Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #241  
Παλιά 14-11-08, 00:57
wasd Ο χρήστης wasd δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2007
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELPINIKI
Δεν ειναι τεκμηριωμενη απαντηση το "σοβαρεψου"...

ο φιλος μας the black planet εχει δικιο...
οι ανθρωποι που ασχολουνται με χρηστες ανα το κοσμο, καταφερνουν να φερουν το καλυτερο αποτελεσμα, ως προς τη διακοπη - απεξαρτηση των χρηστων, οταν οι ιδιοι δηλωναν πρωην χρηστες ή αν οχι χρηστες, ειχαν μεγαλη εμπειρια σε τετοιου ειδους θεματα.
το να ξεφυγεις απο τον κοσμο που δημιουργεις και που σε κανει να δραπετευεις απο την πραγματικοτητα, απο τον κοσμο δλδ που ουσιαστικα δεν τον "γουσταρεις" δεν μπορουν να το καταλαβουν οι μη χρηστες...
οποτε δεν μπορουμε να κατανοησουμε ολοι μας τον "κοσμο" τους.
το θεμα μας δεν ειναι να κρινουμε την επιλογη καποιων ανθρωπων να "δραπετευουν" ο ρολος μας ειναι να σταθουμε διπλα στους ανθρωπους αυτους και να τους ακουσουμε...με απλα λογια να μπουμε στη θεση τους...ειδικοτερα μιλαμε για ενσυναισθηση...
Πολύ πιο τεκμηριωμένη απ' όσο φαντάζεσαι. Πού ξέρεις, ίσως κάποιοι να έχουν επαγγελματική πείρα σ'αυτόν τον τομέα.
Και προφανώς το θέμα είναι οφ-τόπικ -δεν το ξεκίνησα όμως εγώ.
Απάντηση με παράθεση
  #242  
Παλιά 14-11-08, 02:07
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

παραθεση απο OANHSEA

<<the_black_planet
Έχεις καταλάβει ότι μιλάς για φυγή από την πραγματικότητα;
Έχεις καταλάβει ότι η αλήθεια είναι μία, αυτή που μπορεί να την αποδείξεις με μαθηματικό τρόπο;>>



φιλε μου,εδω ειναι το προβλημα σου.τα μαθηματικα ειναι μεγαλη υποθεση,αλλα πολλες φορες υστερουν.τα μαθηματικα δεν μπορουν να αποδειξουν οτι αγαπαμε,δεν μπορουν να αποδειξουν την υπαρξη του θεου,δεν μπορουν καν να αποδειξουν, το τι ειναι πραγματικοτητα.

για σενα φιλε,τι ειναι η πραγματικοτητα?ποια εξισωση, σου την περιγραφει?τι ειναι οι αποδειξεις?αυτα που βλεπεις,που ακους και μυριζεις?ριξε μια ματια στο παρακατω,για να δεις οτι ισως η πραγματικοτητα να ειναι κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που νομιζω και νομιζεις.

http://www.veoh.com/videos/v1313969NS4A9N6p


φιλε wasd

το νημα ειναι ηδη ετοιμο να εκραγει με τις οποιες αντιπαραθεσεις.ειδες καυγα και ειπες να παιξεις?αν εχεις τιποτε σοβαρο να πεις,απλα πες το.μην προσπαθεις να τραβηξεις λιγη προσοχη με αερολογιες



