Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #531  
Παλιά 11-10-18, 00:02
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Να αποφεύγεις τα νεκροταφεία την νύχτα. Εχουν αυτή ακριβώς την ενέργεια που κυνηγούν αυτές οι οντότητες.
Οι εικόνες που έχεις στο σπίτι δεν κάνουν τίποτα. Οι εικόνες πρέπει να είναι φορτισμένες απο πίστη για να λειτουργήσουν αποτρεπτικά.
χαχαχχαχα δεν είναι ότι συνηθίζω τέτοια μέρη,απλά βρέθηκα κοντά, όσο για τις εικόνες , έχουν ακριβώς την ίδια ισχύ με μιά υποτιθέμενη κατάρα. Αν εγώ πιστέψω ότι θα με βοηθούσαν τότε σίγουρα θα το έκαναν. Αν πίστεψω στην κατάρα τότε θα είμαι καταραμένος,αν δεν το πιστέψω τότε δεν θα είμαι και άρα δεν θα χρειαστώ καν τις εικόνες

Αυτό είναι το θέμα,δηλαδή το πόσο δέχεσαι εσύ προσωπικά το περιστατικό της μόρας.Πιστεύω ότι οι περισσότεροι από αυτούς που έχουν συχνά περιστατικά εμφάνισής της την δίνουν οι ίδιοι δύναμη με το να την <<μελετούν>> συνέχεια κάθε μέρα. Έχουν περάσει χρόνια από τότε που είχα μια προσωπική <<επίθεση>> από σκιερή οντότητα ακριβώς γιατί μετά από 2-3 μέρες το είχα ξεχάσει. Αν το έψαχνα συνεχώς όσο ήμουν ξύπνιος τότε θα είχα πιο συχνές επισκέψεις στον ύπνο μου. Φτάνει λοιπόν η ενασχόλησή μου με το θέμα για σήμερα, όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι λίγο ατακτοποίητο το σπίτι και θα ντραπώ αν το δει έτσι ένας νυχτερινός επισκέπτης,έστω κι αν είναι ακάλεστος

Υ.Σ καλού κακού ,μετά από καιρό θα κάνω το σταυρό μου πριν το ύπνο χαχαχαχαχ, ήταν πραγματικά τρομακτική η γριά
Απάντηση με παράθεση
  #532  
Παλιά 11-10-18, 00:17
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Δεν είναι θέμα τι πιστεύεις εσύ. Το θέμα είναι τι πιστεύει αυτός που ενεργεί.
Ο καρπός του δεξιού σου χεριού τι λέει;;
Απάντηση με παράθεση
  #533  
Παλιά 11-10-18, 01:11
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι θέμα τι πιστεύεις εσύ. Το θέμα είναι τι πιστεύει αυτός που ενεργεί.
Ο καρπός του δεξιού σου χεριού τι λέει;;
Ίσως όντως να παίζει ρόλο και η ισχύς αυτού που ενεργεί,αλλά θεωρώ ότι βασικό ρόλο παίζει και η πίστη/θέληση αυτού που δέχεται την ενέργεια. Σε κάθε περίπτωση δεν έχω πολλές γνώσεις στο κομμάτι οπότε η άποψή μου είναι απλά μια άποψη και μάλιστα όχι και τόσο έγκυρη,βάσει της έλλειψης γνώσεων

Τώρα αυτό με τον καρπό του δεξιού χεριού δεν το κατάλαβα απολύτως,γιαυτό έκανα μερικές σκέψεις για το ποια είναι η πιθανή φύση της ερώτησής σου.
α)Αν σχετίζεται με κάτι μεταφυσικό,με τη μόρα ή κάποια κατάρα κτλπ ,ο καρπός μου είναι μιά χαρά
β) Αν πρόκειται για ενδιαφέρον προς την κούρασή μου μετά από τόσες ώρες χρήσης του υπολογιστή,ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,αλλά έχω σκληραγωγηθεί εδώ και χρόνια
γ)Αν σχετίζεται με το σχόλιο περί ατακτοποίητου σπιτιού ή τα συχνά μου σχόλια σήμερα και είναι στην ουσία υπαινιγμός(έστω και για καλαμπούρι) ότι σήμερα <<τον έπαιζα>> όλη μέρα χωρίς να κάνω τίποτα το παραγωγικό τότε σου την έφερα γιατί 1)είμαι αριστερόχειρας και 2) ήταν μιά αρκετά παραγωγική μέρα,διάβαζα σημειώσεις στο διαδίκτυο για ώρες και στα διαλείμματα σχολίαζα

