Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #201  
Παλιά 06-03-11, 10:45
Το avatar του χρήστη Legion
Legion Ο χρήστης Legion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2011
Μηνύματα: 37
Talking

Έχεις σκεφτεί πόση ενέργεια ΚΑΘΗΡΑ έχεις ρουφήξει/σκοτώσει, εσύ και όλοι μας? Δεν θα κριθείς εσύ? (σύμφωνα πάντα με αυτά που λες)
__________________
I AM BEFORE all gods.I AM before all days.I AM before all men and legends of men.I AM the ANCIENT ONE.
  #202  
Παλιά 06-03-11, 13:02
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Legion Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις σκεφτεί πόση ενέργεια ΚΑΘΗΡΑ έχεις ρουφήξει/σκοτώσει, εσύ και όλοι μας? Δεν θα κριθείς εσύ? (σύμφωνα πάντα με αυτά που λες)
σχολιο 42

....μμμμμ ναι η προσπαθεια να τραβηξει κανεις την προσοχη για θεματα πρωτοτυπα που θελει να εκθεσει ειναι πραγματι ενα ρουφηγμα της ενεργειας των αλλων και του διαχυτου περιβαλλοντος .. ελπιζω το κακο να ειναι πολυ μικρο που κανω σε συγκριση με το καλο που μπορει να προκυψει ..ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ Η ΔΙΚΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΖΥΓΑΡΙΑ ..ΤΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΖΥΓΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ,,,,ΤΑ ΑΝΤΙΡΡΟΠΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ .....τι εχω λοιπον να φοβηθω ??? καποιος που χρονια ψαχνει αυτα τα ζητηματα εννοειται οτι καθημερινα κρινεται και καθημερινα ξεσπαει πανω του το
εξισορροπητικο δικαιο...δεν ξυπνας μια μερα και λες ας ασχοληθω με τη δικαιοσυνη ..
..ας ασχοληθω με τους δαιμονες και τους θεους
..αυτα ειναι διεργασιες που ξεκινανε απο τα τα πρωιμα εφηβικα μας χρονια ...και απλα καθως περναει ο καιρος ωριμαζουν και εμπεδωνονται στο ψυχη μας και το πνευμα μας πληρωνοντας καθημερινα για τη συγκεκριμενη επιλογη ζωης που καναμε ..να θελουμε δηλαδη <να βγαλουμε το φιδι απο τη τρυπα> και να το καταδειξουμε δημοσιως ...

..και βεβαια εχω πληρωσει για το συνολο του φιλοσοφικου μου ψαξιματος ..εμεινα μονη χωρις οικογενεια χωρις φιλους ,χωρις σιγουρη δουλεια μεσα στην διαβιωτικη ανασφαλεια και δυσχερεια ....με ενα σωρο δυσκολιες να προσαρμοσω τα ψαξιματα μου με τις συνηθειες τις καθημερινοτητα μου...οσοι ασχολουνται με αυτα τα θεματα μοιαζουν απομακροι περιθωριοποιουνται και γενικα ολοι τους βλεπουν με ματι απεχθειας αλλα και φοβου ...ακομη και αν δεν γνωριζουν για τα πεπραγμενα μας αυτο αντανακλαται με ενα απροσδιοριστο τροπο πανω μας και μιλαει απο μονο του ..μυρια τα προβληματα στην επαγγελματικη ζωη ,στις σχεσεις ,στις φιλιες .. μονιμως ουφο .. η περιεργη η μυστηρια ..μεχρι που αναγκαζεσαι να σωπαινεις με τους αμυητους αλλα ακομη και η σιωπη πολλες φορες καταμαρτυραει το ποιον μας ...ας ειναι ομως μακαριζω τον εαυτο μου γιατι θεωρω οτι συνολικα ευνοηθηκα απο την τυχη και απο τις περιστασεις παρα τις οποιες δυσκολιες και ευγνωμονω το Παγκοσμιο Αρχειο και τους Αγνωστους Διανομεις του που μου ανοιξαν ετσι γεναιοδωρα τις πυλες του ...τι αλλο ???τελικα αξιζε το κοπο και το τιμημα αυτο που πληρωνουμε η αυτο που πιθανον θα πληρωσουμε στο μελλον δεν ειναι τιποτε μπροστα στην απολαβες της γνωσης που μας δωθηκε ...???!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 06-03-11 στις 13:26
  #203  
Παλιά 06-03-11, 19:15
Το avatar του χρήστη Legion
Legion Ο χρήστης Legion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2011
Μηνύματα: 37
Red face

