Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 23-08-11, 22:18
Το avatar του χρήστη THEO-007
THEO-007 Ο χρήστης THEO-007 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-07-2008
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Tιποτα δεν ειναι επεξεργασμενο.

Ολα ειναι αληθινα

ΚΑΙ

Ολα εχουν παιξει στις τηλεορασης των συγκεκριμενων κρατων αλλα και στην αμερικη.

Μπορεις πανευκολα να τα βρεις αν ψαξεις.

Οσο για την θεση του θεματος δεν το παρατηρησα.

Μπορειτε να αφαιρεσετε την απαντηση.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη THEO-007 : 23-08-11 στις 22:20
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-08-11, 11:05
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Οk, πες πως ειναι αληθινα, πιστευεις οτι θα επαιζαν κρυφτουλι με τη καμερα πισω απο τα συννεφα? και κατι αλλο στο πρωτο σε ξεγελαει, αλλα στο 2ο ειναι πιο εμφανες, το υπολοιπο σκαφος που ειναι? δλδ, ακομα και πισω απο τα συννεφα το μεγεθος τους δεν ειναι σωστο...
Και για πρωτο, εχεις δει παλιες ιαπωνικες ταινιες, που εχουν ενα αντικειμενο που το εμφανιζουν μεσα απο τα συννεφα ή καλυτερα για να κανουν εντυπωσιασμο μεσα απο ενα συμπλεγμα συννεφων?

Οσο για το 3ο... ειναι απο μια fake ιστορια που... πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω που οφελεισε και τους Ρωσους αλλα και τους αμερικανους...

Και το οτι τα ΜΜΕ τα "παιξανε" αυτο τα κανει αληθινα? Πιο αληθινο ηταν το ψευτικο σωμα του νεκρου εξωγηινου που προσφατα, και καλα, βρεθηκε στη Σιβιρια.... παρα αυτα!!!

Εκει που θα σταθω ειναι οτι πλεον οι ιπταμενοι δισκοι τινουν να εξαλιφθουν και εχει αρχισει να εμφανιζετε το πρωτυπο ενως πολυ hi-tech aerodynamic σκαφους πανοπλο και ετοιμο να σπειρει την καταστροφη απ'οπου περασει...
Ακομα και καθοδηγουμενα να ειναι, απο καποιους, για αυτους τους καποιους εχει μια δοση αληθειας, πικρης αληθειας για το μελλον του ανθρωπινου ειδους!!!
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-08-11, 16:51
Το avatar του χρήστη THEO-007
THEO-007 Ο χρήστης THEO-007 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-07-2008
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Ρε παιδια ελατε στα συγκαλα σας.

Στο δευτερο ευθυγραμιστηκε πισω απο τα συννεφα. Ελεος πια.

Εκει ευθυγραμιστηκε για να κανει οτι εκανε με τις μπαλες που εριξε. Εσεις απο το συννεφο πιαστηκατε. Αμαν πια.

Στο πρωτο ειναι εμφανες οτι εκει το επιασε η καμερα.

Και κατι αλλο. Σας ειπα οτι επαιξαν στα δελτια ειδησεων των χωρων αλλα και στην αμερικη. Ποιος σταθμος βγαζει βιντεο εαν δεν τσεκαρει εαν ειναι αληθινο.

Εχετε φαει το παραμυθι και δεν λετε να ξυπνησετε απο τον ληθαργο.

Στο τρια κανανε και δηλωσεις αυτοπτες μαρτυρες ψαξτε και θα τις βρειτε.

Τα βιντεο ειναι περα για περα αληθινα.

Αλλα πρεπει και αυτοι που τα βλεπουν να τα βλεπουν με ανοικτο μυαλο.

Εφοσον λοιπον τα ελληνικα μυαλα το μονο που ξερουν ειναι να απορριπτουν τοτε σας ευχομαι να τα δειτε μπροστα σας για να πιστεψετε αν και παλι αμφιβαλω.

