Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 20-02-08, 15:38
Ierofantis Ο χρήστης Ierofantis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2006
Περιοχή: Volos
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή

Παράθεση:
Επειδη ειμαι fan του forum,προσπαθω απλα να κατευνασω τα πνευματα...Δεν ξερω ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο.Ολοι για μενα δικιο εχουν.
Αγαπητέ Leo Morpheus ο Agaliarep μου είπε να σου πώ πώς και αυτός ήταν Fan του φόρουμ και για αυτό φώναζε αλλά δυστυχώς δέν πρόλαβε να πεί όσα ήθελε εδώ...(το ξαφνικό ban βλέπεις)...

Αλήθεια για το Ban του Agaliarep θα μας ενημερώσει κάποιος γιατί συνέβη ;

λέω γω τώρα....

Καμμιά συγνώμη για τα διαγραμμένα μυνήματα υπάρχει σάν σενάριο ;

η μπαααα
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 20-02-08, 15:39
PeriklisOfHearts Ο χρήστης PeriklisOfHearts δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Τι να σου προσφερει η ομαδα;Ποσο καιρο γραφεις σε αυτο το forum,ποσο καιρο δλδ προσφερεις εσυ για να σου προσφερει η ομαδα;;Σαν τι θελεις να κανει για σενα;;Εδω ειμαστε για να μοιραζομαστε τις ανησυχιες μας και οχι για να μας προσφερει κατι οποιαδηποτε ομαδα.

[B]
Συγγνώμη κιόλας, που εξέφρασα μια άποψη. Μπορεί φαινομενικά να είμαι καινούριο μέλος, αλλά παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και πάρα πολύ καιρό σαν επισκέπτης. Στρατός είναι εδώ και δεν μπορώ να πω την άποψή μου επειδή είμαι καινούριος; Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου το εξηγήσεις; Και κάτι άλλο πιστεύεις δηλαδή ότι δεν υπάρχει δούναι και λαβείν σε κάθε σχέση; Καμία σχέση δεν είναι ανιδιοτελής, όλοι αποζητούν κάτι (είτε αυτό λέγεται αγάπη, είτε σαδισμός, είτε ασφάλεια, είτε γνώση).

Μέσα σε όλο αυτό το χαμό και την υπερβολή (όπως βλέπεις σε αυτό συμφωνώ) πρόσεξα ότι ο χρήστης agaliarep (σημείωση ο μοναδικός που με προσέγγισε) είναι banned...! Αυτό μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος; Έχω αρχίσει να φοβάμαι για το τι πρέπει να λέω ή όχι. Τι έγραψε κι ήταν τόσο έξω από τους κανόνες του φόρουμ!

Πολύ φοβάμαι ότι αυτός που περιμένει το ban (φυσικά μιλάω για τον Μιχάλη) θα το φάει και τότε πλέον μπορώ να αναφωνήσω "ντροπή και αίσχος"!!!
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 20-02-08, 15:44
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PeriklisOfHearts
Συγγνώμη κιόλας, που εξέφρασα μια άποψη. Μπορεί φαινομενικά να είμαι καινούριο μέλος, αλλά παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και πάρα πολύ καιρό σαν επισκέπτης. Στρατός είναι εδώ και δεν μπορώ να πω την άποψή μου επειδή είμαι καινούριος; Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου το εξηγήσεις; Και κάτι άλλο πιστεύεις δηλαδή ότι δεν υπάρχει δούναι και λαβείν σε κάθε σχέση; Καμία σχέση δεν είναι ανιδιοτελής, όλοι αποζητούν κάτι (είτε αυτό λέγεται αγάπη, είτε σαδισμός, είτε ασφάλεια, είτε γνώση).

Μέσα σε όλο αυτό το χαμό και την υπερβολή (όπως βλέπεις σε αυτό συμφωνώ) πρόσεξα ότι ο χρήστης agaliarep (σημείωση ο μοναδικός που με προσέγγισε) είναι banned...! Αυτό μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος; Έχω αρχίσει να φοβάμαι για το τι πρέπει να λέω ή όχι. Τι έγραψε κι ήταν τόσο έξω από τους κανόνες του φόρουμ!