Η προσπάθεια να τραβήξει κανεις την προσοχή με τόσο πάθος είναι απώλεια ενέργειας κατά την γνώμη μου.
Αλλα δεν αναφερόμουν σε αυτό!
Την επομενη φορα που θα βάλεις κρέας στο στόμα σου, σκέψου τι κανεις, σκέψου τι ήταν αυτό πριν καταλήξει στο πιάτο σου,σκέψου τι μασουλάς, σκέψου αν καταπίνεις την ενέργεια του και το πραγματικό του αίμα!
Τα εγκλήματα που περιγράφεις τα διαπράττει και ο άνθρωπος κατά του ζωικού και φυτικού περιβάλλοντος από τότε που πάτησε το πόδι του στη Γη μέχρι και τώρα! Για σκέψου ποσα ζώα σφαγιάζονται αυτή την στιγμή για να καταλήξουν ως φαγητό αύριο στο τραπέζι μας και ποσα ζώα εκμεταλλεύεται ο άνθρωπος για την επιβίωση του!
Ακριβώς για τα ίδια εγκλήματα θα σε κατηγορούσαν τα ζώα αν μπορούσαν να μιλήσουν!
Τώρα θα μου πεις ότι ο άνθρωπος το κάνει για την επιβίωση του και πράττει μέσα στους νομους της φύσης, ο δυνατός σκοτώνει τον αδύναμο για να επιβιώσει!
Γιατί όμως θεωρούμε ως δεδομένο ότι ο άνθρωπος είναι το ανώτερο oν επί της Γης οποτε έχει και την άφεση αμαρτιών για τις δολοφονίες του?
Μάλλον τρομάζει η ιδέα ότι ίσος υπάρχουν οντα ανωτερα από τον άνθρωπο και τρέφονται από αυτόν, μας φαίνεται αδιανόητο, πέρα από τις δυνατότητες μας και τον "έλεγχο" μας! Έτσι όλα αυτά τα οντα, που τρέφονται από τον άνθρωπο, τα αποκαλείς δαίμονες (που το κακό στην λέξη δαίμονας?) η κατώτερες οντότητες, ξεπεσμένες κλπ, και θα βρούν θάνατο μοιραίο, δεν ξέρω, μου κάνει κάπως υποκριτικό όλο αυτό και πολύ ανθρωποκεντρικό!
Ας δεχτούμε αυτό που ισχύει στην φύση και που η ίδια η φύση το έχει κάνει και συμπεριλαμβάνει και τους ανθρώπους μέσα σε αυτό! Ο δυνατός "σκοτώνει" τον αδύναμο για την επιβίωση του!
Ποια η διαφορά μας?



Please μην μου πεις πάλι ότι θολώνω τα νερά, μερικές σκέψεις κάνω!
__________________
I AM BEFORE all gods.I AM before all days.I AM before all men and legends of men.I AM the ANCIENT ONE.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Legion : 06-03-11 στις 19:20
  #204  
Παλιά 06-03-11, 19:45
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Στη φύση δεν υπάρχει μόνον ο νόμος του δυνατού και του αδυνάτου και αλλίμονο αν οι άνθρωποι έπρατταν μόνο βάσει αυτού του νόμου. Πραγματικά δεν θα διαφέραμε σε τίποτα από τα ζώα που απλώς ζουν και αναπαράγονται...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
  #205  
Παλιά 06-03-11, 20:10
Το avatar του χρήστη Legion
Legion Ο χρήστης Legion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2011
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Φυσικά ο άνθρωπος δεν πράττει μονο βάσει αυτού του νομου!
Όπως και άλλες οντότητες δεν πράττουν μονο βάσει αυτού του νομου, δεν είναι προτέρημα μονο του ανθρώπου αυτό!
Αλλα η ουσία παραμένει ίδια καταβάθος, η επιβίωση η εξέλιξη και η διαιώνιση του κάθε είδους!
__________________
I AM BEFORE all gods.I AM before all days.I AM before all men and legends of men.I AM the ANCIENT ONE.
  #206  
Παλιά 07-03-11, 08:39
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Legion Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικά ο άνθρωπος δεν πράττει μονο βάσει αυτού του νομου!
Όπως και άλλες οντότητες δεν πράττουν μονο βάσει αυτού του νομου, δεν είναι προτέρημα μονο του ανθρώπου αυτό!
Αλλα η ουσία παραμένει ίδια καταβάθος, η επιβίωση η εξέλιξη και η διαιώνιση του κάθε είδους!
Προς Legion

..καταρχην να σου πω και το αλλο ...θεωρω ευχης εργο που μετεχεις σε αυτο το διαλογο .. επειδη εισαι καποιος που εκπροσωπει το αντιπαλο δεος απο αυτο που πρεσβευουμε εμεις ..και θεωρω τη συμμετοχη σου παρα τον περισσειο ξοδεμα ενεργειας που συνεπαγεται για μενα ,,,την θεωρω την συμμετοχη σου καιρια και κρισιμη.... μακαρι να υπηρχαν και αλλοι σαν και σενα θα επερνε μια πιο ενδιαφερουσα τροπη και δυναμη ο διαλογος ...οι αποψεις που εκφραζεις ειναι για μενα κατι σαν <<ατμομηχανες>> αναπτυξης και εκτυλιξης των ιδεολογικων προεκτασεων που θελουμε να δωσουμε στο θεμα των Ψυχικων Βαμπιρ........

........ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ,,,ο νομος του κοινωνικα και βιολογικα ισχυρου βεβαια ειναι ο κυριαρχος νομος ενας αγριος νομος της φυσης και εκπροσωπει την σκοτεινη πλευρα της ...δεν ειναι ομως νομος της ζωης και εννοειται δεν ειναι ο μοναδικος νομος ,,, αλλο φυση αλλο ζωη,,, η φυση εχει μεσα της το σκοταδι και το φως ή αλλιως το θανατο- πονο απο την μια και την ζωη -ευδαιμονια- ευτυχια απο την αλλη ,τον σκληρο ανταγωνισμο απο την μια και τον συμβιωτικο συναγωνισμο και τηναλληλεγγυει απο την αλλη ,, την χωριστικοτητα απομονωση και διασπαση απο την μια και την ενοτητα ομοιοποιηση και συνεκτικοτητα απο την αλλη ....
...λοιπον ο περιβοητος νομος της εξελιξης δαρβινικης επινοησης δεν εκπροσωπει παρα μονο την καθοδικη εξελιξη,,, την εξελιξη με κατευθυνση την πληρη αναρχια, το θανατο την καταστροφη, το σκοταδι τη διαλυση την ανυπαρξια ...ομως ο ανθρωπος μεσα του εχει το ανω θρωσκω οπως γνωριζεις .. εχει δηλαδη την δυνατοτητα να επιβληθει να ελεγξει και καποια στιγμη να εξαλειψει το σκληρο νομο της εξελιξης δαρβινικου τυπου που ειναι ξαναλεω νομος της σκιωδους πλευρας της φυση και οχι νομος της ζωης .....

