Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > FantasyGate Team

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-11-07, 23:05
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Arrow Ασυνέχεια - Ερρίκος Σμυρναίος





Νέα ιστορία από τον γνωστό πια συνεργάτη της ομάδας, Ερρίκο Σμυρναίο, με κεντρικό θέμα μια μεγάλη και παράξενη βιβλιοθήκη, αφού στο πολλαπλά επίπεδά της εδρεύει ένα Τάγμα το οποίο εκπαιδεύει τα μέλη του... Ένας βιβλιοθηκάριος εξιστορεί την εμπειρία του μέσα στο αχανή δωμάτια και όχι μόνο της βιβλιοθήκης και το σασπένς ολοένα και αυξάνεται!

Διαβάστε το συναρπαστικό νεό διήγημα του Έρικ εδώ ---> http://www.metafysiko.gr/fantasygate...ion=read&id=66
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-11-07, 10:51
Το avatar του χρήστη henriksmir
henriksmir Ο χρήστης henriksmir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2007
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Αντωνία σε ευχαριστώ πολύ για την όμορφη παρουσίαση καθώς και για τον κόπο και τον πολύτιμο προσωπικό σου χρόνο που θυσιάζεις για να παρουσίαζεις τα έργα όλων εμάς, ανάμεσά τους και η αφεντιά μου, που φιλοδοξούμε να δούμε τις ιστορίες μας στο διαδίκτυο.
Ομολογώ πως η ιδέα της πολυδιαστατικής βιβλιοθήκης δεν είναι δικιά μου. Την ανακάλυψα πριν από 10 χρόνια περίπου στα βιβλία του Terry Prachett ενός πολύ διασκεδιαστικού και πρωτότυπου συγγραφέα φαντασίας ο οποίος περιγράφει έναν κόσμο που στηρίζεται στη ράχη μιας τεράστιας διαστημικής χελώνας!
Εγώ προσπάθησα να δώσω τη δική μου εκδοχή για το πως θα μπορούσε να είναι μια τέτοια βιβλιοθήκη.
Αυτά τα ολίγα και ευχαριστώ για μια ακόμα φορά όλους τους φίλους, μελη και επισκέπτες του fantasygate που με τιμούν με την προσοχή τους.

Ερρίκος Σμυρναίος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-11-07, 12:11
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Thumbs up

Αυτό που μου άρεσε στη συγκεκριμένη ιστορία είναι η ιδέα της μεγάλης βιβλιοθήκης, που μέσα της κρύβονται μεγάλα μυστικά και για να τα ανακαλύψει κανείς θα πρέπει πρώτα να χαθεί στους διαδρόμους της καμιά δεκαριά φορές!

Όποιος έχει διαβάσει το "Όνομα του Ρόδου" του Ουμπέρτο Έκο ή έχει δει τη φοβερή ταινία με τον Sean Connery τότε μπορεί να καταλάβει λίγο-πολύ τι έχω στο μυαλό μου. Φυσικά η βιβλιοθήκη που μας περιγράφει ο Έρικ είναι ακόμα πιο δαιδαλώδης και έχει μεταφυσικές "ιδιότητες" σε σχέση με αυτή του Έκο.

Προτείνω σε όλους να τη διαβάσετε καθώς πρόκειται για μια ευχάριστη αφήγηση, με όμορφες εικόνες που σου δημιουργούν αυτομάτως συναισθήματα.

Έρικ, για ακόμα μια φορά συγχαρητήρια για τις υπέροχες ιστορίες σου!!
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-11-07, 17:20
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Μια ακόμα καλή προσπάθεια από τον, όπως είπε και η Αντωνία, μόνιμο πλέον συνεργάτη της Fantasygate. Εύχομαι και πάλι τα καλύτερα και εκφράζω τη δυσαρέσκειά μου που δνε κατόρθωσα να παραβρεθώ στη συνάντηση του Σαββάτου, ώστε να συζητήσω τόσο με τον ίδιο αλλά και με τους υπολοίπους σχετικά με τις δυνατότητες που προσφέρονται στην Fantasy.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.