Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-12-18, 19:15
spellbound Ο χρήστης spellbound δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-12-2018
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή μάγια/κακό μάτι;

Καλησπέρα σας, είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα τη γνώμη και τη συμβουλή σας.

Στην οικογένειά μου έχουν συμβεί πολλά δυσάρεστα γεγονότα από το 2016 και μετά. Είχα μία αποβολή, ο πατέρας μου κόντεψε να πεθάνει από μία λοίμωξη, ο αδελφός μου πέρασε καρκίνο, ο πατέρας μου πάλι νοσηλεύτηκε και ακόμα δεν έχει αναρρώσει, εγώ είχα ένα πολύ άσχημο ατύχημα. Η μητέρα μου βέβαια με όλα αυτά έχει διαλυθεί και ψυχολογικά και σωματικά. Τα κακά μαντάτα (για τον αδελφό μου) και το ατύχημα μου τα είχαμε στο χωριό όπου βρίσκεται μία συγγενής μας, που θεωρούμε ότι φθονεί την μητέρα μου. Αυτή η συγγενής δεν της μιλάει πλέον καθόλου της μητέρας μου, αν και δε συνέβη κάτι συγκεκριμένο.

Σήμερα, βρήκαμε τσουλούφια από πολύ μακριές τρίχες στην είσοδο της πολυκατοικίας (Τα έχω βγάλει φωτογραφία) και μου είπε η κοπέλα που τα βρήκε ότι είναι εκεί κανα μήνα περίπου και δεν έδωσε σημασία ιδιαίτερη, αλλά σήμερα που είχαμε μία συζήτηση για βασκανία, μάγεια, κτλ, μου το είπε και σκέφτηκε μήπως όλες αυτές οι κακοτυχίες σχετίζονται. Το ενδιαφέρον είναι ότι όλα τα κακά φαίνονται να τριγυρνάνε τη μαμά μου, με τον πατέρα μου και τα δύο παιδιά της, και να μην συμβαίνει κάτι στην ίδια.

Τι πιστεύετε; Μπορεί αυτά τα τσουλούφια με τρίχες να σχετίζονται με μάγια; Κι αν ναι, εξηγείται να είναι στην είσοδο της πολυκατοικίας και όχι έξω από το διαμέρισμά μας;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.