...μεχρι τωρα ο σκληρος αυτος νομος του ακραιου ανταγωνισμου μεχρι θανατου ,,,ο δαρβινικος νομος δηλαδη ,,ηταν ο επικρατεστερος και μαλιστα αποτελουσε το θεσφατο τσιτατο ιδεολογικο και θεωρητικη κορωνα απυροβλητη του συστηματος που αποκαλουμε καπιταλισμο και που η πρωτοιστορια του αναγεται κατα εμε στην πρωιμη αρχαιοτητα ...ενος συστηματος που μυρια δεινα το συνοδευουν ιστορικα μιας κι ειναι συνδεδεμενο με το πολεμο , τις κοινωνικες κρισεις , την αλογιστη εκμεταλλευση των πορων, ανθρωπινων και μη , την οικολογικη καταστροφη ,,,αυτο το συστημα ειναι η κοινωνικη εκφαση του σκληρου δαρβινικου νομου του ανταγωνισμου και της επιβιωση του ισχυρου σε βαρος του αδυναμου ...

ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΡΟΤΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΥΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, ΤΟ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΣΥΜΒΙΩΤΙΚΗΣ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ .... ΥΠΕΡΝΙΚΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΚΜΗΔΕΝΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΕΠΙΒΟΛΗΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΥΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΝΑ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΠΡΟΓΓΕΓΡΑΜΕΝΗ Η ΥΠΕΡΙΣΧΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΟΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΑΔΙΟΡΓΑΝΩΘΟΥΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΟΝ ....
=================

...οι δαιμονες λοιπον , για να γυρισουμε στο θεμα μας , εκπροσωπουν την σκληρη και αδυσωπητη πλευρα της φυσης και τον νομο τον ανταγωνιστικο και δαρβινικο ,,,αυτη την πλευρα που θεωρουμε καταδικαστεα και επιληψιμη και κατα παραβαση των Δικαιων της Ζωης ,,,μια πλευρα την οποια πρεπει ο Νομος της Συμβιωτικης Συνυπαρξης να εξαλειψει ολοκληρωτικα για να κερδισει το μεγαλο στοιχημα της ζωης που ειναι η αυτοδιαιωνιση της και αυτοδιατηρηση της ...........

ΜΑΘΕ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ ΟΤΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΔΑΙΜΟΝΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΒΟΛΕΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ... ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΕΚΔΙΩΞΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΟΔΙΚΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ...ΑΛΙΜΟΝΟ ΟΜΩΣ .. ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΟΓΟ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΑΔΙΚΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΦΥΣΗ , ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ...ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗ
< ΔΑΙΜΟΝΟΛΟΓΙΑ>.....

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ
ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΘΕΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ .. ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΤΡΕΨΟΥΝ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΤΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΘΕΩΣΗΣ ,,, ΕΝΑ ΑΛΩΝΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΚΑΙΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΧΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΣΜΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΤΩΝ ΥΠΕΡΑΝΩ ΘΕΟΤΗΤΩΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ...ΟΣΟΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΦΩΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΚΠΕΣΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΑ ΓΙΑ ΜΑΖΩΜΑ ΣΤΗΝ ΣΑΒΟΥΡΟΜΑΖΩΧΤΡΑ ΤΡΥΠΑ .......

ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΜΝΟΣ ΠΟΥ ΘΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΡΙΣΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΚΑΤΣΙΚΙ ...

ΜΕ ΑΥΤΗ Η ΘΥΣΙΑ,,, ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ( Ο ΠΕΡΙΒΟΗΤΟΣ ΠΡΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ) ,,,ΜΕ ΑΥΤΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΘΥΣΙΑ Η ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΘΕΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΕΞΙΣΟΡΡΟΠΗΣΕΙ ΜΙΑ ΕΓΓΕΝΗ ΑΔΙΚΙΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΠΟΥ ΑΛΛΟΤΕ ΓΕΝΝΑΕΙ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΨΥΧΕΣ ΜΕ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΘΕΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΜΕ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΞΕΠΕΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ..........

...αν θες να ανοιξουμε θεμα με τιτλο < Δαιμονολογια > να μιλησουμε για αυτα υψηλα και λεπτοτατα ζητηματα του πεπρωμενου των Δαιμονων-Ψυχικων Βαμπιρ και των καταβολων τους και γιατι καποια πλασματα καρμικα ξεπεφτουν σε τετοιο σημειο...τι ειναι εκεινο που προκαθοριζει την εκπτωση αυτη ..και σε ποιο βαθμο ευθυνεται μια ανισορροπια και αδικια που ενυπαρχει στον Γαλαξια μας απο γεννησιμιου του.......οι Θεοι οι Ανωτεροι που γνωριζουν πολυ καλα αυτη την εγγενη γαλαξιακη ανισορροπια που ειναι υπευθυνη για την δημιουργια ψυχων υπανθρωπινων με προδιαγραφες την απωλεια και την καθοδο ,, οι Θεοι με δικη Τους λοιπον Βουληση θυσιαζουν τους ΥΙΟΥΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΓΙΑ ΟΡΙΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΟΥ <ΑΙΜΑΤΟΣ ΖΩΗΣ> ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑΞΙΑ,,,,,,

,,,ειναι καιρος να μαθουν κι Ανθρωποι τους λογους αυτης τη Υψηλης Ανοχης και να μυηθουν στην βασικη ανισορροπια που γεννα απο την μια ανθρωποψυχες με προορισμο την θεωση για την αιωνοβιοτητα κοντα στην Πηγη και απο την αλλη υπανθρωπες ψυχες με προορισμο τον ξεπεσμο και την αποκοπη απο την Πηγη, δηλαδη ψυχες που τους περιμενει το δραμα της καταβαθρωσης και απωλειας στα Ταρταρα ( Τρυπες- Μαρμαγκες ) ..........