Υ.Σ1 αν ισχύει το α ή το β μην διαβάσεις το γ
Υ.Σ2 αν τα διάβασες όλα και δεν ισχύει η περίπτωση για το καλαμπούρι/μπηχτή του γ) διέγραψε την περίπτωση γ από τη μνημη σου
Υ.Σ3 αν όντως ισχύει η περίπτωση γ) για την ερώτησή σου, δεν πτοούμαι τόσο εύκολα από τις μπηχτές και είσαι τυχερός που δεν έχεις δώσει δείγματα κακής συμπεριφοράς στο φόρουμ στη πρόσφατη επιστροφή σου στο φόρουμ γιατί θα έψαχνα όλα τα σχόλια σου και θα ανταπέδιδα κάποτε τη μπηχτή
Υ.Σ4 πρέπει να παραδεχτώ ότι σχολιάζω υπερβολικά πολύ σήμερα και ένα μεγάλο μέρος αυτών που λέω είναι βλακείες, πρέπει να κόψω τους πολλούς καφέδες
Υ.Σ5 καλό βράδυ
Απάντηση με παράθεση
  #534  
Παλιά 11-10-18, 07:46
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Διαλέγω το α.
Δεν έχει κάτι ο καρπός σού. Αυτό που θέλω να μου πεις είναι αν ένιωσες ενα σφίξιμο στο δεξί χέρι την ώρα που διάβασες το μήνυμα μου.
Και 10 λεπτά περίπου πριν το διαβάσεις σε ενοχλούσε η μύτη σου;;
Απάντηση με παράθεση
  #535  
Παλιά 11-10-18, 07:56
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαλέγω το α.
Δεν έχει κάτι ο καρπός σού. Αυτό που θέλω να μου πεις είναι αν ένιωσες ενα σφίξιμο στο δεξί χέρι την ώρα που διάβασες το μήνυμα μου.
Και 10 λεπτά περίπου πριν το διαβάσεις σε ενοχλούσε η μύτη σου;;
Μιλάω ή μάλλον γράφω παραπάνω απ'όσο πρέπει τώρα τελευταία

Μπα δεν είχα νιώσει κάποιο σφύξιμο, όσο για την μύτη είμαι κρυωμένος εδώ και μέρες οπότε η όποια ενόχληση είναι φυσιολογική. Τσεκάρεις να δεις αν πιστεύω σε δυσειδαιμονίες ή δοκιμάζεις τεχνικές εξ αποστάσεως πάνω μου(μέχρι στιγμής δεν πιάνουν)
Απάντηση με παράθεση
  #536  
Παλιά 11-10-18, 08:04
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Οκ
Απλώς κόψε τους καφέδες. Ιδίως μετα τις 6μμ
Έχεις ήδη πολυ στρες και ταχυκαρδία γισ να πίνεις καφέδες.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι δείχνεις χαλαρός στο φόρουμ αλλα είσαι σε τρομερή ένταση. Το γιατί το ξέρεις εσυ. Καλημέρα.
Απάντηση με παράθεση
  #537  
Παλιά 11-10-18, 08:20
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ
Απλώς κόψε τους καφέδες. Ιδίως μετα τις 6μμ
Έχεις ήδη πολυ στρες και ταχυκαρδία γισ να πίνεις καφέδες.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι δείχνεις χαλαρός στο φόρουμ αλλα είσαι σε τρομερή ένταση. Το γιατί το ξέρεις εσυ. Καλημέρα.
Πρόσφατα πήρα νέο ποτήρι-βαζάκι για καφέ και απ'οτι φαίνεται η ποσότητα είναι υπερβολικά μεγάλη ώστε να διαταράσσει το πρόγραμμά μου. Μάλλον θα επιστρέψω στο προηγούμενο ποτήρι(προβλήματα που χει ο κόσμος),αυτή τη στιγμή είμαι άυπνος σερί και σε λίγο φεύγω για μάθημα χωρίς ίχνος κούρασης(φαινομενικά). Τώρα για την ενταση και την χαλαρότητα που λες συνήθως είμαι ζεν,τουλάχιστον εξωτερικά. Δεν είμαι τόσο φαν της εκδήλωσης συναισθημάτων,καλών ή κακών. Ο καφές δεν νομιζω να παίζει κάποιο ρόλο σε αυτό

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
Απάντηση με παράθεση
  #538  
Παλιά 11-10-18, 15:12
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Ένας καλός λόγος να κόψεις τους καφέδες:

http://www.healthyliving.gr/2013/10/...a-epinefridia/
Απάντηση με παράθεση
  #539  
Παλιά 22-12-18, 13:44
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Έχει συμβεί σε κάποιον μέσα σε όνειρο; Στα πρώτα στάδια του ύπνου, πρώτο μισάωρο - τρία τέταρτα. Ο χώρος να είναι ο ίδιος (εκεί που κοιμάται), ίσως με κάποιες παραλλαγές. Αίσθηση δόνησης και αρχή παράλυσης.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #540  
Παλιά 22-12-18, 15:52
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρόσφατα πήρα νέο ποτήρι-βαζάκι για καφέ και απ'οτι φαίνεται η ποσότητα είναι υπερβολικά μεγάλη ώστε να διαταράσσει το πρόγραμμά μου. Μάλλον θα επιστρέψω στο προηγούμενο ποτήρι(προβλήματα που χει ο κόσμος),αυτή τη στιγμή είμαι άυπνος σερί και σε λίγο φεύγω για μάθημα χωρίς ίχνος κούρασης(φαινομενικά). Τώρα για την ενταση και την χαλαρότητα που λες συνήθως είμαι ζεν,τουλάχιστον εξωτερικά. Δεν είμαι τόσο φαν της εκδήλωσης συναισθημάτων,καλών ή κακών. Ο καφές δεν νομιζω να παίζει κάποιο ρόλο σε αυτό

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
Προσεχε με τους φραπεδες αν πινεις τετοιους. Το χειροτερο ειδος καφε που υπάρχει, πετανε μεσα και τεχνητους σαπωνοποιητες για να κάνουν αφρο... οτι χειροτερο. Τους εκοψα πριν μερικα χρονια, ειμαι και νευρικος κιολας, με ειχαν ... Πηρα μια μηχανη εσπρεσο, μπορω να πω οτι με καλυπτει απολυτα. Επισης υποσυνειδητο αγχος μπορει να δημιουργει τετοια προβληματα, αν στρωθηκες τωρα τελευταια για διαβασμα, συμβαινει σε ολους
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.