Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 26-06-06, 13:24
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Περιοχή: Ρόδος
Cool

Παράθεση:
Αυτο εχει τεθει αλλες 2-3 φορες στο παρελθον και εχει απορριθφει απο την Gateway.Η δημιουργια κατηγοριας "Γενικα" εχει οντως αυξησει τον αριθμο των μελων των αλλων φορουμς, εχει ομως παραλληλα καλλιεργησει την εισοδο ατομων αμφιβολου προθεσεων μετατρεποντας στη συνεχεια το ολο φορουμ σε ενα κακης ποιοτητος καφενειο.Προτιμουμε λοιπον την "ποιοτητα" απο την "ποσοτητα".
Beetlejuice, πίστεψέ με, ότι μετά την ποσότητα θα έρθει και η ποιότητα. Στην αρχή θα έρχονται μόνο για το θέμα "Γενικά" κάποιοι, αλλά σιγά-σιγά θα συμμετάσχουν και στα άλλα μέρη του φόρουμ...

---
Όταν είπα να ανεβαίνουν επίπεδο κάθε 50 μηνύματα... Τέλος πάντων ούτε εγώ θα ήθελα να γίνεται αυτή η "βαθμολόγηση" των μελών, αλλά από όσο γνωρίζω δεν γίνεται να παραληφθεί στο συγκερκιμένο πρόγραμμα για forum...
---
Συμφωνώ με τις προτάσεις τις Αντωνίας.
---
Με την έννοια χαμηλής αξίας λέξεων θέλω να πω (με παρεξηγήσατε...) ότι αντί να χρησιμοποιούμε την φράση πχ "τοιουτω τρόπω" να λέμε με αυτό τον τρόπο... Δεν εννοούσα σε καμία περίπτωση τίποτε πιο χαμηλής αξίας, γιατί όντως χαμηλής αξίας φράσεις χρησιμοποιούν χαμηλής αξίας άνθρωποι.
---
Σώπα ρε αυστηρέ, vagkri... Σοβαρά μιλάς;;; Εγώ λέω τότε όποιος έχει ανήθικο avatar, γιατί εμένα με προσβάλλει το avatar σου, και όποιος έστω και μία φορά απαντά σε 1,5 γραμμές να διαγράφεται αμέσως... Πως σου φαίνεται;;; Καλό;;; Εγώ προτείνω την διαγραφή του χρήστη vagkri γιατί απαντά μέσα σε λίγες γραμμές, έχει ανήθκο avatar και με χλεύασε (λέει ο ίδιος: Ο χλευασμός θα πρέπει να συνοδεύεται από διαγραφή, αγαπητοί κύριοι συντονιστές!!!) λέγοντας ότι οι προτάσεις που έκανα είναι λάθος και ανταυτού προτείνει χειρότερες!!!
---
Εμένα με ενδιαφέρει η άποψη νέων μελών. Ας μας πει την άποψή της η Φωτεινή που μόλις γράφτηκε.
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη excellent : 26-06-06 στις 13:32
Παλιά 26-06-06, 13:39
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Έχω ακόμα μία πρόταση που θα ήθελα να γίνει δεκτή από τους moderator του forum και τους συντονιστές.

Δημιουργία μιας νέας κατηγορίας όπου θα μπορούσαμε να δημοσιεύουμε αποκλειστικά φωτό, ίσως και μερικές επεξηγήσεις πάνω σ' αυτές. Η κατηγορία αυτή θα είναι κάτι σαν φωτογραφικό αρχείο με παράξενα πράγματα, τερατογεννήσεις, simulacra, θεάσεις ΑΤΙΑ, οφθαλμαπάτες κ.ά.
Θα ήταν καλό όμως να σταθούμε μόνο στην παράθεση φωτογραφιών και όχι στο σχολιασμό τους από τρίτους. Δηλαδή, αν παραθέσω εγώ μια εικόνα που τράβηξα στην τάδε σπηλιά, να μην αρχίσει διαμάχη για το αν είναι αληθινή, ή αν υπάρχουν γκρίζοι κλπ. Θα προτιμούσα να ήταν καθαρά και μόνο ένα είδος gallery όπου ίσως να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ακόμα και ως link για άλλα θέματα. Σκεφτείτε το...
Παλιά 26-06-06, 13:50
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Προεπιλογή