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 07-03-11 στις 09:06
  #207  
Παλιά 07-03-11, 12:13
Το avatar του χρήστη Legion
Legion Ο χρήστης Legion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2011
Μηνύματα: 37
Exclamation

Δεν μου απάντησες όμως σε αυτά που έγραψα σε προηγούμενο post μου.
Απάντησε μου απλά, με τι τρέφεσαι! Καταβροχθίζεις την σάρκα, την ενέργεια και το αίμα νεκρών ζωων η όχι? Και γιατί το κανεις? Πιθανόν για να επιβιώσεις!
Τι σε απαλλάσσει όμως εσένα από τα εγκλήματα που διαπράττεις, το ότι είσαι άνθρωπος απλά, η το ότι είναι ζώα? Πως κρίνεις τότε ότι είναι ανήθικο για έναν ψυχικό βρυκόλακα να σου ρουφάει την ενέργεια που πολύ εύκολα μπορείς να αναπληρώσεις?
Πιστεύω πως ο άνθρωπος "δαιμονοποιεί" το άγνωστο γι αυτόν, ότι μπορεί να του φαίνεται "σκοτεινό" και "υποχθόνιο", τρομάζει στην ιδέα ότι από "κυνηγός" και κυρίαρχο oν μπορεί να γίνει "κυνηγημένος" και "δούλος".
Γιατί πρέπει να είμαι λάθος εγώ ΚΑΘΗΡΑ και οι αποκρυφιστές αυτό ψάχνουν σου αρέσει δεν σου αρέσει, την θέωση και την αιωνιότητα κοντά στην πηγή!
Μην μου πεις ότι το κάνουν με λάθος τρόπο γιατί και αυτοί με την σειρά τους μπορούν να πουν ότι εσύ το κανεις με λάθος τρόπο!
Μήπως τελικά υπάρχουν πολλοί τρόποι?
Πως μπορείς να μιλάς με τόση σιγουριά για θεούς και δαίμονες (την σημασία της λέξης δαίμονας την ξέρεις φυσικά) , ποια ακριβώς είναι η φύση τους, το πεπρωμένο τους και πως έκπεσαν! Γιατί πάντα οι "άλλοι" πρέπει να έχουν το "πρόβλημα"?
Μήπως ο άνθρωπος έχει εκπέσει τελικά και έχει φυλακιστεί μέσα στην ύλη?
Τελικά εμείς το ανθρώπινο είδος έχουμε τις λύσεις και τις απαντήσεις για τα πάντα μου φαίνεται και δεν καταλαβαίνω γιατί η ζωή μας είναι δύσκολη!
Ξέρεις, όλα αυτά περί θεών και απονομή δικαιοσύνης τα λένε και διαφορες αποκρυφιστικές ομάδες σε τι διαφέρετε? Θεωρίες από την μια, θεωρίες από την άλλη!

Δεν μίλησα για την θεωρία του Δαρβίνου, δεν συμφωνώ με την θεωρία του!
Δυστυχώς όμως μας αρέσει δεν μας αρέσει, ο άνθρωπος έτσι λειτουργεί, ο ισχυρός επιβάλλεται στον αδύναμο και αν θα χρειαστεί θα κάνει τα πάντα για την επιβίωση του!

Το ότι μπορεί να μην επεμβαινουν στον διάλογο άλλοι σαν εμενα, δυο περιπτώσεις υπάρχουν, θεωρούμε Αποστάτης γι αυτούς, θεωρείστε κατώτερο είδος γι αυτούς και δεν αξίζετε κανενός είδους πληροφόρηση και διάλογο!
Ελπίζω όμως να αρκεστείς σε αυτή την δυναμική διαλογου, διότι τα ελληνικά δεν είναι η πρώτη γλώσσα μου.

το περισσειο ξοδεμα ενεργειας που συνεπαγεται για εσένα, συμβαίνει γιατί έχεις πέσει θύμα μου :P (αστειεύομαι!!!)
__________________
I AM BEFORE all gods.I AM before all days.I AM before all men and legends of men.I AM the ANCIENT ONE.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Legion : 07-03-11 στις 12:35
  #208  
Παλιά 07-03-11, 19:38
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

σχολιο 44

προς Legion

Παράθεση:
Δεν μου απάντησες όμως σε αυτά που έγραψα σε προηγούμενο post μου.
Απάντησε μου απλά, με τι τρέφεσαι! Καταβροχθίζεις την σάρκα, την ενέργεια και το αίμα νεκρών ζωων η όχι? Και γιατί το κανεις? Πιθανόν για να επιβιώσεις!
......ναι πολυ σωστα μεγαλωνωντας μεσα σε αυτες τις κοινωνιες τις βαρβαροκρατουμενες με την μακρα παραδοση κρεατοφαγιας - πτωματοφαγιας και εγω οπως ολοι εχω αποκτησει ενα εθισμο κακοηθη στην σαρκα ζωων απο τον οποιο προσπαθω να λυτρωθω,,, μιας και θεωρω οτι η κρεατοφαγια ειναι μιερη και αντιθετη με το δικαιο της ζωης μια και συνδεται με την εισοδο μεσα στον σωμα μας αλλων σωματων που εχου υποστει σφαγη και καταπονηση αρα εχουν συσωρρευσει σκοτεινη και αρνητικη δηλητηριωδη ενεργεια απο τον τροπο εκτροφης τους αλλα και κατα την διαδικασια της σφαγης τους ...

