Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 08-06-12, 08:53
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lana Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι, εννοείτε το έχω πει ο πατέρας μου μένει εδώ μιας και είναι από την Αγγλία και με επισκέφτηκε εκείνος με παρότρυνε να πάω στην αστυνομία...το δέχτηκα τον σταυρό γιατί φοβόταν και εκείνη που με άφηνε μόνη μου σήμερα είχα βάλει ηχογράφηση και το είχα αφήσει ανοιχτό όσο έλειπα, το ακούσαμε πριν λίγο με μια φίλη μου δεν ακουγόταν τίποτα έκανε καμιά φορά παρεμβολές ύστερα όταν άνοιξα το τηλέφωνο μου δεν είχα κάτι πριν μισή ώρα με ξαναπήρε ακουγόταν ένα σαν βουητό που είχα αναφέρει... και έλεγε νομίζω regent st, είναι ένας δρόμος κοντά στο Οxford δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει με αυτό το δρόμο δεν μένουμε ούτε κοντά εκεί θα πάω αύριο να δω και ίσως επιτέλους καταλάβω δεν ξέρω τι άλλο να κάνω έχω κουραστεί και τα μάτια μου δακρύζουν από την αϋπνία... ευχαριστώ πολύ fantasy για τα καλά σου λόγια στο τέλος!
Αυτό είναι η λύση του μυστηρίου. Θα ρωτήσεις τους γονείς της τι σχέση έχει αυτός ο δρόμος. Αυτοί σαν γονείς θα ξέρουν περισσότερα. Κάνε μια έρευνα. Μήπως πέθανε εκεί; Μήπως κάποιος μένει εκεί; Τι σημαίνει αυτός ο δρόμος για την κοπέλα; Πήγαινε σ' αυτόν τον δρόμο και περπάτησέ τον ίσως κάτι θα βρεις.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 08-06-12, 21:25
Το avatar του χρήστη lana
lana Ο χρήστης lana δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2012
Περιοχή: athens/london
Μηνύματα: 198
Προεπιλογή

πήγαμε με έναν φίλο μου και περπατήσαμε λίγο το δρόμο έχει και κάτι μαγαζιά με ρούχα και του είπα ότι ήθελα απλώς να ρίξουμε μια ματιά δεν θέλω να με περάσουν και για τρελή οι συμφοιτητές μου... και όταν φτάσαμε σε ένα πάρκο, πλατεία κάπως που έχει κοντά εκεί χτύπησε το τηλέφωνο μου και έπεσε κάτω από τον φόβο μου γιατί την σκεφτόμουν, και όπως έσκυψα να το μαζέψω σας τ ορκίζομαι βρήκα ένα κολιέ που γράφει πάνω emma το όνομα της φίλης μου, έμεινα... πήγα να επισκεφτώ την οικογένεια της μήπως ήταν δικό της πράγματι, ήταν δώρο από τον αδερφό της του το έδωσα νομίζω του άνηκε... έφυγα κλαίγοντας πάλι βλέποντας αυτό το 14 μόνο αγοράκι να σπαράζει στο κλάμα, η ζωή είναι πολύ άδικη τελικά!!! δεν έχω δεχτεί κανένα τηλέφωνο από το πρωί... ευχαριστώ και πάλι όσους απάντησαν αν έχω κάτι νεότερο θα γράψω αλλά νομίζω τελείωσε...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-06-12, 21:44
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Απιστευτο πραγματικα...
Μακαρι να τελειωσε!
__________________
Έν όρει τών Αμώμων ώσπερ ήλιος έλαμψας, καί μαρτυρικώς, θεοφόρε, πρός Θεόν έξεδήμησας, βαρβάρων υποστάς επιδρομάς, Εφραίμ Μεγαλομάρτυς τού Χριστού, διά τούτο αναβλύζεις χάριν αεί, τοίς ευλαβώς βοώσί σοι, δόξα τώ δεδωκότι σοι ισχύν, δόξα τώ σέ θαυμαστώσαντι, δόξα τώ ενεργούντι διά σού, πάσιν ιάματα.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-06-12, 21:54
Το avatar του χρήστη lana
lana Ο χρήστης lana δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2012
Περιοχή: athens/london
Μηνύματα: 198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vasilis1818 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απιστευτο πραγματικα...
Μακαρι να τελειωσε!
ναι το ελπίζω Βασίλη μου μακάρι να είναι καλά όπου και να΄ναι ,δεν θέλω να ενοχλώ κιόλας κι άλλο την οικογένεια της με παίρνουν τηλέφωνο με ρωτάνε πως είμαι, έχουν τα δικά τους έχουν και μένα είναι τόσο καλοί άνθρωποι...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 09-06-12, 08:32
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lana Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι το ελπίζω Βασίλη μου μακάρι να είναι καλά όπου και να΄ναι ,δεν θέλω να ενοχλώ κιόλας κι άλλο την οικογένεια της με παίρνουν τηλέφωνο με ρωτάνε πως είμαι, έχουν τα δικά τους έχουν και μένα είναι τόσο καλοί άνθρωποι...