φιλικα
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #243  
Παλιά 14-11-08, 08:25
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Παράθεση:
για σενα φιλε,τι ειναι η πραγματικοτητα?ποια εξισωση, σου την περιγραφει?τι ειναι οι αποδειξεις?αυτα που βλεπεις,που ακους και μυριζεις
Όχι αγαπητέ μου no slave,
ΤΑ ΠΑΝΤΑ είναι επιστήμη: μαθηματικά, φυσική, χημεία...
ΤΑ ΠΑΝΤΑ μπορούν να εξηγηθούν με την επιστήμη.
Απλώς τώρα δεν έχουμε τα μέσα να προσδιορίσουμε κάποια από αυτά - όπως ένας φυσικός του 1600 δεν θα μπορούσε να προσδιορίσει την πυρηνική σύντηξη...
Γιατί λοιπόν να αρχίζουμε τα παραμύθια και να μην ακολουθούμε την λογική (και τις επιστήμες - όσες ξέρουμε αυτή την στιγμή) η οποία θα μας οδηγήσει στην αλήθεια (και ίσως στην εύρεση άλλων επιστημών);
Δεν ασχολούμαστε με θεολογία για να έχουμε "βάσεις" πίστης και δόγματα.
Ασχολούμαστε με την λογική.
Δεν σου αρέσει η Ευκλείδειος γεωμετρία; - κανένα πρόβλημα. Έχουν δημιουργηθεί άλλες 3 γεωμετρίες, αποδεκτές από το σύνολο του επιστημονικού κόσμου, για να προσδιορίσουν καλύτερα τον κόσμο μας...
ΟΜΩΣ είναι λογική και μαθηματικά...
ΠΟΤΕ δεν αφήνουμε το συναίσθημα να μπει στην έρευνα μας ή στα πιστεύω μας, γιατί πολύ απλά θα βγούνε λάθος...

Και στην προκειμένη περίπτωση το βλέπεις:
Ασχολούμαστε με ένα θέμα που είναι απτό - αρχαιολογία!!!
Ζητώ λοιπόν από τους πιστεύοντες ένα απτό δείγμα.
Και ξαφνικά ακούγονται φωνές ότι για πιστέψω ΔΕΝ χρειάζεται να έχω ούτε ένα αρχαιολογικό εύρημα!!!
Με λίγα λόγια μπορώ άνετα να πω ότι η Ακρόπολη δεν υπάρχει γιατί είναι ιδεατή, σε άλλο κόσμο, σε μία άλλη "αλήθεια"...
Άρα λοιπόν εάν τοποθετήσω τα ανάκτορα των Αχαιμενιδών στο Μαρούσι κανένας δεν θα έχει πρόβλημα εδώ μέσα...
Όπως και εάν τοποθετήσω τον τάφο του Ταμουτζίν στο Α νεκροταφείο...
Είναι απολύτως λογικό και όλοι θα τρέξουν να τον δουν...
Προφανώς θα μπορούν να τα δουν ακόμα και εάν δεν υπάρχουν εκεί - προφανώς γιατί στην δική τους αλήθεια και στα δικά τους πιστεύω είναι εκεί!!!!!!!

Και μετά από όλα αυτά, είμαι εγώ αυτός που έχει το πρόβλημα...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη OANNHSEA : 14-11-08 στις 08:25
Απάντηση με παράθεση
  #244  
Παλιά 14-11-08, 10:02
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Και για να θέσω καλύτερα τις απόψεις μου, θα χρησιμοποιήσω αυτούσιο το κείμενο ενός άλλου μέλους που πιστεύω ότι ταιριάζει τέλεια με την περίπτωση:
Παράθεση:
Όχι μη το παίρνεις στραβά, αφελείς είμαστε όλοι στην αρχή. Με το ψάξιμο και το διάβασμα μαθαίνεις και καταλαβαίνεις αργότερα και μπορείς να ξεχωρίζεις κάποια πράγματα(όσον αφορά το μεταφυσικό). Και εγώ όταν πρωτοδιάβασα παρόμοια κείμενα για τους έψιλον, με ενθουσίασαν.. όπως και αλλα. Πολλά από αυτά τα πίστεψα χωρίς καν να ρωτήσω τον εαυτό μου.. γιατί πολύ απλά δεν ήξερα τι παίζεται. Τι παραμυθια πουλάει ο κόσμος και γιατί. Σήμερα μπορώ να πω ότι έχω περισσότερες άμυνες σε αυτό.. αλλα ποτε κανεις δεν είναι τελιος.
Με λίγα λόγια δεν προσπαθώ να πω κανέναν αφελή. Προσπαθώ να σου πω να προσεχεις για να μη πέσεις σε παγίδα. Τη λογική σου να χρησιμοποιήσεις όχι τη δικη μου, και να ζητάς αποδείξεις η έστω ενδείξεις με βάση και όχι αυθαίρετα κείμενα..
φιλικά
giorgos
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #245  
Παλιά 14-11-08, 13:43
Το avatar του χρήστη sunborn
sunborn Ο χρήστης sunborn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Πήλιο
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wasd
Όσο πιο ευγενικά μπορώ: σοβαρέψου.
Μαλλον εσυ να σοβαρευτεις φιλε μου. Ο φιλος the_black_planet μιλαει σωστα. Καλυτερα θα ηταν αν καποιος δεν ξερει γιατι μιλαει, καλυτερα να μην μιλαει καθολου, γιατι και κακο μπορει να προκαλεσει αθελα του και στα ματια αυτων που γνωριζουν να φανει ανοητος (αυτο δεν ειναι για σενα προσωπικα φιλε wasd, μην το παρεις ετσι).