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΗΤΑΝ ΦΥΤΟΣΥΛΛΕΚΤΙΚΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΟΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΝΤΑΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΩΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΖΩΑ ΓΑΛΑ ,ΜΑΛΛΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΓΩΓΑ ΤΟΥΣ ...ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΟΜΩΣ ΤΩΝ ΒΑΡΒΑΡΩΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ ΜΕΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΑ ΗΘΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΓΙΝΑΝ ΣΑΡΚΟΒΟΡΑ ΚΑΙ ΜΙΕΡΑ ,,,,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΗΝ Η ΜΙΕΡΟΤΗΤΑ ΔΙΑΙΩΝΙΣΤΗΚΕ ΔΙΑΜΕΣΟΥ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ...ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΠΕΞΑΡΤΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΟΦΑΓΙΑ.........
Η ΟΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΘΙΣΜΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ...
ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙ ΕΞΙΣΟΡΡΟΠΗΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΘΕΜΑΤΑ,,, ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΙ ΕΝΑ ΧΡΕΟΣ Η ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ...


Παράθεση:
Τι σε απαλλάσσει όμως εσένα από τα εγκλήματα που διαπράττεις, το ότι είσαι άνθρωπος απλά, η το ότι είναι ζώα? Πως κρίνεις τότε ότι είναι ανήθικο για έναν ψυχικό βρυκόλακα να σου ρουφάει την ενέργεια που πολύ εύκολα μπορείς να αναπληρώσεις?
..τιποτε δεν με απαλλασσει σε πληροφορω οτι προσπαθω να απεξαρτηθω απο το κρεας για ολους αυτους τους ιδεολογικους λογους που εξηγησα παραπανω γιατι οπως πολυ σωστα επισημαινεις κι εσυ η <<σαρκοφαγια >>ειναι ασυμβιβαστο με τα πιστευω μου περι δικαιοσυνης και μη προκλησης πονου σε αλλα ζωντανα πλασματα .... ομως δεν ειναι ευκολο μεγαλωνοντας με ορισμενα διατροφικα εθιμα και εθισμους να κανεις την μεγαλη στροφη προς την χορτοφαγια και την απλη καταναλωση μονο των προιοντων που παραγουν τα ζωα.. αλλα το παλευω ...

Παράθεση:
Πιστεύω πως ο άνθρωπος "δαιμονοποιεί" το άγνωστο γι αυτόν, ότι μπορεί να του φαίνεται "σκοτεινό" και "υποχθόνιο", τρομάζει στην ιδέα ότι από "κυνηγός" και κυρίαρχο oν μπορεί να γίνει "κυνηγημένος" και "δούλος".
.. τα κυνηγετικα ηθη τα περασαν στους ανθρωπους πολυ βαρβαρες και υπανθρωπες φυλες ,,,,η φυση εδινε στους πρωτους ανθρωπους ολα οσα ειχαν αναγκη απο διατροφικης αποψης χωρις να χρειαζεται να χυσουν σταγονα αιμα ζωντανου πλασματος.... οι πρωτοι ανθρωποι ηταν συλλεκτες τροφης και οχι δολοφονοι κυνηγοι που στηναν παγιδες και εγκλωβιζαν τα ανυποψιαστα θυραματα τους ...βαμπιριστικη καθαρα πρακτικη ...οταν ομως επικρατησαν οι βαρβαρες υπανθρωπες αιμοσταγεις και αιμοδιψεις σαρκοβορες φυλες τοτε αλλοτριωθηκαν ολα τα τροφικα εθιμα των ανθρωπων μαζι με τα κοινωνικα και θρησκευτικα ...
Παράθεση:
Γιατί πρέπει να είμαι λάθος εγώ ΚΑΘΗΡΑ και οι αποκρυφιστές αυτό ψάχνουν σου αρέσει δεν σου αρέσει, την θέωση και την αιωνιότητα κοντά στην πηγή!
Μην μου πεις ότι το κάνουν με λάθος τρόπο γιατί και αυτοί με την σειρά τους μπορούν να πουν ότι εσύ το κανεις με λάθος τρόπο!
Μήπως τελικά υπάρχουν πολλοί τρόποι?
...ναι μονο οι αποκρυφιστες της <λευκης πρακτικης και τελετουργιας> ψαχνουν την ενωση με την πηγη .. γιατι βεβαια οπως ηδη εχω ξεκαθαρισει σε προηγουμενα σχολια ,,υπαρχουν και οι< μαυροι αποκρυφιστες >που απλα ψαχνουν θυραματα και <<αιμα>> οσο περισσοτερο <<αιμα>> μπορουν ασυδωτα τραβηγμενο και ανηθικα για να αποκτησουν δυναμη και επιρροη πανω στα αλλα ζωντανα πλασματα,, ωστε να εξασφαλισουν την <αιμοδοσια> την ασυδωτη για οσο μεγαλυτερο χρονικο διστημα μπορουν ....

