου έκαναν μεγάλη εντύπωση τα πολύ έντονα και ασυνήθιστα χρώματα που είχε πχ. τα ρούχα του ήταν σε έντονα ροζ και μπλε. (υποτίθεται πως στην μορφή του αναγνώρισα τον Αρχάγγελο Μιχαήλ) αλλά αυτό που μου έκανε ακόμα πιο μεγάλη εντύπωση ήταν τα μάτια του. Το άσπρο και το μαύρο στα μάτια ήταν τόσο έντονο που έμοιαζε σαν να ήταν ξεχωριστό κομμάτι του πίνακα, και καθώς τα κοιτούσα και ήμουν έτοιμη να τον προσπεράσω, νοιώθω πως με παρακολουθεί και πως όσο εγώ απομακρύνομαι τα μάτια του συνεχίζουν να στρέφονται προς το μέρος μου, και καθώς στρέφονται ακούγεται ένας εκκωφαντικός θόρυβος ένα τρίξιμο που ακόμα και τώρα που το θυμάμαι μου σηκώνεται η τρίχα (δεν έχω ακούσει τίποτε παρόμοιο ποτέ). Και κάπου εδώ αρχίζει το πραγματικά περίεργο... είμαι σχεδόν σίγουρη ότι ξύπνησα, ξαφνικά είμαι στο δωμάτιο μου ξαπλωμένη, έχω σπασμούς (για λίγα δευτερόλεπτα), δεν μπορώ να φωνάξω μόνο παρακολουθώ τα φώτα να αναβοσβήνουν. Οι σπασμοί σταματάνε και ανακάθομαι στο κρεββάτι μου ανακουφισμένη και τρομαγμένη λέγοντας δυνατά ότι ήταν όνειρο... και ξαφνικά πέφτω ξανά στο κρεββάτι, αυτή τη φορά με πολύ πιο έντονους σπασμούς και για περισσότερη ώρα.
Περιττό να πω πως χε...κα απ΄το φόβο μου και έφυγα απ΄το σπίτι με τις πυτζάμες.
Αν και έχουν περάσει σχεδόν 10 χρόνια από τότε... ήταν και παραμένει το μοναδικό όνειρο που θυμάμαι με τόσες λεπτομέρειες και η μοναδική μέχρι τώρα φορά που φοβήθηκα τόσο πολύ.
Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς κάτι παρόμοιο?

ναι! μου εχει συμβει, οχι με ονειρο, αλλα με κρυσταλλοθεραπεια, αλλα εχουμε κοινα τον αγγελο και τους σπασμους!!

Το εχω ξαναποσταρει και πιο παλια στο φορουμ...δεν θυμαμαι ομως που..

περιεργο τωρα αυτο...

ειπα μια φορα στη ζωη μου να κανω κρυσταλλοθεραπεια, πριν απο πολλα χρονια...πηγα στο σπιτι της δασκαλας υποτιθεται, μαζι με μια φιλη μου...
επειδη δεν ηξερα τι θα συμβει, ειπα στην φιλη μου να κατσει πρωτη, και παρακολουθουσα απο αποσταση... της εβαλε λοιπον τους κρυσταλλους στα τσακρας και αρχισε να της λεει να οραματιστει ρυακια, ποταμακια, δεντρακια, για να χαλαρωσει!!! η φιλη μου αναστεναζε, χαλαρωσε τοσο πολυ,πρεπει να κοιμηθηκε και λιγο απο οτι καταλαβα (!) και ολα μια χαρα....σηκωθηκε ανανεωμενη!! ωραια σκεφτηκα...μια βλακεια ειναι...ας κοιμηθω κι εγω λιγο, δεν βλαπτει!!

ξαπλωνω λοιπον στο κρεββατι και μου βαζει τους κρυσταλλους...προσπαθησε να χαλαρωσεις, μου λεει...τοτε κι εμενα, μου περναει η ιδεα απο το μυαλο να επικαλεστω τον φυλακα αγγελο μου, και συγκεκριμενα τον αναηλ...
τοτε αρχισαν τα περιεργα...
καποια στιγμη νοιωθω ενα εντονο μουδιασμα και ενα ασπρο φως να βγαινει απο το μετωπο μου...το παραξενο ειναι οτι το ειδε και η δασκαλα!!! ενα ασπρο φως μου λεει χωρις να της πω τιποτα...τι εκανες? με ρωταει!
πριν προλαβω να απαντησω, το φως γινεται μαυρο και με σκεπαζει ολοκληρη!!!
αρχιζω να εχω σπασμους τοσο εντονους που δεν μπορω να σταματησω!!! η δασκαλα αρχιζει να φωναζει...εχεις καλεσει πνευμα!! διωξτο!!! διωξτο τωρα!!
με πιανουν τα γελια ακουγοντας την να φωναζει ετσι και αυτο τη φοβιζει πιο πολυ!!
προσπαθει να βγαλει τους κρυσταλλους απο πανω μου και εγω να γελαω και να τρανταζομαι και να της λεω, ηρεμησε θα το σταματησω!!! παιρνω βαθιες ανασες και μετα απο λιγο ηρεμω...

