Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #171  
Παλιά 01-09-08, 02:34
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Προσωπικα θα συμφωνησω με τα τελευταια μηνυματα του Απερριτου, του Μπιζελιου και του Knight of Creation. Το Μεταφυσικο αρχιζει και λυγιζει. Και δεν αναφερομαι στα τεχνικα προβληματα καθως δεν καταλαβαινω γρι. Αναφερομαι στο τροπο που γινονται οι συζητησεις. Κατα περιοδους εμφανιζονται νεα μελη, τα οποια ναι μεν δεν αναφερουν καποια δικη τους εμπειρια πανω σε θεματα μεταφυσικης, σχολιαζουν ομως αρνητικα (αλλωτε και προσβλητικα) τις εμπειριες καποιων μελων. Λενε οτι εχουν να πουν και μετα εξαφανιζονται. Δεν μπορω να καταλαβω, πως το εχουν βρει το Μεταφυσικο? Αιντε γιουργια, να πεταξουμε μια μ....κια και την κανουμε αλλα γαλλικα? Λογικο ειναι η κινηση να εχει μειωθει αισθητα και να μοιαζει το φορουμ νεκροταφειο. Προσωπικα μειωσα τις επισκεψεις μου μεσα εδω οχι γιατι πλεον δεν με ενδιαφερει το φορουμ, αλλα γιατι με κουρασε η "πολυξεριτιδα" μερικων.
Ελπιζω το Μεταφυσικο να ανακτησει την παλια του δυναμη και δοξα...
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #172  
Παλιά 01-09-08, 07:54
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Συμβαίνουν διάφορα τελευταία. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή μπορεί με κάποιο τρόπο να έχουν σχέση μεταξύ τους.
Το μεταφυσικό δέχεται επίθεση απο χάκερς και για κάποιες μέρες χάνεται απο το δίκτυο.
Παράλληλα κάποιο ενεργό μέλος υπέστη παραβίαση του προσωπικού του χώρου και υπέστη σημαντικές απώλειες που έχουν σχέση και συνάφεια με την ενασχόλησή του...
Ίσως αυτά είναι τελείως συμπτωματικά σε φυσικό επίπεδο. Ίσως και όχι. Για μένα όμως έχουν άμεση σχέση σε μεταφυσικό επίπεδο.. και ο νοών νοείτω....
Απάντηση με παράθεση
  #173  
Παλιά 01-09-08, 12:54
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε μου no slave ΠΟΤΕ δεν κατέθεσα προσωπικό μήνυμα άλλου ακόμα και
να είχα την άδεια να το καταθέσω...
Εαν ο φίλος Old cave-dinosaur θέλει ,ας το καταθέση ο ίδιος....

Τώρα για το θέμα μας....
Έχω αναφέρει και σε προηγούμενη απαντησή μου πως πάντα (και σε όλα τα
FORUM) που έχω διαβάσει ή έχω καταθέσει τις απόψεις μου υπάρχουν
προβλήματα...
Προβλήματα τόσο σε συμπεριφορά ,άνοιγμα άσχετων θεμάτων που δεν
συνάδουν με το προφίλ των FORUM ακόμα και προσπάθειες να μειώσουν
σε ένα FORUM την αξιοπιστία του...
Το θέμα είναι πως και εμείς σαν απλοί χρήστες που όλοι μας καταλαβαίνουμε
όλους αυτούς να μην απαντάμε στα μηνυματά τους -να τους αγνοούμε-...
Πιστεύω πως αυτό είναι μια καλή λύση....

Βέβαια έχουμε και κάποια άλλα θέματα....
1-Αυτό που αναφέρει ο φίλος Witch Shadow για την "πολυξεριτιδα" είναι
ένα άλλο θέμα που δεν μπορεί κάποιος να κάνει κάτι για αυτο εάν βέβαια
συνοδεύεται με την ευγένεια και την κατάθεση στοιχείων...

2-Ο φίλος Απέριττος αναφέρει κάποια σοβαρά θέματα που χρίζουν προσοχής
από όλους..(χρήστες και υπέθυνοι του FORUM)
Είναι οι χάκερς και η παραβίαση του προσωπικού χώρου...
Εδώ τα πράγματα δυσκολεύουν...
Αλλά ας μην ξεχνάμε πως όταν κάτι βρίσκεται στην ΚΟΡΥΦΗ πολλοί θέλουν να το χτυπήσουν..
Εδώ πρέπει οι διαχειριστές αλλά και όλοι οι υπέθυνοι να προσέξουν
πολύ..

