Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 23-02-06, 15:23
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

elf ο κ. Νανοπουλος ειναι εδω και λιγους μηνες στο στοχαστρο της πανεπιστημιακης ομαδας Κ.Α.Π.Α. Ωστοσο οι δυσκολιες που παρουσιαζονται ειναι αρκετες με μεγαλυτερη αυτην της αποστασης (εδρευει σε πανεπιστημιο της Αμερικης). Ωστοσο οι προσπαθειες μας θα συνεχιστουν και ελπιζω να εχουν καλο αποτελεσμα!
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 05-03-06, 07:06
cHrIsToS1 Ο χρήστης cHrIsToS1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-04-2005
Περιοχή: Άργος
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

εγω θελω να προτινω-προτεινω συνεντευξη απο τον Γιαννη τον Αγγελακα.

και μην μου πει κανεις οτι αυτος δεν πιανεται γιατι δεν ειναι ερευνητης γιατι θα του πω να παει να ακουσει κανενα τραγουδι του.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 06-03-06, 11:25
Το avatar του χρήστη paul
paul Ο χρήστης paul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 719
Προεπιλογή

Χμμμ…



Πολύ καλή η ιδέα σου φίλε μου. Εδώ και καιρό επιθυμώ κι εγώ κάτι τέτοιο, αν και δεν το πρότεινα ή το προσπάθησα καθόλου. Θα δω από πλευράς μου πως θα μπορούσε να πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο. Τη θεωρώ μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα συνέντευξη.
__________________
Memento Mori
«Θυμηθείτε το θάνατο»
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 12-02-07, 14:24
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

To άτομο που έχω να προτείνω για συνέντευξη μπορεί να μην έχει σχέση με το μεταφυσικό, μπορεί να μην είναι ερευνητής, αλλά σίγουρα είναι ένας άνθρωπος με ΑΠΟΨΗ! Αναφέρομαι στο δημοσιογράφο και δημοτικό σύμβουλο Αθηνών Γρηγόρη Ψαριανό.


Ίσως κάποιοι τον γνωρίσατε στις πρόσφατες δημοτικές εκλογές 2006, όπου με το συνδυασμό του Αλέξη Τσίπρα βγήκε πρώτος, αφού συγκέντρωσε 3.247 ψήφους. Βέβαια, οι περισσότεροι τον έμαθαν πριν από 2 χρόνια, όταν το Ραδιοτηλεοπτικό Συμβούλιο αποφάσισε να κλείσει το ραδιοφωνικό σταθμό όπου κάνει εκπομπή τα τελευταία χρόνια, εξαιτίας της ανθηροστομίας που τον διακρίνει. Βέβαια, ο Γρηγόρης Ψαριανός δεν είναι κανένας τυχαίος... Έχει ασχοληθεί με τη μουσική εκτενέστατα, είναι αντιπρόεδρος στην Ένωση 1924 , όμως πάνω απ' όλα είναι ένας καυστικός σχολιαστής της επικαιρότητας και όχι μόνο.

Θεωρώ πως μια συνέντευξη από το συγκεκριμένο άτομο θα είναι άκρως ενδιαφέρουσα, αφού είναι σε θέση να εκφράσει τις απόψεις του για όλα, χωρίς φόβο αλλά με μπόλικο πάθος!

Πάρτε μια γεύση ακούγοντάς τον κάθε μέρα 12-2 το μεσημέρι στον Best 92.6 ή επισκεφτείτε αυτό το site.
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 12-02-07, 15:12
Το avatar του χρήστη my_angel
my_angel Ο χρήστης my_angel δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Antonia
To άτομο που έχω να προτείνω για συνέντευξη μπορεί να μην έχει σχέση με το μεταφυσικό, μπορεί να μην είναι ερευνητής, αλλά σίγουρα είναι ένας άνθρωπος με ΑΠΟΨΗ! Αναφέρομαι στο δημοσιογράφο και δημοτικό σύμβουλο Αθηνών Γρηγόρη Ψαριανό.


Ίσως κάποιοι τον γνωρίσατε στις πρόσφατες δημοτικές εκλογές 2006, όπου με το συνδυασμό του Αλέξη Τσίπρα βγήκε πρώτος, αφού συγκέντρωσε 3.247 ψήφους. Βέβαια, οι περισσότεροι τον έμαθαν πριν από 2 χρόνια, όταν το Ραδιοτηλεοπτικό Συμβούλιο αποφάσισε να κλείσει το ραδιοφωνικό σταθμό όπου κάνει εκπομπή τα τελευταία χρόνια, εξαιτίας της ανθηροστομίας που τον διακρίνει. Βέβαια, ο Γρηγόρης Ψαριανός δεν είναι κανένας τυχαίος... Έχει ασχοληθεί με τη μουσική εκτενέστατα, είναι αντιπρόεδρος στην Ένωση 1924 , όμως πάνω απ' όλα είναι ένας καυστικός σχολιαστής της επικαιρότητας και όχι μόνο.