Παράθεση:
Πως μπορείς να μιλάς με τόση σιγουριά για θεούς και δαίμονες (την σημασία της λέξης δαίμονας την ξέρεις φυσικά) , ποια ακριβώς είναι η φύση τους, το πεπρωμένο τους και πως έκπεσαν! Γιατί πάντα οι "άλλοι" πρέπει να έχουν το "πρόβλημα"?
Μήπως ο άνθρωπος έχει εκπέσει τελικά και έχει φυλακιστεί μέσα στην ύλη?
Τελικά εμείς το ανθρώπινο είδος έχουμε τις λύσεις και τις απαντήσεις για τα πάντα μου φαίνεται και δεν καταλαβαίνω γιατί η ζωή μας είναι δύσκολη!
Ξέρεις, όλα αυτά περί θεών και απονομή δικαιοσύνης τα λένε και διαφορες αποκρυφιστικές ομάδες σε τι διαφέρετε? Θεωρίες από την μια, θεωρίες από την άλλη!
.. εγω ενα δεν καταλαβαινω τι ζορυ τραβας και κανεις λες και σου θιχτηκε το σοι???.. το ξαναλεω ...εισαι υπηρετης δαιμονων και βαμπιρ?? .. εχεις παρει μερος σε τελετουργιες αφαιμαξης η οπως λες προσφορας <αιματος>??? ,, ανυποψιαστων θυματων τι συμβαινει αληθεια ???σαν πολυ προσωπικα την εχεις παρει την υποθεση της υπερασπισης των δαιμονων -βαμπιριανων.... και εγω τους λυπαμαι και κανω ο,τι μπορω για να τους βοηθησω συμβουλευοντας τους και ζητωντας τους να συμβιβαστουν ... αλλα οχι και να τους υπηρετω με τον ασυδωτο τροπο και το αυθαιρετο που θελουν ,,, ο ελεεινος δεν εχει τα περιθωρια να βαζει τους ορους ....ο αποκομενος υπαγεται παντα στους ορους που βαζουν οι συνδεδεμενοι με τη πηγη .. και τετοιοι ειναι οι ανθρωποι που ειναι εννοειται πολυ ανωτεροι απο τους εξελικτικα κατρακυλισμενους δαιμονες-βαμπιριανους ..εννοειται γιατι σημασια δεν εχει μονο η ηλικια αλλα και η κατευθυνση της εξελιξης...για να δουμε αν καποιος αξιζει το σεβασμο μας και αν ειναι <<Κυριος >> ή ξεδοντιασμενη πατσαβουρα της ζωης !!!!

Παράθεση:
Δεν μίλησα για την θεωρία του Δαρβίνου, δεν συμφωνώ με την θεωρία του!
Δυστυχώς όμως μας αρέσει δεν μας αρέσει, ο άνθρωπος έτσι λειτουργεί, ο ισχυρός επιβάλλεται στον αδύναμο και αν θα χρειαστεί θα κάνει τα πάντα για την επιβίωση του!
... εγω παντως μιλησα και για πολλα αλλα οπως για τον συμβιωτικο νομο της ζωης ....τα διαβασες αληθεια ???αν οχι ριξε μια ματια...

Παράθεση:
Το ότι μπορεί να μην επεμβαινουν στον διάλογο άλλοι σαν εμενα, δυο περιπτώσεις υπάρχουν, θεωρούμε Αποστάτης γι αυτούς, θεωρείστε κατώτερο είδος γι αυτούς και δεν αξίζετε κανενός είδους πληροφόρηση και διάλογο!
Ελπίζω όμως να αρκεστείς σε αυτή την δυναμική διαλογου, διότι τα ελληνικά δεν είναι η πρώτη γλώσσα μου.
... οσοι ειναι ελεεινοι ζητιανοι της ζωης ή κλεφτες απλα δεν εχουν να πουν τιποτε ...γιατι με το που θα ανοιξουν το στομα τους θα αρχισουν να κατεβαζουν την μια κατραπακια ανοησια μετα την αλλη ..Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΦΩΤΟΣ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΑΝΟΗΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΗΣΙΑ ...καλα κανουν λοιπον και το βουλωνουν ....οσο για την απαξιωση... τωρα που θα τους κοπει η <<αιμοδοσια>> απο τους αφελεις ανθρωπους να δουμε τι αξια θα δωσουν σε αυτους ...ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΥΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΠΙΑ ΤΑ ΒΑΜΠΙΡ ΝΑ ΤΡΑΒΟΥΝ ΕΤΣΙ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥΣ,,, ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΦΤΩΧΟΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΒΓΟΥΝ ...

...το οτι δεχεσαι να μιλησεις εστω υπερασπιζοντας το σοι των βοηθων των Ψυχικων βαμπιρ που ζουν αναμεσα στους ανθρωπους μπορει να σε κανει Αποστατη αναμεσα τους .. αλλα ενωπιον της Ζωης της καταπνιγμενης και βιασμενης απο βαμπιριανους αποκτας ενα ειδος τιμης και αξιας που η ζωη θα την λογαριασει στα υπερ σου ,,, οταν ερθει η ωρα να κριθεις με την ζυγαρια του πονου που εδωσες και πηρες ...

ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΗΣ ΕΡΓΟ ΝΑ ΑΠΟΣΤΑΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΙΑΣΜΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ....ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΠΡΑΞΗ !!!

....ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟΣΤΑΤΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΤΩΝ ΒΙΑΣΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΩΝ ΤΗΣ .......


...δυστυχως για τα βαμπιρ να το ανακοινωσουμε κι επισημως η Χρυση Εποχη του βαμπιρισμου τελειωνει !!!

Παράθεση:
το περισσειο ξοδεμα ενεργειας που συνεπαγεται για εσένα, συμβαίνει γιατί έχεις πέσει θύμα μου :P (αστειεύομαι!!!)
...χαλαλι σου εγω εχω μπολικο <<αιμα>> για ξοδεμα να σου δωσω να φανε και οι βαμπιριανες σου κοτες και κοκκοροι ,,, αρκει να το ξερω και να το ελεγχω ,,, να μη μου το παρεις ερημην μου αυτο ειναι που με χαλαει και με τσαντιζει εντελως ... αλιμονο σε κεινους που κρεμονται απο το σταγονομετρο του <<αιματος>> που ροφανε απο αλλους ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 07-03-11 στις 19:54
  #209  
Παλιά 07-03-11, 22:28
Το avatar του χρήστη Legion
Legion Ο χρήστης Legion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2011
Μηνύματα: 37
Red face