Εχετε τετοια παρωπιδα που και σφαλιαρες να σας ριχνουν θα λετε οτι κοιμαστε.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη THEO-007 : 24-08-11 στις 16:53
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-08-11, 17:44
Το avatar του χρήστη Astral
Astral Ο χρήστης Astral δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-09-2003
Περιοχή: Planet Earth
Μηνύματα: 567
Προεπιλογή

Για το πρώτο , no comment, πιο fake δεν μπορούσε να γίνει, πρέπει μάλλον να του τελείωσε το φιλμ και σταμάτησε εκεί που σταμάτησε.

2ο
Παράθεση:
fake, I saw an analysis of this video frame by frame, and just one frame before that truck at 0:38 covers the UFO it vanishes, only to reapear after the truck's gonne, I dind't do that analysis, I saw it on TV.
3ο http://www.youtube.com/watch?v=-fqNFZD8aGQ

Αυτά, αν και θα ήθελα και εγώ να σκάσουν μύτη, όμως δεν μπορώ όταν παίζουν με την νοημοσύνη μου ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-08-11, 17:52
Το avatar του χρήστη THEO-007
THEO-007 Ο χρήστης THEO-007 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-07-2008
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Ο τελευταιο σου συνδεσμος ατυχεστατος μεγαλε. Αν δεν καταλαβαινεις βαση αυτου που εβαλες, αστο. Πρεπει να ειμαι τελειως χανος για να φαω αυτη την αποδειξη. Ειδικα στην συγκριση των φωτων. Ασε μας ρε φιλε.

Ξερετε κατι ρε μαγκες.

Μου αρεσει που μιλατε ολοι για μεταφυσικα και απορριπτετε τα παντα.

Τελικα δεν ειναι η γωνια μου αυτη. Εγω ψαχνω κατι διαφορετικο.

Εβαλε λεει μπλε φιλτρο και εχει σκια η χρησιμοποιησε θολωμα και εγινε θολο, η οξυνση κλπ κλπ.

Τριχες κατσαρες.

Ανεβηκε μια φωτο με δυο φ14 τομκατ να συνοδευει ουφο και αυτος λεει οτι το τραβηξε τωρα που τα τομκατ εχουν αποσυρθει. Αυτο να το καταλαβω αλλα και παλι καπου κολυωμε. Αλλα με το photoshop δεν με πειθετε. Βρεστε κατι αλλο.

Και γω βγαζω φωτογραφιες τον ηλιο με τα τηλεσκοπια μου και τα βαζω στο σαιτ μου, και για να αναδειξω λεπτομερειες χρησιμοποιω το photoshop. Τι παει να πει. Οτι οι φωτογραφιες και τα βιντεο που τραβαω ειναι μουφα.

Αφηστε με ρε μαγκες.

Μου ζαλισατε το κεφαλι με το photoshop.

Εγω πιστευω οτι ο τυπος τραβηξε θολο βιντεο και χρησιμοποιησε φωτοσοπ για να το καθαριση. Μπορει καποιος να μου αποδειξει το αντιθετο.......???????

Κατι αλλο να πειτε εχετε. Πεστε το. Αλλιως αφηστε το.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη THEO-007 : 24-08-11 στις 18:12
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-08-11, 18:09
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THEO-007 Εμφάνιση μηνυμάτων
http://youtu.be/VYuKvMr_C3E

http://youtu.be/Xs_xSvi0HoU

http://youtu.be/NYCHBI66izs

Ποιος σταθμος βγαζει βιντεο εαν δεν τσεκαρει εαν ειναι αληθινο.
Στο τρια κανανε και δηλωσεις αυτοπτες μαρτυρες ψαξτε και θα τις βρειτε.
Τα βιντεο ειναι περα για περα αληθινα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ Theo-007 γιαν τα ακλόνητα ντοκουμέντα,
πάντα είχα μεγάλη απορία περί ατια και ufo και τέτοια και τώρα
με τα βιντεάκια σου ησύχασα.... whats next ?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-08-11, 19:58
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THEO-007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου αρεσει που μιλατε ολοι για μεταφυσικα και απορριπτετε τα παντα.

