Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-01-12, 17:46
XVirus Ο χρήστης XVirus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-01-2012
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή Άγνωστη παρουσία στο σπίτι μου;

Έχω κι εγώ μια κάπως περίεργη εμπειρία, σήμερα λοιπόν λέω να την μοιραστώ μαζί σας μήπως και έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς κάτι παρόμοιο.
Όταν με πλησιάζει κάποιο άτομο, πάντα το νιώθω όσο και αν αθόρυβα κινείτε αυτό, δεν το ακούω, το νιώθω σαν παρουσία, το θέμα είναι ότι όταν κινείτε κάποιος πάντα το καταλαβαίνω, αλλά υπάρχουν και φορές που το νιώθω χωρίς να υπάρχει κάνεις άλλος μέσα στο σπίτι.
Είναι αμέτρητες φορές και πάντα λέω στον εαυτό μου ότι είναι ιδέα μου, αν και ξέρω καλά ότι ΔΕΝ είναι ιδέα μου.
Να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι το σπίτι που ζω έχει αν μπορώ να το πω έτσι, βεβαρημένο παρελθόν, στο σπίτι αυτό κατοικούσε για περίπου 40 χρόνια μια γυναίκα η οποία ήταν πραγματικά πολύ αυταρχική και κακός άνθρωπος
(δυστυχώς είχα την ατυχία να είναι συγγενής μου, όχι οικογένεια μου, αλλά κοντινή συγγενής μου), που συνήθιζε να κάνει μάγια (για την ακρίβεια έδινε χρήματα σε κάποια άλλη γυναίκα και τα έκανε αυτή για λογαριασμό της)
Πριν δέκα χρόνια απεβίωσε και μένω πλέον εγώ στο σπίτι αυτό, όταν μπήκα μέσα για να το αδειάσω, βρήκα σε πολλά μέρη του σπιτιού μικρά ¨πουγκιά¨ που περιείχαν τα μάγια απ ότι κατάλαβα, σκόνες, τρίχες, χώμα κτλ.
Βασικά όχι μόνο δεν με φοβίζει η παρουσία αυτή που νομίζω ότι νιώθω, αλλά ούτε καν με ενοχλεί, απλά περιγράφω την εμπειρία μου μήπως και κάποιος από εδώ έχει νιώσει πότε κάτι παρόμοιο.
Πιστεύω να μην σας κούρασα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-01-12, 23:20
Το avatar του χρήστη lana
lana Ο χρήστης lana δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2012
Περιοχή: athens/london
Μηνύματα: 198
Προεπιλογή

me thn adeia sou kiolas an h8eles 8a mporousame na to suzhthsoume kai na m peis merikes leptomeries gia to sumvan wste na to sumperilavw sto dokimanter pou dimiourgw mesw msn 9a mporousame na milisoume h mesw thlefwnou na me pareis me apokripsh h na se dw apo konta apla an 8es na to moirasteis mazi mas

euxaristw polu
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-01-12, 18:57
XVirus Ο χρήστης XVirus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-01-2012
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lana Εμφάνιση μηνυμάτων
me thn adeia sou kiolas an h8eles 8a mporousame na to suzhthsoume kai na m peis merikes leptomeries gia to sumvan wste na to sumperilavw sto dokimanter pou dimiourgw mesw msn 9a mporousame na milisoume h mesw thlefwnou na me pareis me apokripsh h na se dw apo konta apla an 8es na to moirasteis mazi mas