η τυπισσα ειχε τρομαξει τοσο πολυ που μας εδιωξε κακην κακως!!!

η φιλη μου με παιρνει απο κει, λεγοντας δεν εισαι για τετοια εσυ!!

εχουν περασει κανα δυο χρονια και το συζητουσα με την φιλη μου...ακομα δεν ειχα καταλαβει γιατι τρομαξαν τοσο πολυ απο το περιστατικο...πιστευα οτι με ειχε πιασει κατι σαν παροξυσμος η κατι τετοιο..και μου εκανε εντυπωση η αντιμετωπιση της δασκαλας υποτιθεται...

καλα, μου λεει η φιλη μου, δεν καταλαβες τι εγινε? οχι της λεω, τι εγινε?

μαζι με εσενα που ετρεμες...ετρεμε ολο το σπιτι, σα σεισμος...
πλακα κανεις της λεω...
καθολου πλακα, ηταν οτι πιο τρομακτικο εχω ζησει!!


ακομα δεν πιστευω αυτο που μου ειπε τοτε η φιλη μου, αν και δεν εχω λογους να την αμφιβητησω, απλα μου φαινεται too much...εχουν περασει κι εμενα 10 χρονια περιπου απο τοτε!! και ειλικρινα μεχριι που διαβασα το Post σου, πιστευα οτι κατι αλλο ειχε γινει...ισως να ειχα μπολικη αρνητικη ενεργεια συσσωρευμενη μεσα μου και με τους κρυσταλλους να απελευθερωθηκε αποτομα...

αλλα τωρα με εβαλες σε σκεψεις...μηπως ειναι ενας τροπος εκδηλωσης των αγγελων?
εννοω οτι τοσο μεγαλη και δυνατη ενεργεια, δεν θα μπορει το σωμα να την κουμανταρει ευκολα και να ξεσπα σε σπασμους? ισως ...

κανεις αλλος να μας φωτισει??
__________________
be no good, be real

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demi : 19-10-11 στις 09:57
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-10-11, 13:10
AD ASTRA PER ASPERA Ο χρήστης AD ASTRA PER ASPERA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-10-2011
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή ΓΙΩΡΓΟΣ

