Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-04-18, 23:09
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή Περίεργα ονειρα

Τον τελευταίο καιρό μέσα σε μια εβδομάδα έχω δει τρία περίεργα ονειρα και θα ήθελα την γνώμη σας χωρίς να με κοροϊδέψετε.
Το πρώτο όνειρο ήταν την προηγούμενη Παρασκευή: είδα ότι ήμουν σε ένα άγνωστο δωμάτιο και κρατούσα ένα ξύλινο ορθογώνιο διακοσμητικό το οποίο είχε πάνω ένα Σταύρο μικρό. Μου έπεσε από τα χέρια και έσπασε όλο το διακοσμητικό κι έμενε μόνο ο Σταύρος και τον σηκωσα ήταν και αυτός ξύλινος. Μετά αφού τον κρατούσα μπηκα σε ένα άλλο δωμάτιο και είδα ένα πάτωμα γεμάτο σταυρούς ξύλινους.
Το δεύτερο όνειρο το είδα την κυροακη του Θωμά: είδα ότι πηγα για φαγητό με την παρέα μου σε μια άγνωστη αίθουσα. Μόλις καθήσαμε σε ένα τραπέζι για να παραγγείλουμε φαγητό, η κολλητή μου σηκώθηκε και άρχισε να τρέχει ενθουσιασμένη. Εγώ την ακολούθησα μέσα σε αυτή την μεγάλη αίθουσα. Ξαφνικά, βλέπω να πηγαίνει σε ένα μεγάλο τραπέζι όπου εκεί ήταν 12 παππαδες με μαύρα άμφια και κοινωνουσαν γυναίκες. Εγώ τους έβλεπα από το πλάι και δεν μπορούσα να δω τα πρόσωπα τους μόνο δυο πρόσωπα είδα. Όταν την κολλητή μου την κοινώνησε ο ένας ιερέας με λευκά γενιά, ήθελα κι εγώ να με κοινωνήσει αυτός, φενονταν γνωστή φυσιογνωμία. Δίπλα του ήταν ένας άλλος ιερέας πάλι με μαύρα άμφια και ήταν πιο γεροδεμενος και πιο νέος από τον άλλον. (Αυτούς μόνο είδα). Όταν έφτασε η σειρά μου να κοινωνησω όλοι είχαν γυρισμένη πλάτη κσι συζητούσαν εγώ ήθελα να με κοινωνήσει αυτός με τα λευκά γένια. Τελικά, νε κοινώνησε ο διπλανός του αυτός που ανέφερα πιο πάνω. Έβγαλε ασημί δισκοπότηρο γυαλιστερό και ασημί κουτάλι. Όταν καθησα πίσω στο τραπέζι, ήρθε δίπλα μου αυτός ο ιερέας που με κοινώνησε και με ξανά κοινώνησε κσι μου είπε ότι έπρεπε να το κάνει αυτό, υπήρχε λόγος. Μου χαμογέλασε και μου είπε ξέρεις ποιος είμαι εγώ; Λέω ποιος; Και μου απαντάει ο Δεσπότης και εξαφανίστηκε.
Το τρίτο όνειρο το είδα χτες: είδα ότι μπηκα σε μια εκκλησία ενός Αγίου και όταν μπηκα μέσα ήταν θεοσκότεινα, όλοι οι άνθρωποι εκεί κοιτούσαν ανάποδα εννοώ όχι προς το ιερό αλλά προς την πόρτα. Μου έκανε τρομερή εντύπωση. Όταν γύρισαν και κοιτούσαν το ιερό μετά όλοι, είδα την κολλητή μου να μπενει στην εκκλησία με μια μεγάλη λαμπάδα και ήταν πολύ χαρούμενη, μου είπε πάρε Κ εσυ μια λαμπάδα και έφερα Κ εγώ μια μεγάλη λαμπάδα και την είχα αναμενη.
Τρία συνεχόμενα ονειρα τα οποία μένουν, με έκαναν να τα σκεφτώ, δεν ήταν αδιάφορα, ξέρει κανείς τι μπορεί να σημαίνουν ; Είμαι καλά στην υγεία μου.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-04-18, 00:59
murdock Ο χρήστης murdock δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-07-2012
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Crazyelena ,τα όνειρα είναι μια άμεση προβολή του ψυχισμού μας ,σε σχέση με την καθημερινότητα μας. Επίσης κατά την ονειρική φάση, ο εγκέφαλος μας κατατάσσει το περίεργο και το εσφαλμένο , αποτυπώνοντας το οπτικοακουστικά. Μια συζήτηση και ένας προβληματισμός είναι δυνατά να μας φέρουν ένα περίεργο όνειρο.
Είμαι σίγουρος ότι χαιρεις άκρας υγείας.Απο περιέργεια και μόνο, σε αυτά τα όνειρα ,οι ιερές ή οι λοιποί άνθρωποι,είχα πρόσωπο; Είδες χαρακτηριστικά;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-04-18, 23:35
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Ναι είδα πρόσωπα μόνο στους δυο ιερείς τα θυμάμαι τα πρόσωπα τους ειδικά από αυτόν που με κοινώνησε. Είχε κάστανα μάτια μπούκλες μαλλια και μπούκλες γεννια. Επίσης, στα γενια του είχε ελάχιστες λευκές τρίχες. Ήταν παρά πολύ ψηλός και εύσωμος δηλαδή γεροδεμένος. (Εμφανισιακά γύρω στα 40) ! Ο άλλος ήταν λεπτός, ψηλός με λευκα κοντά γένια. Τον έκανα γύρω στα 65. Δεν είδα τα πρόσωπα από τους άλλους γιατί τους έβλεπα από το πλάι του τραπεζιού κσι όταν έφτασα στο κέντρο είχαν γυρισμένοι πλάτη. :-(
Απλά δεν είχα Καμία συζήτηση για εκκλησία ούτε για παππαδες εκείνες τις μέρες.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-04-18, 07:22
murdock Ο χρήστης murdock δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-07-2012
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Και τα τρία όνειρα βρίθουν συμβολισμών. Χωρίς να θέλω να κάνω συσχετισμό με την προσωπική σου ζωή, απλά θα αναφέρω ότι ο Σταύρος στο υποσυνείδητο των χριστιανών, προβάλλει την αυτοθυσία, το δύσκολο , γενικά μια κατάσταση που μας είναι βάρος. Ο ιερέας ή ο κήρυκας αντιπροσωπεύει το αίσθημα της αυτοτιμωριας και της ενοχής.
Βέβαια το πιο πιθανό είναι η αυθυποβολή, οι μέρες κατά τις οποίες ,είχες τα παραπάνω όνειρα. Είναι ημέρες σημαντικές για τους θρησκευόμενους ανθρώπους.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-04-18, 09:51
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλους.

