Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #391  
Παλιά 17-01-12, 14:02
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορώ ακριβώς να σου πω στο στομάχι ή στο στήθος ήταν ένας απροσδιόριστος πόνος σαν να σε κόβουν στα δύο χωρίς να ισχύει αυτό. Μετά όταν ξύπνησα, ένιωθα όλα γύρω μου να λάμπουν. Ένα πράγμα πρωτόγνωρο. Επιμένω ότι με έχεις κολλήσει. Αστειεύομαι! Με φόβισε εμένα αυτή η βίαιη είσοδος στο σώμα. Δεν έγινε με τη θέλησή της γιατί με τρόμαξε το εξωτερικό ερέθισμα
Χμμμ, και δεν ξέρω και το αντίδοτο!
Εγώ πάντως πονούσα στο στήθος και κάπου διάβασα ψάχνοντάς το, ότι οφείλεται στο ότι δεν ήμουν σε ανάσκελη στάση αλλά στα πλάγια, αλλού διάβασα ότι μπήκα με δύναμη επειδή προφανώς τρόμαξα, κάτι που συνέβη σε σένα!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτή η απέραντη, αναίτια ευτυχία είναι το λευκό φως. Και έγινε κατά τη διάρκεια του ύπνου μου, όχι όσο ήμουν ξύπνια, όπως έκανες εσύ. Ποτέ δεν το πέτυχα έτσι. Ακόμα και να το πετύχαινα θα το απέδιδα σε όνειρο.
Εγώ νιώθω ευτυχισμένη από τότε επειδή μου συνέβη κι επειδή κάποιος γνωστός μου, αυτός που θα συναντήσω ΤΕΛΙΚΑ την Πέμπτη, μου είπε ότι πρέπει να το δεχθείς με αγάπη και ευγνωμοσύνη αυτό που μας συμβαίνει. Είναι ευλογία κατά την άποψή του πάντα. Οπότε το πιστεύω. Καταρχήν αρχίζω και απαντώ σε διάφορά ερωτήματα που είχα μέσα μου και αυτό με ισορροπεί ακόμη περισσότερο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα ήθελα να το ξανακάνω φίλη μου, φοβήθηκα όχι για όση ώρα γινόταν αυτό, αλλά μόνο επειδή μπήκα βίαια. Χωρίς τη θέλησή μου. Όσο ήμουν έξω ήταν ωραία. Έκανα μετεωρισμό και θα ήταν ωραία οι άνθρωποι να μπορούσαν να πετούν....... Αν δεν έμπαινα βίαια θα ήθελα να το ξανακάνω ή θα μου άφηνε άλλη εντύπωση. Cherry εσύ τι λές;
Λέω ότι φοβάμαι κι εγώ επειδή α) πόνεσα και β) αν έχεις φοβίες για το τι θα συναντήσεις εκεί... έξω, τελικά τις συναντάς, κι ενώ τελικά δεν είχα ποτέ, σκεφτόμενη σιγά σιγά και διαβάζοντας εμπειρίες άλλων, έχω αποκτήσει φοβίες, χμμμ δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις!
Επίσης διάβασα αλλά και κάποιος από εδώ μέσα μου το είπε, ότι η επόμενη φορά θα είναι πιο ανώδυνη, θα συνηθίσω και όσον αφορά τις φοβίες μου αυτός που θα συναντήσω θα με βοηθήσει να τα αποφεύγω ή να τα αγνοώ. Μου εκμυστηρεύτηκε ότι είναι καθοδηγητής αν θυμάμαι καλά και πάει και για... θεραπευτής.
Δεν ξέρω πόσο κουλά είναι όλα αυτά αλλά... ΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩΩ!
Απάντηση με παράθεση
  #392  
Παλιά 17-01-12, 14:30
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cherry Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμ, και δεν ξέρω και το αντίδοτο!
Εγώ πάντως πονούσα στο στήθος και κάπου διάβασα ψάχνοντάς το, ότι οφείλεται στο ότι δεν ήμουν σε ανάσκελη στάση αλλά στα πλάγια, αλλού διάβασα ότι μπήκα με δύναμη επειδή προφανώς τρόμαξα, κάτι που συνέβη σε σένα!