Αρχικά να δηλώσω ότι κατά την προσωπική μου άποψη το site είναι μια χαρά.
Εκτός από ορισμένες περιπτώσεις όπου ορισμένα μέλη έχουν την τάση συνεχώς να τα κάνουν όλα «ρδελο- μπου» (μπορεί να μια και γω ένας απ’ αυτούς, ποιος ξέρει;;; ) όλα λειτουργούν κανονικά και με το νόμο.

Αντιπαραθέσεις υπάρχουν και αυτό είναι αν μη τι άλλο πολύ καλό.

Η ιδιαιτερότητα του metafysiko.gr (με άλλα λόγια ,η ποιότητά του) είναι το γεγονός ότι δεν είναι καφενείο…
Κατά καιρούς ,όσοι προσπάθησαν να το καταντήσουν έτσι,,, απλά εκ των πραγμάτων απομονωθήκαν και είτε αποχώρησαν είτε σοβαρευτήκανε..

Τώρα ,παρατηρώ ότι έγινε αναφορά στους τίτλους member, senior member, baby oil κλπ… και δε καταλαβαίνω το λόγο.
Δηλαδή, ο junior μόλις γίνει member μεταλλάσεται και τη «βλέπει κάπως»;
Η εγώ που είμαι senior (ταξίαρχος ένα πράμα… ) θα «σνομπάρω τον junior;;;

Ρε παιδιά, αυτά που γράφει ο καθένας δεν είναι το θέμα;;; Γιατί κολλάτε στην ταμπέλα του καθενός;;;
Τέλος πάντων, αυτά προς στιγμήν…
Δε κάνω προτάσεις, αφού το πα και στην αρχή ότι το forum είναι μια χαρά (τουλάχιστον στα σημεία που έθεσε ο excellent… Για επιμέρους Θεματολογίες κλπ, το συζητάμε, γιατί όχι )

blog:
mantri

blog:
adioristos

radio station
dRadio

Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Παλιά 26-06-06, 13:55
vagkri Ο χρήστης vagkri δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Περιοχή: αθήνα
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από excellent
ότι μετά την ποσότητα θα έρθει και η ποιότητα.
Δεν θα γίνει αυτό αγαπητέ excellent.Το μόνο που θα γίνει είναι να μαζευτεί ο κάθε προβληματικός και να λέει ανοησίες.
Παράθεση:
Όταν είπα να ανεβαίνουν επίπεδο κάθε 50 μηνύματα... Τέλος πάντων ούτε εγώ θα ήθελα να γίνεται αυτή η "βαθμολόγηση" των μελών, αλλά από όσο γνωρίζω δεν γίνεται να παραληφθεί στο συγκερκιμένο πρόγραμμα για forum...
Εγω αντίθετα προτείνω την απαλειφή των διαβαθμίσεων ώστε όλοι να φαίνονται ισοι.
Παράθεση:
Σώπα ρε αυστηρέ, vagkri... Σοβαρά μιλάς;;; Εγώ λέω τότε όποιος έχει ανήθικο avatar, γιατί εμένα με προσβάλλει το avatar σου, και όποιος έστω και μία φορά απαντά σε 1,5 γραμμές να διαγράφεται αμέσως... Πως σου φαίνεται;;; Καλό;;; Εγώ προτείνω την διαγραφή του χρήστη vagkri γιατί απαντά μέσα σε λίγες γραμμές, έχει ανήθκο avatar και με χλεύασε (λέει ο ίδιος: Ο χλευασμός θα πρέπει να συνοδεύεται από διαγραφή, αγαπητοί κύριοι συντονιστές!!!) λέγοντας ότι οι προτάσεις που έκανα είναι λάθος και ανταυτού προτείνει χειρότερες!!!
Διακρίνω κάποιον εκνευρισμό αγαπητέ!
Συμφωνώ απολύτως με την διαγραφή που προτείνεις και μάλλον θα διαγραφώ από μόνος μου!
Πάντα έκανα αυστηρή επιλογή στους φίλους μου.Προτιμώ λίγους και καλούς (η και κανέναν) από πολλούς και κακους.
Θα δείξει σύντομα ελπίζω....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vagkri : 26-06-06 στις 14:56
Παλιά 26-06-06, 15:01
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Προεπιλογή

