Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 19-01-12, 11:41
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Grayscull Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή πώς αντίθετα; Περπατάνε με την όπισθεν;
Οι ανθρώποι αναπνέεουν διοξείδιο του άνθρακα και βγάζουν οξυγόνο;
Η Τζούλια είναι καλόγρια;


Δηλαδή μας επηρεάζει ο άλλος μας εαυτος στο παράλληλο σύμπαν; Καλά κατάλαβα;
Δεν περπατάνε με την όπισθεν, ούτε αναπνέουν με διοξείδιο του άνθρακα, απλά εχω ακούσει ότι έχει τις συνθήκες της γης αλλά διαφέρουν μόνο οι αποφάσεις μας. Ό,τι απορρίπτουμε εδώ, σ' αυτή την γη εκεί το υλοποιούμε. Π.χ. κάποιος σε ερωτεύτηκε εδώ κι εσύ τον απορρίπτεις. Στο άλλο σύμπαν σε απορρίπτει αυτός. Ή δεν δέχεσαι να τον παντρευτείς, στο άλλο σύμπαν είσαι παντρεμένη μαζί του ή εδώ έχεις αυτή τη δουλειά στο άλλο σύμπαν παίρνεις απόλυση. Είναι μια θεωρία που έχω διαβάσει πολλά γι' αυτήν. Είσαι χωρισμένη με κάποιον στο άλλο σύμπαν συνεχίζεις να είσαι παντρεμένη, αλλά με κάποιον άλλο κ.ο.κ. Υλοποιούνται όλες οι περιπτώσεις. Μάλιστα άκουσα ότι αλλού είσαι πεθαμένη και σε άλλο δεν έχεις γεννηθεί ποτέ. Οι πιο έμπειροι μπορούν να μας διορθώσουν. Μην το γελάς η Τζούλια σε άλλο σύμπαν λέγεται Αδερφή Ιουλία ή κάπως αλλιώς. Σ' αυτό το σύμπαν είναι το τελευταίο άτομο σε εκτίμηση. Σε άλλο είμαστε εμείς. Βλέπεις καμιά φορά που παίρνουμε μια απόφαση και μετά το μετανιώνουμε ή λέμε δεν ξέρω να το σκεφτώ, Λαμβάνει η ψυχή μας το σήμα από το άλλο σύμπαν και κάνουμε εμείς το αντίθετο. Έχει πλάκα αυτό. Μάλιστα λένε ότι το ταξίδι στο χρόνο θα υλοποιηθεί σε κάποιο άλλο παράλληλο σύμπαν για να μην γεννηθούν χρονικά παράδοξα που θα χαλάσουν το ρου των γεγονότων ή θα αποτρέψουν την γέννησή σου αν σκοτώσεις έναν γονιό σου ή σε ερωτευτεί ο πατέρας σου. Γυναίκα δεν είσαι; ή η μητέρα σου αν είσαι άνδρας. Το έργο επιστροφή στο μέλλον, αυτή η καταπληκτική τριλογία που είχα δει στην εφηβεία μου, όταν τελείωνα το λύκειο, ΄έχει πολλά παραδείγματα αυτής της θεωρίας. Σε ένα παράλληλο σύμπαν δεν διαβάζεις την απάντησή μου, ούτε εγώ κάθισα να τη γράψω κάνεις αυτό που δεν κάνεις τώρα κι εγώ κάνω ό,τι απορρίπτω. Μάλιστα το metafysiko.gr δεν υπάρχει, υπάρχει κάποια άλλη σελίδα ανύπαρκτη για εδώ, ή το ίντερνετ δεν ανακαλύφθηκε ή ανακαλύφθηκε κάτι άλλο που εμείς δεν το γνωρίζουμε. Εκεί δεν είσαι και δεν είμαι μέλος αυτής της σελίδας.
Μπορεί να υπάρχει αυτή η σελίδα και να είσαι μέλος και να αγνοήσεις χωρίς απάντηση αυτή την ερώτηση.
Μπορεί στο άλλο σύμπαν να γνωριζόμαστε, να είμαστε φίλες και να μιλάμε απο κοντά, ή σε άλλο να είμαστε εχθροί, μπορεί εσύ είσαι ελεύθερη αφού δεν αγαπάς τη δουλειά σου και νιώθεις φυλακισμένη ή εγώ άνεργη αφού εδω΄εχω δική μου δουλειά ή εσύ το αντίθετο απ' ό,τι είσαι αν παντρεμένη εδώ ελεύθερη εκεί κι εγώ παντρεμένη με τρία παιδιά, αφού εδώ είμαι ελεύθερη. Όλα είναι εικασίες. Δεν τα έχω δει, αλλά όσα έχω διαβάσει με οδηγούν σ' αυτό το συμπέρασμα. Όλα ξεκίνησαν από μια γάτα. Τη γάτα του Schrodinger. Θα πρέπει να γνωρίζεις αυτή την ιστορία. Μόνο που πιθανολογείται ότι υπάρχουν πολλά σύμπαντα και πολλές πιθανότητες. Εγώ πιστεύω πως πολλά όνειρά μας που είναι άκρως αντίθετα μας δείχνουν τι κάνει ο άλλος μας εαυτός. Πού ξέρεις μπορεί σε άλλο σύμπαν να είμαι ή να είσαι μια Τζούλια κι εκείνη να είναι εμείς. Χαίρομαι που σ' αυτό δεν είμαι. Αν σου αρέσει αυτή η απάντηση εδώ τη διαβάζεις ως το τέλος. Σε ένα άλλο σύμπαν λες αηδίες και την παρατάς στη μέση και κάνεις κάτι άλλο. Διάβασε το άρθρο αυτό. Χωρίζεται σε εννέα κεφάλαια. Θα μάθεις πολλά για την θεωρία αυτή. Γι' αυτό έδωσα το παραπάνω μήνυμα.

http://www.physics4u.gr/articles/2003/paralleluni1.html
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 19-01-12 στις 12:01
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.