Άρα μου απαντάς βάσει των πιο πάνω ότι μπήκα κι εγώ σ' αυτή τη διαδικασία. Πάνω απ' όλα μετρά η εμπειρία και αν δεν το ζήσεις πώς θα δίνεις απαντήσεις σε άλλους αναζητητές έτσι Cherry; Ο σκοπός όμως είναι ιερός γιατί τις επόμενες μέρες θα κάνω μια γνωριμία με ένα σημαντικό για μένα άτομο και μάλιστα ζητούσα απαντήσεις από την Παναγιά και έπρεπε να τις λάβω. Διάλεξε λοιπόν μ' αυτόν τον τρόπο να με κατατοπίσει. Γι΄αυτό ήμουν χαρούμενη και πετούσα. Έχεις άλλη γνώμη; Όνειρο δεν πιστεύω να ήταν. Ήταν κάτι διαφορετικό από τις άλλες φορές που ονειρεύομαι. Τα συμπτώματα τα είχες κι εσύ. Άρα αυτό είναι.



Παράθεση:
Εγώ νιώθω ευτυχισμένη από τότε επειδή μου συνέβη κι επειδή κάποιος γνωστός μου, αυτός που θα συναντήσω ΤΕΛΙΚΑ την Πέμπτη, μου είπε ότι πρέπει να το δεχθείς με αγάπη και ευγνωμοσύνη αυτό που μας συμβαίνει. Είναι ευλογία κατά την άποψή του πάντα. Οπότε το πιστεύω. Καταρχήν αρχίζω και απαντώ σε διάφορά ερωτήματα που είχα μέσα μου και αυτό με ισορροπεί ακόμη περισσότερο.
Ρώτησε αυτόν τον γνωστό σου και για την δική μου περίπτωση. Το μήνυμα που είδα στο εικονοστάσιο και με σηκώσανε πιο ψηλά μέχρι το ταβάνι έχει κάποιο νόημα για τη μετέπειτα ζωή μου;

Παράθεση:
Λέω ότι φοβάμαι κι εγώ επειδή α) πόνεσα και β) αν έχεις φοβίες για το τι θα συναντήσεις εκεί... έξω, τελικά τις συναντάς, κι ενώ τελικά δεν είχα ποτέ, σκεφτόμενη σιγά σιγά και διαβάζοντας εμπειρίες άλλων, έχω αποκτήσει φοβίες, χμμμ δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις!
Θες να πεις ότι σε επηρεάσαμε αρνητικά. Μην ακούς κανέναν δεν είναι σωστό να επηρεάζεσαι από τον καθένα. Εσύ θα κάνεις αυτό που θεωρείς ότι είναι το σωστό. Αυτό που ζήσαμε είναι σαν τις ασθένειες. Τα συμπτώματα είναι για όλους τα ίδια Ο τρόπος όμως διαφέρει καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Παράθεση:
Επίσης διάβασα αλλά και κάποιος από εδώ μέσα μου το είπε, ότι η επόμενη φορά θα είναι πιο ανώδυνη, θα συνηθίσω και όσον αφορά τις φοβίες μου αυτός που θα συναντήσω θα με βοηθήσει να τα αποφεύγω ή να τα αγνοώ. Μου εκμυστηρεύτηκε ότι είναι καθοδηγητής αν θυμάμαι καλά και πάει και για... θεραπευτής.
Δεν ξέρω πόσο κουλά είναι όλα αυτά αλλά... ΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩΩ!
Λες να υπάρξει κι άλλη φορά; Δεν θα το αντέξω! Αν είναι ανώδυνο δεν ξέρω θα τα ξαναπούμε αν ξαναγίνει. Τώρα που κάναμε την αρχή θα υπάρξει κι άλλη φορά, είμαι σίγουρη.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #393  
Παλιά 17-01-12, 14:57
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα μου απαντάς βάσει των πιο πάνω ότι μπήκα κι εγώ σ' αυτή τη διαδικασία. Πάνω απ' όλα μετρά η εμπειρία και αν δεν το ζήσεις πώς θα δίνεις απαντήσεις σε άλλους αναζητητές έτσι Cherry; ...........Τα συμπτώματα τα είχες κι εσύ. Άρα αυτό είναι.