Πολύ φοβάμαι ότι αυτός που περιμένει το ban (φυσικά μιλάω για τον Μιχάλη) θα το φάει και τότε πλέον μπορώ να αναφωνήσω "ντροπή και αίσχος"!!!

Συμφωνα με αυτα που σου ειπα πριν,ενιωσες οτι προσπαθησα να σου αφαιρεσω το λογο;Σου ειπα μη λες τη γνωμη σου;Η προσπαθεια αυτη να θελετε να πιστευει ο κοσμος οτι φιμωνεστε ειναι απλα αστεια και δεν μπορω να τη παρω σοβαρα.
Οποτε αυτα πες τα σε κανα παιδακι και οχι σε μενα φιλε μου.Δεν παρασερνομαι ετσι ευκολα....Ουτε στρατος ειναι εδω ουτε εγω ο λοχιας σου!

Υπαρχουν και ανιδιοτελεις σχεσεις φιλε μου...Μακαρι να τις ανακαλυψεις καποτε για καλο σου...Αληθεια εσυ τι περιμενεις να λαβεις απο το φορουμ;
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 20-02-08, 15:47
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

Nocturnal είσαι εσκεμμένα άδικος ή σου βγαίνει αυθόρμητα αυτή τη στιγμή? Γιατί εσύ ειδικά ως παλιότερος θα έπρεπε να θυμάσαι αν και πόσο έχω συμμετάσχει στις συζητήσεις και πόσ έχω βγει και υπερασπιστεί το φόρουμ και πόσο έχω αναλάβει όσους "τρελλους" κατά καιρούς πέρναγαν από δω.. Τα έχεις ξεχάσει εσκεμμένα Nocturnal?

Ή μήπως αν ψάξεις θα διαπιστώσεις ότι δειλά δειλά άρχισα να ξαναγράφω σε διάφορα θέματα και άνοιξα ένα δικό μου, χωρίς να ενοχλώ κανέναν και χωρίς να εκφράζω κατά κανέναν τρόπο κάποια εμπάθεια? Κι αυτό σου ξέφυγε?

Το ότι διαφώνησα με κάτι που έγραφε ο Μηνάς είναι έγκλημα? Και αυτό αφου είχα ήδη συμμετάσχει σε παρόμοιο θέμα?

Και για πες μου Nocturnal, όταν ο Μηνάς απαξιεί τις απόψεις μου ως εκφερόμενες προσωπικά, ο ίδιος δικαιολογείται να διώχνει μέλη για προσωπικούς λόγους?

Ναι, φυσικά.. εγώ ξαφνικά σκέφτηκα δεν έχω τι να κάνω ας πάμε να κάνουμε τζέρτζελο στο Μεταφυσικό.

Μπράβο Νocturnal κι εύγε. Μόλις μας απέδειξες ότι τίποτα δεν έχει ούτε πρόκειται να αλλάξει. Ευγε.
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 20-02-08, 16:15
Το avatar του χρήστη alet
alet Ο χρήστης alet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης
Τα όσα λέμε είναι πολύ πολύ σημαντικά. Και επαναλαμβάνω ότι εάν το μεταφυσικό ενεπλάκη σε προσωπικα΄ζητήματα, το προκάλεσε αφενός ο Μηνάς και κανείς άλλος, αφετέρου όλοι εμείς της ομάδας που επιτρέψαμε με την απουσία ή την παρουσία μας να γίνει κάτι τέτοιο εδώ και καιρό. Θα μουε πιτρέψεις να γνωρίζω ακόμη σημαντικότερα ζητήματα, που δεν χρειάζεται να ειπωθούν.
Την πολυσβησμένη ανακοίνωσή μου για τα περί φασισμού, τη διάβασες; Θα ήταν χρήσιμο να το κάνεις...
Αγαπητέ Μιχάλη, (για εμένα -που δεν γνωρίζω κανέναν από εσάς- όλοι αγαπητοί είστε),
θα προσπαθήσω να ξεκαθαρίσω λίγο την θέση και την οπτική μου.