Ας μήν ξεχνάμε πως ΠΑΝΤΑ σε περιόδους διακοπών η προσέλευση είναι μικρή.

Καλό αλλά και πρέπον ο κάθε ένας απο την θέση του (όποια και να είναι αυτη
μέσα στο FORUM) θα πρέπει να προσέξουμε γιατί είναι ένας χώρος που
καταθέτουμε τις απόψεις μας και πολλοί φίλοι μας κάνουν την τιμή να
καταθέτουν και τις όποιες γνώσεις τους.

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #174  
Παλιά 15-09-08, 02:45
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

μαλλον τελικα δεν θα παρω απαντηση.και αν καταλαβαινω τον φιλο AVATARG,δεν μπορω να καταλαβω τον old cave-dinosaur.αν δεν απαντωνται οι χειροπιαστες αποριες μου,σκεψου τις μεταφυσικες!!
Απάντηση με παράθεση
  #175  
Παλιά 15-09-08, 08:30
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

κύριοι του μεταφυσικού καλημέρα σας.. είμαι καινούριο μέλος και θέλω να σας πω τις εντυπώσεις μου..
εχω συμετάσχει σε αρκετά θέματα μέσω των απαντήσεών μου και διαπίστωσα αμέσως την ειρωνία (οσο πιο κομψά μπορώ να το πω) κάποιων..
επέλεξα λοιπόν να μην συνεχίζω να απαντώ και να σταματάω εκεί..
χλευάστηκα,προσβλήθηκα,παραιτήθηκα..
'ηλπιζα οτι εδω μπορώ να καταθέσω τις εμπειρίες μου και να μοιραστώ τις γνώσεις μου..
δεν το βάζω κάτω βέβαια και συνεχίζω σε άλλα θέματα να συμετέχω πλήν αυτών που με προσέβαλαν..
θα πω οτι μια λύση είναι συχνές συναντήσεις των μελών για ανταλλαγή απόψεων και γνωριμία ωστε να αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις, λογω οτι ο γραπτός λόγος και η ανωνυμία δεν είναι όπως η συνεύρεση και η κουβέντα..
άλλωστε όταν εχει κάποιος απίστευτες εμπειρίες, πού θα απευθυνθεί ?
ελπίζει και πιστεύει οτι εδω μέσα θα πάρει απαντήσεις, η έστω θα τον ακούσουν επειδή κινούνται οι συμετέχοντες στο μεταφυσικό..
έτσι με αυτόν τον τρόπο (προσβάλοντας και χλευάζοντας) κάποιοι εγκαταλείπουν μέχρι να βρούν κάποιον να μιλήσουν και να τούς ακούσει..


φιλικά, ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #176  
Παλιά 15-09-08, 13:21
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Ευρυνοε καλημερα,

η αληθεια ειναι οτι οι στρατιωτικες μου υποχρεωσεις δεν μου επιτρεπουν αυτη τη στιγμη να ασχοληθω ενεργα με το συντονισμο, ή εστω στο βαθμο που θα ηθελα να συμμετασχω. Αυτο ελπιζω να αλλαξει απο τον επομενο μηνα.
Διαβασα τα οσα ειπες και συμμεριζομαι τις ανησυχιες σου. Ο συντονισμος ηταν παντα το δυνατο χαρτι αυτου του φορουμ, μιας και ο αριθμος των ανθρωπων που βοηθουν σε αυτον δεν ηταν ποτε μικρος. Ομως, μη ξεχνας, οτι πισω μας υπαρχει ενα καλοκαιρι (οπου παραδοσιακα παρατηρειται ελλειψη χρονου), αλλα και ενας Σεπτεμβρης που επισης παραδοσιακα αποτελει περιοδο εξεταστικων για τους περισσοτερους συντονιστες αλλα και μελη του φορουμ. Οποτε ως ενα βαθμο η ελλειψη της συντονιστικης αποτελεσματικοτητας μπορει να δικαιολογηθει ακομα. Προσθεσε σε ολα τα παραπανω και το γεγονος πως αντικειμενικα το μεταφυσικο αποτελει πλεον- περισσοτερο απο ποτε- τον μεγαλυτερο πολο ελξης για τους ανθρωπους που εισερχονται στον ελληνικο διαδικτυακο κοσμο της αναζητησης. Αυτο σημαινει αυτοματως και μεγαλυτερο ρυθμο εισροης νεων μελων...
Οι φιλοι που ερχονται αντιμετωποι με δυσκολιες, μπορουν να κανουν ευκολοτερο το εργο των συντονιστων ενημερωνοντας τους μεσω προσωπικων μηνυματων για οποιοδηποτε προβλημα αντιμετωπιζουν (αναμεσα σε αυτα και ζητηματα χλευασμου, ειρωνιας κτλ.)