Επειδή είχαμε σχεδόν την ίδια εμπειρία με την διαφορά ότι εγώ δεν κοιμόμουν αλλά απλά έκλεισα τα μάτια μου κι... έφυγα, προφανώς όσο Α.Π. ήταν η δική μου τόσο ήταν και η δική σου. Φυσικά άνθρωποι από εδώ μέσα με πολύ περισσότερες εμπειρίες (που το παίζουν στα δάχτυλά τους που λέμε) θα μας διαφωτίσουν καλύτερα. Συμφωνώ πάντως στο ήταν δεν ήταν, να λέμε αυτό που μας συνέβη ώστε να διαφωτίσουμε και διαφωτιστούμε κι εμείς με τις απαντήσεις των άλλων!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρώτησε αυτόν τον γνωστό σου και για την δική μου περίπτωση. Το μήνυμα που είδα στο εικονοστάσιο και με σηκώσανε πιο ψηλά μέχρι το ταβάνι έχει κάποιο νόημα για τη μετέπειτα ζωή μου;
Θα τον ρωτήσω, μείνε ήσυχη!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Θες να πεις ότι σε επηρεάσαμε αρνητικά. Μην ακούς κανέναν δεν είναι σωστό να επηρεάζεσαι από τον καθένα. Εσύ θα κάνεις αυτό που θεωρείς ότι είναι το σωστό. Αυτό που ζήσαμε είναι σαν τις ασθένειες. Τα συμπτώματα είναι για όλους τα ίδια Ο τρόπος όμως διαφέρει καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Όχι απαραίτητα, γιατί και με τον δικό μου άνθρωπο που μίλησα μου είπε σχεδόν τα ίδια, οι κίνδυνοι υπάρχουν είτε μου το λέγανε είτε όχι, απλά πρέπει να μάθω να τους αγνοώ ή και να τους αντιμετωπίζω σωστά. Οπότε δεν με επηρεάσανε αρνητικά, απλά με προειδοποίησαν να προσέχω, μου πρόβαλλαν την αλήθεια γιατί όντως υπάρχει το κακό...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Λες να υπάρξει κι άλλη φορά; Δεν θα το αντέξω! Αν είναι ανώδυνο δεν ξέρω θα τα ξαναπούμε αν ξαναγίνει. Τώρα που κάναμε την αρχή θα υπάρξει κι άλλη φορά, είμαι σίγουρη.
Βρε συ κλείνω τα μάτια μου και φεύγω λέμε! Και φοβάμαι ρε γμτ όχι για την επάνοδο αλλά για το τι θα βρω εκεί. Προχθές έκανα γυμναστική κι έτσι όπως χαλάρωνα στο γυμναστήριο και αυτοσυγκεντρωνόμουν ένιωσα να βυθίζομαι κάπως περίεργα... με έναν συνοδευτικό ήχο. Και αμέσως άνοιξα τα μάτια μου και σηκώθηκα από το στρωματάκι. Φανταστικό δεν είναι; Πάντως ο άνθρωπος αυτό που περιμένω μου είπε ότι είναι πραγματικά σπάνιο να γίνεται τόσο εύκολα εξαρχής και να το δω σαν ευλογία... Τα υπόλοιπα θα τα πούμε από κοντά. Ανυπομονώ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #394  
Παλιά 17-01-12, 18:58
Το avatar του χρήστη aggelikhkvn
aggelikhkvn Ο χρήστης aggelikhkvn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

η αποψη μου ειναι οτι δε πρεπει να επιδιωκουμε τετοιες εμπειριες εκτος αν συμβαινουν ακουσια στον υπνο μας ειναι αλλο, γιατι πιστευω οτι παιζουμε με τη φωτια κι αυτο αν το κανουμε επιζητωντας το αυτο ειναι οτι εχουμε περιεργια για το τι υπαρχει περα απο το φυσικο και αυτο μπορει να ειναι επικυνδυνο γιαυτο μη μπλεκετε σε αρρωστημενα μονοπατια που μετα θα θελετε θεραπευτες και καθοδηγητες αυτο πιστευω να προσεχετε...
Απάντηση με παράθεση
  #395  
Παλιά 17-01-12, 19:18
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aggelikhkvn Εμφάνιση μηνυμάτων
η αποψη μου ειναι οτι δε πρεπει να επιδιωκουμε τετοιες εμπειριες εκτος αν συμβαινουν ακουσια στον υπνο μας ειναι αλλο, γιατι πιστευω οτι παιζουμε με τη φωτια κι αυτο αν το κανουμε επιζητωντας το αυτο ειναι οτι εχουμε περιεργια για το τι υπαρχει περα απο το φυσικο και αυτο μπορει να ειναι επικυνδυνο γιαυτο μη μπλεκετε σε αρρωστημενα μονοπατια που μετα θα θελετε θεραπευτες και καθοδηγητες αυτο πιστευω να προσεχετε...