Φυσικά και σε διαβάζω ΚΑΘΗΡΑ και μάλιστα με προσοχή, απλά δεν είχα κάτι να σχολιάσω πάνω σε αυτά που έγραψες!
ΚΑΘΗΡΑ, δεν τραβάω κανένα ζόρι! Δεν σου κρύβω όμως ότι με ενοχλούν κάποιοι χαρακτηρισμοί σου που συνεχίζεις και τους κανεις, αλλα ας είναι! Έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως το κανεις και επίτηδες!
Υποτίθεται ότι κάνουμε διάλογο, το να αρχίζουμε πάλι χαρακτηρισμούς πάει στράφτη όλη η κουβέντα, και για εμενα κάποιοι θεοί του φωτός όπως λες, είναι το απόλυτο κακό για τον άνθρωπο αλλα δεν κάνω κι έτσι!
Τέλος πάντων, δεν υπερασπίζομαι κανέναν θεο και κανέναν δαίμονα, δεν έχουν την ανάγκη μου για να το κάνω!
Δεν είμαι υπηρέτης κανενός δαίμονα και κανενός θεού, δεν έχουν ανάγκη από υπηρέτες και προσκυνητές, ούτε έχουν ανάγκη να τους λατρέψει κάποιος. Αυτά είναι ηθικές της δεξιάς ατραπού, εδώ μιλάμε για τον αποκρυφισμό της Αριστερής ατραπού και της ζωής σε όλο της το μεγαλείο! (ξέρω θα πεις ότι θολώνω τα νερά πάλι)
Είμαι υπηρέτης του εαυτού μου ΚΑΘΗΡΑ, δεν δέχομαι από κανέναν να μου υποδείξει την αλήθεια, το σωστό και το λάθος η το καλο και το κακό, ούτε κάποιος θεός μπαμπούλας θα με κρίνει από κει ψιλά!
Έχω πάρει μέρος σε τελετουργίες, περνώ μέρος και θα συνεχίσω να περνώ μέρος, είμαι ΚΑΤΑ της αφαίρεσης η βασανισμού της ανθρώπινης ζωής η κάποιου ζώου! Αυτοί που τα κάνουν αυτά αν τα κάνουν, προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν που συμμετέχει σε τέτοιες αποτρόπαιες πράξεις, αλλα αν γνώριζα εγώ ο ίδιος θα τον έδινα στις αρχές αφού πρώτα θα τις είχε "αρπάξει", όλοι αυτοί λοιπόν, χρειάζονται άμεσα να συλληφθούν και να δώσουν λόγο στην δικαιοσύνη!
Και για να μιλήσει ο βρυκόλακας μέσα μου, θα σου πω και πάλι ότι ο άνθρωπος πρέπει να συνεχίσει να ζει και να είναι υγιείς!
Επίσης, υπάρχουν ομάδες ψυχικών βρυκολάκων που στις βίβλους και στις διδαχές τους, λένε ξεκάθαρα ότι καταδικάζουν τέτοιες πράξεις θυσίας και ότι οι θεοί όχι μονο δεν είναι ευχαριστημένοι με αυτές τις πράξεις, αλλα οργίζονται κιόλας(πάλι θα μου πεις ότι θολώνω τα νερά, ξέρω…)
Δεν έχω αποστατήσει από κανέναν βιασμό της ζωής ΚΑΘΗΡΑ, δεν βιάζω την ζωή σου, ούτε την ζωή κανενός! Τις ζωές μας τις βιάζουν άλλοι, ένσαρκοι, δες απλά γύρω σου και κανε κάτι γι αυτό και μην ψάχνεις στα "αόρατα" για εξιλαστήρια θύματα!

Δυστυχώς για τα vampire να το ανακοινοσουμε και επίσημος, η Χρυσή Εποχή του βαμπιρισμού δεν έχει αρχίσει καν και ας λες το αντίθετο!

Επίσης είπες κάτι που υπάρχει και στην Βαμπιρική βίβλο ενός τάγματος,λίγο διαφορετικά βεβαια!
Είπες, "οι πρωτοι ανθρωποι ηταν συλλεκτες τροφης και οχι δολοφονοι κυνηγοι"
Γραφει στην βαμπιρική βίβλο, "το vampire είναι κυνηγός, συλλέκτης τροφης και οχι δολοφόνος!", η κάπως έτσι τέλος πάντων!

Ευχαριστώ που απάντησες, γι αυτό σου λέω, όταν έρθει η ώρα της κρίσης, σύμφωνα πάντα με αυτά που λες, μας βλέπω μαζί (μαζί και όλο το ανθρώπινο είδος) στην μαρμάγκα και θα σε "τσιγκλάω" ακόμα και εκεί, να το ξέρεις! :P

Απ ότι έχω καταλάβει, αν χρειαστεί κάποιος να σου ρουφήξει την ενέργεια, δεν θα του είναι καθόλου δύσκολο μιας και από ότι φαίνεται την προσφέρεις απλόχερα, πρέπει να αρχίσει να σε προβληματίζει αυτό! :P
__________________
I AM BEFORE all gods.I AM before all days.I AM before all men and legends of men.I AM the ANCIENT ONE.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Legion : 07-03-11 στις 23:20
  #210  
Παλιά 08-03-11, 12:06
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

σχολιο 45

προς Legion

... δεν σε χαρακτηριζω παρα μονο με τον τροπο που εσυ πρωτος προσδιορισες τον εαυτο σου ...