Φιλικα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #246  
Παλιά 14-11-08, 14:27
wasd Ο χρήστης wasd δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2007
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sunborn
Μαλλον εσυ να σοβαρευτεις φιλε μου. Ο φιλος the_black_planet μιλαει σωστα. Καλυτερα θα ηταν αν καποιος δεν ξερει γιατι μιλαει, καλυτερα να μην μιλαει καθολου, γιατι και κακο μπορει να προκαλεσει αθελα του και στα ματια αυτων που γνωριζουν να φανει ανοητος (αυτο δεν ειναι για σενα προσωπικα φιλε wasd, μην το παρεις ετσι).

Φιλικα.

Άντε πάλι. Την περίπτωση ο άλλος να έχει επαγγελματική πείρα στο αντικείμενο ούτε που τη σκέφτεσαι ε;
Επικίνδυνη είναι η απόλυτη και αφοριστική τοποθέτηση του μπλακ πλάνετ περί χρηστών κλπ και όχι το "καμπανάκι" σοβαρότητας που χτύπησα εγώ.
Θλιβερό είναι και το γεγονός ότι σπεύσατε να την υπερασπιστείτε αψήφιστα.
Και, επαναλαμβάνω, πρόκειται για τελείως οφ-τόπικ.
Απάντηση με παράθεση
  #247  
Παλιά 14-11-08, 14:41
Το avatar του χρήστη sunborn
sunborn Ο χρήστης sunborn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Πήλιο
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA

Έλα ντε sunborn...
Ποιός είμαι εγώ που θα αποφασίσω ποιός θα ζήσει και ποιός θα πεθάνει...
Ποιός είμαι εγώ που θα τρέξω να βοηθήσω κάποιος που τον ληστεύουν...
Ποιός είμαι εγώ που θα σταματήσω κάποιον από το να αυτοκτονήσει...
Ποιός είμαι εγώ που θα προσπαθήσω να βοηθήσω κάποιον να σταματήσει την χρήση ναρκωτικών...
Ποιός είμαι εγώ που θα βοηθήσω κάποιον που πεθαίνει στην άκρη του δρόμου;
Ποιός είμαι εγώ που θα σταματήσω κάποιον που λέει ψέματα για προσωπικό όφελος;

Άρα δημοκρατία ΓΙΑ ΣΕΝΑ είναι να πεθαίνουν άνθρωποι στους δρόμους αβοήθητοι...
Άρα δημοκρατία ΓΙΑ ΣΕΝΑ είναι να λένε όλοι ψέματα και να τα αρπάζουν από τους αβοήθητους και τους αφελείς (καλή ώρα οι βουλευτές μας).
Άρα δημοκρατία ΓΙΑ ΣΕΝΑ είναι να κυκλοφορούν όλοι με μία σύριγγα στο χέρι...
Άρα δημοκρατία ΓΙΑ ΣΕΝΑ είναι να σιωπούν οι φωνές της λογική και κυρίως όταν ζητάνε αποδείξεις για να πρεσβεύει το δόγμα ( α ρε Γαλλιλαίε - σε δημοκρατική "αλα sunborn" ιερά εξέταση έπεσες...)

Προφανώς λοιπόν όποιος ζητάει ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ για τις αποικίες των Ατλάντων, είναι εγκάθετος και φασίστας...
Προφανώς όποιος ρωτάει πως τρέφονταν 1.000.000 άνθρωποι όταν ΔΕΝ υπήρχε η τροφή, είναι δάκτυλος της εκκλησίας γιατί ετοιμάζεται να πει: τους έτρεφε ο Θεος με το μάνα...
Ε ρε γλέντια...
Λοιπον ακου για να τελειωνω με την παρτη σου !