Φίλη Aggelikhkvn καλησπέρα. Όλα όσα λες είναι σωστά, αλλά εγώ συγκεκριμένα δεν το επεδίωξα αλλά έγινε ακούσια σε ενύπνια κατάσταση. Αρχικά το ερμήνευσα σαν όνειρο και πέρα από τα διπλανά δωμάτια του σπιτιού δεν πήγα. Δεν επεζήτησα κάτι, ούτε είχα την περιέργεια. Εγώ μάλιστα η ίδια είχα πει στη φίλη cherry να προσέχει γιατί είναι επικίνδυνο. Απλά ένιωσα ό,τι και αυτή στο σημερινό μου όνειρο που όνειρο δεν ήταν τελικά και της το επεσήμανα. Διάβασε όλο το ιστορικό και θα το διαπιστώσεις και η ίδια.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #396  
Παλιά 17-01-12, 20:04
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cherry Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα υπόλοιπα θα τα πούμε από κοντά. Ανυπομονώ!!!!
Τι θές να πεις, θα έρθεις στη Ρόδο ή είσαι Ροδίτισσα; Το κοντά δεν το κατάλαβα. Εκτός κι αν εννοείς ότι θα τα πείτε με το φίλο σου. Μπορείς να γίνεις πιο σαφής;
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 17-01-12 στις 20:07
Απάντηση με παράθεση
  #397  
Παλιά 17-01-12, 20:58
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Thanasolykos Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαφώς το υποσυνείδητο βρίσκεται εντός μας, είναι το "πρόγραμμά" μας κατά κάποιο τρόπο. Αλλά τα όνειρα δεν είναι υποχρεωτικά κομμάτι του υποσυνειδήτου μας. Τα όνειρά μας μπορούν να χτιστούν από εμάς τους ίδιους και εντός της κοινής πραγματικότητας. Σε συμβουλεύω να διαβάσεις το βιβλίο "Ιστορίες Δύναμης" του Carlos Castaneda. Βέβαια είναι κομμάτι προηγουμένων βιβλίων.

Δηλαδή, το όνειρό σου μπορεί να είναι ψεύτικο, σαφώς, μπορεί όμως και να είναι τόσο πραγματικό ώστε να επηρεάζει άμεσα εσένα και τους γύρω σου. Πρέπει κάποιος βέβαια να έχει την ικανότητα να το πλάσει αυτό το όνειρο, να το χτίσει. Όταν φτάσεις στο σημείο να ονειρεύεσαι συνειδητά, τότε ουσιαστικά κάνεις αστρική προβολή. Φυσικά δε γνωρίζω αν αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος να κάνεις αστρική προβολή, ούτε γνωρίζω πως εξασκείσαι στο συνειδητό ονείρεμα.
Καλησπέρα και σε εσένα φίλε Θανασόλυκε! Τον γνωρίζω τον Castaneda και έχω διαβάσει κάποια κείμενά του. Όμως προτιμώ να διασταυρώνω τις πληροφορίες και κυρίως να τις συγκρίνω με τις εμπειρίες διαφόρων ατόμων. Αυτά που λέει ο Castaneda είναι αρκετά ενδιαφέροντα αλλά δεν μπορώ να βασιστώ σε κάποιους που για να πετύχουν <ταξίδια> και <μεταμορφώσεις> κάνουν χρήση παραισθησιογόνων ουσιών. Και όπως ξέρεις το πεγιοτ είναι από τα ισχυρά παραισθησιογόνα.

Σχετικά με τα όνειρα, το συν. ον. δεν έχει σχέση με την α.π. και είναι στο<εσωτερικό> του ανθρώπου (γι αυτό εξ άλλου και η ικανότητα να <χτίζεις> Κατα την διάρκεια των ονείρων μπορείς όμως να γίνεσαι δεκτικός σε διάφορα ερεθίσματα και πιο ευαίσθητος. Πάντως απ' ότι έχω καταλάβει με το συν. ον. ανοίγεις ευκολότερα την <πόρτα> για να βγεις (αν και πολλές φορές σε βγάζουν με το ζόρι και θέλει και εκεί προσοχή γιατί ο οδηγός σου πολλές φορές είναι αόρατος ή παίρνει μορφές που εμπιστεύεσαι και αγαπάς για να σε κάνει να τον ακολουθήσεις.

Φίλες Cherry και fantasy, ο φόβος δεν έχει θέση σε κάτι Θεϊκό και γεμάτο αγάπη όπως ο Θεός, οι Άγγελοί του και οι Άγιοι. Να είσαστε πολύ προσεχτικές γιατί και οι δαίμονες μπορούν να σας λούσουν με λαμπερό φως και να πάρουν λαμπερές μορφές. Να έχετε υπόψιν πως πολλές φορές όταν πετυχαίνετε α.π. τότε κατά πάσα πιθανότητα δεν είσαστε μόνε σας, αλλά πιθανώς κάποιος να σας τράβηξε. Οπότε γνωρίζοντάς το αυτό, την επόμενη φορά ζητήστε με σιγουριά, ψυχραιμία και επιμονή να παρουσιαστεί. Αν τελικά υπάρχει κάποιος μαζί σας ρωτήστε τον ποιος είναι και γιατί σας έβγαλε. Βέβαια μην τον εμπιστευτείτε (μην ανησυχείτε, αυτή η δυσπιστία είναι καλή για σας.) απλά προσπαθήστε να αποκαλύψετε την αλήθεια. Στην αρχή μην ενθουσιάζεστε γιατί ο ενθουσιασμός θα σας εμποδίσει να κρίνετε και να δείτε την αλήθεια.