euxaristw polu
lana καλησπέρα, με τιμάει πραγματικά η πρόταση σου και σε ευχαριστώ θερμα γι αυτό, μα δεν είναι το ζητούμενο μου αυτό, θα ήθελα μόνο μια γενική απάντηση απο κάποιο μέλος, που ίσως γνωρίζει η του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο.
Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XVirus : 19-01-12 στις 18:58
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-01-12, 10:55
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει αλλά έχω ακούσει γι' αυτό το φαινόμενο και γνωρίζω λίγα πράγματα. Αυτό πράγματι το νιώθουν 3 ειδών άτομα:
1) Αυτοί που βλέπουν πολλά θρίλερ
2) Αυτοί που παίρνουν ηρεμιστικά
3) Άτομα τα οποία κατοικούν σε παλιά σπίτια με μια δραματική ιστορία.
Λες ότι αυτό άρχισε από τη στιγμή που κατοίκησες σ' αυτό το σπίτι. Άρα αναμφισβήτητα ανήκεις στην τρίτη κατηγορία ανθρώπων.
Τα μάγια λένε ότι πιάνουν και είπες ότι στο σπίτι βρήκες πολλά τέτοια πουγγιά, σακουλάκια. Άναψε μια μεγάλη φωτιά και κάψε τα όλα. Ζήτησε να φύγει το κακό από το σπίτι σου. Πιστεύω ότι αυτή η παρουσία θα σε εγκαταλείψει. Φτάνει να βρεις όλα τα σακουλάκια να μην αφήσεις ούτε ένα. Δοκίμασέ το και πες μου το αποτέλεσμα. Είναι φανερό ότι υπάρχει μαγική ενέργεια σ' αυτό το σπίτι που την δημιούργησαν τα σακουλάκια. Θα φύγει μετά την ολοσχερή καταστροφή τους.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 20-01-12 στις 11:04
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-01-12, 14:37
XVirus Ο χρήστης XVirus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-01-2012
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Κατ αρχήν θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για το χρόνο σου, και την σαφέστατη απάντηση σου.
Όσο για τις τρεις κατηγορίες που αναφέρεις, αν και δεν γνωρίζω κάτι πάνω σε τέτοια θέματα, μου ακούγονται πολύ σωστές και με έχεις καλύψει πλήρως.
Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-01-12, 16:38
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Δεν κάνει τίποτα. Μου αρέσει να βοηθάω τους ανθρώπους με όποιο τρόπο μπορώ. Χαίρομαι που η απάντησή μου σε βοήθησε. Ξέχασα να σου πω πως άμα κάψεις τα σακουλάκια να μην είναι κανείς πάνω από τη φωτιά να απομακρυνθείτε αρκετά μέτρα γιατί μπορεί οι αναθυμιάσεις από τις άσχημες ουσίες να σας δημιουργήσουν αναπνευστικά προβλήματα, ζαλάδες, εμετούς. Πώς το παρέλειψα αυτό! χίλια συγνώμη. Ελπίζω να πρόλαβα.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 20-01-12 στις 16:38
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-01-12, 17:20
XVirus Ο χρήστης XVirus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-01-2012
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Χμ... εδώ υπάρχει ακόμη ένα θέμα, αυτά που υπήρχαν, κάποια ήταν σε σακουλάκια του στύλ πουγκί, άλλα απλά ήταν μέσα σε χαρτία και υφάσματα, τα οποία έχουν καεί απο τότε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XVirus : 20-01-12 στις 17:22
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-01-12, 18:14
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Είχαν καεί από τότε είπες και δεν καταστράφηκαν εντελώς; Μαύρη μαγεία σας έχουν κάνει λοιπόν. Κάψε ό,τι έχει απομείνει απ' αυτά και προσπάθησε να τα διαλύσεις γιατί μπορεί αυτό να σταθεί καταλυτικό ακόμα και να σας στερήσει τη ζωή όσο τα κρατάτε.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-01-12, 18:31
XVirus Ο χρήστης XVirus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-01-2012
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Είχαν καταστραφεί τα πάντα τότε. Πραγματικά με εκπλήσεις και με βοηθάς αρκετα με τις απαντήσεις σου, και βέβαια θετικά, το άτομο αυτό για να καταλάβεις είχε κάνει (αποδεδειγμένα) μάγια μέχρι και στην κόρη της, μοιάζει απίστευτο το ξέρω, μα είναι η αλήθεια, γένικα το ξέρω οτι μας είχε κάνει μάγια, ήταν γιαγιά μου, και είχε κάνει μάγια ακόμα και στην μητέρα μου και στα άλλα παιδιά της, (τα βρήκαμε τα μάγια οταν πέθανε) τα οποία παιδιά ευτυχώς είναι καλά. Γι αυτό ανέφερα πως ήταν κακός άνθρωπος, πιστεψε με πολύ κακός άνθρωπος.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου, είναι απαντήσεις που τις συνδυάζω και είναι απόλυτα σωστές.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XVirus : 20-01-12 στις 18:39
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-01-12, 18:45
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Οπως λεει και η fantasy πρεπει να ειναι μαυρη μαγεια.
Κι οπως σου ειπε το καλυτερο ειναι να τα βγαλεις ολα απο το
σπιτι σου και να τα καψεις. Αλλα για να εισαι ενταξει καλυτερα
ρωτα κι εναν πνευματικο τι πρεπει να γινει σε τετοια περιπτωση.
Διοτι ακομη κι αν τα βγαλεις ολα αυτα απο το σπιτι μεσα ισως
να μην φυγει το κακο.

Παντως εξαφανισε τα ολα τα πουγκια και γενικα οτι εχει χρισημοποιηθει
για μαυρη μαγεια εκει μεσα κι αν συνεχιστει το κακο τοτε πηγαινε σε
πνευματικο.
__________________
Έν όρει τών Αμώμων ώσπερ ήλιος έλαμψας, καί μαρτυρικώς, θεοφόρε, πρός Θεόν έξεδήμησας, βαρβάρων υποστάς επιδρομάς, Εφραίμ Μεγαλομάρτυς τού Χριστού, διά τούτο αναβλύζεις χάριν αεί, τοίς ευλαβώς βοώσί σοι, δόξα τώ δεδωκότι σοι ισχύν, δόξα τώ σέ θαυμαστώσαντι, δόξα τώ ενεργούντι διά σού, πάσιν ιάματα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.