Αρχικά, να αναφέρω ότι κατηγορία "Γενικού Ενδιαφέροντος" εξαιρετικά δύσκολα θα εμφανιστεί στην Κοινότητα του ΜΕταφυσικού, μιας και αποτελεί πάγια τάκτικη της G να μην προχωρήσει σε κάτι τέτοιο. Όποιος επιθυμεί κάτι πιο ελαφρό υπάρχουν δεκάδες αντίστοιχα ελληνικά φόρουμ, όμως το forum του metafysiko.gr έχει ένα συγκεκριμένο στόχο με τον οποίο δεν συνάδει η δημιουργία μίας κατηγορίας "κουβεντούλας".

Επίσης, ως προς τα μέλη της G καλό είναι να ξακαθαρίσω κάτι. Εξαιτίας της πολυμορφίας και των πολλών δραστηριοτήτων της Κοινότητας του Μεταφυσικού κάποια εκ των μελών της G έχουν αναλάβει συγκεκριμένες δραστηριότητες, όπως π.χ. στην περίπτωση μου η γενική επιμέλεια των ιστοσελίδων www.metafysiko.gr και www.metafysiko.gr/pytheas, καθώς και ο συντονισμός της ομάδας Πυθέας μαζί με τον Μίλτο. Ως εκ τούτου, ο χρόνος που προσφέρω στην προσπάθεια μας καταλαμβάνει ήδη το μεγαλύτερο μέρος από τον ελεύθερο χρόνο μου ημερησίως.
Ανάλογα, π.χ. ο Nocturnal έχει αναλάβει το τεχνικό κομμάτι της κοινότητας, ενώ ο Παύλος αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη στρατιωτική του θητεία.
Με λίγα λόγια, κάποια εκ των μελών της G, π.χ. όπως ο Μηνάς και ο Μιχάλης, ασχολούνται πολύ περισσότερο με το φόρουμ εξαιτίας του ότι εκεί βρίσκονται οι κυριότερες ευθύνες τους(όχι με την έννοια ότι αυτή είναι η "δουλειά" τους, αλλά με το ότι στο φόρουμ καταφέρνουν να βγάζουν τον καλύτερο εαυτό τους).

Τώρα, ως προς τους συντονιστές ας μην ξεχνάμε ότι δεν είναι ισόβια "θέση". Μάλιστα, δεν είναι καν τιμητική θέση, αλλά κυρίως θέση ευθυνών. Οπότε, συντονιστές ου επιλέχθησαν πριν 4 μήνες λόγω του χρόνου που αφιέρωναν τότε στο φόρουμ και που σήμερα έχουν χαθεί είναι λογικό να "χάσουν" τα συντονιστικά τους καθήκοντα. Ως απόρροια, θα βγουν νέα άτομα που αφιερώνουν αρκετό χρόνο στο φόρουμ ώστε να καλύψουν το κενό τους και ούτω καθ' εξής.
Οπότε, σύντομα θα υπάρχουν αλλαγές.