Τα όσα λέμε είναι πολύ πολύ σημαντικά
Για εσάς, την παρέα - όχι για τους υπόλοιπους που μετέχουν ως μέλη του forum συζητήσεων.

Και επαναλαμβάνω ότι εάν το μεταφυσικό ενεπλάκη σε προσωπικα΄ζητήματα, το προκάλεσε αφενός ο Μηνάς και κανείς άλλος, αφετέρου όλοι εμείς της ομάδας που επιτρέψαμε με την απουσία ή την παρουσία μας να γίνει κάτι τέτοιο εδώ και καιρό.
νομίζω πως κανένα από τα μέλη του forum συζητήσεων δεν το ενδιαφέρει (ούτε το προσωπικό - ούτε ποιός ήρξατο χειρών αδίκων).

Θα μουε πιτρέψεις να γνωρίζω ακόμη σημαντικότερα ζητήματα, που δεν χρειάζεται να ειπωθούν.
ως ανωτέρω

Την πολυσβησμένη ανακοίνωσή μου για τα περί φασισμού, τη διάβασες; Θα ήταν χρήσιμο να το κάνεις...
Αγαπητέ Μιχάλη, να σου πω πως το βλέπω. Η ομάδα Gateway -η παρέα σας- είναι ένα κομμάτι, το forum συζητήσεων είναι ένα άλλο.
Επέλεξες να μην ασχοληθείς άλλο με την παρέα αυτή και να αποχωρήσεις για χίλιους δυό λόγους - και καλά έκανες.
Εμάς που δεν την ξέρουμε την παρέα, που δεν μας αφορά ίσως αυτή η παρέα, γιατί μας κάνετε εκ των πραγμάτων κοινωνούς ;
Πόσο θα σ' ενδιέφερε εσένα κι οποιοδήποτε άλλο (πρώην ή νυν) μέλος της Gateway τι κάνει με την παρέα του κάποιο μέλος του forum συζητήσεων, έστω κι αν ήταν ηθικά απαράδεκτη η συμπεριφορά του ;

Για να είμαι ειλικρινής στην αρχή ήμουν αδιάφορος (οι λόγοι είναι ξεκάθαροι), στην συνέχεια ενοχλήθηκα (οι λόγοι είναι επίσης ξεκάθαροι), τώρα όμως βαρέθηκα...

Το μήνυμα φυσικά δεν αφορά μόνο εσένα, αλλά όλους όσους κατάφεραν τα threads με τις διαφορές σας (είτε γράφοντας, είτε διαγράφοντας) να είναι πρώτα σε επισκεψιμότητα...
__________________
Cogito ergo sum
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 20-02-08, 16:18
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alet
Αγαπητέ Μιχάλη, (για εμένα -που δεν γνωρίζω κανέναν από εσάς- όλοι αγαπητοί είστε),
θα προσπαθήσω να ξεκαθαρίσω λίγο την θέση και την οπτική μου.

Τα όσα λέμε είναι πολύ πολύ σημαντικά
Για εσάς, την παρέα - όχι για τους υπόλοιπους που μετέχουν ως μέλη του forum συζητήσεων.

Και επαναλαμβάνω ότι εάν το μεταφυσικό ενεπλάκη σε προσωπικα΄ζητήματα, το προκάλεσε αφενός ο Μηνάς και κανείς άλλος, αφετέρου όλοι εμείς της ομάδας που επιτρέψαμε με την απουσία ή την παρουσία μας να γίνει κάτι τέτοιο εδώ και καιρό.
νομίζω πως κανένα από τα μέλη του forum συζητήσεων δεν το ενδιαφέρει (ούτε το προσωπικό - ούτε ποιός ήρξατο χειρών αδίκων).