Φιλικά.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #398  
Παλιά 17-01-12, 22:36
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aggelikhkvn Εμφάνιση μηνυμάτων
η αποψη μου ειναι οτι δε πρεπει να επιδιωκουμε τετοιες εμπειριες εκτος αν συμβαινουν ακουσια στον υπνο μας ειναι αλλο, γιατι πιστευω οτι παιζουμε με τη φωτια κι αυτο αν το κανουμε επιζητωντας το αυτο ειναι οτι εχουμε περιεργια για το τι υπαρχει περα απο το φυσικο και αυτο μπορει να ειναι επικυνδυνο γιαυτο μη μπλεκετε σε αρρωστημενα μονοπατια που μετα θα θελετε θεραπευτες και καθοδηγητες αυτο πιστευω να προσεχετε...
Μην ανησυχείς Αγγελική, ακριβώς την ίδια άποψη είχα και έχω κι εγώ. Αν διαβάσεις αυτά που γράφω θα καταλάβεις ότι ναι μεν με εξιτάρουν και με ενθουσιάζουν, αλλά με φοβίζουν παράλληλα. Για τον θεραπευτή και καθοδηγητή που λες είναι απλά για να με κάνει λίγο να σταματήσω να φοβάμαι γιατί σε μένα συμβαίνει πραγματικά χωρίς να το προκαλέσω. Τουλάχιστον να ξέρω πώς να αντιδράσω σε περίπτωση που ξανασυμβεί.

Fantasy αν και λατρεύω την Ρόδο μια και έχω σόι στην Ρόδο και έκανα πολλά καλοκαίρια διακοπές εκεί, εννοούσα τον φίλο μου. Είσαι πολύ τυχερή πάντως που ζεις εκεί. Φιλιά πολλά!
Απάντηση με παράθεση
  #399  
Παλιά 17-01-12, 22:38
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλες Cherry και fantasy, ο φόβος δεν έχει θέση σε κάτι Θεϊκό και γεμάτο αγάπη όπως ο Θεός, οι Άγγελοί του και οι Άγιοι. Να είσαστε πολύ προσεχτικές γιατί και οι δαίμονες μπορούν να σας λούσουν με λαμπερό φως και να πάρουν λαμπερές μορφές. Να έχετε υπόψιν πως πολλές φορές όταν πετυχαίνετε α.π. τότε κατά πάσα πιθανότητα δεν είσαστε μόνε σας, αλλά πιθανώς κάποιος να σας τράβηξε. Οπότε γνωρίζοντάς το αυτό, την επόμενη φορά ζητήστε με σιγουριά, ψυχραιμία και επιμονή να παρουσιαστεί. Αν τελικά υπάρχει κάποιος μαζί σας ρωτήστε τον ποιος είναι και γιατί σας έβγαλε. Βέβαια μην τον εμπιστευτείτε (μην ανησυχείτε, αυτή η δυσπιστία είναι καλή για σας.) απλά προσπαθήστε να αποκαλύψετε την αλήθεια. Στην αρχή μην ενθουσιάζεστε γιατί ο ενθουσιασμός θα σας εμποδίσει να κρίνετε και να δείτε την αλήθεια.
Φιλικά.
Τώρα μάλιστα! Πάω να φτιάξω καφέ για να μείνω ξάγρυπνη. :ee
Απάντηση με παράθεση
  #400  
Παλιά 17-01-12, 22:58
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cherry Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα μάλιστα! Πάω να φτιάξω καφέ για να μείνω ξάγρυπνη. :ee
Δεν είχα σκοπό να σε τρομάξω! Όσο είσαι προσεκτική και επιφυλακτική σε αυτές τις εμπειρίες δεν πιστεύω να υπάρχει κάτι που να μπορέσει να σε βλάψει σωματικά ή ψυχικά. Και από όσο έχω καταλάβει αν οι <σκοτεινοί> οδηγοί και < φωτισμένοι > αναγνωριστούν τότε φεύγουν (και πιθανός να μην έχεις την ίδια ευκολία να ξανακάνεις <τυχαία> α.π.)
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.