Είχα ένα πολύ περίεργο όνειρο απόψε. Είδα τρία άτομα με τα οποία ήμουν πολύ φίλος παλιότερα, συγκεκριμένα τον κολλητό μου μέχρι το γυμνάσιο, την κοπέλα που ήθελα από το δημοτικό μέχρι το λύκειο(με την οποία ήμασταν επίσης φίλοι) και την κολλητή μου τα τελευταία 6 χρόνια. Και με τους τρεις ξεκόψαμε χωρίς να μαλλώσουμε.

Το θέμα του ονείρου λοιπόν είναι το εξής. Αφού είδα αυτά τα άτομα, έπρεπε σε κάποια φάση να περάσω μια γέφυρα σε πολύ κακή κατάσταση με κάτι ξύλα κακά ενωμένα και οι πλευρές να είναι απο συρματόπλεγμα(δεν μπορούσες να κρατηθείς). Φυσικά η γέφυρα έπεσε, αλλά όχι όπως το περίμενα.

Συγκεκριμένα έπεσε λες και έβλεπες παιδικό με τον bugs bunny, δηλαδή <<τεντώθηκε>> μέχρι το έδαφος, πάτησα στο έδαφος και στη συνέχεια η γέφυρα έγινε κομμάτια. Εγώ δεν έπαθα τίποτα.

Να σημειώσω ότι σηκώθηκα από τον ύπνο με υπερβολικά καλή διάθεση( έβαλα eye of the tiger και βαρούσα μπουνιές στον αέρα ). Ξέρει λοιπόν κανείς αν υπάρχει κάποια ερμηνεία σε αυτό ή είμαι απλά χαζοχαρούμενος( σχετικά out of my type) ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnkokk : 27-04-18 στις 09:52
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-04-18, 19:33
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλους.

Είχα ένα πολύ περίεργο όνειρο απόψε. Είδα τρία άτομα με τα οποία ήμουν πολύ φίλος παλιότερα, συγκεκριμένα τον κολλητό μου μέχρι το γυμνάσιο, την κοπέλα που ήθελα από το δημοτικό μέχρι το λύκειο(με την οποία ήμασταν επίσης φίλοι) και την κολλητή μου τα τελευταία 6 χρόνια. Και με τους τρεις ξεκόψαμε χωρίς να μαλλώσουμε.