Οπως σου ειπε και ο mallen (νομιζω), ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΤΗΣ.
Απο τους ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ που εχω συναντησει στην πολυταξιδεμενη και πολυταραχη σαρανταδυαχρονη ζωη μου...

Εμεινα εκπληκτος με το πως μεσα σε 6 προτασεις αντιστρεφεις το νοημα και το πνευμα αυτων που ειπα, καταληγοντας σε 5 ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ "ΑΡΑ...", τα οποια εκτος των αλλων ειναι και προσβλητικα για εμενα, διοτι ουδεποτε ανεφερα οποιαδηποτε απο τις παραπανω αυθαιρεσιες σου.
Θα γινοσουνα πολυ καλος Πολιτικος... (εννοειται σαν αυτους που υπαρχουν...)

Ετσι οπως τα θετεις τωρα, ειμαι μαζι σου.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ !

Εδω ομως χρειαζεται κατι που εσυ δεν κατεχεις.
Η Αρετη της διακρισης.

Δηλαδη, απο τις παραπανω περιπτωσεις στη 2η, 5η και 6η, θα επεμβαινα αυθορμητα, ενω στην περιπτωση του ηρωινομανη η του αυτοχειρα θα ρωτουσα αν χρειαζονται βοηθεια και θα σεβομουνα την ΕΠΙΛΟΓΗ τους.
Γιατι ολα ΕΠΙΛΟΓΗ ειναι.

Οσο για την μια αληθεια που λες, φανερωνει το μεγεθος της αντιληψης σου.
Η συγχρονη Φυσικη μιλα για Παραλληλα Συμπαντα, Πολλαπλες Πραγματικοτητες, Αντιυλη και χιλια δυο αλλα, για τα οποια μιλουσανε μεταφορικα οι αρχαιοι Σοφοι Ελληνες Παν-Επιστημονες, οι Μυστες ολου του Κοσμου, οι Σαμανοι, η Ανατολικη Φιλοσοφια κλπ.

Δες, και δειτε και ολοι σας, τι λεει ο Αστροφυσικος Μ.Δανεζης για τα Φωτονια και σκεφτειτε λιγο πανω σε αυτο.

Φωτονια (Δειτε το βιντεακι, ειναι 2.52 λεπτα...)

Αυτα ειναι η ΑΛΗΘΕΙΑ και οχι οι Καρτεσιανοδαρβινικες ΨΥΧΩΣΕΙΣ, που μαζι με τα Εκκλησιαστικα Δογματα (και δεν εννοω την Πνευματικη Ουσια πισω απο το Δογμα) εχουν υποβιβασει τον ανθρωπο στο κατωτερο δυνατο επιπεδο.

ΥΓ. Προς Moderators

Βαλτε λιγο ταξη ΧΩΡΙΣ διαγραφες...
Νομιζω οτι ξεφευγουμε απο την ουσια των posts, η οποια ειναι πληροφοριες τις οποιες ο καθενας επεξεργαζεται οπως θελει. (η οπως μπορει...)

Ευχαριστω
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #248  
Παλιά 14-11-08, 14:44
Το avatar του χρήστη sunborn
sunborn Ο χρήστης sunborn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Πήλιο
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wasd
Άντε πάλι. Την περίπτωση ο άλλος να έχει επαγγελματική πείρα στο αντικείμενο ούτε που τη σκέφτεσαι ε;
Επικίνδυνη είναι η απόλυτη και αφοριστική τοποθέτηση του μπλακ πλάνετ περί χρηστών κλπ και όχι το "καμπανάκι" σοβαρότητας που χτύπησα εγώ.
Θλιβερό είναι και το γεγονός ότι σπεύσατε να την υπερασπιστείτε αψήφιστα.
Και, επαναλαμβάνω, πρόκειται για τελείως οφ-τόπικ.
Πιστεψε με, εχω την μεγιστη δυνατη ανθρωπινη εμπειρια πανω σε αυτο το θεμα...
Ακομα και θεραπευτης να εισαι, οι τρεχουσες αποψεις απεχουν πολυ η μια απο την αλλη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #249  
Παλιά 14-11-08, 14:49
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sunborn
Λοιπον ακου για να τελειωνω με την παρτη σου !

Οπως σου ειπε και ο mallen (νομιζω), ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΤΗΣ.
Απο τους ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ που εχω συναντησει στην πολυταξιδεμενη και πολυταραχη σαρανταδυαχρονη ζωη μου...