Απο την αλλη (παραδεχομενος παντα πως δεν εχω κατσει να ασχοληθω σοβαρα), σε ηλεκτρονικες ή τηλεφωνικες συζητησεις που εχω με διαφορους φιλους, δεχομαι παραπονα πως τελευταια δεχομαστε βροχη αρκετα μεγαλου αριθμου "προσωπικων εμπειριων", οι οποιες παρα... ειναι παραξενες... Κοινως, η υπερβολη μυριζει απο χιλιομετρα. Εαν συμβαινει κατι τετοιο, ειναι απολυτως λογικο να παρατηρουνται φαινομενα σαν αυτα που κατηγγειλες παραπανω αγαπητε Ευρυνοε. Δεν ειπα οτι ειναι σωστο ή λαθος, ειπα οτι ειναι φυσιολογικο να παρατηρουνται.

Εαν λοιπον το προβλημα το εστιαζεις στις προσωπικες εμπειριες, κρινω πως ειναι θεμα χρονου να λυθει μεσα σε λιγες ημερες. Ειναι μεχρι να βρεθει και παλι μια ισορροπια αναμεσα στον καλο συντονισμο και στα νεα μελη που θα επιλεξουν εαν το στυλ του συγκεκριμενου φορουμ τους ταιριαζει ή οχι.

Ελπιζω να σε καλυψα.

Υ.Γ No slave το γεγονος πως ενα μελος δεν επιθυμει να δημοσιευσει μια προσωπικη συνομιλια του με ενα αλλο μελος, δεν σημαινει κατ' αναγκην πως οι οποιες αποριες εχεις για παραξενα ζητηματα θα μεινουν αναπαντητες. Ειλικρινα δεν μπορω να βρω καμια λογικη στη σκεψη σου.

Χαιρετω!
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #177  
Παλιά 22-09-08, 19:15
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Θα ήθελα σαν μέλος του Μεταφυσικού και επειδή μας έχετε κακομάθει… τους ακριβής λόγους που μπαναρίστηκε το μέλος Μιχάλης από κάποιο συντονιστή όπως γινόταν άλλωστε και στα περισσότερα μπαναρίσματα εως τώρα που είχαν να κάνουν με μέλη ενεργά.
Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #178  
Παλιά 22-09-08, 19:27
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agaliarep
Θα ήθελα σαν μέλος του Μεταφυσικού και επειδή μας έχετε κακομάθει… τους ακριβής λόγους που μπαναρίστηκε το μέλος Μιχάλης από κάποιο συντονιστή όπως γινόταν άλλωστε και στα περισσότερα μπαναρίσματα εως τώρα που είχαν να κάνουν με μέλη ενεργά.
Ευχαριστώ.
+1 και εγώ θέλω να μάθω το λόγο.
Απάντηση με παράθεση
  #179  
Παλιά 22-09-08, 21:38
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Σε λίγες ώρες (ή και λεπτά) θα υπάρξει ανακοίνωση μέλους της Gateway Team σχετικά με το ban του Μιχάλη . Το οποίο αποφασίστηκε από εσωτερική διαδικασία των μελών της G .

Εκ της συντονιστικής ομάδας.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #180  
Παλιά 23-09-08, 14:18
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Άπαν
Σε λίγες ώρες (ή και λεπτά) θα υπάρξει ανακοίνωση μέλους της Gateway Team σχετικά με το ban του Μιχάλη .
Τα λεπτά έγιναν ώρες και οι ώρες φαίνεται να γίνονται μέρες…

Να θυμίσω ότι και στο θέμα Εκοιμήθη στις 5.15 o Χριστόδουλος το θέμα θα κλειδωνόταν για λίγες ώρες γιατί ο Μηνάς τσακωνόταν με την Γκαλάντριελ και παρόλο της εκκλήσεις μου για άνοιγμα του σε 4 τότε διαχειριστές άνοιξε μετά από… 4,5 μήνες…

Ελπίζω αυτή η γραφειοκρατία (γιατί μόνο έτσι θα μπορούσα να την χαρακτηρίσω) να ήταν αυτή την φορά πιο σύντομη...

Εν αναμονή.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.