Το θέμα του ονείρου λοιπόν είναι το εξής. Αφού είδα αυτά τα άτομα, έπρεπε σε κάποια φάση να περάσω μια γέφυρα σε πολύ κακή κατάσταση με κάτι ξύλα κακά ενωμένα και οι πλευρές να είναι απο συρματόπλεγμα(δεν μπορούσες να κρατηθείς). Φυσικά η γέφυρα έπεσε, αλλά όχι όπως το περίμενα.

Συγκεκριμένα έπεσε λες και έβλεπες παιδικό με τον bugs bunny, δηλαδή <<τεντώθηκε>> μέχρι το έδαφος, πάτησα στο έδαφος και στη συνέχεια η γέφυρα έγινε κομμάτια. Εγώ δεν έπαθα τίποτα.

Να σημειώσω ότι σηκώθηκα από τον ύπνο με υπερβολικά καλή διάθεση( έβαλα eye of the tiger και βαρούσα μπουνιές στον αέρα ). Ξέρει λοιπόν κανείς αν υπάρχει κάποια ερμηνεία σε αυτό ή είμαι απλά χαζοχαρούμενος( σχετικά out of my type) ?
Δες εδώ:

http://www.oneirokriths-oneira.gr/%C...5%CF%81%CE%B1/
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-06-18, 21:47
vaccw Ο χρήστης vaccw δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2018
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή πραγματικοτητα vs ονειρα

Καλησπερα στο team,
Θα σας πω και εγω τη δικη μου εμπειρια που βιωνω εδω και αρκετο καιρο με τα ονειρα. Το θεμα μου ειναι πως μετα απο τον υπνο μ που καποιες φορες βλεπω καποια ονειρα και αυτα τα ονειρα ειναι τοσο εντονα που οταν ξυπναω νιωθω πως αυτο που ειδα το εζησα στη πραγματικοτητα. Ειναι δηλαδη τοσο εντονη η εμπειρια που εχω που αρκετες φορεσ μετα το ονειρο που ειδα και ητανε μεσα καποιοι φιλοι μου τους εστειλα μηνυμα για να τους ρωτησω αν αυτο που ειδα στο ονειρο μου εγινε στη πραγματικοτητα γιατι οπως ειπα νομιζω πως τα ονειρα μου τα ζω πραγματικα. Φυσικα η απαντηση των ατομων αυτων ηταν αρνητικη.
θα ηθελα λοιπον να σας ρωτησω αν ειχατε ποτε καποια παρομοια εμπειρια και αν μπορειτε να μου αξηγεισεται γιατι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο.
Ευχαριστω εκ των προτερων για τη προσοχη σας!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-06-18, 22:28
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vaccw Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα στο team,
Θα σας πω και εγω τη δικη μου εμπειρια που βιωνω εδω και αρκετο καιρο με τα ονειρα. Το θεμα μου ειναι πως μετα απο τον υπνο μ που καποιες φορες βλεπω καποια ονειρα και αυτα τα ονειρα ειναι τοσο εντονα που οταν ξυπναω νιωθω πως αυτο που ειδα το εζησα στη πραγματικοτητα. Ειναι δηλαδη τοσο εντονη η εμπειρια που εχω που αρκετες φορεσ μετα το ονειρο που ειδα και ητανε μεσα καποιοι φιλοι μου τους εστειλα μηνυμα για να τους ρωτησω αν αυτο που ειδα στο ονειρο μου εγινε στη πραγματικοτητα γιατι οπως ειπα νομιζω πως τα ονειρα μου τα ζω πραγματικα. Φυσικα η απαντηση των ατομων αυτων ηταν αρνητικη.
θα ηθελα λοιπον να σας ρωτησω αν ειχατε ποτε καποια παρομοια εμπειρια και αν μπορειτε να μου αξηγεισεται γιατι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο.
Ευχαριστω εκ των προτερων για τη προσοχη σας!
Χθες είδα στον ύπνο μου ότι μου χτυπούσαν το κουδούνι, ξύπνησα και κοίταξα απ'το ματάκι χαχαχα. Να πω την αλήθεια όμως ήμουν σε φάση μεταξύ ύπνου και ξύπνιου όταν είδα το όνειρο.η πιο σωστά ξυπνούσα και ξανακοιμόμουν σε τακτά διαστήματα όλο το βράδυ. Συνήθως η ποιότητα του ύπνου σχετίζεται με τα όνειρα,νομίζω δηλαδή. Γενικά πάντως συμβαίνει συχνά κάποια όνειρα να είναι πιο αληθοφανή από κάποια άλλα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-08-18, 16:12
Το avatar του χρήστη Fay74
Fay74 Ο χρήστης Fay74 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2018
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή Προσωπικη εμπειρία (όνειρο και πραγματικότητα)

Καλησπερα σας,

Τυχαίνει να ειμαι ψυχολογος/ ψυχοθεραπεύτρια γεγονος βεβαια που δεν μου απαγορευει λογω των γνώσεων μου, να μην ειμαι ανοικτη σε εμπειριες που δεν εξηγουνται μεσω της επιστήμης. Επισης ειμαι νεο μέλος του Forum του Μεταφυσικού.