Θεωρώ πως μια συνέντευξη από το συγκεκριμένο άτομο θα είναι άκρως ενδιαφέρουσα, αφού είναι σε θέση να εκφράσει τις απόψεις του για όλα, χωρίς φόβο αλλά με μπόλικο πάθος!

Πάρτε μια γεύση ακούγοντάς τον κάθε μέρα 12-2 το μεσημέρι στον Best 92.6 ή επισκεφτείτε αυτό το site.
Μόνο που αν αποφασισετε μια συνεντευξη μαζί του... αν σας πει στις 2 το μεσημερι το ραντεβου θα είναι στις 4!!!! Δεν έχει καταφέρει τόσα χρόνια που τον ξέρω να πάει σωστά σε κανένα του ραντεβου!!!!!! Αλλά είναι πραγματικά best!!!
__________________
Με την μηχανή του χρόνου , θα γυρίσω πίσω θα σε βρώ και θα σε σβήσω....
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 12-02-07, 15:12
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Τείνω να συμφωνήσω με την Αντωνία, ότι καλό θα είναι να ακουστούν άτομα με άποψη. Και ποιος έχει μεγαλύτερη άποψη, από τον Ανδρουλάκη; Τα βιβλία του κάηκαν, η εκκλησία τον έχει στην μπούκα, διαβάζει κατά μέσω όρο ένα βιβλίο την ημέρα και είναι από τους πιο ψαγμένους πολιτικούς σε μεγάλο εύρος θεμάτων. Οι απόψεις του για τον Θεό είναι πολύ ενδιαφέρουσες κτλ. κτλ. κτλ.
Επίσης από ότι ξέρω είναι αρκετά ανοικτός για συνέντευξη. Γενικά είναι ένας άνθρωπος με ανοικτούς ορίζοντες και πάνω από όλα μυαλά. Φτάνει να μπορείς να τον παρακολουθήσεις, αν και σε γενικές γραμμές είναι πολύ απλός.
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 12-02-07, 16:49
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Παράθεση:

To άτομο που έχω να προτείνω για συνέντευξη μπορεί να μην έχει σχέση με το μεταφυσικό, μπορεί να μην είναι ερευνητής, αλλά σίγουρα είναι ένας άνθρωπος με ΑΠΟΨΗ! Αναφέρομαι στο δημοσιογράφο και δημοτικό σύμβουλο Αθηνών Γρηγόρη Ψαριανό.

Κρίνοντας από την φώτο, σίγουρα ο άνθρωπος αυτός φαίνεται ότι γνωρίζει πάρα πολλά..

Πάντως δεν τον γνωρίζω και θα με ενδιέφερε πολύ να τον ακούσω καθώς όπως λέτε είναι αξιόλογος!
Επίσης συμφωνώ και με την πρόταση του Agaliarep για τον Ανδρουλάκη.
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 12-02-07, 16:56
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Drymonia
Πάντως δεν τον γνωρίζω και θα με ενδιέφερε πολύ να τον ακούσω καθώς όπως λέτε είναι αξιόλογος!
Είναι άξιος λόγου άρα και αξιόλογος!

Μπορείς να τον ακούς online κάθε μεσημέρι. Πήγαινε στο www.bestradio.gr και επέλεξε "more music". Μετά ελπίζω πως θα βρεις την άκρη.
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 03-03-07, 11:08
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Να σε δω κάβουρα πως περπατάς στα κάρβουνα…

Συνέντευξη δεν θέλετε… Προμηθέα. Προμηθέα λοιπόν και ξερό ψωμί.
Σίγουρα δεν θα ήμουν ποτέ αυτός που θα έκρινε εάν αυτά που λέει είναι σωστά ή όχι. Αλλά όλοι όσοι κρίνουν θα έπρεπε να ετοιμαστούν και να κάνουν τις ερωτήσεις τους. Φυσικά περισσότερο όσοι την κατακρίνουν. Οπότε εάν μπορέσει το μεταφυσικό, η ομάδα, απλά μέλη, να την βρουν και να τις πάρουν συνέντευξη, τότε θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δούμε τι θα απαντούσε σε όλους όσους έχουν αντίθετη άποψη…
Εσείς τι λέτε;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.