Θα μουε πιτρέψεις να γνωρίζω ακόμη σημαντικότερα ζητήματα, που δεν χρειάζεται να ειπωθούν.
ως ανωτέρω

Την πολυσβησμένη ανακοίνωσή μου για τα περί φασισμού, τη διάβασες; Θα ήταν χρήσιμο να το κάνεις...
Αγαπητέ Μιχάλη, να σου πω πως το βλέπω. Η ομάδα Gateway -η παρέα σας- είναι ένα κομμάτι, το forum συζητήσεων είναι ένα άλλο.
Επέλεξες να μην ασχοληθείς άλλο με την παρέα αυτή και να αποχωρήσεις για χίλιους δυό λόγους - και καλά έκανες.
Εμάς που δεν την ξέρουμε την παρέα, που δεν μας αφορά ίσως αυτή η παρέα, γιατί μας κάνετε εκ των πραγμάτων κοινωνούς ;
Πόσο θα σ' ενδιέφερε εσένα κι οποιοδήποτε άλλο (πρώην ή νυν) μέλος της Gateway τι κάνει με την παρέα του κάποιο μέλος του forum συζητήσεων, έστω κι αν ήταν ηθικά απαράδεκτη η συμπεριφορά του ;

Για να είμαι ειλικρινής στην αρχή ήμουν αδιάφορος (οι λόγοι είναι ξεκάθαροι), στην συνέχεια ενοχλήθηκα (οι λόγοι είναι επίσης ξεκάθαροι), τώρα όμως βαρέθηκα...

Το μήνυμα φυσικά δεν αφορά μόνο εσένα, αλλά όλους όσους κατάφεραν τα threads με τις διαφορές σας (είτε γράφοντας, είτε διαγράφοντας) να είναι πρώτα σε επισκεψιμότητα...


Πιστευω πως τα παραπανω λογια του φιλου alet,συνοψιζουν και αυτα που νιωθω εγω αλλα και πολλων αλλων φιλων τα συναισθηματα.

Ας δωσουμε ενα τελος επιτελους.
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 20-02-08, 16:30
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alet
Αγαπητέ Μιχάλη, (για εμένα -που δεν γνωρίζω κανέναν από εσάς- όλοι αγαπητοί είστε),
θα προσπαθήσω να ξεκαθαρίσω λίγο την θέση και την οπτική μου.

Τα όσα λέμε είναι πολύ πολύ σημαντικά
Για εσάς, την παρέα - όχι για τους υπόλοιπους που μετέχουν ως μέλη του forum συζητήσεων.

Και επαναλαμβάνω ότι εάν το μεταφυσικό ενεπλάκη σε προσωπικα΄ζητήματα, το προκάλεσε αφενός ο Μηνάς και κανείς άλλος, αφετέρου όλοι εμείς της ομάδας που επιτρέψαμε με την απουσία ή την παρουσία μας να γίνει κάτι τέτοιο εδώ και καιρό.
νομίζω πως κανένα από τα μέλη του forum συζητήσεων δεν το ενδιαφέρει (ούτε το προσωπικό - ούτε ποιός ήρξατο χειρών αδίκων).

Θα μουε πιτρέψεις να γνωρίζω ακόμη σημαντικότερα ζητήματα, που δεν χρειάζεται να ειπωθούν.
ως ανωτέρω

Την πολυσβησμένη ανακοίνωσή μου για τα περί φασισμού, τη διάβασες; Θα ήταν χρήσιμο να το κάνεις...
Αγαπητέ Μιχάλη, να σου πω πως το βλέπω. Η ομάδα Gateway -η παρέα σας- είναι ένα κομμάτι, το forum συζητήσεων είναι ένα άλλο.
Επέλεξες να μην ασχοληθείς άλλο με την παρέα αυτή και να αποχωρήσεις για χίλιους δυό λόγους - και καλά έκανες.
Εμάς που δεν την ξέρουμε την παρέα, που δεν μας αφορά ίσως αυτή η παρέα, γιατί μας κάνετε εκ των πραγμάτων κοινωνούς ;
Πόσο θα σ' ενδιέφερε εσένα κι οποιοδήποτε άλλο (πρώην ή νυν) μέλος της Gateway τι κάνει με την παρέα του κάποιο μέλος του forum συζητήσεων, έστω κι αν ήταν ηθικά απαράδεκτη η συμπεριφορά του ;

Για να είμαι ειλικρινής στην αρχή ήμουν αδιάφορος (οι λόγοι είναι ξεκάθαροι), στην συνέχεια ενοχλήθηκα (οι λόγοι είναι επίσης ξεκάθαροι), τώρα όμως βαρέθηκα...