Απο μικρη εχω διαφορες παρομοιες εμπειρίες μεσω ονειρων που αργοτερα αποδειχθηκαν "προφητικά".

Το τελευταίο μου τέτοιο ονειρο το ειδα,πριν 9 μηνες, μια μερα πριν πεθάνει ο μπαμπας μου ο οποιος βρισκοταν στο νοσοκομειο σε σοβαρη κατασταση. Ειδα λοιπον οτι βρισκομουν σε ενα μοναστήρι καθολικο (πηγαινα σε ελληνογαλλικο σχολείο,παρολο που δεν ανηκω στην καθολική Εκκλησία ) και εκει βρίσκονταν πολλες απο τις καλογριες που γνωριζα και προσπαθούσαν ολες μαζι να βρουν ενα μεγαλο κλειδι για να ανοίξουν μια πορτα τεραστια τσιμεντενια.Προσφερθηκα να τις βοηθησω αλλα καμια δεν με άκουγε. Εψαχναν ανησυχες το κλειδί. Τους μιλουσα λέγοντας τους να με αφησουν να τις βοηθησω.Καμία τους ομως δεν μου εδινε σημασια σαν να μην υπηρχα. Ξαφνικα εμφανίστηκε μπροστα μου μια νεα καλογρια στην οποια με απορια απευθύνομαι,ρωτώντας την γιατι δεν μου μιλανε οι αλλες καλογριες.Μου λεει Φαιη μου οι αδερφες εχουν κοιμηθει για αυτο δεν σου μιλανε.Και τί ψαχνουν τοσο πολυ εντονα,την ρωτησα; Το κλειδι της πορτας μου απάντησε. Παρεμεινα ανημπορη να τις βλεπω να ψαχνουν το κλειδι.Το ονειρο τελειωνει εδω.

Πριν παω στο νοσοκομειο, να δω τον μπαμπα μου, μιλαω με μια φιλη μου και της εξιστορώ ακριβως το ονειρο.Παμε μαζι τελικα στο νοσοκομειο (μιας και θα αντικαθιστούσα την μαμα μου για να παει εκεινη σπιτι να ξεκουραστει). Ο μπαμπας μου ηταν σε ημιληθαργο..Με το που πηγα, παρουσια της φιλης μου, καταφερε να ψελλίσει, δειχνοντας μου με αγωνια προς τον τοιχο :"Πού ειναι η πόρτα;"...Σοκαριστηκα οπως σοκαριστηκε και η φιλη μου που της ειχα διηγηθεί το ονειρο. Τον ξαναρωτησα για να ειμαι σίγουρη τί ειχα ακουσει και ξαναεπανέλαβε την ιδια ερωτηση δείχνοντας :"Πού είναι η πόρτα;"... Γυρισα και ρωτησα την φιλη μου αν άκουσε και εκεινη την λέξη πορτα γιατι νόμιζα οτι με "γελουν τα αυτιά μου"..Η απαντηση ηταν θετική. Μειναμε να κοιταζόμαστε με την φιλη μου σοκαρισμενες και απλα πηγα και τον χαιδεψα στο κεφαλι και εμεινα εκει διπλα του..Το ιδιο βραδυ ειδα την συνεχεια του ονείρου οπου τελικα οι καλογριες ειχαν βρει το τεραστιο κλειδι..Η πορτα ηταν ανοιχτη και ο μπαμπας μου καλοντυμενος εμπαινε και με χαιρετουσε γλυκος και ηρεμος. Το επομενο πρωι ο μπαμπας μου εφυγε απο την ζωη...


Αυτη ειναι μια απο τις δικες μου προσωπικες εμπειριες και ηθελα να την μοιραστώ μαζι σας. Με τον μπαμπα μου ειχαμε μια ιδιαιτερη δικη μας σχεση..Συζητουσαμε παντα και επιστημονικα μιας και ηταν ιατρος..και μεταφυσικα..Ειχαμε μια δικη μας κοινη γλωσσα..