Τελικα δεν ειναι η γωνια μου αυτη. Εγω ψαχνω κατι διαφορετικο.
Δηλαδή ποιά είναι η νοοτροπία που προτείνεις; Να αποδεχόμαστε τα πάντα από αυτά που μας σερβίρουν μόνο και μόνο επειδή ανήκουν στο πεδίο της μεταφυσικής και το προωθούν; Ποια είναι η δική σου πρόταση; Να κινηθούμε αντιδιαμετρικά από την πλήρη απόρριψη και να περάσουμε στην πλήρη αποδοχή; Επίσης, να ξέρεις ότι είναι λάθος να γενικεύεις τις απόψεις 2-3 μελών και να θεωρείς πως όλοι έχουν την ίδια αφοριστική νοοτροπία. Εγώ προσωπικά και ειδικά σε τέτοια θέματα, ποτέ δεν ήμουν, ούτε πρόκειται να γίνω των άκρων. Είμαι θετικά κείμενος στην ύπαρξη μη γήινης νοημοσύνης αλλά αυτό μόνο ως γενική βάση διαμόρφωσης άποψης. Τώρα, το πως αυτή η παραδοχή εκδηλώνεται και πόσα από όσα "βλέπουμε" πρέπει να αποδεχτούμε, αυτό είναι δύσκολο στην υλοποίησή του.

Και κάτι ακόμα. Σε ένα φόρουμ δεν συμμετέχουμε προκειμένου να βρούμε μόνον ομοϊδεάτες. Μην ξεχνάς πως στην εξέλιξη της γνώσης, στην ενημέρωση και στη διαμόρφωση της τελικής άποψης, συμβάλλει πάρα πολύ και η αντίθετη γνώμη αν κι εφόσον διαθέτει καλά δομημένη επιχειρηματολογία. Επομένως, ακόμη κι όταν βρεθείς αντιμέτωπος με διαφορετικές απόψεις, μην προεξοφλείς ότι χάνεις τον χρόνο σου διαβάζοντάς τες. Διαφωνείς;
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-08-11, 22:51
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Για αρχη, θα επρεπε να ξερεις, οτι τα τηλεοπτικα καναλια και ο συγχρονος κινηματογραφος ειναι καθοδηγουμενα, δλδ πανε με το οπου τραβαει πιο πολυ τον κοσμο, διαμορφονοντας, μαλλον παραμορφονοντας ιδεολογιες και αντιληψεις στη μαζα, συνεπως, οτι βλεπεις στο net, στη τηλεοραση, σε εφημεριδες αν δεν το ψαξεις κι εσυ ο ιδιος, καλο ειναι να μην το υιοθετεις γιατι θα βρεθεις προ εκπληξεων... ξερεις περα απο το photoshop, που ειναι μονο για photos, υπαρχουν αλλα πολυ καλα προγραμματα που μπορουν να σε κανουν να πιστεψεις οτι αυτο που βλεπεις δεν ειναι computer generated, αλλα πραγματικο, για το τελευταιο βιντεο.... πραγματικα το after effect εκανε θαυματα... εχει αποδειχτει και για τα 3 οτι ειναι fake, και δεν χρειαζετε να το αναλυσουμε.... περεταιρο.
Ο κοσμος αν εχεις καταλαβει, ζητα σωτηρια, ο μεσιας δεν προκειτε να ερθει ποτε για να τον ξανασωσει, ο "θεος" εχει παραδωσει πνευμα, οποτε το μονο που του μενει για να σωθει απο αυτη την ελεηνοτατη κατασταση που ζουμε σημερα παγκοσμιος ειναι η απολυτη καταστροφη του απο τους εξωγηινους... το οτι δεν το δηλωνουν ανοιχτα, δεν σημαινει οτι και δεν το θελουν, γι'αυτο εχουν αυξηθει οι "θεασεις" γι'αυτο και εχουν αρχισει ολοι να βλεπουν το 2012 που πλησιαζει να ειναι το τελος ολων... το δηλωνουν μεσα απο αυτα τα "καναλια"... Καμια μα καμια θεαση των τελευταιων 5 ετων δεν παιζει να ειναι αληθινη, ειδα και ενα αλλο σχετικο βιντεο που ο τυπος ειναι πανω απο τις περιφιμες γραμμες της Ναζκα, και ξαφνικα μπαινει στο τεραστιο συννεφο με το διπλανο... και τι βλεπει? και φυσικα βλεπει ενα UFO, με σχημα σαν αναποδη κουπα του καφε... και περιμενεις να ειναι αληθινο το βιντεο? Μπα δε μασαμε πλεον...
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 24-08-11, 23:36
Το avatar του χρήστη THEO-007
THEO-007 Ο χρήστης THEO-007 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-07-2008
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Nα μιλησετε σε τι προβληματιζεστε σχετικα με τους ιπταμενους δισκου. Γιατι πιστευετε οτι ειναι μουφα και να μην φερνετε δικαιολογιες τυπου photoshop.