Το μήνυμα φυσικά δεν αφορά μόνο εσένα, αλλά όλους όσους κατάφεραν τα threads με τις διαφορές σας (είτε γράφοντας, είτε διαγράφοντας) να είναι πρώτα σε επισκεψιμότητα...
Ε, πείτε τα βρε παιδιά...
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 20-02-08, 16:50
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Γιατί έγινε Banned ο Θωδωρής παρακαλώ??
Στην ιστορία του φόρουμ πάρα πολλοί έχουν γλιτώσει το μπάν άπειρες φορές, (μεταξύ αυτών και εγώ για να μην βγάζω και την ουρίτσα μου από το θέμα), γιατί να μπαναριστεί ο Θωδωρής επειδή υποστήριξε την Αντωνία?

Παιδιά αυτά είναι απαράδεκτα πράγματα!!
Τελικά όσο καιρό έλλειψα πρέπει να έγιναν σημεία και τέρατα...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 20-02-08, 18:02
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Δε μπορώ παρά να μη συμφωνήσω με τα τελευταία λόγια του alet. Λύπαμαι πάρα πολύ για τα όσα γίνονται και λέγονται τις τελευταίες μέρες και ακόμα πιο πολύ λυπάμαι γιατί άτομα που εκτιμούσα και θαύμαζα έπεσαν πολύ από τα μάτια μου. Αυτό που με ενδιαφέρει όμως εμένα σαν melian είναι το Μεταφυσικό και η προσπάθεια που γίνεται από όσους συμμετέχουμε και όχι τα προσωπικά του καθενός. Είναι κρίμα να βλέπω μέλη ξεχασμένα από καιρό να επιστρέφουν μόνο και μόνο για να πετάξουν τη χολή τους και τους ήδη υπάρχοντες να πετάνε εκατέρωθεν βέλη και σπόντες. Παιδιά ψυχραιμία !

Όπως είπε και ο tsilof it just a forum
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 20-02-08, 18:24
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

Κι εγώ melian, λυπάμαι όταν βλέπω μέλη με συντονιστικές αρμοδιότητες να επιλέγουν να βλέπουν μόνο την μία όψη του νομίσματος και να ξεχνάνε την έστω και αραιή συμμετοχή μου τον τελευταίο καιρό στις συζητήσεις του φόρουμ. Οι οποίες μόνο χολή δεν διέθεταν και ασχολούνταν με καθαυτό μεταφυσικά θέματα. Επαναλαμβάνεις το λάθος του Nocturnal, και πραγματικά λυπάμαι πολύ. Αν σε βοηθάει αυτό μπορείς να ζητήσεις τους συνδέσμους των θεμάτων που έχω συμμετάσχει από αυτόν, μια που τους έστειλα με π.μ. Αν του παράπεσαν ευχαρίστως να στους στείλω και σε σένα.

Αν έχετε όριο συμμετοχής, ανά μέρα και θέμα, ώστε να μην απαξιείτε με αυτόν τον τρόπο τα μέλη του φόρουμ, θα παρακαλούσα να με ενημερώσετε.

Απ' όσα έχω γράψει τον τελευταίο καιρό, έχετε εσκεμμένα εστιάσει μόνο στην διαφωνία μου με τον Μηνά. Αυτό θα αφήσω λοιπόν να το ερμηνεύσουν όσοι έχουν "μάτια να δουν". Προς διευκόλυνση σας δε, ανέσυρα και το τελευταίο θέμα που είχα ανοίξει.

Επίσης θα ήθελα να με ενημερώσετε, από πότε αποτελεί κριτήριο αξιοπιστίας ο αριθμός μηνυμάτων του καθενός.

την καλησπέρα μου
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.