Σας ευχαριστώ πολυ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fay74 : 29-08-18 στις 16:32
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-09-18, 00:20
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fay74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σας,

Τυχαίνει να ειμαι ψυχολογος/ ψυχοθεραπεύτρια γεγονος βεβαια που δεν μου απαγορευει λογω των γνώσεων μου, να μην ειμαι ανοικτη σε εμπειριες που δεν εξηγουνται μεσω της επιστήμης. Επισης ειμαι νεο μέλος του Forum του Μεταφυσικού.

Απο μικρη εχω διαφορες παρομοιες εμπειρίες μεσω ονειρων που αργοτερα αποδειχθηκαν "προφητικά".

Το τελευταίο μου τέτοιο ονειρο το ειδα,πριν 9 μηνες, μια μερα πριν πεθάνει ο μπαμπας μου ο οποιος βρισκοταν στο νοσοκομειο σε σοβαρη κατασταση. Ειδα λοιπον οτι βρισκομουν σε ενα μοναστήρι καθολικο (πηγαινα σε ελληνογαλλικο σχολείο,παρολο που δεν ανηκω στην καθολική Εκκλησία ) και εκει βρίσκονταν πολλες απο τις καλογριες που γνωριζα και προσπαθούσαν ολες μαζι να βρουν ενα μεγαλο κλειδι για να ανοίξουν μια πορτα τεραστια τσιμεντενια.Προσφερθηκα να τις βοηθησω αλλα καμια δεν με άκουγε. Εψαχναν ανησυχες το κλειδί. Τους μιλουσα λέγοντας τους να με αφησουν να τις βοηθησω.Καμία τους ομως δεν μου εδινε σημασια σαν να μην υπηρχα. Ξαφνικα εμφανίστηκε μπροστα μου μια νεα καλογρια στην οποια με απορια απευθύνομαι,ρωτώντας την γιατι δεν μου μιλανε οι αλλες καλογριες.Μου λεει Φαιη μου οι αδερφες εχουν κοιμηθει για αυτο δεν σου μιλανε.Και τί ψαχνουν τοσο πολυ εντονα,την ρωτησα; Το κλειδι της πορτας μου απάντησε. Παρεμεινα ανημπορη να τις βλεπω να ψαχνουν το κλειδι.Το ονειρο τελειωνει εδω.

Πριν παω στο νοσοκομειο, να δω τον μπαμπα μου, μιλαω με μια φιλη μου και της εξιστορώ ακριβως το ονειρο.Παμε μαζι τελικα στο νοσοκομειο (μιας και θα αντικαθιστούσα την μαμα μου για να παει εκεινη σπιτι να ξεκουραστει). Ο μπαμπας μου ηταν σε ημιληθαργο..Με το που πηγα, παρουσια της φιλης μου, καταφερε να ψελλίσει, δειχνοντας μου με αγωνια προς τον τοιχο :"Πού ειναι η πόρτα;"...Σοκαριστηκα οπως σοκαριστηκε και η φιλη μου που της ειχα διηγηθεί το ονειρο. Τον ξαναρωτησα για να ειμαι σίγουρη τί ειχα ακουσει και ξαναεπανέλαβε την ιδια ερωτηση δείχνοντας :"Πού είναι η πόρτα;"... Γυρισα και ρωτησα την φιλη μου αν άκουσε και εκεινη την λέξη πορτα γιατι νόμιζα οτι με "γελουν τα αυτιά μου"..Η απαντηση ηταν θετική. Μειναμε να κοιταζόμαστε με την φιλη μου σοκαρισμενες και απλα πηγα και τον χαιδεψα στο κεφαλι και εμεινα εκει διπλα του..Το ιδιο βραδυ ειδα την συνεχεια του ονείρου οπου τελικα οι καλογριες ειχαν βρει το τεραστιο κλειδι..Η πορτα ηταν ανοιχτη και ο μπαμπας μου καλοντυμενος εμπαινε και με χαιρετουσε γλυκος και ηρεμος. Το επομενο πρωι ο μπαμπας μου εφυγε απο την ζωη...


Αυτη ειναι μια απο τις δικες μου προσωπικες εμπειριες και ηθελα να την μοιραστώ μαζι σας. Με τον μπαμπα μου ειχαμε μια ιδιαιτερη δικη μας σχεση..Συζητουσαμε παντα και επιστημονικα μιας και ηταν ιατρος..και μεταφυσικα..Ειχαμε μια δικη μας κοινη γλωσσα..

Σας ευχαριστώ πολυ
Συλλυπητήρια για τον πατέρα σου!
Έτσι και σε μένα τα περισσότερα ονειρα μου είναι προφητικά... τρομερό.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.