Kρυβεστε πισω απο το photoshop η αλλα προγραμματα και δεν βγαζετε αυτο που σκεφτεστε.

Πεστε οτι δεν υπηρχε photoshop, τι θα σκεφτοσασταν.

Δεν ζηταω ομοιδεατες κυριοι. Εσεις εχετε καταντηση γραφικοι ομοιδεατες. Εγω θελω να ακουσω μια αποψη και ακουω μονο photoshop απο ολους. Εσεις δεν εχετε κατι αλλο να πειτε. Οταν βλεπετε κατι η πρωτη σας κινηση ειναι να το βαλετε για προγραμματιστικη εξακριβωση. Γι`αυτο θα ακροβατειτε παντα.

Ετσι γινετε κουβεντα και διαλογος.

Δομημενη επιχειρηματολογια δεν υπαρχει σε εναν κοσμο που προσπαθουν να τον υπνωσουν. Για να κανεις δομημενη επιχειρηματολογια πρεπει ολοι να γνωριζουν τα αληθη γεγονοτα.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή ποιά είναι η νοοτροπία που προτείνεις; Να αποδεχόμαστε τα πάντα από αυτά που μας σερβίρουν μόνο και μόνο επειδή ανήκουν στο πεδίο της μεταφυσικής και το προωθούν; Ποια είναι η δική σου πρόταση; Να κινηθούμε αντιδιαμετρικά από την πλήρη απόρριψη και να περάσουμε στην πλήρη αποδοχή; Επίσης, να ξέρεις ότι είναι λάθος να γενικεύεις τις απόψεις 2-3 μελών και να θεωρείς πως όλοι έχουν την ίδια αφοριστική νοοτροπία. Εγώ προσωπικά και ειδικά σε τέτοια θέματα, ποτέ δεν ήμουν, ούτε πρόκειται να γίνω των άκρων. Είμαι θετικά κείμενος στην ύπαρξη μη γήινης νοημοσύνης αλλά αυτό μόνο ως γενική βάση διαμόρφωσης άποψης. Τώρα, το πως αυτή η παραδοχή εκδηλώνεται και πόσα από όσα "βλέπουμε" πρέπει να αποδεχτούμε, αυτό είναι δύσκολο στην υλοποίησή του.

Και κάτι ακόμα. Σε ένα φόρουμ δεν συμμετέχουμε προκειμένου να βρούμε μόνον ομοϊδεάτες. Μην ξεχνάς πως στην εξέλιξη της γνώσης, στην ενημέρωση και στη διαμόρφωση της τελικής άποψης, συμβάλλει πάρα πολύ και η αντίθετη γνώμη αν κι εφόσον διαθέτει καλά δομημένη επιχειρηματολογία. Επομένως, ακόμη κι όταν βρεθείς αντιμέτωπος με διαφορετικές απόψεις, μην προεξοφλείς ότι χάνεις τον χρόνο σου διαβάζοντάς τες. Διαφωνείς;
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη THEO-007 : 24-08-11 στις 23:55
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 24-08-11, 23:37
Το avatar του χρήστη THEO-007
THEO-007 Ο χρήστης THEO-007 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-07-2008
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Δεν θα σε σχολιασω. Το εχω κοψει να ασχολουμαι εδω και καιρο με τετοιες ανοητες απαντησεις.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πάρα πολύ Theo-007 γιαν τα ακλόνητα ντοκουμέντα,
πάντα είχα μεγάλη απορία περί ατια και ufo και τέτοια και τώρα
με τα βιντεάκια σου ησύχασα.... whats next ?
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.