.. οσο για την αναγκη ακομη και οι θεοι ναι οι θεοι εχουν αναγκη τους ανθρωπους ποσο μαλλον οι αποκομμενοι δαιμονες ..εεε ???
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΑΣΜΑ ΟΣΟ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΩΣ...
... ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η Η ΠΗΓΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ.... Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΝΑΓΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ,,,, ΤΟ ΚΑΤΩΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ ΚΑΤΩΤΕΡΟ .. ΜΟΛΟΝΟΤΙ ΑΛΛΗ Η ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΗ Η ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΑΥΤΗΣ.........

...δεν ειναι κακο να υπηρετεις κατι .. ολοι υπηρετουμε καταρχην τους εαυτους μας επειδη ενεργουμε με βαση αυτο που νομιζουμε συμφερον μας .. ειναι ομως αληθινο συμφερον μας ή μηπως σε αυτο ξεγελιομαστε ..

οι θνητοι βαμπιρινοι υπηρετες των εξελιγμενων βαμπιριανων δαιμονων ,, δεν λατρευουν χωρις οφελος τα πνευματα αυτα και δεν εργαζονται για να βοηθησουν την αφαιμαξη χωρις ανταλλαγματα .. κλασσικο ανταλλαγμα που ζητανε οι θνητοι αυτοι ειναι ο πλουτος, η δυναμη , το γοητρο, ο ελεγχος πανω στα πνευματα των αλλων,,, ερωτικα ανταλλαγμα και εκπληρωσεις ποθων,,, οπου οι εξελιγμενοι δαιμονες προφανως ανταποκρινανται ειναι ετοιμοι να χορτασουν το καθε υπερφιαλο εγω με ολα αυτα τα ανοητα χαρισματα ,,,προκειμενου να παρουν αυτο που αμεσα εχουν αναγκη ....το <αιμα> της ψυχης, την βιοενεργεια το φωτος ...
δεν ξερεις το μυθο με του Φαουστ αυτος τα λεει ,,,ολα <<<ο διαολος οταν γερασε καταλαβε επιτελους ποιο ειναι το νοημα της ζωης .. οτι ειναι δηλαδη το φως και η σωτηρια της ψυχης ... .. αλλα ηταν τοτε πολυ αργα γιατι εν τω μεταξυ λογω κακης ζωης αυτα τα ειχε χασει ... αρχισε λοιπον παμπλουτος οντας να εξαγοραζει τους αφελεις παιδαριωδεις και φιλοδοξους θνητους ...προσφεροντας τους τα παντα αρκει να του δωσουν την ψυχη τους ,,,παει να πει το φως τους,,,πανε να πει το αιμα τους ,,,παει να την ζωης τους .. εεε.... αμε τι νομιζατε εξυπνος ο διαολος ...καλιο στα γεραματα παρα ποτε ...>>>

,,,ο λατρης βαμπιριανων δαιμονων αυτος που επικαλειται τα πνευματα αυτα και που διαπραττει τελετουργιες υπερ τους .. απλα τωρα με το σαβουρομαζωμα κινδυνευει να βρεθει ετσι γατζωμενα που ειναι απο αυτον τα πνευματα τα ακαθαρτα κινδυνευει να βρεθει πριν την ωρα του ή εκτος προορισμου στις χαβουζες οπου ανακυκλωνονται τα σκουπιδια του γαλαξια ....εχετε το υποψιν αυτο ,,,τα νυχια δεν τραβανε μοναχα τα τελειωμενα πνευματα .. αλλα και εκεινους που μπορει να μην ειναι τελειωμενοι αλλα εχουν γατζωθει απο πανω τους τα ακαθαρτα πνευματα ...και ανιεντε μετα στις χαβουζες να γινει η διαλογη ....γινονται και λαθη εεε!!!ΕΚΤΟΣ ΑΝ .....!!!

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΧΙ ΛΑΤΡΕΙΑ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΚΑΘΑΡΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟΚΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΚΛΟΠΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ...ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΙ ΕΚΕΙΝΑ ........

...προσεχε Legion εισαι ανηλικη ψυχη εχεις ζουμι ακομη ,,,,αιντε να μη σε τραβολογησουν στους χαβουζοτοπους γιατι σε βλεπω να φτυαριζεις το σκατο με το τσουβαλι .. αυτη αληθεια την μοιρα ψυχης πονειρευσαι .. και μη μου πεις οτι θα βαλεις βυσμα εμενα . να σε βγαλω απο αυτα τακατεργα ..εγω σου πα ρουσφετια αλλα στις μεγαλοδημαρχινες των χαβουζων γιοκ !!!


....τωρα ,,οι λεγομενες βιβλοι των βαμπιρ να μη πω τι ειναι ....συνωθυλευματα απο αποσπασματα απο πραγματικα ιερα βιβλια με σχολιασμους της μπουρδολογησης που σου πηζουν τον εγκεφαλο στην κυριολεξια ..εχουν αρχισει να κυκλοφορανε και στην αγορα τετοια μπουρδομιγματα .....

πχκαταρχην αλλο κυνηγος αλλο συλλεκτης τροφης ... ο κυνηγος τρεχει να πιασει ενα ζωντανο πλασμα το οποιος φοβισμενο για την ζωη του τρεχει να κρυφτει και να διαφυγει ...στην συλλογη τροφης δεν εχουμε τετοιο στρες και πολεμο ψυχης ..νομιζω??? ....τρομαρα σας , που μου εχετε και βιβλους !!!!....καθε λογης παραλογισμο τον εχετε κανει πιπιλα τον μασουλατε εντελως μα εντελως μιλαμε ανοητα και τον προσκυνατε ...αχχ μωρε Μαρμαγκα που σας χρειαζεται ...!!!

αχχχ !!.. εγω το χρεος μου το εκανα παντως σας προειδοποιησα ...
...εσας του <ψυχικους αφαιμακτες > και υπηρετες των ακαθαρτων πνευματων !!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 08-03-11 στις 12:28
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.