Τέλος, ως προς την πρόταση του Vagkri: οι συντονιστές που εκδηλώνουν προκαταλήψεις στη δράση τους να απομακρύνονται, με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο. Απλώς, το να κρίνεις πότε κάποιος προβάλει τις προκαταλήψεις του στις αποφάσεις του ως συντονιστής και πότε όχι είναι ένα λεπτό ζήτημα που χρειάζεται αρκετή συζήτηση.. σίγουρα όμως η συζήτηση αυτή θα καταλήξει κάπου και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα καταλήξει στη σωστή απόφαση.

Αυτά τα λίγα από εμένα, όλες οι προτάσεις- κριτικές σας είναι ευπρόσδεκτες και θα ληφθούν υπόψη στις μελλοντικές αλλαγές της κοινότητας μας. Πάντως, η έως τώρα επικοινωνία μας με μέλη της κοινότητας έχει δείξει ότι οι προσφερόμενες δυνατότητες στα μέλη μας(site, forum, κλπ. ) κρίνονται από τη συντριπτική τους πλειοψηφία ως άκρως επιτυχημένες και φιλικές.

Φιλικά,

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
Παλιά 26-06-06, 15:19
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:

Τώρα ,παρατηρώ ότι έγινε αναφορά στους τίτλους member, senior member, baby oil κλπ… και δε καταλαβαίνω το λόγο.
Δηλαδή, ο junior μόλις γίνει member μεταλλάσεται και τη «βλέπει κάπως»;
Η εγώ που είμαι senior (ταξίαρχος ένα πράμα… ) θα «σνομπάρω τον junior;;;

Ταξίαρχε Tsilof, εδώ λοχαγός Δρυμονία..

Αυτό θα είχε μια λογική αν οι τίτλοι δίνονταν με ποιοτικά κι όχι με ποσοτικά κριτήρια. Από τη στιγμή που δεν γίνεται [διότι είναι πολύ δύσκολο να γίνει] κάτι τέτοιο, είναι γελοίο και κακόβουλο να αντιμετωπίζουμε τα νέα μέλη με άσχημο τρόπο. Η άποψή μου είναι ότι σημασία δεν έχει ο αριθμός των μηνυμάτων αλλά η ποιότητα και αξία τους. Σαφώς δεν μπορούμε να φιλοσοφούμε όλη την ώρα, θα "τον παίξουμε" και τον Διόνυσο, αλλά πάντα με μέτρο, και με σεβασμό στην φύση και σκοπιμότητα του φόρουμ.. όπως λέει κι ο Solon, υπάρχουν και άλλα στο διαδίκτυο.
Στο παρόν φόρουμ, δεν ήρθαμε μόνο για να γνωριστούμε, αλλά για να μάθουμε και να δώσουμε κι αυτό συνεπάγεται ευθύνες.. δηλαδή, οφείλουμε να διευρύνουμε συνεχώς τις γνώσεις μας διαβάζοντας και ψάχνοντας έτσι ώστε να συνεισφέρουμε τα μέγιστα στην κοινότητα.
Παλιά 26-06-06, 15:31
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned

Περιοχή: Mandri
Προεπιλογή

Τι έγινε δεν σας προλαβαίνω σήμερα… όλο και μια καινούρια δημοσίευση.
Η αλήθεια είναι ότι καθώς διάβασα αυτά που γράφει ο Μηνάς για κατηγορία γενικά τείνω να συμφωνήσω ότι όντως μπορεί να υπάρξει καφενειοποίηση του χώρου. Συμφωνώ με την Αντωνία για τις φωτογραφίες θα είχε ενδιαφέρον.
Γενικά είμαι ικανοποιημένος με το forum και δεν έχω να κάνω προτάσεις. Πάντως θα συμφωνήσω ότι μπορεί από κάποια νέα μέλη να υπάρχει κάποιος δισταγμός. Αλλά από την άλλη δεν βλέπω κάτι που μπορούμε να κάνουμε για να το αλλάξουμε αυτό. Αρκεί το κάθε μέλος να διαβάσει τα θέματα και να δει ότι δεν τρώμε. Χθες μάλιστα υπήρξε ένα ποστ από νέο μέλος που έγραψε ότι δεν θα γράψει την γνώμη του γιατί ντρέπεται.
Ένα άλλο design θα μου άρεσε όχι παραπάνω από μια αλλαγή. Ουσιαστικά όταν μπαίνω στο μεταφυσικό με νοιάζει αυτά που γράφονται.
Τα πολλά ποστ δεν σημαίνει απαραίτητα μείωση της ποιότητας. Δεν είπα να ανοίγουμε ένα θέμα μόνο και μόνο για να πούμε ότι ανοίξαμε και σας περιμένουμε. Ο φίλος Tsilof άνοιξε ένα θέμα που τον απασχολούσε πριν λίγο καιρό. Δεν ήταν τόσο μεταφυσικό αλλά τελικά ίσως να ήταν περισσότερο από πολλά. Έγραψε για τις σχέσεις, ένα πολύ καλό θέμα. Ο Μιχάλης που πιστεύω μέσα στα πλαίσια του ίδιου του forum και των ατόμων που μπαίνουν εδώ μέσα έγραψε για τον σεβασμό.
Μπορούν από πράγματα που μας απασχολούν να βγουν πολλά καλά θέματα, το θέμα είναι να μην κολλάνε τα μέλη να τα αναφέρουν. Βέβαια εδώ μέσα δεν είμαστε συμβουλευτική ομάδα, ούτε ένας χώρος που μαζευόμαστε για να λέμε τα προβλήματα μας. Αλλά πολλά από αυτά τα προβλήματα που φαίνονται άσχετα είναι σημαντικά όχι μόνο για την λειτουργία του forum αλλά και της κοινωνίας και κατά επέκταση και του μεταφυσικού.
Παλιά 26-06-06, 15:37
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Ευγενική Προσφορά του Λουξ πρός ντροπαλούς και παρθενοπιπίτσες

Επειδή έτυχε και έχω γύρω στα 150 μηνύματα με τελίτσες μπορώ να τις δανείσω σε όσους ντρέπονται το χλευασμό ώστε να γράφουν τις ιδέες τους και να πληρώνω εγώ τη νύφη (παλιά μου τέχνη κόσκινο) .

Αν αυτό δεν είναι εφικτό και απαγορεύεται από τους κανόνες λειτουργίας , τότε μπορώ να τα διαγράψω ώστε να ξαναγίνω απλό μέμπερ ;

Μπορώ επίσης όποτε γίνομε σενιορ μεμπερ να σβήνω ένα μήνυμα της αρεσκείας μου και να ξαναγίνομε απλό μέμπερ ;

(Αν οι ιδέες μου δεν είναι όμως οι πρέπουσες και αποδεκτές από τα υπόλοιπα μέλη κινδυνεύω να υποβιβαστώ και πιο κάτω από απλό μέμπερ ; )

Τέλος περί χλευασμού και διαγραφών μη προβείτε σε κυρώσεις γιατί θα μείνουν 3 & ο κούκος

Παλιά 26-06-06, 15:55
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Περιοχή: Ονειροπολία
Προεπιλογή

Αν και δεν μου αρέσει να μιλάω με άσχημα λόγια για άλλα fora, θα κάνω μία μικρή εξαίρεση (χωρίς να βρίσω). Όποιος θέλει να δει πως διαμορφώνεται ένα forum αναζήτησης έχοντας μέσα του την κατηγορία "Γενικά", ας δει το innernet.gr. Mη φτάσουμε εκεί.