Εμεινα εκπληκτος με το πως μεσα σε 6 προτασεις αντιστρεφεις το νοημα και το πνευμα αυτων που ειπα, καταληγοντας σε 5 ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ "ΑΡΑ...", τα οποια εκτος των αλλων ειναι και προσβλητικα για εμενα, διοτι ουδεποτε ανεφερα οποιαδηποτε απο τις παραπανω αυθαιρεσιες σου.
Θα γινοσουνα πολυ καλος Πολιτικος... (εννοειται σαν αυτους που υπαρχουν...)

Ετσι οπως τα θετεις τωρα, ειμαι μαζι σου.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ !

Εδω ομως χρειαζεται κατι που εσυ δεν κατεχεις.
Η Αρετη της διακρισης.

Δηλαδη, απο τις παραπανω περιπτωσεις στη 2η, 5η και 6η, θα επεμβαινα αυθορμητα, ενω στην περιπτωση του ηρωινομανη η του αυτοχειρα θα ρωτουσα αν χρειαζονται βοηθεια και θα σεβομουνα την ΕΠΙΛΟΓΗ τους.
Γιατι ολα ΕΠΙΛΟΓΗ ειναι.

Οσο για την μια αληθεια που λες, φανερωνει το μεγεθος της αντιληψης σου.
Η συγχρονη Φυσικη μιλα για Παραλληλα Συμπαντα, Πολλαπλες Πραγματικοτητες, Αντιυλη και χιλια δυο αλλα, για τα οποια μιλουσανε μεταφορικα οι αρχαιοι Σοφοι Ελληνες Παν-Επιστημονες, οι Μυστες ολου του Κοσμου, οι Σαμανοι, η Ανατολικη Φιλοσοφια κλπ.

Δες, και δειτε και ολοι σας, τι λεει ο Αστροφυσικος Μ.Δανεζης για τα Φωτονια και σκεφτειτε λιγο πανω σε αυτο.

Φωτονια (Δειτε το βιντεακι, ειναι 2.52 λεπτα...)

Αυτα ειναι η ΑΛΗΘΕΙΑ και οχι οι Καρτεσιανοδαρβινικες ΨΥΧΩΣΕΙΣ, που μαζι με τα Εκκλησιαστικα Δογματα (και δεν εννοω την Πνευματικη Ουσια πισω απο το Δογμα) εχουν υποβιβασει τον ανθρωπο στο κατωτερο δυνατο επιπεδο.

ΥΓ. Προς Moderators

Βαλτε λιγο ταξη ΧΩΡΙΣ διαγραφες...
Νομιζω οτι ξεφευγουμε απο την ουσια των posts, η οποια ειναι πληροφοριες τις οποιες ο καθενας επεξεργαζεται οπως θελει. (η οπως μπορει...)

Ευχαριστω

κάτσε ρε φίλε..

εδώ υπάρχουν εκκρεμότητες άλλες,

ένας ένας..

http://www.metafysiko.gr/forum/showp...&postcount=240

ακόμη περιμένω απάντηση..

μην ανεβάζεις κι εσύ τον πήχυ..

θα κάψουμε κύτταρα εδώ μέσα..

προφανώς υπάρχει ΛΑΘΟΣ θεώρηση του ζητήματος απο τον φίλο oannhsea

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ευρυνοος : 14-11-08 στις 14:52
Απάντηση με παράθεση
  #250  
Παλιά 14-11-08, 14:54
wasd Ο χρήστης wasd δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2007
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sunborn
Πιστεψε με, εχω την μεγιστη δυνατη ανθρωπινη εμπειρια πανω σε αυτο το θεμα...
Ακομα και θεραπευτης να εισαι, οι τρεχουσες αποψεις απεχουν πολυ η μια απο την αλλη.
Ωραία. Χρειάζεται να επαναλάβω τα περί επικίνδυνου των απόλυτων και αφοριστικών απόψεων, μάλιστα σε θέμα που -όπως λες και συ- "οι τρεχουσες αποψεις απεχουν πολυ η μια απο την αλλη"; Αν αυτό δε σημαίνει ότι χρειάζεται σοβαρότητα, τι σημαίνει;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.