καλημερα παιδια εχω δει κι εγω καποια ονειρα που μου χουν μεινει και τα θυμαμαι και θα ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας!!πριν αρχισω θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση εχω δει αρκετες φορες γυναικιες μορφες οι οποιες ειναι αγνωστες και δεν τις ξερω ,επισης εγω δει να αλαζει το πρωσωπο μιας κοπελας που ξερω σε κατι αλο,εχω διαβασει στο ιντερνετ οτι αυτη η μορφη που παιρνει μορφες αλλων γνωστων και μη γυναικων ειναι η λιλιθ?ισχυει αυτο?στα ονειρα τωρα,μεσα σε 4 χρονια εχω δει ονειρα τα οποια εχουν σχεση με διαφορες καταστροφες το πρωτο το ειδα εδω και πολυ καιρο θυμαμαι οτι ηταν βραδυ και ειχαμε παει εγω και ο κολλητος μου σενα γηπεδο κοντα στο δημοτικο της πολης(Αγιοι Αναργυροι-Μυκωνιατικα) για να παιξουμε μπασκετ και καποια στιγμη εσκασε η μπαλα και πηγε πολυ ψηλα στον ουρανο εκει ειδα να ερχεται ενα μεγαλο κομματι αστεροειδη,αρχισαμε και τρεχαμε εγω κι ο κολλητος μου και μετα ξυπνησα!το δευτερο ονειρο το ειδα παλι στην περιοχη οπου μενω ομως δεν θυμαμαι να το ειδα αμεσως μετα το πρωτο αλα το ειδα μεσα σε αυτα τα 4 χρονια,ειχα βγει στην εξωπορτα της πολυκατοικιας που μενω και ξαφνικα ειδα να ερχεται λαβα η οποια καλυπτε ολο τον δρομο του στενου επισης ειδα να τρεχουν στα πεζοδρομια κι αλλοι ανθρωποι και εκει ξυπνησα παλι!το τριτο και το τεταρτο ονειρο τα ειδα απ οτι θυμαμαι προσφατα και σε διαστημα 2 βδομαδων μεταξυ τους,στο τριτο ονειρο ειδα την αδερφη μου να στεκεται σε καποια μπαλκονοπορτα ισως και εξωπορτα καποιου σπιτιου και να κοιταζει προς τον ουρανο(ηταν πρωι προς μεσημερι στο ονειρο)με εκπληξη αλα και θαυμασμο 2 μεγαλα εξωγηινα μητρικα σκαφη και τα κοιταξα κι εγω στο ουρανο το ενα εμοιασε σαν δακτυλιδι με δυο μεγαλα εξωγκωματα στια ακρες και φαινονταν αληθινο ενο το αλλο ηταν στενο σαν μια πετουμενη ραβδος και φαινονταν ψευτικο σαν να ηταν ολογραμμα ειπαν καποιες φρασεις που ακουστηκαν πολυ δυνατα σανα ανακοινωναν κατι αλα δεν τις θυμαμαι και το στο τεταρο ονειρο ειδα οτι κοιμομουν και ξαφνικα εκει που ξυπνησα στο δωματιο μου ειχε σπασει ο τοιχος και φαινονταν απ εξω οι υπολοιπες πολυκατοικιες που ηταν κατεστραμμενες σαν ειχε πεσει κατι η να εγινα κανας σεισμος!!θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας γι αυτα τα ονειρα!μηπως ειναι προφητικα??επισης εγω δει και καποια αλα ονειρα οτι ειχαμε παει στο παλιο εξοχικο που χει πουληθει τωρα και το υπνοδωματιο μεσα ηταν σκοτεινο περιτρυγιρισμενο απο φωτεινους κοκκινους σταυρους οπου υπηρχε ενα πλασμα εκει μεσα που περπαταγε στους τοιχους!!!μια αλη φορα ειδα οτι ειχα παει σε εναν πυργο ο οποιος ηταν γεματος αραχνες και εψαχνα καποιον εξαδαχτυλο βασιλια!!επισης εχει περασει καιρος που εχω δει ενα ονειρο αρκετες φορες ειμαι σε ενα μαυρο δωματιο με πολλα παραθυρα στα οποια μπαινει φως και καθομαι σε μια μεγαλη τραπεζαρια ο οποια ειχε ενα λευκο περιγραμμα γυρω γυρω και μιλαω με πρωσωπα συγγενικα και μη που εχουν φυγει απ τη ζωη,τους τους πως ειναι εκει πανω αν περνανε καλα και με ρωταν για τους δικου τους αν ειναι κι αυτοι καλα,ημουνα δηλαδη σαν πληροφοριοδοτης μεταξυ των 2 κοσμων θα ηθελα γενικα γι αυτ τα ονειρα να μου πειτε την αποψη σας!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-10-11, 13:28
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Atalis Οι κρίσεις άγχους έχουν μερικές φορές σαν σύμπτωμα, σπασμούς. Και το όνειρο εξελισσόμενο σε εφιάλτη μπορεί να πυροδότησε μια τέτοια αντίδραση.
Άλλωστε αναφέρονται και σπασμοί συνδεόμενοι με όνειρα ή γενικότερα με τον ύπνο.
Μια και δεν σου ξανασυνέβει μάλλον δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

http://www.anew.gr/psychology/article.php?aid=73
http://www.fisher-price.com/gr/paren...ode=PS_SlpSlns
http://www.paidiko-ergastiri.gr/inde...1&limitstart=3
http://www.encephalos.gr/full/39-1-06g.htm
http://www.mpetskas.gr/2011/08/blog-post_5126.html
http://www.failedsuccess.com/index.p...ep_hypnic_jerk
----------------
demi μου φαίνεται πολύ ακραίο ότι κάποιος αρχίζει να κουνάει πολυκατοικία εκτονώνοντας αρνητική ενέργεια. Θα έψαχνα να βρω κάποια άλλη εξήγηση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rados : 19-10-11 στις 13:29
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 19-10-11, 13:56
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rados Εμφάνιση μηνυμάτων
demi μου φαίνεται πολύ ακραίο ότι κάποιος αρχίζει να κουνάει πολυκατοικία εκτονώνοντας αρνητική ενέργεια. Θα έψαχνα να βρω κάποια άλλη εξήγηση.
εμ, αυτο λεω κι εγω, γιαυτο πιστευα οτι ηταν μια κριση γελιου, ισως και παρορξυσμου δικου μου, και γιαυτο δεν μπορω να πιστεψω αυτο που υποστηριζει η φιλη μου. αλλα και παλι, δεν εχει λογους να μου πει ψεμματα και ακομα και σημερα, το θυμαται και δεν θελει να μπλεκει σε τετοια θεματα μαζι μου!!

αλλα τι θα μπορουσε να ηταν βρε rados μου? εχεις καμια αλλη εξηγηση που να στεκει? αυτο με την εμπειρια της atalis ισως να εξηγει πολλα, η θεωρια των αγγελων δηλ., ισως να εκανα οντως επικληση στον αναηλ...αλλα το μονο που θυμαμαι να ειπα ηταν ενα απλο "αναηλ, ελα τωρα" και αυτο απο μεσα μου......και ηρθε? τοσο ευκολα?
εχεις καμια ιδεα εσυ του τι θα μπορουσε να ηταν?


αααα...παρεπιπτωντος...ηταν μονοκατοικια και οχι πολυκατοικια!!
__________________
be no good, be real

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demi : 19-10-11 στις 13:57
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.