Συνεχίζοντας, να πω πως συμφωνώ με την πρώτη δημοσίευση της Αντωνίας και να προσθέσω :

Παράθεση:
1) Οι συντονιστές να συμμετέχουν περισσότερο, όπως και τα μέλη της Gateway. Δυστυχώς βλέπω πως αυτοί που συμμετέχουν καθημερινά είναι ο beetlejuice και ο Μιχάλης. Μετά συμμετέχει ο Solon, το Μπιζέλι, ο ΚΑΝΕ, ο Voel και λιγότερο ο Nocturnal, o quendi και o Mordiel. Οι Αpollon, Kafrila, Epimytheas, apan@samos, Paul πού είναι; Νομίζω πως για να είναι συντονιστές και μέλη της Gateway έχουν κάτι να προσφέρουν, διαφορετικά δε θα είχαν αυτούς τους τίτλους. Πού είναι όμως οι απόψεις τους; Νομίζω ότι πολλά θα ήταν διαφορετικά αν έγραφαν όλοι αυτοί πιο συχνά. Διαφορετικά ποιος ο λόγος να έχουν τις θέσεις που έχουν;
Η απάντηση του Solon δεν με καλύπτει. Άλλωστε μιλάμε για συμμετοχή σε συζητήσεις που, θεωρητικά,
θα έπρεπε να ενδιαφέρουν την Gateway.
Επίσης, αγαπητέ Beetlejuice, έχεις πάρει το χρίσμα του Καπετάνιου στο Kαπετανάτο του metafysiko.gr από το "dialogismoi"
Δεν είναι κρίμα για τα υπόλοιπα παιδιά της ομάδας;

Παράθεση:
3) Επανεξέταση των ήδη σχολιασμένων θεμάτων. Αν κάνετε μια αναζήτηση στα διάφορα θέματα που έχουν ανοιχτεί κατά καιρούς, θα δείτε πως πολλά έχουν ξεχαστεί ενώ είναι ΠΟΛΥ ενδιαφέροντα ή δεν έχουν κάνει τον κύκλο τους. Μήπως αντί να ψάχνουμε για νέα θέματα να διαβάζουμε και τα πιο παλιά;
Σωστό. Ώρες-ώρες μου έρχεται στο μυαλό μία από τις τελευταίες δημοσιεύσεις του Cap-10 που μιλούσε για
θέματα που "πετάχτηκαν στα σκουπίδια".
Εδώ θέλει αρκετή προσοχή, καθώς, κι εγώ θεωρώ πως κάπου το metafysiko έχει χάσει το "μεταφυσικό" του.
Δεν υπάρχουν ενεργά θέματα όπως π.χ. Ufo που θα 'πρεπε να είναι top στο forum αυτό. Φυσικά, δεν βγάζω τον εαυτό μου εκτός φταιξίματος γι αυτό.

"Σφαζόμαστε" μόνο για την Ελλάδα και την Ορθοδοξία, ενώ και στον τομέα του Εσωτερισμού δεν βλέπω και πολύ Εσωτερισμό.
Παλιά 26-06-06, 16:00
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Περιοχή: Ρόδος
Προεπιλογή

Πολύ καλή ιδέα LuX. Θα σβήνουμε όλοι τα μηνύματά μας, για να λύσουμε και το πρόβλημα με τις "ταμπέλες" senior και λοιπά...

Έξυπνο το avatar-απάντηση στο θέμα με τα μαγικά μανιτάρια... Τώρα το κατάλαβα.

Όσον αφορά avatar άλλων μελών, θέλω να πω ότι τα προσβλητικά αυτά στοιχεία δηλώνουν τον χαμηλό τρόπο σκέψης τους, την διαγωγή που πήραν από τους γονείς τους, το ελάχιστο επίπεδο μόρφωσής τους και το χαμηλότατο επίπεδο αξίας και τιμής που πρέπει να τους δίνουμε ως "άνθρωποι" που είναι. Σας πληροφορώ ότι σας λείπουν βασικοί κανόνες καλής συμπεριφοράς, "κύριοι". Και δεν εννοώ τον LuX.
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:18.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.