Τέλειωσε. Τώρα που βρήκες το κολλιέ της ηρέμησε. Είμαι σίγουρη. Είδες που τελικά κάτι ήθελε από σένα; Είδες που σου το είχα πει; Καλά δεν είναι, διότι καλά λέμε όταν κάποιος έχει υγεία, αλλά σίγουρα ηρέμησε η ταραγμένη ψυχή της. Πιστεύω ότι τώρα θα σ' αφήσει ήσυχη και ο εφιάλτης θα περάσει.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 09-06-12 στις 08:33
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 09-06-12, 18:27
Donnie_Darko Ο χρήστης Donnie_Darko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2008
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Έχει σήμα το κινητό και στο άλλον κόσμο ;
__________________
ANOTHER LEGENDARY THREAD !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Donnie_Darko : 09-06-12 στις 18:30
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-06-12, 18:45
Το avatar του χρήστη lana
lana Ο χρήστης lana δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2012
Περιοχή: athens/london
Μηνύματα: 198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Donnie_Darko Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει σήμα το κινητό και στο άλλον κόσμο ;

σαφώς και μένα φίλε μου, αυτό το ερώτημα μου γεννήθηκε και άνοιξα το θέμα... λες να το άνοιξα για να δημιουργήσω εδώ πάλι διαμάχες... πρόσεξε λίγο τα θέματα που έχω αναρτήσει είναι ελάχιστα και τα περισσότερα ερωτήματα ποτέ δεν είπα απόλυτα ότι με κάλεσε η νεκρή φίλη μου γι αυτό και από την αρχή αναρωτήθηκα μήπως μου κάνουν πλάκα και ποτέ δεν είπα σε κανέναν να με πιστέψει... γιατί και εγώ σαν άνθρωπος δύσκολα πιστεύω. ευχαριστώ και πάλι όσους απάντησαν και συμμετείχαν
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-06-12, 19:24
Donnie_Darko Ο χρήστης Donnie_Darko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2008
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Άρα η απάντηση στο αρχικό ερώτημα του θέματος είναι όχι ; Δεν κατάλαβα που καταλήξατε.
__________________
ANOTHER LEGENDARY THREAD !
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 09-06-12, 21:00
Το avatar του χρήστη lana
lana Ο χρήστης lana δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2012
Περιοχή: athens/london
Μηνύματα: 198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Donnie_Darko Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα η απάντηση στο αρχικό ερώτημα του θέματος είναι όχι ; Δεν κατάλαβα που καταλήξατε.
΄
Η αλήθεια είναι άμα διαβάσεις ότι, ότι γνώριζε ο καθένας είπε, μου πρότειναν βιβλιογραφίες, μου πρότειναν να ηχογραφήσω, να μιλήσω στο πνεύμα και διάφορα η αλήθεια είναι ότι μου κόστισε πολύ η απουσία της φίλης μου και σου μιλάω σαν άνθρωπος τώρα, και ιδιαίτερα που επέλεξε αυτό το δρόμο, είχα κάποτε αποπειραθεί να αυτοκτονήσω για οικογενειακό πρόβλημα που δεν το άντεχα άλλο να το παλεύω, ευτυχώς αυτή η εμπειρία μου έδωσε ένα γερό μάθημα και μια σφαλιάρα και έχω εκτιμήσει πολύ μερικά πράγματα και ιδιαίτερα την ζωή και όσα μου προσφέρει...και έχω μάθει να ζω με μια ειλικρίνεια γιατί κάποτε τα ψέματα με οδήγησαν σε μια άσχημη κατάσταση, οπότε θα σου μιλήσω ειλικρινά θες καταρχήν την γνώμη μου για το θέμα : λοιπόν αγαπητέ μου, ασχολούμαι με το μεταφυσικό εδώ και πολλά χρόνια σχεδόν από την παιδική μου ηλικία... πολλά πράγματα τα αμφισβητούσα, αλλά και πολλά τα αποδεχόμουν, αυτό με το τηλέφωνο δεν το έχω ξανά ακούσει η αλήθεια είναι, αλλά στο ορκίζομαι δεν μπορείς να φανταστείς πως με είχε τρομάξει και με τρομάζει ακόμα τα βράδια και μόνο στην σκέψη, στην αρχή σκέφτηκα κάποιος μου κάνει πλάκα, όταν συνέβησαν και τα υπόλοιπα άρχισα να το πιστεύω και ειδικά όταν πήγα στο πάρκο και βρήκα το κολιέ , σιγουρεύτηκα, μερικές εμπειρίες είναι σαν τα όνειρα άμα όταν τα διηγήσε εσύ τα λες έντονα και με ενθουσιασμό και τα πιστεύεις ενώ ο άλλος δεν τα αντιλαμβάνεται το ίδιο επειδή δεν το έζησε σαν εσένα... αν θες να ρωτήσεις κάτι άλλο ελεύθερα να σου πω
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 09-06-12, 21:10
Donnie_Darko Ο χρήστης Donnie_Darko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2008
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Η τηλεφωνική εταιρία έδωσε κάποια εξήγηση στο συμβάν ;
__________________
ANOTHER LEGENDARY THREAD !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.